Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

Evo ceo put Sjenica Kumanica, pa koga zanima. Nije moj video, slučajno mi iskočilo na yt
Gledam i neverujem. Toliko značajna deonica i tako zapuštena. Onih zadnjih 3.5 km do manastira prosto sam u soku da to tako izgleda. Nadam se da ce to leta to završiti I da ćemo dobiti jedan bitan put.
 
Iskreno super pravac za ljude iz Bijelog Polja ko ide za Sjenicu, kao i za građane Brodareva (kad nije sezona zbog granice). Nažalost, Prijepolje nije te sreće, iako imamo veliku granicu sa opštinom Sjenica, nemamo put koji spaja dva grada, već mora da se ide na Novu Varoš, Zlatar itd, što je mnogo duža opcija. Planirao sam jedan poduži post oko puta Prijepolje Sjenica, iako nije baš 100% deo ove teme, ali nažalost ne stižem.
Inače, ovaj pravac preko Kumanice se ni ne pominje u Prijepolju, ruku na srce, i dalje je bliže preko Nove Varoši, a i bolji je put, ali nisam siguran da li građani Brodareva znaju za ovaj put.
P. S. Na snimku vidim i automatsku rampu, nije više ručna.
I jedan fun fact za kraj - od manastira Kumanica kreće rafting u Prijepolju, preporuka za sam rafting, bolji nego na Tari iskreno, ako imate stomak da vidite tone i tone smeća. Ako nemate, Tara je divna.
 
Iskreno super pravac za ljude iz Bijelog Polja ko ide za Sjenicu, kao i za građane Brodareva (kad nije sezona zbog granice). Nažalost, Prijepolje nije te sreće, iako imamo veliku granicu sa opštinom Sjenica, nemamo put koji spaja dva grada, već mora da se ide na Novu Varoš, Zlatar itd, što je mnogo duža opcija. Planirao sam jedan poduži post oko puta Prijepolje Sjenica, iako nije baš 100% deo ove teme, ali nažalost ne stižem.
Inače, ovaj pravac preko Kumanice se ni ne pominje u Prijepolju, ruku na srce, i dalje je bliže preko Nove Varoši, a i bolji je put, ali nisam siguran da li građani Brodareva znaju za ovaj put.
P. S. Na snimku vidim i automatsku rampu, nije više ručna.
I jedan fun fact za kraj - od manastira Kumanica kreće rafting u Prijepolju, preporuka za sam rafting, bolji nego na Tari iskreno, ako imate stomak da vidite tone i tone smeća. Ako nemate, Tara je divna.
Ispravi me molim te ali cinimi se da je postajao neki put od Prijepolja ka Sjenici dali preko Milosevog Dola.
 
Treba nam više projekata poput tunela ispod Kadinjača. Efikasnije povezivanje manjih gradova. Tužno je kada vidiš mapu i dva grada gde je razdaljina vazdušnom linijom duplo manja nego putem. Davno je prošlo vreme kada su se putevi gradili dolinama i kanjonima reka i preko prevoja.
 
Dali neko zna kakva je procedura ulaska u Crnu Goru od Sjenice do manastira Kumanica i kasnije do Bijelog Polja. Dali se moze udji u Crnu Goru.
 
Ispravi me molim te ali cinimi se da je postajao neki put od Prijepolja ka Sjenici dali preko Milosevog Dola.
Ima put, ali mislim da može samo terenskim autom. Nažalost nisam nikad išao tim putem pa ne znam detalje. Uglavnom - niko ne ide tu, mislim da je jedan deo puta loš mamadam.
 
Ima put, ali mislim da može samo terenskim autom. Nažalost nisam nikad išao tim putem pa ne znam detalje. Uglavnom - niko ne ide tu, mislim da je jedan deo puta loš mamadam.
Sećam se da je bas bas los davno sam bio u tom kraju pa mi je to ostalo u sećanju.
 
Dali neko zna kakva je procedura ulaska u Crnu Goru od Sjenice do manastira Kumanica i kasnije do Bijelog Polja. Dali se moze udji u Crnu Goru.
Procedura je jednostavna bas kao sto je i na videu prikazana. Kada se zavrsi sa policiom ide se ispod pruge kroz uski tunel a onda na most. Posle mosta lijevo i stize se na Crnogorsku granicu. Od granice za 10-tak minuta se stize do Bijelog Polja.
 
Procedura je jednostavna bas kao sto je i na videu prikazana. Kada se zavrsi sa policiom ide se ispod pruge kroz uski tunel a onda na most. Posle mosta lijevo i stize se na Crnogorsku granicu. Od granice za 10-tak minuta se stize do Bijelog Polja.
Hvala ti , mnogo mi je jasnije. Zaboravio sam da je granicni prelaz Crne Gore kad se prodje most pa levo. Jedva cekam leto posto se nadam da ce do tada zavrsiti tih 3,5 km i ona parcad koja nisu sada asfalitrana pa da ovim pravcem udjem u Crnu Goru.
 
Hvala ti , mnogo mi je jasnije. Zaboravio sam da je granicni prelaz Crne Gore kad se prodje most pa levo. Jedva cekam leto posto se nadam da ce do tada zavrsiti tih 3,5 km i ona parcad koja nisu sada asfalitrana pa da ovim pravcem udjem u Crnu Goru.
Screenshot_20221123_171951_Earth.jpg
 
Ima put, ali mislim da može samo terenskim autom. Nažalost nisam nikad išao tim putem pa ne znam detalje. Uglavnom - niko ne ide tu, mislim da je jedan deo puta loš mamadam.
Išao sam ja, čak i ovog leta delom. Jedan deo je odličan makadam, deluje mi čak da se sprema tu neki asfalt. Tako deluje.

Ipak, drugi deo je prilično loš makadam,. Sa detaljima koji ga čine i teško prolaznim.
 
Hvala @EsoSj na informaciji da se i dalje radi na putu Sjenica - manastir Kumanica to jest da se popravlja onaj deo asfalta i puta koji je bio malo unisten dok su se izvodili radovi na asfaltiranju deonice od 8 kilometara. Bitna informacija je da se sada od Sjenice do Bijelog Polja ide za sat i deset minuta. Ceka se i tih zadnjih 3,5 kilomerata koje su ostavljene za prolece i leto 2023.
 
Bas mi je drago kada vidim da su po Pesteru krenuli da rade puteve!
 
Kako je lijep osecaj kad vidim asvalt po tim nasim brdima,a sa druge strane pa mi zao sto to nije uradjeno mnogo ranije. Mladi ljudi su otisli bas iz razloga sto nije bilo puteva. No bolje ikad nego nikad. Hvala na prelijepom videu zoranuro👍👍👍👍
 
Put Bare-Visocka koi je ostecen prilikom poslednjih radova je popravljen ali kako rekose onako na ho ruk svaki spoj se oseti i to dosta jako. Ostatak od 3.5 km je makadam ali je totalno u redu, do prvih jakih kisa.
 
Vrh