Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

@kimi

Prestani da histerises ;)
(Tako izgleda post koji ima ovoliko crvenih simbola).

Drugo, koje to "nase borice" ?
Borici su vasi, koliko i onoga sa konjarnika i koliko su i tvoji i njegovi 'platani' po centralnim ulicama.

Ta histerija koja se ogleda u "mi ne damo nase" vas je i dovela do ovakvih rezultata da i pored pocetnih simpatija celokupne beogradske javnosti dodjete do osude, ili najblaze do ravnoduanosti.
 
Samo nasi borici i niciji vise!Referendum nije ni bio , jer je propao sto znaci da se mora ponoviti ali legalnim putem! Karlo je lepo sve objasnio u prethodnom postu!Kakav referendum, kakav krah pa 17 ljudi je izaslo! Ali i to je za neke dovoljno!?
Borice-mo se, mladici borovi devojke jele bore se posteno za zeleni zastitni pojas, petlovog brda!
 
Dilema mi je dal si zaista 'pacijent', ili si agitator i bundzija koji ima sasvim druge interese od onih koje 'navodno' zastupas.

P.S.
I nisu borici samo "vasi" , ma kako 'kafanskom retorikom i kafanskim argumentima pokusavao da argumentujes "vlasnistvo"

'Cije ovce pasu, njegova je i livada' - uvek bilo i uvek ce biti.
Sumnjam da katastar kaze da je to tvoje (vase)
 
laki72
Dilema mi je dal si zaista 'pacijent', ili si agitator i bundzija koji ima sasvim druge interese od onih koje 'navodno' zastupas.
Laki 72, bravo za komentar. Ukloni samo ili iz svoje rečenice i to je tačan odgovor.
Delovanje ovakvih "zaštitnika" po naselju asocira na delovanje velikog zaštitnika ruskih interesa - Vladimira Žirinovskog. Konačno, kada su ga pitali šta su mu roditelji po nacionalnosti - odgovor Žirinovskog je bio- "Majka mi je Ruskinja, a otac...advokat"

Mi, stanovnici Petlovog brda, smo tek neposredni korisnici šume "Borići" koju smo sami zasadili pre pedeset godina radi zaštite naselja. Vlasnik zemljišta je Republika Srbija, tj. svi njeni građani.Mi iz "Zelenog naselja" vodili smo višegodišnje pregovore I doveli do tačke da je država pristala da umesto 85% stabala ukloni tek 15% stabala, tj. površine šume.


Uzgred. Da je šuma izgubljena za stanovnike Petlovog brda bilo mi je jasno krajem prošle godine, kada su Petlovo i Labudovo brdo bili izlepljeni plakatima "Drage komšije niste sami" - "NE DAMO BORIĆE" -SRS.Sve što su oni branili uz slične parole I poklike je izgubljeno - "Nedamo Krajinu!", "Nedamo Kosovo!" itd.
Ovi "histerični" nisu dolazili kada je bilo rizično - protestni skupovi I šetnje, ali sada pozivaju građane da fizički zaustave izgradnju.
Za "himnu" našeg Udruženja predlagali smo svojevremeno u šali - "Ne lomite nam bagrenje" , ovi drugi bi, na osnovu iskustva stanovnika s njima, mogli da uzmu za "himnu" malo prerađenu pesmu Đure jakšića,
"Padajte braćo! Pli`nte u krvi!
Al` pustite mene da bežim prvi!"
 
Мени је искрено жао што од стране удружења није као крајњи "план Ц" није предложено да се иде на градњу првобитне петље али да се ПОД МОРАЊЕ сачува буквално сваки борић до у комад. То је итекако могуће са новим технологијама пресађивања одраслих стабала. Ти "извађени" борићи би се пресадили колико 10 метара даље, тамо где је сама шума ве данас проређена или је нема.
 
stf
Мени је искрено жао што од стране удружења није као крајњи "план Ц" није предложено да се иде на градњу првобитне петље али да се ПОД МОРАЊЕ сачува буквално сваки борић до у комад. То је итекако могуће са новим технологијама пресађивања одраслих стабала. Ти "извађени" борићи би се пресадили колико 10 метара даље, тамо где је сама шума ве данас проређена или је нема.
Verovatno zato sto niko od ucesnika u medijaciji - ni "Putevi" ni Udruzenje, a ni EIB kao medijator takav predlog ne bi uzeo za ozbiljan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369195#p369195:40juojo6 je napisao(la):
poponeb » 27 Јан 2016 10:41 pm[/url]":40juojo6]
Delovanje ovakvih "zaštitnika" po naselju asocira na delovanje .....
Па можда је Кими баш и Вадикал :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369202#p369202:40juojo6 je napisao(la):
poponeb » 27 Јан 2016 11:15 pm[/url]":40juojo6]stf
Мени је искрено жао што од стране удружења није као крајњи "план Ц" није предложено да се иде на градњу првобитне петље али да се ПОД МОРАЊЕ сачува буквално сваки борић до у комад. То је итекако могуће са новим технологијама пресађивања одраслих стабала. Ти "извађени" борићи би се пресадили колико 10 метара даље, тамо где је сама шума ве данас проређена или је нема.
Verovatno zato sto niko od ucesnika u medijaciji - ni "Putevi" ni Udruzenje, a ni EIB kao medijator takav predlog ne bi uzeo za ozbiljan.
Из ког разлога га не би узели за озбиљан ? Предлог је сасвим коректан.

Ионако бориће које сте садили, садили сте насумице ! Нису онако у правој линији кад се гледа из било ког угла. У једном делу вам је шума толико проређена да вапи за новим стаблима. Таман би та пресађена стабла лепо "легла" у том делу шуме.

Ево неколико слика, које сам снимио, јуна 2014. и априла 2015.године (већ су на овој подтеми), где се лепо види ово о чему причам (пишем).
Јун 2014.:
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5

Април 2015.:
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369202#p369202:2img3wvz je napisao(la):
poponeb » 27 Јан 2016 11:15 pm[/url]":2img3wvz]stf
Мени је искрено жао што од стране удружења није као крајњи "план Ц" није предложено да се иде на градњу првобитне петље али да се ПОД МОРАЊЕ сачува буквално сваки борић до у комад. То је итекако могуће са новим технологијама пресађивања одраслих стабала. Ти "извађени" борићи би се пресадили колико 10 метара даље, тамо где је сама шума ве данас проређена или је нема.
Verovatno zato sto niko od ucesnika u medijaciji - ni "Putevi" ni Udruzenje, a ni EIB kao medijator takav predlog ne bi uzeo za ozbiljan.

аха ... а иновативна алтернативна Ваша идеја је да се пола петље не изгради ... а то је баш онако зрело, озбиљно и одговорно ... у складу са достигнућима 21. века вероватно. :roll:

У Кини су за твоју информацију непосредно пре изградње пруге (оне преко Тибета чини ми се) пресадили чак и траву, тј. уклонили су је са носећим слојем земље и након изградње пруге вратили на насип и поново засадили.

Пресађивање одраслих стабала је неозбиљна идеја само у мозгу просечног Србина, благо друштвено заосталог. То се практикује кад год је технички могуће у оним свеснијим друштвима. ЕИБ би такву идеју вероватно подржао, "Путеви" су нешто друго, али би и њима одговарало да сегради комплет петља.

....
 
stf
Verovatno zato sto niko od ucesnika u medijaciji - ni "Putevi" ni Udruzenje, a ni EIB kao medijator takav predlog ne bi uzeo za ozbiljan.
аха ... а иновативна алтернативна Ваша идеја је да се пола петље не изгради ... а то је баш онако зрело, озбиљно и одговорно ... у складу са достигнућима 21. века вероватно.

Prvo, izvesno znam da su ovu temu na našem forumu godinama pratili (a možda još prate) ljudi iz pregovaračkog tima "Puteva Srbije". (Malo je verovatno da to čine iz EIB). Dakle, izvesno je da su "Putevi Srbije" bili upoznati sa ovom tvojom lucidnom idejom.
Drugo, kao dokaz da je tvoja opsesivna preokupacija - "ostrvljivanje" na naše Udruženje jeste tvoja konstatacija: "аха ... а иновативна алтернативна Ваша (Udruženja) идеја је да се пола петље не изгради!" Dakle, alternativni predlog projekta je dalo JP "Putevi Srbije" i samo ono je moglo da predloži.
Aferim! Blago opštini Grocka što te ima...pamtiće te vekovima!
 
Ako ja dobro razumem i pored neuspelog referenduma postignut je dogovor o saobracajno losem revidiranom projektu petlje? Na kraju je vas "nekoliko" clanova skupstine udruzenja dvotrecinski prihvatilo nesto za sta se gradjani iz raznih razloga nisu izjasnili na referendumu.
 
Cudni obrti, sa cudnim idejama i jos cudnijim akterima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370729#p370729:2f4bouwp je napisao(la):
Igor » 08 Feb 2016 11:59 pm[/url]":2f4bouwp]Ako ja dobro razumem i pored neuspelog referenduma postignut je dogovor o saobracajno losem revidiranom projektu petlje? Na kraju je vas "nekoliko" clanova skupstine udruzenja dvotrecinski prihvatilo nesto za sta se gradjani iz raznih razloga nisu izjasnili na referendumu.
Da, ovo i mene buni.
Cemu onda zalopojke o neuspelom referendumu ako se i dalje gradi sakata petlja?
 
Igor
Ako ja dobro razumem i pored neuspelog referenduma postignut je dogovor o saobracajno losem revidiranom projektu petlje?

Odlično si razumeo. Zanima me Tvoj odgovor na pitanje - da li realizacija "revidiranog" plana donosi bolju i bezbedniju saobraćajnu situaciju u odnosu na danas postojeće stanje?

Na kraju je vas "nekoliko" clanova skupstine udruzenja dvotrecinski prihvatilo nesto za sta se gradjani iz raznih razloga nisu izjasnili na referendumu.

Ovo bas nisi najbolje razumeo, te procitaj jos jednom pasus iz teksta na blogu Udruženja:

Организовање референдума од 17. јануара није била правна, већ морална обавеза Удружења грађана „Зелено насеље – Петлово брдо“. Представници Удружења, на састанку са представницима ЕИБ и ЈП „Путеви Србије“, одржаном 1. децембра 2015.г, исказали су моралну обавезу да пред грађане (оне који су узели учешће у протестима у пролеће 2013. године и Јавним консултацијама у мају 2014.године) изнесу предлог „ревидираног“ плана петље. Како до жељеног одзива грађана није дошло из познатих разлога, Удружење грађана „Зелено насеље – Петлово брдо“ преузело је на себе одговорност да започети дугогодишњи посао доведе до краја. Правни аспект је једноставан и јасан - Удружење грађана „Зелено насеље – Петлово брдо“ поднело је марта 2013. жалбу ЕИБ-у. ЕИБ је, крајем 2013, на основу ове жалбе донео одлуку да се проблем реши непосредним преговорима између подносиоца жалбе (Удружење грађана „Зелено насеље – Петлово брдо“) и оног против којег је жалба поднета (ЈП „Путеви Србије“). Преговори, започети марта 2014, завршени су договором да ЈП “Путеви Србије” предложе алтернативни план петље и да се, уколико подносилац жалбе прихвати тај план, постигнути договор верификује “Споразумом о нагодби”. Овај “Споразум” склапају и потписују подносилац жалбе и онај против којег је жалба поднета, а уз “надзор” ЕИБ
 
Pitanjem na pitanje. Najjača taktika. :blah:
 
Kartograf
Pitanjem na pitanje. Najjača taktika.

Izvini, ja uputih pitanje Igoru. Uzgred, Igoru sam na njegovo pitanje odgovorio recenicom "Odlično si razumeo" i postavio drugo pitanje.
Izvini, možda nisam obavešten da si ti zamenik moderatora.
 
Ako si želeo da postaviš pitanje samo Igoru, onda je trebalo da mu pošalješ privatnu poruku. Ovako je javno pitanje i ne vidim razlog da se i drugi ne uključe.

Evo, ja ću reći da mislim da je vaše rešenje bolje od trenutne situacije, ali mnogo gore od prvobitnog rešenja.
 
astrodule
Ako si želeo da postaviš pitanje samo Igoru, onda je trebalo da mu pošalješ privatnu poruku. Ovako je javno pitanje i ne vidim razlog da se i drugi ne uključe.

Evo, ja ću reći da mislim da je vaše rešenje bolje od trenutne situacije, ali mnogo gore od prvobitnog rešenja.

U pravu si. Pitanje je upuceno Igoru, ali I drugim ucesnicima foruma. Tebi hvala na odgovoru.
Medjutim, Kartograf nije odgovorio na pitanje vec je samo napisao:
Pitanjem na pitanje. Najjača taktika.
 
@Poponeb
Da za nijansu bezbedniju situaciju tek da vam savest bude mirnija posto je bilo i po svemu sudeci ostace crna tacka u saobracaju.

Video sam pominjanje moralne obaveze prema gradjanima koji su ignorisali referendum jasno iz mnostva razloga ali se onda pristupilo isto tako "moralnom" cinu prihvatanja polu resenja.
 
Igor
Video sam pominjanje moralne obaveze prema gradjanima koji su ignorisali referendum jasno iz mnostva razloga ali se onda pristupilo isto tako "moralnom" cinu prihvatanja polu resenja.

Dakle, Igore stvarno bi mogao da počneš da uočavaš elementarne stvari. Cilj našeg Udruženja je zaštita zelenih površina u našem naselju ili još jasnije da citiram Lakija nase Udruzenje nije udruzenje "Unapredimo saobracajnu infrastrukturu u Beogradu (Srbiji)". Ili još jasnije mi smo prihvatili gubitak 15% park-šume, a alternativno rešenje su izradili inženjeri JP. Nama, kao obrazovanim ljudima ("znamo šta neznamo") ne pada na pamet da dajemo mišljenje o stručnim stvarima - saobraćajnim rešenjima.
I kad nam stalno spočitavaš "moral" još uvek čekam tvoj odgovor na pitanje zašto nisi uklonio postove loyole u kojima on grupe gradjana naziva retardima, debilima I sl.
 
Poenta cele price:
Borice cete sacuvati na maksimalno 5 do 10 godina, kada ce ih poseci i napraviti nedostajuci deo petlje.
Pobednici?
Iako vam se (mozda) tako cini, realno i dugorocno niste vi stanovnici.
Jedini pobednici cele ove zavrzlame nastale kao posledica totalnog zanemarivanja OPSTIH INTERESA su bankarske institucije koje lepo naplacuju penale za ne povucena novcana sredstva i tajkuncici sa polulegalnim i ilegalnim poslovnim prostorom uz Ibarsku magistralu, koji ce dobiti "servisnu saobracajnicu" (namerno pod navodnicima).

I da, ako je bitno, zanemarivanje OPSTIH INTERESA je pocelo od strane drzavnih institucija sa pomeranjem magistrale ka istoku (blize naselju).
Nakon toga usledila je reakcija ova dva udruzenja, nista manje jednostrana i sebicna...

P.S.
Kada kolene vozila budu prolazilepored pijace i dalje kroz ulice P.Brda ka Marickoj i dalje ka Rakovici, zapitacete se dal je cela ova akcija bila kontraproduktivna "pirova pobeda"
 
Ovo je naopaka prica od pocetka gde su prioriteti potpuno pogresni.

Iako ja ne stojim iza loyolinih izjava sta vise, obrisao sam taj post koji nije direktno vas pominjao da bih i ja malo "oprao savest" pred ovim bespotrebnim kontra pitanjem.

Sustina je da ste vasim delovanjem pogotovo na kraju zanemarivanjem referenduma u prostorno ogranicenim uslovima izdejstvovali losije i pre svega nebezbednije resenje izborivsi se za gubitak 15% sumice cime je stvar postala jos besmislenija.
 
Resenje i bez referenduma! Clanovi upravnog odbora zelenog naselja, izglasali nagodbu u ime svih stanovnika Petlovog brda!Pa lepo sam ja rekao da se referendum mora ponoviti kao da nije ni bio, pa makar i na ovaj nacin nagodbom!
 
Vrh