Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477513#p477513:1mz4gdmi je napisao(la):
astrodule » 13 Sep 2017 05:10 pm[/url]":1mz4gdmi]Pa nešto i nema mesta za drvored. Nisu trotoari baš toliko široki tu.
Mislio sam na ovaj deo... Izgleda tako prazno.
Da se postavilo drvo otprilike tu gde stoji ovaj covek - bilo bi dovoljno udaljeno od zgrade a opet ostavljalo mesta za usluzna vozila...
 
Slažem se, moglo je da se uradi nešto poput onoga u Kralja Milana, s onim ravnim rešetkama koje em izgledaju lepo em omogućuju kretanje (al pešaka) preko njih.

p75f4fs4m6-kralja-milana.jpg


A ovde vala ima mesta i za 10 stabala (sve do Albanije) samo ako se dobro rasporede.

sremska.jpg


Mogu da ih poređaju uz ovaj ''zid'' Terazijskog tunela, desno na slici, pošto tu niko ne prolazi i neće nikome smetati a poništiće to sivilo i štrokavost.
Jes da košta i traži dodatne radove (zbog zemlje i šta ti ja znam) ali cela ulica bi bila mnooogo lepša.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477519#p477519:3jcwpf8a je napisao(la):
Bender Rodriguez » 13 Sep 2017 05:33 pm[/url]":3jcwpf8a]
Jes da košta i traži dodatne radove (zbog zemlje i šta ti ja znam) ali cela ulica bi bila mnooogo lepša.

Kosta??? Drvece i prateci radovi za njih su minorni u odnosu na ostale radove infrastrukture i poplocavanja. A znace toliko da oplemene prostor!! Mislim da je pre problem u organizaciji radova i zelji da se samo zamazu oci gradjana, a ne ceni. Ali je sada verovatno kasno za to... Steta!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477517#p477517:37l31a7x je napisao(la):
Bender Rodriguez » 33 minutes ago[/url]":37l31a7x]
astrodule":37l31a7x je napisao(la):
Pa nešto i nema mesta za drvored. Nisu trotoari baš toliko široki tu.
Pa i da i ne. Evo sad gledam ovde https://goo.gl/ngcJ1W i tu se lepo vidi da kad se sklone parking mesta, bilo bi prostora za drveće ali se verovatno odustalo od toga jer bi bilo preblizu zgradama.

Al s druge strane, mislim da je bilo dovoljno prostora ovde ispred garaže da se postavi par stabala.
170604-marsala-birjuzova-02.jpg


I svakako se nadam da će se postaviti još par na onoj deonici od pasaža do Albanije. To je baš retko odvratan kutak grada kome bi baš lepo došlo što više drveća. Pogotovu što je izuzetno aktivan i u strogom centru.

Tu kod garaže je sigurno moglo, naročito imajući u vidu izduvne gasove.
 
Iako obožavam drveće i zelenilo, ja ga u ovim ulicama ne bih sadio, jer su mi nekako mračne i uske pa mislim da bi ih drveće još više gušilo. Eventualno samo neke patuljaste, ili loptaste forme. Meni se Maršala Birjuzova mnogo svidja ovako rekonstruisana i samo joj treba srediti fasade da bi izgledala vrhunski, isto kao i Cara Lazara-podsećaju me na ove ulice u Budimpešti i Pragu, koje takodje nemaju drvorede:Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Inače, kada gledam slike starog Beograda, u oči mi padaju tadašnji drvoredi-čini mi se da su sadjene dosta niže vrste, koje su dozvoljavale i da se vidi lepa arhitektura, dok danas neke ulice liče na prave tunele i npr. u Resavskoj je gomila lepih zgrada nevidljiva. Pre rata je to bilo ovako:Pogledajte prilog 1Ili drvored u Kraljice Natalije nekada:Meni to sve izgleda mnogo lepše i urednije nego stanje koje imamo u većini ulica danas. Po meni bi visoko drveće trebalo saditi samo u širim ulicama i bulevarima.
 
Moze neko na mapi da obelezi tacno koje ulice se trenutno pretvaraju u pesacku?
 
Колико би Београд био лепши када би се вратили дрворедни травњаци које су возила протерала пре пола века !
У улици Краљице Наталије управо на месту са фотографије, постоји довољно места и за возила и за дрворедни травњак,а близу је и јавна гаража, али је било потребно да се постави што више плоча. Неком пролазна корист, другом трајна штета и за здравље и за изглед и за туризам и за развој привреде, Наизглед те ситне, неком небитне сличице, али по целом граду, битно могу да створе лошу или лепу слику града.
 
Дрвеће и било које растиње може само да створи лепшу слику улице са лепим здањима, најзад потребно је много година да дрвеће толико израсте да заклони читаве фасаде !

Улице без дрвећа личе на канале, а људи у њима на пролазнике на дну кутије за ципеле.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477580#p477580:1zwcj8rn je napisao(la):
Max15 » 13 Sep 2017 10:34 pm[/url]":1zwcj8rn]Moze neko na mapi da obelezi tacno koje ulice se trenutno pretvaraju u pesacku?
Ove ulice su gradilista. Sta ce biti u kom rezimu saobracaja posle zavrsetka, mislim da nema nigde tacno pobrojano za sve.
 
Prema ovoj mapi Gračanička, Čubrina, Ivan Begova i Mršala Birjuzova ostaju prohodne i sa uličnim parkiranjem

150587_img-20170617-wa0002_iff.jpg
 
Dobar dan!

Već danima pokušavam da prenesem svoje oduševljenje, ljudima sa kojima radim i družim se, kako je lepa nova proširena šetališna zona. Ljudi nemaju pojma, mnogi nisu ni zaintersovani. Sada naiđoh na ovaj forum, gde mogu da razmenjujem utiske i saznam što više o Beogradu! Grozno je kada čovek živi slep kod očiju, ali to je druga priča....
Odavno sam negde pročitala da je u planu da se radi proširenje pešačke zone, a to je još od pre bila neka moja želja i vizija, ali skoro sam i prvi put videla šta se u stvari do sada uradilo. Moj lični utisak jeste da su sređene ulice, koje su pretvorene u pešačke sada prosto bljesnule lepotom i šarmom, a došle su do izražaja i sve one lepe stare zgrade koje se tu nalaze, samo da se još mnoge od njih renoviraju. Oduvek sam volela Beograd, što bi se reklo po default - u, jer sam rođena u njemu, ali sada iskreno počinjem da se zaljubljujem u njega. Samo da se nastavi sa glancanjem i sređivanjem.
 
Све те улице би још више сијале да су ставили више вртних оаза као код ТАНЈУГА. Пре свега могло је слично и код Народне банке у Цара Лазара и Иван беговој или код поште у Змај Јовиној нпр.
 
Nije mi jasno. Kad sam pre nedelju dana cekao neke goste sedeci u lobiju Mažestika, recepcionar jednom preko telefona reče "imamo garažu ali je ulica trenutno zatvorena". Ko ne zna, njihova garaža se nalazi na prvoj slici ove strane koju je postavio @Gradjanin, vidi se pored restorana Mikan, sa desne strane slike. E sad, meni nije jasno da li je ta garaza zaista samo "trenutno" van funkcije ili ce posle kolima moci da se ide preko novopostavljenih ploca do nje? Po slici koju je postavio @Toni, to je obelezeno zelenom bojim kao da ne bi trebalo. Mislim, glupo da se dozvoli kolima prelaz preko plocnika jer ce se onda ploce ubrzo razvaliti I rasklimati, a mi kao ceo grad cemo iz dzepa morati da platimo popravku I zamenu.
I generalno, ako se dozvoljava po pesackim ulicama da se krecu dostavna vozila, onda vlasnici tih objekata treba da placaju popravke jer glupo da oni zbog svog posla od kog prihoduju nesto unistavaju, a da posle svi solidarno moramo placajmo popravke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478278#p478278:1l52f247 je napisao(la):
Earthmoving » Ned Sep 17, 2017 11:36 am[/url]":1l52f247]Nije mi jasno. Kad sam pre nedelju dana cekao neke goste sedeci u lobiju Mažestika, recepcionar jednom preko telefona reče "imamo garažu ali je ulica trenutno zatvorena". Ko ne zna, njihova garaža se nalazi na prvoj slici ove strane koju je postavio @Gradjanin, vidi se pored restorana Mikan, sa desne strane slike. E sad, meni nije jasno da li je ta garaza zaista samo "trenutno" van funkcije ili ce posle kolima moci da se ide preko novopostavljenih ploca do nje? Po slici koju je postavio @Toni, to je obelezeno zelenom bojim kao da ne bi trebalo. Mislim, glupo da se dozvoli kolima prelaz preko plocnika jer ce se onda ploce ubrzo razvaliti I rasklimati, a mi kao ceo grad cemo iz dzepa morati da platimo popravku I zamenu.
I generalno, ako se dozvoljava po pesackim ulicama da se krecu dostavna vozila, onda vlasnici tih objekata treba da placaju popravke jer glupo da oni zbog svog posla od kog prihoduju nesto unistavaju, a da posle svi solidarno moramo placajmo popravke.

Da, biće dozvoljeno korisnicima garaže. Ima tu još par manjih garaža, čini mi se. Ako se ne varam, postavljaju se potapajući stubići kod Kosmajskog prolaza. Videćemo kako će to biti u praksi. Ima u ovom dokumentu o tome:
http://www.bgsaobracaj.rs/index.php...seban-rezim-saobracaja-pesacke-zone&Itemid=31
 
Pre neki dan kada je bio jaci vetar, ova tabla je pala na pesacki prelaz, pukom srecom ne povredivsi nikoga.
Danas je pala na auto (nepropisno parkiran doduse).

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474779#p474779:2qmbn4hq je napisao(la):
stf » 31 Aug 2017 07:24 am[/url]":2qmbn4hq]И разрушити онај тумор из деведесетих на почетку улице, са стране Дечанске.

Најбоље би било целу зграду срушити. Али ако је то због обештећења проблем када би макар срушили овај пипак тумора који је затворио улицу.

LbGJv.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478344#p478344:129wlf26 je napisao(la):
vranac » Нед Сеп 17, 2017 6:48 pm[/url]":129wlf26]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474779#p474779:129wlf26 je napisao(la):
stf » 31 Aug 2017 07:24 am[/url]":129wlf26]И разрушити онај тумор из деведесетих на почетку улице, са стране Дечанске.

Најбоље би било целу зграду срушити. Али ако је то због обештећења проблем када би макар срушили овај пипак тумора који је затворио улицу.

LbGJv.jpg

Дефинитивно срушити, и ако је могуће, направити премошћавање преко улаза у тунел као што имамо на улазу у тунел од Зеленог венца.
 
Verujem da premoscavanje nije utadjeno jer je ovaj podzemni prolaz bio jedan od "zivljih" u beogradu, a delimicna zasluga za to je bila i velika prodavnica gramofonskih ploca.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Koliko prirodno izgleda pesacka zona u reonu Narodne banke kao da je oduvek tu. :)

Sto se tice objekta u Nusicevoj, jeste bezveze ali ima i jednu dobru svrhu - zaustavlja veliku buku i taj deo Nusiceve drzi mirnim od enormnog saobracaja. Sad je nekako ususkana, kad bi se poplocala i sredila bila bi bas zgodna za beg od buke i guzve i sa Terazija i iz Decanske.
 
Koliko se secam, pobednicki rad na konkursu za taj objekat u Nusicevoj nije predvidjao da ovaj kruzni isecak bude nastavak prodavnice, vec da bude tu fontana i red povezanih stubova u luku. Investitor je posle izmenio to, naravno.
 
U katastru piše da taj nastavak se taj nastavak prodavnice nalazi na parceli Grada Beograda i da na toj parceli pravo korišćenja imaju Robne Kuće Beograd. Sama zgradica i zemljište su vlasništvo kompanije Fundamentum INC DOO Beograd, čija je stvarno to kompanija baš bi bilo zanimljivo saznati da vidimo ko to dobija dozvolu da gradi gde hoće.
 
Vrh