Šta je novo?

Pešačke zone

Немам неко своје мишљење на ту тему тренутно, али дефинитивно мислим да је потребно да прође још доста времена док историја да свој коначан суд о том човеку, људима око њега и ономе што се тада дешавало. Зато мислим да је све ово преурањено. Па људи, ми и дан данас имамо вербалне сукобе због догађаја (међу којима су и неки неразјашњени) пре 70 и кусур година. Сачекајмо још мало. Ја сам лично за то да споменик на будућем тргу добије Краљ Петар, због симболике тј. чињенице да је у близини споменик владара из супарничке династије.
 
Javni prevoz, mora javni prevoz grak grak... Trg pod hitno!

pnG3ZkOYj
 
Ovo nema veza sa javnim prevozom, sudeći po limuzinama, socijalisti su imali neki važan sastanak u stranačkim prostorijama, verovatno vezan sa buduću Vladu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389344#p389344:18rxb0lq je napisao(la):
stf » 02 Jun 2016 06:59 am[/url]":18rxb0lq]Ovo nema veza sa javnim prevozom, sudeći po limuzinama, socijalisti su imali neki važan sastanak u stranačkim prostorijama, verovatno vezan sa buduću Vladu.
Pre će biti da je ovo bila poseta Putina ili Medvedeva...
 
Poenta je tome da gde se ostavi prostor za javni prevoz (u sta spadaju i taksisti), on se ocas posla pretvori u nesto sasvim drugo.
 
Онда нигде да не оставимо простор за јавни превоз и проблем решен...
 
Ovde je rec o Vasinoj ulici, a to "nigde" ne znam gde je.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389232#p389232:2y13km2x je napisao(la):
direktor » Sre Jun 01, 2016 7:16 pm[/url]":2y13km2x]Delija mojne kacis projekat tek kad prodje konkurs

Jel se prijavio na konkurs? :D
 
Делија може да окачи свој предходни рад без обзира на конкурс јер га је свакако већ постављао на интернет. Ако у распису конкурса постоји клаузула да већ објављени радови не могу да конкуришу, он свакако не може да конкурише са њим јер је био објављен. Може да задржи само концепт.
 
Dakle Delijin rad bez obzira sa mojim ne slaganjem sa njegovim pogledima na svet, je zaista vanvremenski iako ga je postavio pre par godina taj rad je ostavio tako dubok utisak na mene da bilo sta drugo zgradjeno na tom mestu ne dolazi u obzir , taj projekat je tako dobro ispostovao lokaciju, okolne zgrade koje tim projektom dobijaju jednu fenomenalnu celinu a ujedno je i pasarela i vidikovac, podseca me na jedan projekat iz skandinavskih zemalja isti je koncept samo je to biblioteka , ali zaista fenomenalan projekat, daj boze da se odabere njegov rad!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389895#p389895:1mro7btw je napisao(la):
VeniVidiVici » Sat Jun 04, 2016 5:09 pm[/url]":1mro7btw]Zmaj Jovina ulica danas.

210mwkl.jpg

sprdnja
i posle treba da im poverujemo kada kazu da ce srediti 40 fasada na kosancicevom za preostalih dvestotinak dana u 2016.
 
Fasade nece raditi Beograd put, ali razumem frustraciju. Realno sramota koliko sporo se radi.
 
Ja i dalje cenim da se ceka izrada granita za ovaj prostor prerano su zagrizli da ce da ga obnove i to verovatno bez projekta , bez proracuna i nista bilo je u tom trenutku vazno samo krenuti zbog predizborne kampanje i sada rezultat je ovo cekanje da se to sve dizajnira, nabave mere, proracuna sta i kako a to sve traje , obicno kad je gotovo sve to onda se krece u sve ovo. a opet s druge strane ne mogu da grade u hodu i projektuju kao Promenadu vec mora detaljno sve besprekorno da se uradi zbog raznih odvoda, instalacija, kanalizacije itd itd. Pametnije bi im bilo da su taj novac ulozili u neke stvari gde vec postoje projekti :D
 
Oni su u startu najavili da ce rekonstarukcija trajati toliko dugo, ali ne i zbog cega. Ako je u pitanju materijal, zasto jednostavno nisu sacekali njegovu izradu pa onda krenuli u rekonstrukciju... Kljucni je razlog: propaganda, da svako prolazi i gleda u gradiliste i ima utisak da vlast nesto radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390220#p390220:10oslpou je napisao(la):
Galeks » Mon Jun 06, 2016 12:30 pm[/url]":10oslpou]Fasade nece raditi Beograd put, ali razumem frustraciju. Realno sramota koliko sporo se radi.

ne radi beogradput ali isti ljudi najavljuju, ista je motivacija. ako npr. gradonacelnik kaze da ce fasade biti gotove za sest meseci, to tog trenutka prestaje da bude problem potencijalnog izvodjaca radova, postaje njegov, tj. nas problem
 
Opa, pa ovi ozbiljno krenuli posle par meseci od početka.

Jos kad bi slepci iz pošte malo sredili svoju fasadu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Jesu li sklonili kiosk ovo je priprema za asfaltiranje
 
Реконструисан је кров зграде Прекршајног суда у Грочанској чаршији и окречена је фасада.

33486xy.jpg


Такође, национализовани комерционални објекат који је користио ланац малопродаје из времена СФРЈ "Звездара" је враћен наследницима који су након завршетка имовнско-правног спора са општином коначно добили дозволу да га реконструишу. Будући да је у путању заштићена целина, фасада се неће мењати и немају право на надградњу објекта

23tf39x.jpg
 
Krenuli su da asfaltiraju. Inače prekjuče sam hteo nešto da uplatim u pošti međutim nije radila i čuvar me nije pustio da uđem. Kaže isekli kabl majstori pa popravljaju, ništa ne radi. U sred bela dana, radni dan naravno :roll:

2ni3a7q.jpg
 
I sad ce jedan majstor i jedan segrt da se trte tu i poplocavaju narednih pola godine.
 
Vrh