Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478285#p478285:3qj1bhrd je napisao(la):
Duleja » Ned Sep 17, 2017 12:21 pm[/url]":3qj1bhrd]@MID Dobar dan i dobrodošli na forum! :)

Hvala puno! Hvala svima na pohvalama za moj post "prvenac"! Radujem se što ću ovde saznati puno toga o ulicama i zgradama u Beogradu! :D
 
Biciklistkinja wrote: ...baš bi bilo zanimljivo saznati da vidimo ko to dobija dozvolu da gradi gde hoće....
Pa to ti je onaj čuveni a sve moguci a zove se .... Mito Korupcija :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478450#p478450:q5cr8y0s je napisao(la):
Biciklistkinja » Mon Sep 18, 2017 9:00 am[/url]":q5cr8y0s]U katastru piše da taj nastavak se taj nastavak prodavnice nalazi na parceli Grada Beograda i da na toj parceli pravo korišćenja imaju Robne Kuće Beograd. Sama zgradica i zemljište su vlasništvo kompanije Fundamentum INC DOO Beograd, čija je stvarno to kompanija baš bi bilo zanimljivo saznati da vidimo ko to dobija dozvolu da gradi gde hoće.
Pogledaj par strana unazad. Napisao sam ko je vlasnik jos od izgradnje objekta. Covek je ugledni privrednik i lokalni tajkun. Imas i u APR-u.
 
Nekoliko današnjih slika iz nove pešačke zone u Maršala Birjuzova:

Pogledajte prilog 2
Da bi ova ulica zablistala punim sjajem, neophodno je da se rekonstruiše fasada zgrade s desne strane, kao i da se cela ulica očisti od grafita:

Pogledajte prilog 1
A ovaj znak ovde... kao da smo mentoli:

 
Koja bu**** je stavila nju džersi ograde na sred ulice i time potpuno zatvorila ulicu. Da sutra izbije požar kako će skloniti ogradu. Bašta restorana se da skloniti za pola sata ali ovome treba mnogo više.
 
Ni oni fensi podižući stubići kod Tanjuga o kojima se trubilo godinu dana još uvek ne rade. Mislim da čak još uvek nisu ni povezani. :bash:


Ne, prosto ne vredi... Naše službe, od GSPa do građevinskih preduzeća, nisu ni za šta kompleksnije od: čekića, eksera, izolir trake i kanapa. Sve što je izmišljeno posle Tita je za njih prosto nesavladiva tehnologija.

Podsećaju me na Smrdu Mudića iz Posetioca. :D Čim vidi nešto moderno ili nešto što ne razume, odma viče Đavolja rabota! i beži od toga ko od kuge. Tako i ovi naši. Sve što ne mož' da se opravi alatima iz perioda parne mašine, to se samo stavi negde u stranu i ne dira se nikad više. :D :roll:

download.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478970#p478970:3vb0l0wb je napisao(la):
Bukira » 19 Sep 2017 10:28 pm[/url]":3vb0l0wb]
Da bi ova ulica zablistala punim sjajem, neophodno je da se rekonstruiše fasada zgrade s desne strane, kao i da se cela ulica očisti od grafita

file.php

Da bi ulica zablistala potrebno je jos puno da se uradi. Ovako i dalje deluje sumorno.
Bilo bi dobro da se podigne zgrada na mestu ove dve kucice levo.
 
Уопште ми се не свиђа принцип поплочавања ове улице на овој деоници са фотографије. Далеко је лепши први део до гараже, односно са калдрмисаном средином.
 
Ove betonske barijere se sklanjaju za minut dva u slucaju pozara a izgleda da su jedini nacin da se sprece budale da pomeraju plasticne barijere kako bi usle kolima u deo ulice koji je pesacka zona.
 
Tako je, sklanjaju se za minut dva, al uz pomoć dizalice. A standardni kamioni naših vatrogasaca nemaju takve dizalice. Što znači da u slučaju požara vatrogasci stižu do ove tačke, shvataju da nemaju kako da prođu, pa zovu to posebno vozilo da dođe, pa dok ono stigne, pa dok ispomera te barijere... i tako mic po mic ode 20 minuta.

Ili pak mogu da probaju da prikače sajlama barijere za obične kamione pa da ih odvuku u stranu. Što opet uzima jedno 10 minuta posla (jer treba tu i da se spremi sve, da se izmanevriše, ovo ono...) i još povrh svega ostavlja tragove oštećenja na ovim pločama koje su ionako toliko osetljive ko da su pravljene od paukovih jaja.


I sve to samo zato što Grad Beograd i njegove službe u 2017. godini nisu u stanju da postave, povežu, održavaju i koordinišu 5 kolskih ulaza u pešačke zone sa svojih 10 pokretnih stubića. :bash: Al bitno je da su date pare za sve to i da su se političari uredno izslikali i nakupili političke poenčiće. :bash:
 
Mislim da 2 vatrogasca mogu na "o ruk" da pomere jednu barijeru bez većih problema. Osim što će izgrebati ploče ispod.

A koordinaciji 5 kolskih ulaza, ne vredi trošiti reči. Verovatno im treba tender za najmoderniju sinhronizaciju koju nema nijedan grad u svetu.
 
Možda si i u pravu Dule. Ne znam...

Mada, problem je što bi/će nakon intervencije te barijere verovatno ostale pomerene u stranu. Jer vatrogasce boli uvo da ih vraćaju nakon intervencije (što donekle i mogu da razumem). Nego će to da ostane da stoji tako mesecima, sve dok se neko u Gradu ne seti da treba da se pošalje ekipa sa dizalicom da vrati to na svoje mesto. I sve to opet zato što Grad neće da uposli/privremeno angažuje po potrebi 10 ljudi koji bi imali zadatak da brinu i održavaju samo te ulaze i stubiće u pešačkim zonama. Nego svakog boli pače za sve i niko nikad ni za šta nije nadležan...

To viđam svaki dan. Polu-zatrpane rupe nakon radova, polu-popravljena rasveta, polovično očišćen inventar, oboreni stubići (usled intervencija ili pak sudara) koji ostanu doveka tako počupani, aparati/infrastruktura koja je skupo plaćena a nikad puštena u rad...

Kažem ja - čekić, ekser, kamen, daska, kanap i povremeno izolir traka. To su adekvatne tehnologije za nas.
 
Ova desno zgrada treba da se srusi jer ne predstavlja nikakvu znacajnu arhitekturu, totalno je ispucala i inace je izgradjena sva iskosena, totalno bezveze. Plus popuniti rupu sa desne strane gde su domacini, zatim srusiti onaj nesrecni tc i naravno srediti ostale fasade. Sve u svemu ima mnogo posla u ovoj ulici, ali vazno da se nesto pokrenulo, sad kad nije vise mracni parking i zgodno mesto za istovar i logistiku, trebalo bi da zivne. Trebalo bi poraditi i na drugom delu M Birjuzova od C Milice do Kosacica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479106#p479106:138zw1ev je napisao(la):
astrodule » 20 Sep 2017 12:49 pm[/url]":138zw1ev]Mislim da 2 vatrogasca mogu na "o ruk" da pomere jednu barijeru bez većih problema. Osim što će izgrebati ploče ispod.

Takav jedan betonski blok ima preko hiljadu kilograma, ne moze to da se podigne na misice.
 
Prosao sam sinoc Birjuzovom i fali osvetljenje posto su i dalje a verovatno ce tako i ostati one svetiljke razapete na sajli izmedju zgrada. Fale dakle stubovi rasvete na samoj ulici. Time bi joj bio dodatno naznacen pesacki karakter a i svakako bi lepse izgledala nekako toplije a ne ovako kao pista prazno.
 
Ispada da je težina jednog ovog "džersija" oko pola tone. Doduše ovde ne bi trebali da ga dižu, već da gurnu u jednu stranu preko pločaste podloge sa malim trenjem. Problem je što je trenje malo za džersi (što je dobro) ali je isto tako malo, tj. klizavo i za cipele snagatora koji guraju, pa bi malo možda šlajfovali u mestu ;) Ako ima okolo neki mali viljuškar, onda ne bi bio problem da ga izgura sa viljuškama na jednu stranu.
 
Mислим да су ове бетончуге поставили током геј параде, овде је стајао кордон полиције. А по граду је било разних импровизованих препрека, код Београђанке су паркирали велики чистоћин камион са спуштеним рол кипом.
 
U slučaju intervencije, verovatno bi glavnu vučnu silu davao kamion, a vatrogasci bi samo navodili prepreku na željeno mesto. Ali ja sam protiv toga jer to šteti ploče i drugo, mislim da ne treba sve ovde da se svodi na čuveni štap i kanap nego da se koriste adekvatne metode i namenski pravljena rešenja, poput stubova i rampi. No dobro, da se ne ponavljam.

Došljak, moguće je da su postavljene zbog parade al ne mora da znači. :? One barijere koje su bile na Trgu republike su bile duplo duže od ovih, pa zato mislim da ipak nije ista ekipa i isti razlog iza ovih.

Proći ću ja ovih dana tuda pa ću da vidim jesu li sklonjene sad posle parade ili su ostale kao trajno ''rešenje''.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479103#p479103:3ivdz9g4 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Wed Sep 20, 2017 12:45 pm[/url]":3ivdz9g4]

Ili pak mogu da probaju da prikače sajlama barijere za obične kamione pa da ih odvuku u stranu. Što opet uzima jedno 10 minuta posla (jer treba tu i da se spremi sve, da se izmanevriše, ovo ono...) i još povrh svega ostavlja tragove oštećenja na ovim pločama koje su ionako toliko osetljive ko da su pravljene od paukovih jaja.

:
Tako je, povuku je sajlom za par sekundi. Ostalo vreme do minute je da je vezu za celicnu usicu. Vatrogasni kamion ima dovoljno snage za to. A veruj da je vatrogasna brigada vrlo uigrana za sklanjanje prepreka. Veci problem su velike betonske zardinjere kojih takodje ima u kraju. No i one se mogu da odguraju. Izgrebane ploce se zamene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479202#p479202:1iaczvbj je napisao(la):
tzoran1 » Sre Sep 20, 2017 7:07 pm[/url]":1iaczvbj] Izgrebane ploce se zamene.
E baš tu leži problem. :mrgreen:


A i zašto sve preko štapa i kanapa? Zašto ne možemo nekad da primenimo adekvatno rešenje i održimo ga? Pitanje je retoričko, samo obrazlažem što sam toliko ''zapeo'' za ovo.
 
Verovatno bi ih zamenili, kod prve sledece rekonstrukcije.
A stap i kanap tj. beton je zbog "balvana" koji su sklanjali plasticne barijere kada su hteli vozilom u pesacku zonu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479158#p479158:333efenj je napisao(la):
Earthmoving » Wed Sep 20, 2017 4:05 pm[/url]":333efenj]
file.php

molio bih te da se podsetis sta je gustina (ono sto nije specificna tezina), a sta je masa (ono sto nije tezina)
hvala

EDIT: tuk na luk, kad si vec krenuo da pises jedinice pri racunanju
 
betonski blokovi slicnih dimenzija se koriste na kranovima kako bi se ista izbalansirala.
Ovakav betonski blok je tezak bar 1 tonu.
Uostalom, probajte vas petoro da pomerite dzerzej barijeru nema sanse da uspete.
 
Vrh