Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

Zar nije Kumanica, teorijski, na "ničijoj zemlji", što se tiče magistralnog puta?
 
Zar nije Kumanica, teorijski, na "ničijoj zemlji", što se tiče magistralnog puta?
Tu pored manastira je granicni prelaza sa Crnom Gorom. Koliko sam cuo taj granicni prelaz ce sada da prosire. Tu je i zeleznicka stanica Gostun koja je na teritoriji Srbije. Mislim da se onda prelazi Lim i izlazi na magistralu Prijepolje -Bijelo Polje.
 
Ovo je dobra vijest u kontekstu autoputa Bar-Boljare. Obzirom da je posle Pozege, sljedeca dionica Duga poljana. Ovo ce biti najbrza veza sa autoputem za taj dio Crne Gore, dok se ne spoje autoput u Boljarima definitivno.
 
Tu pored manastira je granicni prelaza sa Crnom Gorom. Koliko sam cuo taj granicni prelaz ce sada da prosire. Tu je i zeleznicka stanica Gostun koja je na teritoriji Srbije. Mislim da se onda prelazi Lim i izlazi na magistralu Prijepolje -Bijelo Polje.
Ako sam razumeo, kad pređeš Lim kod manastira, ti si bukvalno na ničijoj zemlji. Mada, nisam bio, samo na osnovu mapa tumačim.
 
Nije to ničija zemlja. Kada tu predjes Lim, ti si u cg. To što je granični prelaz malo dalje, pitanje je raspoloživog prostora (nema ga) i politike (nemanje dogovora sa cg oko integrisane kontrole).
 
Znam kako je pravno-formalno, ali sad ispada da kada pređeš most iz Kumanice, ulaziš u CG i dolaziš na njihov kontrolni punkt, a da prethodno nemaš izlaznu kontrolu iz Srbije. Tako ispada da je rešenje ili postaviti mali policijsko-carinski punkt pored samog manastira (što mi je malo... onako), ili, što kažeš, uvesti integrisane prelaze.
Ili, ono što ja mislim da je trajno rešenje, najzad porazmisliti o ukidanju graničnih prelaza, zvalo se to Otvoreni Balkan ili kako-god.
 
Granica je glupost ali makar da bude integrisano. Muče narod. A taj put mi deluje zanimljivo, nadam se da ću naći vremena da tuda prođem, ne smeta ni taj makadam mnogo a priroda deluje lepo na tom potezu...
 
Tako ispada da je rešenje ili postaviti mali policijsko-carinski punkt pored samog manastira

Skoro smo imali priču baš o ovom pitanju, zaboravih da li na ovoj ili nekoj drugoj temi.

Uglavnom (rezultat priče je), mali SRB prelaz već postoji kod manastira, a ja ću prvom prilikom probati tu rutu (meni je makadam samo plus), pa ću javiti utiske o proceduri u realnom životu.
 
E, pa nisam to znao, da li mi veruješ da me to kopka već dve godine.
 
1667901778144.png

Oprostite sto dolazim nespreman. Ako sam dobro pratio, rec je o ovom putu, jel' da? Hocete da kazete da je celom duzinom (sem 4k pri kraju) renoviran i sada ima potpuno novi asfalt?
 
Poslednja izmena:
Nije celom dužinom sasvim nov asfalt, ali je osim 4km oko manastira asfalt.

Pre nego BB mase krenu ovim pravcem, disklejmer: to oko manastira je nagib i serpentine i svakako nije zimi da se istražuje putničkim autom. Ja sam često na putu ka CG, probaću prvom prilikom kad krenem motorom, čisto da izvidim. Ali, svakako (bar za sada) ne očekujem da ovo bude bilo kada rešenje u smislu da je brže i/ili lakše nego tradicionalno E763 magistralom. I rekao bih da trasa nije baš ovo što ti je Google nacrtao...
 
Granica je glupost ali makar da bude integrisano. Muče narod. A taj put mi deluje zanimljivo, nadam se da ću naći vremena da tuda prođem, ne smeta ni taj makadam mnogo a priroda deluje lepo na tom potezu...
Informacija je da ce na prolece da pocnu radovi i na tih 3,5 km i da ce do leta biti kompletno uradjen put Sjenica - Kumanica -granica sa Crnom Gorom
 
"Ministarstvo unutrašnjih poslova i Beograd 202. Vanredne informacije o saobraćaju. Kolone Beobilđana su primećene na lokalnom putu Sjenica-Dobrakovo. Preporučuje se oprez, naročito usled njihovog oštrog kritičkog stava".
 
Ali leti nije loše malo promeniti, meni je dosadan put od Nove varoši do granice, nije nešto ni kvalitetan a nema ni trećih traka a bude kamiona naravno
kad su neke krivine i pune linije...
 
Ovaj video je snimak sa Lanista a to je pravac Sjenica, Trije*******ine, Bare, Lanista, Visocka,Vrbnica i na kraju Manastir Kumanica. To su skoro radili, onih 8 km sto je jesenas uradjeno. Ovo mi je pojasnio nas kolega sa foruma
@EsoSj
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama! Nisam nameravao da krenem put CG do narednog leta, ali je lepo znati da je ovaj put sređen. Pre nekoliko godina je bio odron kod Slijepač mosta, pa sam bio prinuđen da idem putem od Pljevlje do navedenog mosta putem koji nikad nisam koristio. Otprilike polovina puta je bila sa nekim lošim asfaltom, ali je od Kovrena do mosta put bio savršeno uređen, sa minimalnim saobraćajem (mislim da sam susreo više biciklista nego automobila) - pravo uživanje za vožnju. Možda me put nanese i ovuda, pa da znam, pošto na google mapama deluje kao neki putić najnižeg ranga, koji je obično i najnižeg kvaliteta.
 
Od Sjenice pa do iza Trije*******ina, sto je nekih 15 km je prava magistrala uradjena,ona zavrsava u sumi Jasikovac nedaleko od sela Krajinovici. A onda je usko da je vozac stalno pod naponom a krivina dosta, imas osecaj da ce svakog casa da lupis nekoga. To tako ide sve do sela Bare, neznam tacno koliko km ali sigurno nekih 5-6 km. U svakom slucaju bice to veliko skracenje puta za Pozegu Arilje Ivanjicu Sjenicu, samo iz Sjenice do BP se skracuje oko 70 km. Sjenica Bijelo Polje preko N. Varosi, Prijepolja ima oko 120km a preko Trije*******ina,Bara, Visocke oko 55km Ovu informaciju mi je poslao i njemu hvala
@EsoSj
 
Znam kako je pravno-formalno, ali sad ispada da kada pređeš most iz Kumanice, ulaziš u CG i dolaziš na njihov kontrolni punkt, a da prethodno nemaš izlaznu kontrolu iz Srbije. Tako ispada da je rešenje ili postaviti mali policijsko-carinski punkt pored samog manastira (što mi je malo... onako), ili, što kažeš, uvesti integrisane prelaze.
Ili, ono što ja mislim da je trajno rešenje, najzad porazmisliti o ukidanju graničnih prelaza, zvalo se to Otvoreni Balkan ili kako-god.
Policiska stanica postoi i funkcionise vec godinama. Nemozes proci a da ti policajac ne digne rampu. Obaveza je da dodjes do njega a oni su bas na platou ispred Manastira tu je i zeleznicka stanica tri u jedan.
 
Proslog vikenda, isao je moj brat u Bijelo Polje preko Bara i Kumanice. Razocarao me informaciom da je deo puta skroz isecen na vise od 15 mesta. Ustvari dok su radili ovih zadnjih 8 km , pokvarili su put od sela Bare do zaseoka Zahumsko. 😒
 
Proslog vikenda, isao je moj brat u Bijelo Polje preko Bara i Kumanice. Razocarao me informaciom da je deo puta skroz isecen na vise od 15 mesta. Ustvari dok su radili ovih zadnjih 8 km , pokvarili su put od sela Bare do zaseoka Zahumsko. 😒
Bas da čovek nepoveruje. Dali ti je nesto rekao o ovih 3.5 km što nije do Kumanice uradjeno kako to izgleda. Nadam se da ce to na proleće sve srediti.
 
Bas da čovek nepoveruje. Dali ti je nesto rekao o ovih 3.5 km što nije do Kumanice uradjeno kako to izgleda. Nadam se da ce to na proleće sve srediti.
Niti jednu masinu nije vidio da nesto rade, ali ona ista prica ostaje da ce na prolece raditi taj ostatak od 3.5km no rekao je da je put uredan moze se sa bilo koim autom proci.
 
U svakom slučaju, hvala za informaciju.

Tako je to, forma i marketing često pojedu suštinu na ovim koordinatama. Sve traje, samo život prolazi :) .
 
Vrh