Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

I na sajtu Puteva Srbije pise da radovi na izgradnji petlje Petlovog Brda pocinju tokom jeseni 2017 . Jos par sati je ostalo ,a radovi nisu poceli,znaci mozemo konstatovati da su Putevi Srbije ponovo slagali.....
 
@Нико Кажанегра, да искористим још тих пар сати за одговор. :wink:

Нису Путеви Србије ништа слагали (не браним их), него једноставно, а то сам и раније напоменуо, они су свој део посла урадили (припремили пројекат, спровели сам поступак, по јавној набавци изабрали новог извођача радова (домаће г.п.), итд. Али уговор још није потписан јер је у међувремену део посла за изградњу ове петље прешао у надлежност Града Београда и још увек се спроводи процедура припреме документације и преноса статуса инвеститора са Путева Србије на Град Београд.
 
Uh, pa znamo li kada ce konacno biti ispravljena ona krivina i kada cemo imati po 2 trake do Metroa u upotrebi . Haos se napravi jos od Cukaricke padine vikendom jer je to izlaz ka Ibarskoj magistarli?
 
Vidim jutros plakate koji pozivaju na protestno okupljanje radi sprečavanja seče borića, sutra 13.5. u 17:00

Zar ta priča nie završena nekakvim dogovorom?
 
Тај народ је, стварно, скренуо са ума. Ионако су издејствовали пола петље, сад и за 10% површине протестују. Лудило.
 
Nezvanično sam čuo da će sad zahtevati da se Ibarska izmesti iza Metroa :) :) :)
 
У понедељак означавају а у уторак почињу да секу тако сам чуо од оног што лепи.
 
A sto ne presade ta stabla smanje dramu oko toga
 
Najnoviji predlog grupe koja danas protestuje:

12728900_458733820987302_7417957251943075682_n.jpg


12687824_458734817653869_6245695424906426793_n.jpg
 
To nije nikakav novi predlog.
Oce li 'gospoda' koja to predlazu da isplate vlasnika zemljista sa druge strane mafistrale, izmestanje gasovoda, izmestanje vodovoda i njihovog rezervoara(posto ovom 'pravom' linijom trasiraju upravo preko vodovoda ;) )...

U drzavi koja je sprdnja sama po sebi, sve je moguce pa i cela ova prica o "park sumi" o "boricima" i to da je iniciraju oni koji zive u objektima koji su pravljeni ili dogradjivani na divlje...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537587#p537587:3me22mw9 je napisao(la):
tribi » 12 Maj 2018, 11:48[/url]":3me22mw9]Vidim jutros plakate koji pozivaju na protestno okupljanje radi sprečavanja seče borića, sutra 13.5. u 17:00
Jel zna neko šta bi s tim protestantima, jel odbraniše boriće..?
 
Ишли су чак и код председника општине кући, дошао човек са њима у парк (пошто иначе живи недалеко од парка) и каже кроз редове да џаба протестују и да сад назад не може.
 
Данас – 14.маја 2018., имао сам прилику да лично разговарам са руководиоцем радова на овом пројекту из Путева Србије, гос- Игором Радовићем.

Као прво, уговор о градњи петље „Петлово брдо“ је потписан са г.п. МБА-Ратко Митровић нискоградња, а надзорни орган на пројекту ће бити Институт за путеве Београд.

Као друго, званично радови почињу од данас-14.маја 2018.године и часовник је већ почео да откуцава. Ипак радови неће почети са данашњим даном, него тек за недељу дана из разлога што је једно од удружења грађана (има их два – „Зелено насеље Петлово брдо“ и „Петлово брдо“) запосело, са наводно „незадовољним“ грађанима тог дела Петловог брда, зону градилишта парк шуме Борићи, због сече стабала у овој боровој шуми.

Једно од незадовољних удружења (а у питању је удружење „Петлово брдо“), и то треба нагласити, је незадовољно одлукама које је удружење „Зелено насеље Петлово брдо“ потписало са Путевима Србије и Европском банком за обнову и развој, алтернативно решење пројекта петље Петлови брдо. Значи у протесту су учествовали чланови супротног табора удружења тј. „Петлово брдо“. Наравно да су грађани и те како обавештени, онај ко је желео да буде обавештен, о сечи стабала и то договореној сечи 261. стабла у овој парк шуми, која иначе није уопште од стране надлежних институција декларисана као заштићено природно добро нити ужива било који други облик заштите. Само се жели извршити опструкција почетка радова на изградњи петље, а то ми сви трпимо.

Иначе из оба ова удружења су чланови и нашег цењеног Беобилда, „poponeb“ („Зелено насеље Петлово брдо“) и „DJ Hill“ („Петлово брдо“) и наравно они се препуцавају око свих одлука, а преко наших леђа, и са тиме угрожавајући безбедности, свију нас који туда пролазимо колима, аутобусима,.., јер не дозвољавају почетак радова на ионако небезбедном делу магистрале. Понеки пут су нас они својим коментарима увесељавали својом дозираном "наивошћу" и тврдоглавошћу, а већином безкруполозним коментарима и помало вређали, јер наравно само мисле на себе и .....

Извођач радова г.п. МБА-Ратко Митровић нискоградња, је нажалост као магаре „истрчао пред руду“ и самостално без договора са инвеститиром, обавестио грађане тог дела Петловог брда (Игор је поставио то обавештење) о почетку радова и сечи дрвећа. Извођач радова је већ опоменут, да не сме самостално да одлучује о потезима који имају утицај на заједницу станара, јер је својом непромишљеном одлуком довео у питање даљи тог радова, а последица тога је већ одлагање почетка радова за недељу дана.

На организованом протесту је био позван и присуствовао и предсеник општине Раковица (Коцић) кога су чланови удружења „Петлово брдо“, који су организовали овај протест, а како сам сазнао , изложили двочасовној психичкој тортури због почетка изградње петље. Грађани тог удружења („Пб“) уопште нису били обавештени о овом пројекту и договором који је сачињен са оним другим удружењем („ЗнПб“), а представник удружења „Петлово брдо“ је показао некакве карте, које је иначе сам урадио, које апсолутно нетачно показују да ће нестати цела парк шума и да ће се порушити пола објеката уз магистралу. Из тог разлога је један део необавештених грађана Петловог брда био у паници и протествовао. Значи једно тотално злонамерно обавештавање грађанства од стране руководиоца удружења „Петлово брдо“. Грађани кроз ово удружење, чак нису ни обавештени о томе да ће се градити и одговарајући зидови против буке – букобрани, тако да ће се и звучно овај део овог насеља изоловати од буке и аерозагађења, а биће изграђено и дечје игралиште.

Шта ће се тачно градити на Петловом брду, сачињено је у овом кратком сликовном обавештењу од стране Путева Србије, које преносим у целини.

Такође ми је речено од стране Путева Србије да је наређено извођачу радова да се не посече ни једино дрво које не мора бити посечено, тако да, иако се има дозвола за сечу 261. стабла, да се очекује да ће се сачувати још неколико десетина стабала.

Договорено је такође, писменим путем, са све три стране (Инвеститор – Надзор – Извођач), да извођач радова, пошто је непромишљено „истрчао пред руду“, има одређену особу која ће бити задужена за везу са свим заинтересованим грађанима, да одржава контакте путем е-поште и телефона и давати сва потребна објашњења око овог пројекта, а штампаће се и делити леци.

Чланак из Новости о овом протесту "необавештених" и "наивних" грађана једног дела Петловог брда. http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%9B%D0%B0

Толико за сад и хвала на пажњи народе :sesir:
 
Negativan primer građanske inicijative. Ovo samo pokazuje kako nije mnogo teško se organizovati i predstavljati veću grupu ljudi.

Ne znam da li oni imaju neke političke veze, ali dobro rade svoj posao (tj, isteruju svoje mišljenje).

Grad ovo mora da saseče i prelomi. Nije poenta podilazti manjoj grupi ljudi. Moraju se raditi i negativne stvari. Imamo primer Đilasa i njegovog rešenja naselja ispod Gazele. Možemo pričati šta hoćemo, ali čovek je rešio problem.
 
На овом примеру се види јако добро колико су и невладине организације и поједини ткз. "политичари" умешали своје прсте, а све то преко борића и јадних наивних грађана из ткз. грађанске иницијативе "Петлово брдо", да се домогну политичке столице. Нешто слично као она "жута патка", само што је сада овде "зелена патка". А "зелена патка" (г.и. "Петлово брдо") је најавила радикализацију протеста !!! Изгледа да некима не вреди ни нацртати, а камоли документавано објашњавати.

Наравно, овај пројекат иде својим током, ништа се не мења, остаје како је и договорено са европском банком и оним удружењем „Зелено насеље Петлово брдо“, које сад наравно ћути на све ово.

Парк Борићи без 261 стабла
М. Т. КОВАЧЕВИЋ | 15. мај 2018. 14:18 | Коментара: 3
Почињу радови на проширењу Ибарске магистрале и приступних путева од Орловаче до "Метроа". Уместо сече 1.652 дрвета по претходном, нови пројекат ће сачувати чак 87 одсто зеленила
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%BB%D0%B0
 
Gago, uz dužno poštovanje koje si stekao na forumu moram da kažem da grešiš time što stavljaš znak jednakosti između Ne Davimo Beograd i ovog UG-a sa petlovog brda.
 
Mislim da se znak jednakosti odnosi na 'zakulisne' ciljeve i jedne i druge grupe.
NDB je prerastao u politicku opciju, hoce li to biti i slucaj sa "petlom"?
;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538412#p538412:1gyip5qr je napisao(la):
vucko » 16 Мај 2018 02:30 am[/url]":1gyip5qr]Gago, uz dužno poštovanje koje si stekao na forumu moram da kažem da grešiš time što stavljaš znak jednakosti između Ne Davimo Beograd i ovog UG-a sa petlovog brda.
@Вучко, пре свега хвала ти на лепим речима.

Управо ово што је @Лаки рекао и схватио је шта сам хтео да кажем између редова. Да, у.г. "Петлово брдо" ће полако прерасти у политичку "Зелену патку" ................
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538175#p538175:c2ji8xpf je napisao(la):
Гага » 15 Maj 2018, 01:56[/url]":c2ji8xpf]
Иначе из оба ова удружења су чланови и нашег цењеног Беобилда, „poponeb“ („Зелено насеље Петлово брдо“) и „DJ Hill“ („Петлово брдо“) и наравно они се препуцавају око свих одлука, а преко наших леђа, и са тиме угрожавајући безбедности, свију нас који туда пролазимо колима, аутобусима,.., јер не дозвољавају почетак радова на ионако небезбедном делу магистрале. Понеки пут су нас они својим коментарима увесељавали својом дозираном "наивошћу" и тврдоглавошћу, а већином безкруполозним коментарима и помало вређали, јер наравно само мисле на себе и .....
Jesu li i dalje aktivni ti članovi "poponeb" i "DJ Hill"....?
Gde su... Nečuju se....
 
Не зна се које од предложених решења је горе али је свакако тренутно стање најгоре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538484#p538484:2idjb41z je napisao(la):
plećko » 16 Мај 2018 11:50 am[/url]":2idjb41z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538175#p538175:2idjb41z je napisao(la):
Гага » 15 Maj 2018, 01:56[/url]":2idjb41z]
Иначе из оба ова удружења су чланови и нашег цењеног Беобилда, „poponeb“ („Зелено насеље Петлово брдо“) и „DJ Hill“ („Петлово брдо“) и наравно они се препуцавају око свих одлука, а преко наших леђа, и са тиме угрожавајући безбедности, свију нас који туда пролазимо колима, аутобусима,.., јер не дозвољавају почетак радова на ионако небезбедном делу магистрале. Понеки пут су нас они својим коментарима увесељавали својом дозираном "наивошћу" и тврдоглавошћу, а већином безкруполозним коментарима и помало вређали, јер наравно само мисле на себе и .....
Jesu li i dalje aktivni ti članovi "poponeb" i "DJ Hill"....?
Gde su... Nečuju se....
Задњи пут су били на теми и коментарисали, негде средином 2016. године, од тада их нема !
 
Као што сам и најавио, следеће недеље, уторак-22.маја 2018. крећу радови на изградњи петље "Петлово брдо". Тог дана ће се прво поставити ограда око целе грађевине, поставиће се и грађевински контејнери, а у среду почиње ... "сеча кнезова" или ти борића.

Надам се да ће се коначно из побуњеног удружења докуцати памети и да неће радикализовати опструкције.

 
Vrh