Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

Prema poslednjim informacijama petlja se našla i u najnovijem prepucavanju Ilić-Djilas u vezi sa odbijanjem Veljinog ministarstva da potpiše izmene GUP-a poslate iz Grada pre tri meseca.
 
Danas u "minut do 12h" se ponovo okupljamo u "Borićima". Pozvali smo predsednika opštine Rakovice. Od sledeće nedelje unećemo nove sadržaje u naše proteste. Otvoreni smo za sve predloge
 
Аух, није ме било пар дана, а овде право Косово.

Видим да "заштитници борића" игноришу мој предлог да се код надлежних заложе за садњу шумице 4-5 пута веће површине од садашње, као компензацију за сечу двадесетак одраслих борова. Њих је баш брига за безбедност саобраћаја на том месту (погинуо му другар из детињства, али шта ћеш, борић је борић), не интересује их култивација комплетног простора раскрснице, већ само шумуца коју, узгред буди речено, нису посадили они сами, већ институције по којима сада пљују. Нажалост, барем у мојим очима, својим егоизмом и друштвеном неодговорношћу себе искључују као озбиљног саговорника на ову тему. Надам се да град и република неће, зарад јефтиног популизма, попустити њиховом неразумном и нелогичном захтеву.

С друге стране, мислим да би БеоБилд требало да иницира оно што њих не интересује - зелену рекултивацију читавог појаса петљи на Петловом Брду, од насеља до Орловаче. Значи, садњу већ формираног дрвећа и украсног грмља, одржавање већ постојеће шумице и оштро кажњавање оних који су самоиницијативно посекли стабла због паркинга за аутобусе. Ја се, рецимо, залажем да се постојећи борови који сметају не секу, већ да се изваде са све кореном и посаде на прво слободно место, без обзира на цену. То би био доказ бриге и за безбедност и за екологију.

Карло ми даде минус (јер се залажем за безбедан пут без кривина, а он их нуди као решење :? ), иако ја њему до сада лупах само плусеве. Па му као форумашу који подржава шински систем постављам другарско питање: ако ће се трамвај продужити уз постојећи пут од Бановог Брда до Орловаче, да ли би и њега провукао кроз онакав роулкостер који предлаже за друмски саобраћај? Ако је његов одговор "ДА", онда се питам да ли сам плусеве делио правом човеку. (Што се тиче кривине у Липовачкој шуми полупречника 250 метара, она је на путу који има само по једну траку у смеру. Од Орловаче до Бановог Брда биће по две траке, а Карло предлаже полупречник од 200 метара). Аман људи, па и ја сам за ширење шинског система, али то не значи да тамо где нема трамваја, воза или метроа народ треба да изгине због нелогичних и лоших решења.
 
SIZIF
Видим да "заштитници борића" игноришу мој предлог да се код надлежних заложе за садњу шумице 4-5 пута веће површине од садашње, као компензацију за сечу двадесетак одраслих борова. Њих је баш брига за безбедност саобраћаја на том месту (погинуо му другар из детињства, али шта ћеш, борић је борић), не интересује их култивација комплетног простора раскрснице, већ само шумуца коју, узгред буди речено, нису посадили они сами, већ институције по којима сада пљују. Нажалост, барем у мојим очима, својим егоизмом и друштвеном неодговорношћу себе искључују као озбиљног саговорника на ову тему.

Jedna misao izvesno se odnosi i na tebe Sizife: "Kada bi ljudi govorili samo o stvarima koje znaju, prepoznaju i koje su videli - na Zemlji bi zavladao muk".
Dakle, nije reč o dvadesetak borova, već, da si pogledao plan petlje video bi da njenom izgradnjom odlazi najmanje tri hektara šume. Dalje, po stoti put, šuma je ovde posađena prvenstveno zbog klizišta. Dakle, objasni nam kakva je to kompenzacija, ako se ukloni tri hektara šume koja prevenira klizište uz samo naselje, a umesto toga zasadi trideset hektara na mestu koje nema nikakav uticaj na "kretanje" zemljišta u naselju. Po toj logici, kompenzacija bi bila da ti neko (nedaj Bože) amputira desnu nogu, a potom je prišije na levi kuk uz levu nogu.
S obzirom, da se ne opterećuješ saznavanjam činjenica, da te upoznam sa jednom tebi nepoznatom. Naselje je sagrađeno, a šuma zasađena oko 1970-e godine, po jedinstvenom planu za naselje i šumu. U sadnji su direktno učešće uzeli i građani uz nadzor nadležnih javnih službi. Tu šumu, od koje je JP "Zelenilo Beograd" od davno "diglo ruke" održavaju građani koji tu žive, a od prošle godine, kada je osnovano Udruženje građana "Zeleno naselje" šuma se i organizovano čisti.
Kada pominješ pljuvanje, tvoj stil izražavanja - tvoj problem. Udruženje se već godinu dana dopisima obraća raznim institucijama tražeći njihovo mišljenje i informacije. Po pravilu, od njih ne dobija odgovore. U razvijenom svetu postoji pravilo u administraciji da "nema pisma bez odgovora". Kada kabinet gradonačelnika ne odgovori devet meseci, a kabinet predsednika opština šest meseci, da možda ne misliš da bi nas nekoliko stotina okupljenih u i oko Udruženja, trebalo da uputi dopis - "Izvinite, što smo vas uznemiravali, a vi nastavite da rešavate lične probleme i potrebe, a mi građani ćemo se već nekako snaći". Javno smo se obratili gradonačelniku, jer nas devet meseci nije udostojio bilo kakvog odgovora na naš dopis. Ukoliko si lično pogođen "pljuvanjem po institucijama", pretpostavljavam da si deo njih ili si pasionirani spoljni saradnik i zaštitnik njihovih interesa.
Za tvoju konstataciju: "njih je baš briga za bezbednost saobraćaja" mogu samo da kažem da je dostojna konzumenata piva sa gajbica, koji dnevno razmatraju svetska politička pitanja.
Uzgred, moj drug iz detinjstva, poginuo je na mestu, koje je i pre nekoliko dana bilo tema u štampi. U tekstu se navodi da JP "Putevi Srbije" odbijaju nalog Ministarstva za saobraćaj da propisno osvetle i obeleže "idiotsku" račvu iz pravca Orlovače (pravo Vidikovac - desno Kružni put)
 
Заштитници борића су одличан пример организоване локалне иницијативе али се слажем са Сизифом да својим једносмерним захтевима само одмажу себи и сличним покретима и свим евентуалним сличним акцијама у будућности. Заправо се понашају идентично као ЈП Србијапут : "Овако и никако друкчије". Као Београд и Приштина у "преговорима". Ту компромиса неће бити, већ ће нечији став победити, а у овом случају вероватно Србијапут и то само зато што су алтернативе које су прихватљиве удружењу скупље за више милиона евра које град бред банкротом једноставно НЕМА.

Отварањем теме на Беобилду су добили могућност да са искуснијим суграђанима који такође воле свој град и учествовали су у сличним причама поделе информације и искуства и добију искрене савете. Потребно је отворити погледе и размотрити ширу слику. Петлово брдо није засебан организам и не може се посматрати ова ситуација само из једног угла.

Алтернатива има много као и компромисних решења. Тврдоглавошћу се чини медвеђа услуга свима нама. Поготово популистичким тенденциозним тврдњама које сам у више наврата прочитао на сајту удружења а која везе са истином немају.

Као што Сизиф рече, и одрасла стабла је могуће пресадити, а бориће са трасе рампи је могуће пресадити само 50 метара даље, пошумити петљу, искоритити шансу за пошумљавање целокупног појаса петље са обе стране са одраслим стаблима. У овој борби се много може добити а мало изгубити, а нефлексибилношћу ће се много изгубити а добити се неће ништа.

Барем на овом форуму нико није против оваквих грађанских акција, али су изречени ставови само последица реалности и искуства. Удружење би озбиљно требало да размотри неке нове предлоге којима треба да изађу пред јавност. Неке мало реалније.
 
STF
Алтернатива има много као и компромисних решења. Тврдоглавошћу се чини медвеђа услуга свима нама.
Niti jedna od nadležnih "adresa" nije nam uputila bilo kakav odgovor, dakle ni tvrd stav, niti alternativu. Dakle, nije bili nikakve dvosmerne komunikacije, na osnovu koje bi mogli da iznosite bilo kakve ocene o nečijoj tvrdogavosti i sl. Slučajno sam po obrazovanju doktor (političke) istorije, te mi kao takvom nisu nepoznate kategorije pregovora, dogovora, kompromisa i sl.
Поготово популистичким тенденциозним тврдњама које сам у више наврата прочитао на сајту удружења а која везе са истином немају.
Za jedan ovakav "naučni" zaključak trebalo bi prvo da konkretizuješ činjenice. Dakle, "populističke tendeciozne tvrdnje... koje veze sa istinom nemaju" su: 1. ...; 2. ...; 3. ... itd.). U suprotnom, svrstavaš sebe u kategoriju koju pomenuh u prethodnom postu (pivo-gajbice-svetska politika).
 
@попонеб


О која три хектара борове шуме говориш? Ја нисам чуо да ће сећи читаву шуму, већ само стабла на траси две излазне рампе са обилазнице и проширења Ибарске због исправљања кривине. Баш као на Игоровом приказу:

Igor":3gb82vxz je napisao(la):
Predlog+Nove+Petlja+Petlovo+Brdo,+Ibarska+Magistrala+i+Deponija.jpg

Међутим, ако имате доказе да ће неселективно сећи читаву шуму, ја се извињавам и теби, и осталим људима који протествују, и форумашима. То би заиста био злочин и оно што народ каже "клање вола за кило меса". И обећавам да ћу вам се придружити у покушају да тај злочин спречите.

Али ако није тако, већ сте спремни да манипулишете чињеницама зарад уског интереса (твојим финим речником: "Ох, злотвори, не дирајте ни у једно стабло које погледом годинама миловах и које ми успешно заклањаше видик на место где неки прост свет губи живот. Авај, c'est la vie, дражи ми је један листак, ал' да буде уз моју кућу, него живот непознатих људи," или мојим простачким речником: "Ма, јебе ми се што због кривине гине народ! Нек раде шта знају, само ниједно дрво нема да пипну."), онда знајте да је ваша борба осуђена на неуспех. Суштина је, пријатељу, иста без обзира на разлике у мом и твом речнику. Ја мислим да вас није брига како ће се проблем решити (иначе не бисте нудили решење попут двоструке или S кривине) и да вас интересује само ваш себични интерес: да све стопостотно буде онако како ви желите. Ма колико било нерационално, нелогично, опасно по живот. И не интересује вас било какав компромис из кога би можда могла да настане већа корист за све - да се исправи пут по ободу шуме и провуку две приступне траке кроз њу, а да се заузврат озелени и уреди читав појас. Као такви, нисте ви моја чаша воде.
 
Sizif
Али ако није тако, већ сте спремни да манипулишете чињеницама зарад уског интереса (твојим финим речником: "Ох, злотвори, не дирајте ни у једно стабло које погледом годинама миловах и које ми успешно заклањаше видик на место где неки прост свет губи живот. Авај, c'est la vie, дражи ми је један листак, ал' да буде уз моју кућу, него живот непознатих људи," или мојим простачким речником: "Ма, јебе ми се што због кривине гине народ! Нек раде шта знају, само ниједно дрво нема да пипну."), онда знајте да је ваша борба осуђена на неуспех. Суштина је, пријатељу, иста без обзира на разлике у мом и твом речнику. Ја мислим да вас није брига како ће се проблем решити (иначе не бисте нудили решење попут двоструке или S кривине) и да вас интересује само ваш себични интерес: да све стопостотно буде онако како ви желите. Ма колико било нерационално, нелогично, опасно по живот. И не интересује вас било какав компромис из кога би можда могла да настане већа корист за све - да се исправи пут по ободу шуме и провуку две приступне траке кроз њу, а да се заузврат озелени и уреди читав појас.

Oduvek sam se "divio" ljudima koji uspešno vode dijalog bez druge strane. Preciznije vode dijalog tako što drugoj strani "stavljaju u usta" ono što ona ne izgovora. Doduše nisam ih kompetentno razumevao, jer oni pripadaju medicinskoj struci, naravno, ukoliko to ne rade funkcionalno i interesno.
Molim te podseti me gde se to Udruženje založilo za "dvostruku ili S krivinu" i sl. Jedino što ukazujemo, da na širem području oko ove raskrsnice (nenaseljena divlja deponija i zaparložena livada) postoji dovoljno prostora da se izgradi petlja, a saobraćajna rešenja prepuštamo stručnjacima - saobraćajnim inženjerima. SIzife, budi siguran da si rođen nekoliko decenija ranije napravio bi karijeru kao tužilac u staljinističkim procesima.
O tvojem i STF utisku da nismo spremni na bilo kakve kompromise napisah u prethodnom postu. Ali gde bi se ti zamarao da čuješ i drugu stranu, kad već uspešno vodiš dijaloge sam sa sobom. Možda ispišeš i sjajne stranice neke buduće monodrame.
 
poponeb":1un57dv5 je napisao(la):
Danas clanak o petlji u "Blicu" na 19. strani.
http://zelenonaselje-petlovobrdo.blogspot.com/
Dakle imate podrsku grada i gradonacelnika.Ali sada imate problem sa republikom i putevima srbije.Ne verujem da bi gradonacelnik i uvazio vase zahteve da su neracionalni.Moj predlog je da kontaktirate ponovo gradonacelnika ili gradskog arhitektu i da ih zamolite da urbanisticki zavod plati izradu plana nove petlje koje bi bila bolje resenje.

Evo i tog clanka sa gornjeg linka

Blic15.4.13.jpg
 
Haha pa koliko vidim sluzite za politicko potkusurivanje djilasa i republickog ministarstva u suprotnom ne bi ste bili ni pomenuti a ne podrzani
 
poponeb

Зашто тако агресивно реагујеш на сваки пост било ког форумаша који се не слаже са вама? Како се таквим ставом разликујете од ЈП Путева Србије? Како таквим ставом ишта мислите да направите? Ко вам на овом форуму жели зло није ми јасно?

Ја сам тенденциозне и нетачне популистичке изјаве већ навео у ранијим постовима и не пада ми напамет да се понављам. Из последњег чланка видим да сте избацили дечицу у први план а сумануто је користити заштитини шумски појас поред укрштања два магистрална правца за парк за децу. Он то није нити сме да буде. Не видим шта се постиже гурањем деце испред објектива? Још један популизам.

А изјава Васовића је смешна и јадна. "градоначелик се ЗАЛОЖИО да се у новом ГУП-у ова површина пренамени у заштитно зеленило" ???!!! Па она то већ јесте! Која бедна ситна политика чистог инаћења Републици. Ђилас ће ако овако настави да сахрани ДС за сва времена. И онда се чуде што им Република кочи ГУП?!?! Чек, чек, ти ћеш да им убацујеш популистички прст у око а они ће да ти изађу у сусрет....смешно.
 
knjiga asfalt i kaldrma opisuje slične situacije, samo pre 100-150 godina. uvek je bilo problem kad je grad opozija u odnosu na republiku-monarhiju.

žalosno je samo što ništa nismo napredovali kao društvo.
 
STF
Ђилас ће ако овако настави да сахрани ДС за сва времена.

Konačno, da nam se stavovi poklapaju. Citiraću ovde poslednji pasus iz ličnog obraćanja gradonačelniku koje sam mu uputio četiri dana pre "javnog obraćanja" sa protesta 7. aprila:
Konačno, ponavljajući da je ovo moje lično obraćanje Vama, uzimam slobodu da, kao doktor (političke) istorije, iznesem sopstveno stručno mišljenje (političku dijagnozu) - da ste, zahvaljujući Vašem sveukupnom političkom delovanju i ponašanju, ubrzano krenuli ka statusu "političkog pokojnika".


видим да сте избацили дечицу у први план а сумануто је користити заштитини шумски појас поред укрштања два магистрална правца за парк за децу. Он то није нити сме да буде

Taj prostor park-čume "Borići" prostire se na blizu tri hektara. Nažalost, to je jedini "park" na Petlovom brdu, a druge potencijalne parkovske površine "zasađene" su u prethodnim decenijama divljom gradnjom. Deca se svakako ne igraju na bankinama Kružnog i Ibarskog puta i pored nas "nerazumnih" roditelja. Da deca su u prvom planu jer oni drže svoj transparent "Ovo je naš JEDINI park, deca Pevca". Da li bi možda trebalo da ovu poruku drži šahovski klub penzionera.

Зашто тако агресивно реагујеш на сваки пост било ког форумаша који се не слаже са вама?

Ne reagujem agresivno na drugačija mišljenja, već na proizvoljne zaključke, "stavljanja u usta" Udruženju nečeg što nikad nije izgovoreno i sl. Posebno me "oduševljavaju" psiho-analitičari naturščici sa opservacijama tipa "Vi iz Udruženja ne marite za tuđe živote, već za vaše boriće"
A sad mi ti pomozi ili može to i Sizif, kakav zaključak da izvedem iz činjenice da sam ovde na forumu pomenuo n-puta problem klizišta, a da nisam nigde naišao u vašim analizama da ste uključili i tu činjenicu u razmatranje. Da li mi ostaje da zaključim u vašem stilu - ma vi ne marite za moguće pokretanje klizišta, jer biće ugrožena imovina i životi onih poluintiligenata sa Petlovog brda
 
Kliziste bi se saniralo izgradnjom saobracajnice i ukoliko je potrebno dodatnim radovima na uredjenju i obezbedjenju po tom pitanju.
 
Igor
Haha pa koliko vidim sluzite za politicko potkusurivanje djilasa i republickog ministarstva u suprotnom ne bi ste bili ni pomenuti a ne podrzani

Dobro vidiš. Jedino što to nije bio "naš izbor", već njihova "slobodna politička volja".
Eto mi stigosmo čak do statusa "kusura", a tebi ostaje da se podmevaš.
 
Igor
Kliziste bi se saniralo izgradnjom saobracajnice i ukoliko je potrebno dodatnim radovima na uredjenju i obezbedjenju po tom pitanju.
Eto, konačno da neko progovori o klizištu, makar "na gurku". E, sad mi Igore parafraziraj onu rečenicu - da nisi po struci inženjer geologije, ali da si dobro informisan o geološkim problemima.
S obzirom da sam sin geologa, a u okruženju imam i nekoliko profesora sa Geološkog fakulteta, odmah da ti odgovorim na ovaj tvoj predlog sanacije - on ima realne osnove kao mogućnost da diabetes melitus izlečiš potpunim izbacivanjem šećera iz ishrane.
 
Ne podsmevam se nikome ja vec zalim za propustenom prilikom da se crna saobracajna tacka uredi i ne bih voleo da sam angazovan protiv resenja koje ce sanirati takav problem i spasiti mozda neki zivot. Ja kada zelim da se angazujem ja se angazujem ZA nesto ili neko resenje. (Primer javno smo kritikovali ideju rusenja generalstaba ali pre svega PREDLOZILI kompromisno resenje - dakle predlozili resenje!)

Inace i ja imam prijatelja saobracajnog inzenjera bas specijalizovan za puteve i mostove jos i komsija sa Pevca pa smo se konsultovali tim pitanjem. Sve je naravno izvodljivo ako postoji problem klizista i sa njime se ne treba igrati tako da se nadam da ukoliko je kliziste aktivno da ce se naci neko dugorocno resenje ali i saobracajno adekvatno resenje.
 
poponeb

Податак да је то једини парк на Певцу је срамота и за општину и за град, јер то није и не сме бити парк а поготово не за децу, колико год да је он велик. Заштитни шумски појас је заштитни шумски појас, не знам шта у тој дефиницији није јасно. Да ли било где дуж аутопута кроз НБГ у заштитном шумском појасу има иједна једина макар клупа а не дечије игралиште? Или дуж Обреновачког пута кроз Чукаричку падину? Или на неком трећем месту. Ја кажем да је то са децом непотребан популистички потез.

Кад се нешто брани, брани се у неком логичном смеру. Ако је то заштитни појас, онда је заштитни појас и тако се и брани. Није ни дечији парк, нити природни резерват ретких птица нити заштићено станиште.

Што се тиче клизишта, не видим разлог да се оно активира будући да од најближе куће до рампе остаје озбиљан континуалан шумски појас, а саме рампе би се налазиле са обе стране окружене формираном шумом. Клизиште нема разлога да се активира. Осим тога, као што сам већ поменуо, насеље је физички формирано и припремљено за евентуалну петљу од стране истих људи који су и засадили ту шуму због клизишта.
 
Igor
Sve je naravno izvodljivo ako postoji problem klizista
STF
Клизиште нема разлога да се активира

Iz vaših usta u Božije uši.

Međutim, čovek zaključuje na osnovu prethodnih iskustava.
Prvo, iskreno molim, podsetite me na primer uspešno saniranog klizišta u Srbiji od strane građevinaca.
Drugo, saniranje bi se vršilo u izvođenju, ili uz nadzor, JP "Putevi Srbije". Već pomenuh negde, da sam, s obzirom na lokaciju stanovanja u "direktnom prenosu" pratio dve njihove predstave pod zajedničkim naslovom, "JP Putevi Srbije protiv klizišta". Prva predstava je bila vizuelna - "potonuće" obilaznice pred naletom prve veće kiše; a druga je bila audio-vizuelna - "eksplozija gasovoda" uzrokovana "ljudskim faktorom" pokrenutim klizištem. Da podsetim, "ljudski faktor" je naneo tone zemlje po trasi gasovoda.

Zarad podsećanja - mapa klizišta
23515_9_origh.jpg
 
I za laku noć da, neprimereno, citiram deo iz jednog od mojih prethodnih postova
...glavni razlog sadnje i postojanja "zaštitne" šume - KLIZIŠTE. Ovde gde ja stanujem, uz Kružni put, ono je vidljivo golim okom. Naime u dužini od oko 100m uz Kružni put (i površini od pola hektara) dvonožna individua je bespravno posekla "zaštitnu" šumu i napravila tu privatni depo za 30-ak autobusa. Parkinzi stambenih zgrada, koji se nalaze iznad ovog depoa (pokojnog dela "zaštitne šume") već su vidljivo "krenuli" ka depou.
http://www.youtube.com/watch?v=bR3iMUKa8Xk
Pogledaj bilo koju mapu klizišta i videćeš da ono ovde zahvata šire područje, u koje spada i mesto eksplozije gasovoda,a nju je prouzrokovalo "ljudskim faktorom" pokrenuto klizište. (Mape klizišta sigurno nećeš naći u opštini Rakovica, jer su iz nje "nestale" u prethodnim decenijama)
Konačno i područje na kojem se nalazi planirana petlja nalazi se na klizištu, a ispod mesta planiranih priključaka za petlju prolazi magistralni vodovod - po rečima upućenih prečnika 3 metra.
 
@попонеб

Хвала богу, па имамо Игора који је одмах визелизовао ваш предлог. Ако ти није јасно где сте се заложили за "двоструку или S кривину", погледај још једном свој текст и како то што предлажете изгледа на терену (нисте ваљда лупетали без везе?):

"Tačno je da bi prebacivanje petlje zapadno od Ibarske, ostavilo krivinu na potezu Orlovača-Kružni put, ali ponavljam, to je potez pred ulazak u naseljeno mesto. Dakle, bili bi zahvalni, da kroz naše naselje, inače naši civilizovani vozači više ne uleću sa preko 120 km/h."

Igor":2bx63t4g je napisao(la):
crop2.jpg


Verovatno mislis na ovo neracionalno resenje kojim bi se zemljoposednici jos vise obradovali.

А што се Ђиласа тиче, ту се слажемо. Покушајем да се умили сваком, па макар се тај залагао за нелогична и нерационална решења, израз је панике. Али уместо да се извуче, само ће га још дубље увући у живо блато. Једноставно, њему популизам стоји ко пилету сисе. То кажем као неко ко га је често и жустро бранио на овом форуму.
 
Sizif
Ако ти није јасно где сте се заложили за "двоструку или S кривину", погледај још једном свој текст и како то што предлажете изгледа на терену (нисте ваљда лупетали без везе?):

Sizife, opet pokazuješ predispozicije za tužioca u staljinističkim procesima. U postu koji sam poslao pre nekoliko dana stoji sledeće:
Do udruženja je stigao predlog jednog saobraćajnog inženjera

http://zelenonaselje-petlovobrdo.blogspot.com/

"Raspalite" po predlogu!

Dakle, baveći se naukom, postao sam profesionalno deformisan da se precizno izražavam. U mom postu jasno piše - "Do udruženja", a ne "Iz udruženja". Preneo sam vam, dakle predlog koji je do nas stigao sa strane, a s obzirom da u našem udruženju nemamo stručnjaka iz saobraćajne struke, želeo sam da čujem vaša mišljenja i jasno napisao "raspalite" po predlogu.
Ovaj predlog smo "okačili" i na naš blog uz primereni tekst - "kad se drugi igraju urbanista, možemo i mi".
Konačno, pre nego što odgovoriš nekome, pažljivo pročitaj šta je taj napisao ili izgovorio, naravno, ukoliko želiš da taj prihvati tvoju kritiku kao dobronamernu.
 
А што се Ђиласа тиче, ту се слажемо. Покушајем да се умили сваком, па макар се тај залагао за нелогична и нерационална решења, израз је панике. Али уместо да се извуче, само ће га још дубље увући у живо блато. Једноставно, њему популизам стоји ко пилету сисе. То кажем као неко ко га је често и жустро бранио на овом форуму.
Сизиф не одустаје!
OVO nisam ocekivao da cu cuti od SIZIFA +
 
STF
Кад се нешто брани, брани се у неком логичном смеру. Ако је то заштитни појас, онда је заштитни појас и тако се и брани. Није ни дечији парк, нити природни резерват ретких птица нити заштићено станиште.
Teorijski, verovatno si u pravu. Nažalost, silom prilika zaštitna šuma koristi se i kao dečiji park, jer, da ponovim, druge zelene površine u naselju "zasađene" su divljom gradnjom u poslednjim decenijama.
Dakle, realna situacija ne terenu je da postoje dve funkcije ove park-šume.
 
Vrh