Šta je novo?

Pešačke zone

1711396_Obilicev_venac_v.jpg


1711389_obilic3_v.jpg


1711382_obilic2a_v.jpg


Fantasticno, napokon nesto pozitivno u ovom gradu!
 
Да ли ово значи да ће у будућности целокупан аутомобилски саобраћај око војводе Вука/Топличиног венца бити уклоњен? То би било фантастично!
 
Да. То Весић, Фолић и екипа одавно најављују.
Драго ми је што су укључили у причу истинског мајстора партерне архитектуре.
 
Zanimljivo je da Folic koji je mladi arhitekta samo najavljuje ono sto predlazu drugi arhitekti.
Bilo bi dobro za njega da se i on ukljuci u projektovanje, on je ipak gradski arhitekta a ne PR.
 
Nije njegovo da projektuje a i pitanje je na sta bi to licilo :) Njegovo je da sprovodi konkurse i gura projekte koji se mogu realizovati na raznim nivoima u gradu.

Ovo je dobar potez bez dileme prosirenje pesacke zone. Naravno ona treba biti podrzana i metroom i podzemnim garazama ali to u nekoj drugoj temi znate vec kojoj :p
 
Бирјузова:)
Остаће само доњи улаз/излаз, и то су већ рекли. Мислим да ће морати да га прошире.
 
Колико сам ја чуо Београд пут има мало мајстора за коцку.
 
Za ovo im ne trebaju, kocka se ređa linijski, nema oblika i uklapanja, treba samo neko da je spušta na podlogu.
 
:?
e ovo su momenti u kojima ja udaram glavu o zid
 
да ли настављају даље кад заврше улицу цара лазара, односно да ли се селе на грачаничку?


ако стају требало би преуредити смерове у улицама, односно да не буду грачаничка и чубрина једносмерне у истом смеру.


ако настављају са претварањем центра у пешачку зону онда треба већ сад размишљати о доградњи спратова у гаражи.


п.с.

имао бих још један предлог, а то је да се у гаражу може ужи само из улице маршала бирјузова, а да маршала бирјузова у делу у ком је сад једносмерна, тј. од улица царице милице и поп лукине, поново постане двосмерна на рачун паркинг места. тиме би се добио коридор гаража-поп лукина где би возила могла да скрећу ка новом београду.

а улица царице милице би могла да постане пешачка изнад дела који сече улица маршала бирјузова.
 
Koliko ja shvatam, nema svrhe raditi dalje popločavanje planirane pešačke zone jer to nema smisla dok se ne nadogradi garaža Obilićev venac i ne napravi garaža Studentski trg.
 
MilisaV":1tecdekn je napisao(la):
да ли настављају даље кад заврше улицу цара лазара, односно да ли се селе на грачаничку?


ако стају требало би преуредити смерове у улицама, односно да не буду грачаничка и чубрина једносмерне у истом смеру.


ако настављају са претварањем центра у пешачку зону онда треба већ сад размишљати о доградњи спратова у гаражи.


п.с.

имао бих још један предлог, а то је да се у гаражу може ужи само из улице маршала бирјузова, а да маршала бирјузова у делу у ком је сад једносмерна, тј. од улица царице милице и поп лукине, поново постане двосмерна на рачун паркинг места. тиме би се добио коридор гаража-поп лукина где би возила могла да скрећу ка новом београду.

а улица царице милице би могла да постане пешачка изнад дела који сече улица маршала бирјузова.

Ako im je za verovati - naredne godine će se raditi skver ispred Crvenog petla (gde su pripremni radovi već u toku), Obilićev venac (deo koji nije popločan, od garaže do Tanjuga) i Zmaj Jovina ispred Pošte.

Što se tiče garaža - Obilićev venac bi već naredne godine, navodno, trebalo da nabudže sa još tri etaže - a ulaz i izlaz biće mogućio samo iz Maršala Birjuzova (zbog zatvaranja Obiličevog venca za saobraćaj), a navodno počeće i izgradnja garaže na Studentskom trgu, nakon čega bi i potez Trg Republike - Vasina - Studentski trg, postao pešački.

U nekom srednjem roku (svakako ne pre 2017) su planirane i garaže na Trgu republike (ispod parkića kod Staklenca), kod Brankovog mosta (ispod parkića gde je obelisk Nesvrstanima) i u Pariskoj (ispod onog skvera kod Gradske biblioteke). To će sve verovatno ići na JPP, pošto grad nema love.
 
Vrh