Šta je novo?

Pijace

Dobar ti ovaj izvor meni samo nije jasno sto se nece raditi garaza ispod cjelog pijscnog platoa
I sto se garaza neradi prvo pa sve ostalo
 
Ma, zasad je sigurno smo da će raditi ove lokale ka Maksima Gorkog, što su nedavno i počeli. Ovo ostalo je više u fazonu: "glasajte za nas na Vračaru, pa ćete videti kako će sve to biti fino za dve godine kada stigne bolji život" :p
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379233#p379233:24mzrmbf je napisao(la):
Homer Jay » 03 Apr 2016 11:08 am[/url]":24mzrmbf]Kalenić - novi renderi:

1749585_Pijaca1.jpg


1749592_pijaca2.jpg


Izvor: Vesićeve lagarije

Fantastican prostor da se napravi trg ali sta da se radi kad smo mi pilicarska nacija.
 
Pilici se prodaju na pijaci tako da moze i jedno i drugo. :D
Ali u pravu si pijacarska smo nacija definitivno. :kk:
 
Bez trgovine nema trga. :)

Mislim da ta reč "trg" potiče od "trgovina". Može biti da je i obrnuto, da od svakog trga napravimo na njemu trgovinu?
 
Tacno je da bez trgovine nema trga ali ta trgovina moze biti u nekom drugom obliku koji bi se nalazio u lokalima zgrada koje formiraju Trg.

Najgore resenje je pijaca jer je prljavo, bucno, smrdi i vizuelno kvari ambijent.
 
mora i pijace da budu negde, ne moze svuda trgovi i samo trgovi :)
 
Šta je sa Studentskim trgom, meni deluje kao prilično pravilno oblikovan, često se zaboravlja na njega ovde.
 
Jako loš projekat, kao prvo od Kalenić Pijace pravi se polu tržni centar. Ona je jedina otvorenija površina u kraju gde ljudi kada dođu imaju koliko tolko osećaj širine.
Kao drugo sumanuta garaža na mestu gde je mogao da nastane lep trg ili park. Upravo bi trg ili park povećali broj kupaca a ne garaža. Garažu bi mogli da naprave kao u Baba Višnjinoj u obliku zgrade u stambenom bloku.
Potpuno loša koncepcija prostora. Podela prostora na tri izdvojena segmenta čini da se ukupan prostor čini manjim i skučenijim. Takođe onaj ko je smislio stepenice do nove mlečne hale bi trebao da bude kažnjen zakonski zbog diskriminacije.
 
Много боље решење би било да се тржница стави под плочу коју би носиле радње дуж улица, а испод тог приземног дела би биле гараже, док би над плочом био трг до шпица троугла, а врт од половине на правцу Невесињске, па до солитера. Такво решење би се уклапало у ширење пешачких улица, за шта су неке у близини врло подесне.

Ако би остало предложено решење, онда би било много боље да се трајно или привремено током дана уклоне тезге са тог дела са старим каменим плочама, и дода један водоскок, а да се у делу до солитера дода једна вртна целина.
 
A sto jednostavno ne naprave Trg-Pijacu kad im je toliko stalo do postojanja te pijace?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379344#p379344:1w8shngz je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » 03 Apr 2016 10:35 pm[/url]":1w8shngz]Много боље решење би било да се тржница стави под плочу коју би носиле радње дуж улица, а испод тог приземног дела би биле гараже, док би над плочом био трг до шпица троугла, а врт од половине на правцу Невесињске, па до солитера. Такво решење би се уклапало у ширење пешачких улица, за шта су неке у близини врло подесне.

Denivelisani trg?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379352#p379352:3rsois3b je napisao(la):
spatiotecte » Mon Apr 04, 2016 12:55 am[/url]":3rsois3b]A sto jednostavno ne naprave Trg-Pijacu kad im je toliko stalo do postojanja te pijace?

Pa dobro, Kalenic je ipak institucija medju pijacama. Ali kad smo vec kod dileme trg ili pijaca, ja bih pre zrtvovao Bajlonija (a ovo govorim kao neko ko je odrastao tri ulice od te pijace). Ono je sasvim pristojan trg, uz malo sredjivanja bi bio nevidjeno osvezenje u centru grada. Postojala je ona prica da ce uvesti mobilne tezge, pa da to stvarno bude trg uvece, ali malo sam skeptican sto se tice izvodljivosti te ideje.
 
Ovaj projekat sa garažom je odlična ideja, ako sam ja dobro shvatio Kalenić će imati garažu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379509#p379509:2burxjzk je napisao(la):
Mlatishuma » Уто Апр 05, 2016 12:37 pm[/url]":2burxjzk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379352#p379352:2burxjzk je napisao(la):
spatiotecte » Mon Apr 04, 2016 12:55 am[/url]":2burxjzk]A sto jednostavno ne naprave Trg-Pijacu kad im je toliko stalo do postojanja te pijace?

Pa dobro, Kalenic je ipak institucija medju pijacama. Ali kad smo vec kod dileme trg ili pijaca, ja bih pre zrtvovao Bajlonija (a ovo govorim kao neko ko je odrastao tri ulice od te pijace). Ono je sasvim pristojan trg, uz malo sredjivanja bi bio nevidjeno osvezenje u centru grada. Postojala je ona prica da ce uvesti mobilne tezge, pa da to stvarno bude trg uvece, ali malo sam skeptican sto se tice izvodljivosti te ideje.

Трг у Скадарској је заиста одавно требало да засија као трг, пре свега, па онда пијаца у неком делу или испод плоче или на сасвим другом месту. Разлог је једноставан, тај трг, сада пијаца, има низове врло складно уклопљених зграда које су и стилски и по времену градње врло уједначене, али и врло оронуле. Једино штрчи модерна вишеспратница близу цркве.
И не ради се о жртвовању овог или оног трга или пијаце, него би све пијачне просторе који могу да буду тргови требало да то и постану.Али пре свих тај трг у Скадарској, Палилуска и Каленић.

Тргови су лице градова.Али ми културу трга - немамо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379579#p379579:167pttgm je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » 05 Apr 2016 11:09 pm[/url]":167pttgm]

Тргови су лице градова.Али ми културу трга - немамо.

Da budemo precizniji:

Mi kulturu nemamo.
 
"Следеће недеље почињу радови на поплочавању Масариковог трга
Почетак радова на поплочавању Масариковог трга на пијаци „Земун“ одложен је због радова на замени водоводне цеви које изводи ЈКП „Београдски водовод и канализација“.
По информацији добијеној од ЈКП „Београдски водовод и канализација“ радови се приводе крају, те ће следеће недељe почети радови на поплочавању пијачног платоа гранитним плочама, а рок за извођење радова износи 60 дана."

izvor:JKP gradske pijace Beograd
 
Vrh