Šta je novo?

Pešačke zone

Bojim se da bi onda 'sastavi' asfalta oko budućeg otvora bili katastrofalni...

Zašto se uopste asfaltira na mestima gde se radi popločavanje?
Kao vid hidro izolacije ili su porcenili da su nesposobni da poravnaju i sabiju podlogu na drugi način
 
Овако је много лакше, брже и квалитетније. Тих пар квадрата асфалта ће ионако после да се рециклира, тј. није то шут који иде на Винчу.
 
Sad sam prošao Knez Mihajlovom. Nove ploče koje su postavljale - video sam neke totalno puknute (kod H&M npr.) takođe sam video dosta tih novih koje nisu skroz prsle ali se vidi linija gde se nakupila vlaga. Tačmno kad krene minus i te pucaju.
 
20151016161919.jpg
 
A da li mogu ove stare da se ispoliraju i ociste...? Da su sve svetije ulica bi se bas "otvorila"
 
20151018152253.jpg


rijetka zvjerak u bg potapajuci stubic oko cjele pjesacek zone postviti
 
Усликао и ја малопре, да се не баци:

20151022193511.jpg


20151022193536.jpg
 
Ulica Vuka Karadžića, danas, petak 23. oktobar u 15:30
Broj radnika: 0

108g22c.jpg
 
Само да се прикључим на ову тему, малопре је нађох.

dsc08444.jpg

dsc08439.jpg

dsc08437.jpg

dsc08423.jpg

dsc08424.jpg
 
Шеталиште од Саве све до Трга Републике
М. Т. КОВАЧЕВИЋ | 31. октобар 2015. 19:20 | Коментара: 0
pesacka-obilicev-venac.jpg


Главни градски урбаниста Милутин Фолић представља велике планове за центар Београда: Будућа градска галерија и видиковац у близини Патријаршије. Четири амбијенталне целине чиниће ново срце престонице

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... -Republike
 
До краја године расписаћемо архитектонски конкурс за градску галерију. Због конфигурације терена, могуће је да се објекат изгради на падини, а да сам кров буде у равни са улицом.

Vreme da navijamo za Delijino resenje :)
 
Uživajmo zasad u crtežima Brane Jovina, s nadom da ćemo što pre uživati i u novom ruhu, ne samo Obilićevog venca, već cele pešačke zone oko Knez Mihailove.

Градски урбаниста представио будући изглед Обилићевог венца

1711377_obilic1_v.jpg


Већ следеће године Обилићев венац постаће део пешачке зоне Кнез Михаилове улице, најавио је градски урбаниста Милутин Фолић.

Према његовим речима, наставља се поплочавањe улице од гараже до Улице царице Милице, као део пешачке зоне Кнез Михаилове.

Цртеже и перспективе за идејно решење поплочавања Обилићевог венца урадио је архитекта Бранислав Јовин, исти архитекта који је радио Кнез Михаилову.

Имаћемо пуно зеленила у тој зони, биће прави венац, како је то првобитно желео још Емилијан Јосимовић, први урбаниста Београда, рекао је Фолић.

1711396_Obilicev_venac_v.jpg


1711389_obilic3_v.jpg


1711382_obilic2a_v.jpg

Izvor: Grad Beograd
 
Vrh