Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

Izvinite. Kada se ocekuje da se to kliziste sanira i da se zavrsi asfaltiranje tih 3.5 km. Dali je to ostavljeno za sledecu godinu ili ce ove godine jos imati radova na tom putu
Nisam nista cuo konkretno. Po selu se prica da bi trebalo novu trasu probiti dole do manastira. Veliki je znak pitanja kad ce biti gotovo,jer i ovo traje od kad znam za sebe.
 
Nisam nista cuo konkretno. Po selu se prica da bi trebalo novu trasu probiti dole do manastira. Veliki je znak pitanja kad ce biti gotovo,jer i ovo traje od kad znam za sebe.
Bitno je da se bar pokrenulo sa mrtve tačke. Kad su stigli nadomak manastira valjda ce to završiti do leta sledeće godine. Kad kažete 70 minuta to je sa ovim dobrim asfaltom?
 
Da, mislim sa ovih 8 km sto su sada uradili. Kako kaze nas narod kad nema kise dobar je i grad. Svaki kilometar nam je dobro dosao.

Hajd', pomozi mi da se malo orijentišem... Kada sam poslednji put prolazio tu, mislim da je od Sjenice sve do sela Bare već bio asfalt? U pravu sam?

Ovo je sada izgrađeno 8km od 11.5km nedostajućeg asfalta dole ka manastiru Kumanica u klisuri Lima?

Da li je uopšte tim pravcem moguće ići za Crnu Goru, imajući u vidu da je veza manastira sa magistralom (E763) preko onog mostića koji je između dva granična prelaza? Tj. ako od Sjenice krenem u Bijelo Polje tuda, na magistralu izađem iza srpskog, a pre CG graničnog prelaza, ako se ne varam. Kako onda, odete nazad do srpskog na overu ili ima kod manastira neki "šalter", ili?

Pitam, jer meni i ne smeta toliko što je ta veza makadam (tamo sam i onako uvek motorom), ali nisam znap da mogu i tako ka CG i još pre iz CG u Srbiju (kako u tom slučaju, prvo odem na našu granicu da mi registruju ulazak, pa se vratim nazad ka manastiru?).

Hvala unapred na uputstvu!
 
Hajd', pomozi mi da se malo orijentišem... Kada sam poslednji put prolazio tu, mislim da je od Sjenice sve do sela Bare već bio asfalt? U pravu sam?

Ovo je sada izgrađeno 8km od 11.5km nedostajućeg asfalta dole ka manastiru Kumanica u klisuri Lima?

Da li je uopšte tim pravcem moguće ići za Crnu Goru, imajući u vidu da je veza manastira sa magistralom (E763) preko onog mostića koji je između dva granična prelaza? Tj. ako od Sjenice krenem u Bijelo Polje tuda, na magistralu izađem iza srpskog, a pre CG graničnog prelaza, ako se ne varam. Kako onda, odete nazad do srpskog na overu ili ima kod manastira neki "šalter", ili?

Pitam, jer meni i ne smeta toliko što je ta veza makadam (tamo sam i onako uvek motorom), ali nisam znap da mogu i tako ka CG i još pre iz CG u Srbiju (kako u tom slučaju, prvo odem na našu granicu da mi registruju ulazak, pa se vratim nazad ka manastiru?).

Hvala unapred na uputstvu!
Da, u pravu ste. Do bara je bilo asvaltirano, neznam tacno koje godine. Prosle godine su asvaltirali do blizu Visocke, to jest od Bara do sela Zahumsko,a onda dolazi ovih 8 km sto su sada uradili. Ostao je naj tezi deo do samog manastira. Sto se tice prelaska, dole na samom kraju ima rampa. Tu se moras zaustaviti dok te policajac ustvari granicna ne primeti a ono se nalaze kod Manastira. Vozis pravo kod njih tu se prijavis i onda ako je sve okej ides na onaj mostic i pravac Bijelo Polje. Kda se vracas iz Bijelog Polja za Sjenicu prvo odes kod njih tamo na onom platou kod stanice i onda tek ides na rampu. Rampa je elektricna i oni komanduju.
Pozzz
 
Asfaltiranje puta Bare - Kumanica

Ako sam dobro razumeo, onda će put od Sjenice do Kumanice biti skoro pa ceo asfaltiran!
Ovo otvara potpuno novu perspektivu. U tom slučaju bi meni iz Beograda do Crne Gore ovo bio put prvog izbora.
Pravac Beograd - Požega (autoput) - Arilje - Ivanjica - Sjenica - Kumanica - Bijelo Polje.
Tačno je da ima nešto više krivina od Ivanjice do Sjenice, ali je samo putovanje ovim predelima nestvarno lepo. Proveo sam neko vreme u Sjenici i obišao Pešter. Bez obzira što sam pre odlaska imao određena očekivanja na osnovu fotografija, tekstova i geografskih karti, dolazak na lice mesta je bilo neverovatno prijatno iznenađenje. Taj prostor fotografije ne mogu adekvatno dočarati.

Evo ga snimak cele deonice od Bijelog Polja preko Kumanice i Bara do Sjenice. Snimljeno 2019. godine,
Od 15:50 skretanje sa magistrale iz pravca Bijelog Polja ka Kumanici. Vidi se procedura prelaska preko graničnog prelaza sa svojeručnim podizanjem rampe.

 
Poslednja izmena:
OTVARANJE REKONSTRUISANOG PUTA NOVI PAZAR - TUTIN
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Raškom i Moravičkom okrugu.

- Radimo uz mnogo problema - dodao je on podsetivši na poskupljenje svega zbog čega će put do Duge Poljane koštati mnogo više, i do dve milijarde, nego što je to bilo na početku predviđeno.

Predsednik Srbije prisustvuje ceremoniji otvaranja rekonstruisanog puta Novi Pazar - Tutin, a obići će i rekonstruisani lokalni put Pridvorica - Devići.


Svečano otvaranje počelo je nešto posle 10 časova na Pazarištu, a dosad su se okupljenima obratili predstavnik kompanije koja je radila put i turski ambasador u Srbiji Hami Aksoj koji je rekao da je ovo istorijski dan jer je realizovan veliki projekat, kao preduslov za dolazak velikih invrestitora u ovaj kraj Srbije. On je naglasio i da je ovo zlatno doba srpsko-turskih odnosa.

Radovi na rekonstrukciji puta Novi Pazar-Tutin, koje je izvodila turska kompanija "Tašjapi", završeni su pre mesec dana, a počeli su krajem septembra 2019. godine. Vrednost radova iznosila je 24 miliona evra, koji su obezbeđeni kreditom Turske uz kamatu od 2,5 odsto
 
Evo na mapi da se vidi taj deo puta
Screenshot_20221010-151502_B92.jpg
 
Bravo Zoranuro, kako je lijep osjecaj kad znam da mogu iz moih Trije*******ina(selo izmedju Sjenice i Bara) na dorucak u BP. 🤗🤗🤗
Samo neka se grade putevi. Dali imaš neku informaciju sta ce da rade sa onih 3.5 km puta koliko im treba da urade pristojan put do manastira i granice sa Crnom Gorom. Znam da je tu kliziste. Dali se i dalje radi na njemu. Dali je i to planirano da se uradi ove godine? Šta kažu ljudi iz tvog kraja. Pozdrav
 
Za 10ak dana idem na odmor na Goliju, nedelju dana, u Rudno. Imate li neke preporuke? Šetnje, izleti, znamenitosti,... Zloupotrebljavam temu ali ko zna, može i privatnu poruku da pošalje
 
Samo neka se grade putevi. Dali imaš neku informaciju sta ce da rade sa onih 3.5 km puta koliko im treba da urade pristojan put do manastira i granice sa Crnom Gorom. Znam da je tu kliziste. Dali se i dalje radi na njemu. Dali je i to planirano da se uradi ove godine? Šta kažu ljudi iz tvog kraja. Pozdrav
Juce sa razgovarao sa covekom koi je porijeklom sa Visocke,to je nekih par km od manastira Kumanica. On mi rece da vec rade na sanaciji klizista i da bi trebalo do na prolece do bude sve gotovo ukljucujuci i mali granicni prelaz dole kod manastira. Ostaje nam da sacekamo.
 
Poslednja izmena:
Ja uvek kažem. Sačekajmo da vidimo na šta će ličiti nakon prve zime.
 
Upravo sam se dopisivao sa gospodinom Konatarom koji mi je rekao da je ostalo jos samo oko 4 km neasfaltirano dela da bi se spojio put Sjenica - manastir Kumanica - granica sa Crnom Gorom. Sve ostalo je asfaltirano i to je bas lepa vest posto ce ovaj putni pravac biti onda najkraca veza za Bijelim Poljem i Brodarevom. Ranije se od Sjenice islo preko Aljinovica pa na Novu Varos pa Cg granica pa Bijelo Polje. Rece mi da su to ostavili za sledecu godinu a da je ovaj ostatak makadam koji je dosta korektan.
 
Vrh