Šta je novo?

Pešačke zone

Ti se naslađuješ vidim ovim vestima vidm...pa dobro.

Krivci nisu ovi retardi što parkiraju nego oni koji su stavili grisini stubove.

Oni stubovi koji se postavljaju oko kneza u sprzi sa potapajućim su sasvim dovoljni da ovo spreče.
 
Ništa manje nego što se ti naslađuješ onome što si postavio. :)
 
Nepopravljivi optimista":2lvvb3ky je napisao(la):
Ti se naslađuješ vidim ovim vestima vidm...pa dobro.

Krivci nisu ovi retardi što parkiraju nego oni koji su stavili grisini stubove.

Oni stubovi koji se postavljaju oko kneza u sprzi sa potapajućim su sasvim dovoljni da ovo spreče.
Кривци су стубови и болесници који паркирају.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607839#p607839:xmw6nv77 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Мар 2019 11:03 am[/url]":xmw6nv77]
Elem, nisam proautomobilski ekstremista nego mi je preko glave slušanja različitih vrsta priča kako je automobil kriv za svako zlo koje se desilo, kako je imati automobil u 2019. godini luksuz, kako je normalno i fer da neko ko plaća sve duplo skuplje na paletarima i kolicima dovlači namirnice i rodbinu do svog doma, kako pešačke zone donose samo dobro a ništa loše, kako grad treba da postoji zarad turista, kako u centru žive sve sami komunjarski razbojnici i/ili muljatori kriminalci ili pak kako tu više niko ne živi te nije ni bitno šta se s njim radi, kako Beograd treba da ima toliko i toliko m2 pešačkih zona zato što, ne znam, Kopenhagen ima, itd itd...
Ништа од наведеног није мој став никад био. Ти си узео ставове написане од стране појединих екстремиста и пришиваш нам свима који подржавамо пешачке зоне а то није у реду, благо речено.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607839#p607839:xmw6nv77 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Мар 2019 11:03 am[/url]":xmw6nv77]
Улице су јавно добро и припадају СВИМ грађанима овог града и ове државе а не екслукизвно станарима истих.
A jel? Pa ako pripadaju svim građanima kako si ti to sročio, što su se onda pretvorile u vašare i podijume za razne ''ugostitelje'', hostele, reklame...?
И ова нескривена нетрпељивост према угоститељима ми је постала смешна. Па те кафиће користе грађани овог града, не само туристи. И очито их користе врло радо јер не зврје празни. Приде град мало заради од ренте тих површина једнако као што је раније зарађивао од исте те ренте, али паркинг места.

Кад смо код тога, колико становника овог града седне у кафић и користи његове услуге а колико грађана је било у стању да паркира у истим тим улицама раније? За једну површину коју је раније заузимао само један аутомобил једног грађанина овог града сада може да седне и шесторо грађана и да ужива благодети пешачке зоне. Дакле, чак је и математика из трећег разреда основне неумољива.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607839#p607839:xmw6nv77 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Мар 2019 11:03 am[/url]":xmw6nv77]
Drugo, jesi razmišljao ikad čijim parama se te ulice prave i održavaju? I ko za njih procentualno najviše daje?
oleo bih da čujem logiku iza toga da neko nešto plaća dva do tri puta skuplje nego drugi a da mu se zauzvrat oduzima pravo na automobil, da dobija vašar i buku ispod prozora,
Логично да становници центра плаћају већи порез јер скоро све у животу што им је неопходно имају на макс 10 минута хода док грађани периферије већину ствари имају на 10 минута колима, а велики број неопходних институција је и на десетак километара од локације живљења.

Најбаналнији пример - да би купио обичну векну хлеба ја морам да седнем у кола и довезем се до пекаре а ти сиђеш из зграде и препешачиш преко улице и готово. То је за најосновнију потребу. За одлазак на представу у позориште морам да седнем у кола, кренем сат времна раније, пукнем сома за бензин, још пар стотина за гаражу, или да кренем сат и по раније, и онда пола сата тражим паркинг место. То, сиђеш из зграде, препешачиш 10 минута лагане шетње кроз Кнез у врх главе и ето те. Одлазак у Здравствену станицу нећу ни да помињем. А тек на неки специјалистички преглед у град. Па то мора да се планира као искрцавање у Нормандији ...

... да ли још увек сматраш да ви у центру доживљавате невероватну количину неправде?

Пешачка зона је цена живота у центру. А што више анализирам, једна од јако ретких негативних страна (мада је негативна само у заосталим срединама попут наше). Већи порез? Да ли после наведених примера и даље сматраш да ти је порез неправедно већи? А цена квадрата твоје некретнине што је виша од цене квадрата моје некретнине? То си заборавио? А твој стан је скупљи од моје куће јер је теби живот невероватно тежак? Неправедан?
 
Oladi bre više, niko ti ništa ne prišiva, samo ti objašnjavam da nisam proautomobilski ekstremista i zašto pišem to što pišem. Rekao sam da sam umoran od slušanja tih nabrojanih stvari vezanih za pešačke zone, ne da si ih ti i izrekao.
И ова нескривена нетрпељивост према угоститељима ми је постала смешна. Па те кафиће користе грађани овог града, не само туристи. И очито их користе врло радо јер не зврје празни. Приде град мало заради од ренте тих површина једнако као што је раније зарађивао од исте те ренте, али паркинг места.
Naravno da ti je smešna kad ne moraš da živiš pored njih. Sam tvoj nastup i pisanje oko ovih stvari govore da uopšte više nemaš uvid u to kako izgleda svakodnevnica u ovom delu grada za stanovnike. Misliš da su tvoja iskustva od pre x godina i ono što vidiš sa ulice kao prolaznik u pešačkoj zoni merila i pokazatelji realnog stanja, što uopšte nije tačno.

I šta ti znači ovo drugo, da sad zbog ''bašte'' na mestu jednog automobila može da uživa šestoro ''građana''? Pa po toj logici ajde onda kao što reče Sole, da uvedemo pešačku zonu od Dunava do Rakovice pa da svi uživamo. Eto, šta fali tome?
Логично да становници центра плаћају већи порез јер скоро све у животу што им је неопходно имају на макс 10 минута хода док грађани периферије већину ствари имају на 10 минута колима, а велики број неопходних институција је и на десетак километара од локације живљења.
A da, čuvena priča ''tebi je sve blizu a ja moram da pešačim 10 km kroz brda i doline''... Mani me toga. Većina ljudi koji žive od Zemuna do Konjarnika, imaju prodavnicu na maksimum 10 minuta. Naravno, ljudima u drugim naseljima jeste teže, pogotovu u predgrađima, i to je tačno. Ali dakle te tvrdnje da svako u centru ima sve na dlanu, a da svi ostali pate i muče se, je u rangu onih srbendaških priča kako u Beogradu teku med i mleko a ostatak Srbije jede koru od drveta. Pa ipak, iako svi imamo prodavnice na 10 minuta, neki od nas plaćaju sve mnogo više. A zauzvrat dobijaju buku, oduzimanje prevoznog sredstva, vašar, opstrukcije i povrh svega - večitu pljuvačinu.

Takođe, ništa ne može da se meri sa mogućnošću da imaš mir u sopstvenom domu, i da možeš da spavaš u normalno vreme. Čak i po međunarodnim konvencijama, san je osnovno ljudsko pravo i fiziološka potreba. A buka se vodi kao zagađenje koje šteti zdravlju. E vidiš, to pravo na san se oduzima sve većem broju ljudi u ovom gradu, zato što se nameće bolesna teza da grad postoji zarad turista i kafedžija. Istina, to se oduzima i ljudima u npr Bloku 70 pored splavova i ljudima u centru. Samo što se Blok 70 ne vodi i ne naplaćuje kao čuvena ''ekstra zona''. Iako i jedni i drugi dobijaju isti tretman. Da vidim što bi pričao kako je sve to normalno da dve godine ne možeš da spavaš kao čovek. Nego tebe baš briga, nije tvoj problem a fala bogu pa ima toliko tema na ovom forumu gde se još nisi svađao, pa ko veli što ne bi svratio malo do teme o pešačkim zonama i centru, da i tamo malo soliš ljudima pamet i pričaš im kako im je fantastično. Pošto si digo ruke od neuspelih pokušaja da odbraniš čast i ugled Beograda na vodi, rešio si da svratiš malo ovde da praviš nove večite debate zato što se ljudi usuđuju da o nekom projektu i planu, pored pohvala, imaju i zamerke. Čini se da dok svi ovde ne počnemo da pišemo samo pohvale i hvalospeve, ti se nećeš skrasiti.

Za kraj, kažeš sa uvođenjem pešačkih zona porasla je cena nekretnina. To nije tačno. Opet se vodiš saznanjima od pre x godina, a ne aktuelnim stanjem. Koliko jednom stanu poraste cena posle uvođenja PZ toliko mu opadne kad se ispod njega instalira klub koji radi do zore a iznad njega hostel koji okuplja bivše mudžahedine i/ili rančuga turiste iz Evrope i Rusije. Takođe, čak i ako cena nekretnine poraste, to vlasniku ništa ne znači dok živi u njoj. Znači tek kad se odseli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608090#p608090:2htbz41t je napisao(la):
stf » Sre Mar 13, 2019 9:18 am[/url]":2htbz41t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607839#p607839:2htbz41t je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Мар 2019 11:03 am[/url]":2htbz41t]
Elem, nisam proautomobilski ekstremista nego mi je preko glave slušanja različitih vrsta priča kako je automobil kriv za svako zlo koje se desilo, kako je imati automobil u 2019. godini luksuz, kako je normalno i fer da neko ko plaća sve duplo skuplje na paletarima i kolicima dovlači namirnice i rodbinu do svog doma, kako pešačke zone donose samo dobro a ništa loše, kako grad treba da postoji zarad turista, kako u centru žive sve sami komunjarski razbojnici i/ili muljatori kriminalci ili pak kako tu više niko ne živi te nije ni bitno šta se s njim radi, kako Beograd treba da ima toliko i toliko m2 pešačkih zona zato što, ne znam, Kopenhagen ima, itd itd...
Ништа од наведеног није мој став никад био. Ти си узео ставове написане од стране појединих екстремиста и пришиваш нам свима који подржавамо пешачке зоне а то није у реду, благо речено.
Blago rečeno , nije u redu ni to što se prišiva od strane zagovornika velike pešačke zone , onima koji ne dele isto mišljenje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608090#p608090:2htbz41t je napisao(la):
stf » Sre Mar 13, 2019 9:18 am[/url]":2htbz41t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607839#p607839:2htbz41t je napisao(la):
Bender Rodriguez » 12 Мар 2019 11:03 am[/url]":2htbz41t]
Улице су јавно добро и припадају СВИМ грађанима овог града и ове државе а не екслукизвно станарима истих.
A jel? Pa ako pripadaju svim građanima kako si ti to sročio, što su se onda pretvorile u vašare i podijume za razne ''ugostitelje'', hostele, reklame...?
И ова нескривена нетрпељивост према угоститељима ми је постала смешна. Па те кафиће користе грађани овог града, не само туристи. И очито их користе врло радо јер не зврје празни. Приде град мало заради од ренте тих површина једнако као што је раније зарађивао од исте те ренте, али паркинг места.
Кад смо код тога, колико становника овог града седне у кафић и користи његове услуге а колико грађана је било у стању да паркира у истим тим улицама раније? За једну површину коју је раније заузимао само један аутомобил једног грађанина овог града сада може да седне и шесторо грађана и да ужива благодети пешачке зоне. Дакле, чак је и математика из трећег разреда основне неумољива.
Kao i činjenica da su kafići i pripadajuće im bašte , bitniji od bilo kakve druge dobrobiti za korisnike pešačke zone , što nas opet vraća na ono isto a to je da suštinski nema razlike u stvarnoj dobiti , jer prostor koji je nekada zauzimalo jedno vozilo , danas zauzima jedan sto sa šest stolica , a prostor za pešake je i dalje isti. Čak je i matematika trećeg razreda , na koju se pozivaš , neumoljiva po tom pitanju. Ta ista matematika kaže i da je sada moguće da se proširi bašta kafića i da se zauzme i prostor koji je ranije bio namenjen isključivo kolima. A to što smo postali dobrim delom nacija nolajfera , i kojima je vrhunac života da sede u bašti kafića , gde ispijaju omiljeno piće (alkoholno , bezalkoholno , kafu , čaj...) i bulje u ekran sprave koju su poneli sa sobom (mobilni , tablet , laptop...) , je druga stvar. A vi svi koji se ne slažete sa izrečenim , slobodno možete da reagujete na ovaj način:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607422#p607422:2htbz41t je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Ned Mar 10, 2019 5:55 pm[/url]":2htbz41t]
file.php
A to dovoljno govori o nama samima , i u šta se pretvaramo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608090#p608090:2htbz41t je napisao(la):
stf » Sre Mar 13, 2019 9:18 am[/url]":2htbz41t]Пешачка зона је цена живота у центру. А што више анализирам, једна од јако ретких негативних страна (мада је негативна само у заосталим срединама попут наше). Већи порез? Да ли после наведених примера и даље сматраш да ти је порез неправедно већи? А цена квадрата твоје некретнине што је виша од цене квадрата моје некретнине? То си заборавио? А твој стан је скупљи од моје куће јер је теби живот невероватно тежак? Неправедан?
Pešačka zona nije cena života u centru. Mnogi ljudi nisu uopšte birali da tu žive po sopstvenom nahođenju , nego zato što su te stanove nasledili od svojih baba , deda i roditelja , koji su tu živeli mnogo pre nego što je bilo i u malom prstu da se pretvara u pešačku zonu. A tek da ne spominjem onu floskulu da kome se ne sviđa da može da se iseli , redovno koristite kao opravdanje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608090#p608090:2htbz41t je napisao(la):
stf » Sre Mar 13, 2019 9:18 am[/url]":2htbz41t]Најбаналнији пример - да би купио обичну векну хлеба ја морам да седнем у кола и довезем се до пекаре а ти сиђеш из зграде и препешачиш преко улице и готово. То је за најосновнију потребу. За одлазак на представу у позориште морам да седнем у кола, кренем сат времна раније, пукнем сома за бензин, још пар стотина за гаражу, или да кренем сат и по раније, и онда пола сата тражим паркинг место. То, сиђеш из зграде, препешачиш 10 минута лагане шетње кроз Кнез у врх главе и ето те. Одлазак у Здравствену станицу нећу ни да помињем. А тек на неки специјалистички преглед у град. Па то мора да се планира као искрцавање у Нормандији ...

... да ли још увек сматраш да ви у центру доживљавате невероватну количину неправде?
U kojoj ti to selendri živiš kada moraš da pališ kola da bi došao do najbliže radnje? Čak i u nešto udaljenijim delovima grada sa desetak minuta peške , stiže se. Drugo , za sve što si spomenuo , ne mora uopšte da se ide kolima , može da se stigne gradskim prevozom. Taman se izbegne trošak za benzin i garažu. A ako ti se pak tako nešto ne sviđa , uvek ti ostaje opcija da se preseliš negde gde ti je sve daleko bliže.
 
Повремено кад идем до удаљеније продавнице ходам око 500m. На малим раздаљинама незгодно је користити јавни превоз.
 
Oni koji zive u prigradskim naseljima i jos u kucama imaju to da spavaju u tisini, da se bude uz cvrkut ptica, da disu cist vazduh, da mogu da sede u dvoristu, da se hlade leti u svom bazenu, da ne traze pola sata parking mesto jer parkiraju kola u dvoristu i ne gledaju svaki put gde je izgreban od drugih vozila. Pa sad u nabavku moze i biciklom ako je peske deset minuta mnogo. A u pozoriste se ne ide bas svaki dan. Institucije nam trebaju jednom godisnje ili redje. za ozbiljije specijalisticke preglede ne daj Boze me isto ceka odlazak do neke bolnice kojih u centru nema (meni najbliza KC Zvezdara 8 km). I uzgred ne zive u pedesetak kvadrata sto je neki porosek za stanove u centru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608172#p608172:2asyegvv je napisao(la):
tzoran1 » Sre Mar 13, 2019 1:10 pm[/url]":2asyegvv]Oni koji zive u prigradskim naseljima i jos u kucama imaju to da spavaju u tisini, da se bude uz cvrkut ptica, da disu cist vazduh, da mogu da sede u dvoristu, da se hlade leti u svom bazenu, da ne traze pola sata parking mesto jer parkiraju kola u dvoristu i ne gledaju svaki put gde je izgreban od drugih vozila. Pa sad u nabavku moze i biciklom ako je peske deset minuta mnogo. A u pozoriste se ne ide bas svaki dan. Institucije nam trebaju jednom godisnje ili redje. za ozbiljije specijalisticke preglede ne daj Boze me isto ceka odlazak do neke bolnice kojih u centru nema (meni najbliza KC Zvezdara 8 km). I uzgred ne zive u pedesetak kvadrata sto je neki porosek za stanove u centru.

Osim oni gradjani od 19 do 65 godina koji svaki dan putuju gradskim prevozom po sat ipo vremena u jednom pravcu do posla iz tog bajkovitog raja koji si opisao.
 
Ma sve ima svoje. Imam prijatelje koji žive u predgrađima i znam kako im je za neke stvari koje su u centru lakše. Saosećam se sa njima u nekim situacijama i najiskrenije mi je krivo što kod nas predgrađa generalno nisu u boljem stanju i što su nekima stvari tamo teže. Mislim zašto da nam svima ne bude lepo ako je to moguće? Daj bože. Daj bože da nam grad bude što bolji. Ja ne polazim od onog daj da se nešto oduzme nekom drugom da bih ja imao, nego ajde da nam svima bude lepo.

Ali sam umoran da slušam sve i svašta (ne mislim samo na stvari sa foruma nego i iz javnosti, zato sam i navodio one primere pre) i kad ljudi hoće da porede život u centru i predgrađu a da ne uzimaju sve u obzir. Ili misle da nešto što njima nije toliko bitno, takođe nije bitno ni drugima. Koliko neke stvari znače, čovek shvati tek kad vidi kako je bez njih. I ne, pod time ne mislim prvenstveno na automobil.

I druga stvar od koje sam umoran je kad se prave rasprave ni iz čega ili se diže frka što je nekad neko napisao nešto negativno. Dobro, napisano je xy pohvala, i napisano je xy kritika. I šta sad s time? Pa to je normalno. I u drugim društvima, čak i onim najsrećnijim, svaki događaj i tema imaju i pozitivne i negativne strane. To sam dokazao i jednom davno na temi o Slaviji kad su neki rekli da se samo kod nas sve tako kritikuje a onda sam okačio screenshotove nekih rasprava iz inostranstva gde su isto bila podeljena mišljenja. To je sve normalno. I ne vidim što uvek mora da se isteruje neka pravda ili nauka oko toga.

Pogotovu što mislim da niko nije rekao da je potpuno protiv pešačkih zona, već da njihovo (dalje) širenje treba bolje i organizovanije da se sprovede.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608175#p608175:778vckp9 je napisao(la):
Vračarac » Sre Mar 13, 2019 2:33 pm[/url]":778vckp9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608172#p608172:778vckp9 je napisao(la):
tzoran1 » Sre Mar 13, 2019 1:10 pm[/url]":778vckp9]Oni koji zive u prigradskim naseljima i jos u kucama imaju to da spavaju u tisini, da se bude uz cvrkut ptica, da disu cist vazduh, da mogu da sede u dvoristu, da se hlade leti u svom bazenu, da ne traze pola sata parking mesto jer parkiraju kola u dvoristu i ne gledaju svaki put gde je izgreban od drugih vozila. Pa sad u nabavku moze i biciklom ako je peske deset minuta mnogo. A u pozoriste se ne ide bas svaki dan. Institucije nam trebaju jednom godisnje ili redje. za ozbiljije specijalisticke preglede ne daj Boze me isto ceka odlazak do neke bolnice kojih u centru nema (meni najbliza KC Zvezdara 8 km). I uzgred ne zive u pedesetak kvadrata sto je neki porosek za stanove u centru.

Osim oni gradjani od 19 do 65 godina koji svaki dan putuju gradskim prevozom po sat ipo vremena u jednom pravcu do posla iz tog bajkovitog raja koji si opisao.
A ljudi iz bajkovitog centra koji ti i drugi istomišljenici opisujete , rade u istom tom centru ili pak i oni putuju sat i po u jednom pravcu do posla?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608179#p608179:1q9xx7vl je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Mar 13, 2019 2:41 pm[/url]":1q9xx7vl]Pogotovu što mislim da niko nije rekao da je potpuno protiv pešačkih zona, već da njihovo (dalje) širenje treba bolje i organizovanije da se sprovede.
Kada sam rekao da je bolje da imamo 500 manjih pešačkih zona , nego jednu ogromnu od BNV , preko Knez Mihajlove , Trga republike i Dorćola , sve do Dunava , kao i da je ovo urađeno moglo i moralo mnogo bolje , nekako je ispalo na kraju da ja u stvari imam nešto protiv SNS - a.
 
Sto se tice buke iz kafana to moze biti problem u svim djelovima grada tu stanari bilo koji imaju moju apsolutnu podrsku vecina lokala nema adekvatne i ispunjene sve potrebne propise sve je zavrseno sa nekom mitomanijom
1.sto se buke tice limitatori na zvucnike kazne za skidanje novcane plus zatvaranje radnje
2.Uslovi za otvaranje u stambenoj zgradi postriti u smislu neophodne saglasnosti stanara
3.zvucna izolacija
4.minimalna povrsina po djelatnostima i broj i velicina wc
5.kontrola radnog vremena
6.izdavanje racuna
7.itd
Kad bi se to radilo daleko manje problema bi bilo...
Nikad mi nece biti jasnije u cemu je draz odvrtati muziku da nemozes da cijes svoje misli a kamoli sagovornika pored sebe ....
 
Bilo je priče skoro u medijima da će Grad kobajagi za godinu-dve uvesti nove propise oko buke. Za sad im ništa ne verujem. Em što znam ko sve sedi u Gradskoj skupštini, em što se i ranije svašta najavljivalo pa bi na kraju sve ostalo na lepim rečima.
Nikad mi nece biti jasnije u cemu je draz odvrtati muziku da nemozes da cijes svoje misli a kamoli sagovornika pored sebe ....
To sam se i ja dugo pitao. Kapirao sam da ima veze sa provodom, tj. da što je jača muzika, više se čovek unese u taj ambijent i atmosferu. I to jeste tako. Ali glavni razlog je u stvari sledeće: kad je muzika neopisivo glasna, ljudi ne mogu dugo da pričaju. Mrzi ih da se nadvikuju. Kad ne mogu dugo da pričaju, ne preostaje im ništa drugo osim da igraju i piju. Što više piju, veća zarada. I to je manje više to.

Srećom po ugostitelje, današnje vreme podržava takav stil, jer većina mladih više ne ide na takve događaje da bi se socijalizovali u pravom smislu reči, nego više da bi se ''razvalili'' od alkohola (jer drugačije ne umeju da izlaze na kraj sa problemima i brigama) ili da bi našli neku brzu šemu. A ni za jedno ni za drugo im ne treba mnogo priče. A treba im dosta pića i što jača muzika, da im ubrzaju taj proces. I otuda to ludilo. Ne samo ovde nego širom sveta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608140#p608140:2pl17k4u je napisao(la):
Bender Rodriguez » 13 Мар 2019 11:13 am[/url]":2pl17k4u]

Takođe, ništa ne može da se meri sa mogućnošću da imaš mir u sopstvenom domu, i da možeš da spavaš u normalno vreme. Čak i po međunarodnim konvencijama, san je osnovno ljudsko pravo i fiziološka potreba. A buka se vodi kao zagađenje koje šteti zdravlju. E vidiš, to pravo na san se oduzima sve većem broju ljudi u ovom gradu, zato što se nameće bolesna teza da grad postoji zarad turista i kafedžija. Istina, to se oduzima i ljudima u npr Bloku 70 pored splavova i ljudima u centru. Samo što se Blok 70 ne vodi i ne naplaćuje kao čuvena ''ekstra zona''.


... ја живим на периферији, али мира немам. На 300 метара лево од куће имам шодерану чије постројење за сепарацију шодера ради целу ноћ. Да ли си икада спавао поред шодеране? Пре неколико година је плацеве викендаша од шодеране до мене откупио привредник, порушио викендице, посекао дрвеће, поравнао плац и направио паркиралиште за шлепере. Турирају их од 4 ујутро сваки дан. Два плаца од мене, десно је кафана а знаш,шта кафана значи? Трубаче викендима, вриштање пијандура целу ноћ и запишавање ограде од алкохолисаних клошара.

Према томе, знам шта је бука и веруј ми, бука од кафића је смејурија.

И шта ја сад да радим? ПДР за насеље је мењан и мој део насеља је од викенд насеља конвертован у привредну зону. Зато су дошле и шодерана и тај са шлеперима. И ко зна шта ће још годинама доћи. Планирам да се одавде селим, јер ми таква средина не одговара. Продаћу лепо кућу неком привреднику првом приликом и купити нову у истом насељу, у кварту који ће ми одговарати.

Исто тако је и са вама. Ако вам не одговара пешачка зона, а инсистирате на центру, продајте стан у пешачкој зони и купите други који није у њој.
 
@stf
Ako je tako kako kažeš, a verujem ti da jeste nego mi je neverovatno da neko baš toliko nema sreće, onda je to stvarno strašno.
Mislim i dalje ima stvari oko kojih se ne slažemo, tj. koje drugačije vidim i drugačije merim, pogotovu oko pešačkih zona i života u centru. Ali to ne znači da mi nije krivo i ružno kad čujem da neko ima takav problem. Još je crnja stvar to kad se čovek skloni u predgrađe u potrazi za mirom a onda dobije još više stresa i buke a ako sam dobro razumeo i zagađenja vazduha. E to je jedan od razloga što su ljudi, ne samo u centru nego širom grada, sve nezadovoljniji i kivniji. I onda se to nezadovoljstvo prelije čak i onde gde ne treba, jer su ljudi (od Kolarčeve do Batajnice) prosto umorni od nepravdi i borbi sa vetrenjačama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608345#p608345:2l5t67qc je napisao(la):
direktor » 13 Мар 2019 10:52 pm[/url]":2l5t67qc]
Nikad mi nece biti jasnije u cemu je draz odvrtati muziku da nemozes da cijes svoje misli a kamoli sagovornika pored sebe ....

Па није интерес кафане да се гости лепо испричају већ да што више попију.
 
To dosta govori i o klijenteli.

Kada idem sa društvom, poenta je u priči i zato uvek biramo mesto bez glasne muzike ili da u tom trenutku nije živa svirka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608544#p608544:27s2h0r9 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 14 Мар 2019 02:39 pm[/url]":27s2h0r9]@stf
Ako je tako kako kažeš, a verujem ti da jeste nego mi je neverovatno da neko baš toliko nema sreće, onda je to stvarno strašno.
Zaboravio sam i salu za proslave i fabriku za proizvodnju gajbica. I klizište koje je kativirao ovaj sa šleperima ravnajući brdo. Ali sve to nije bitno jer je suština da ja znam za probleme sa bukom i ne može niko da mi kaže da podržavam pešačku zonu jer nisam doživeo probleme koje ona stvara.

Problemi sa bukom koji ja imam su daleko ozbiljniji. Čovek se navikne. Cela porodica spava normalno. Kao i ostatak malobrojnog komšiluka. Jednostavno se navikneš i mozak iskquči te zbukove kao pozadinsku buku.

Kafići su cena života u centru. Kao što je šoderana cena života na lokaciji na kojoj sam ja. Svaka lokacija ima svoju cenu. Potrebno je samo da shvatimo da sve lokacije imaju prednosti i mane i da se ti spiskovi menjaju vremenom i da se samo treba navići.
 
stf@
"И шта ја сад да радим? ПДР за насеље је мењан и мој део насеља је од викенд насеља конвертован у привредну зону."
"Исто тако је и са вама. Ако вам не одговара пешачка зона, а инсистирате на центру, продајте стан у пешачкој зони и купите други који није у њој."

Naopaka logika
Zbog jednog "privrednika" i njegovog agresivnog biznisa se vrsi izmena PDR i stotine ljudi u okolini koji tu zive osudjuju na nehuman nacin zivota.( kome smeta nek se seli- vesic )
Ista logika je i sa kaficima gde su zbog kafica stanari u okolnim zgradama maltretitani bukom i svim ostalim sto uz kafic ide.( kome smeta nek se seli -vesic )
Eh... sta uradi simonovic otvarajuci privrednu zonu u sred naselja. :bash: :notok:
 
Koja demagogija sa ovim kaficama, pre pesacke zone postojao i pevac i freska i prolece i restoran vuk i zapata i manofaktura i roll bar i svi kafici na obilicevom vencu. Jedino je prolece prosirilo bastu i ferdinand kugle sa dva stola iz ikee. Smanjite malo sa filovanjem
 
Još će da ipadne i da su smanjili bašte drastično na uštrb pešaka , kako bi njima (pešacima) bilo bolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608886#p608886:2s0otqty je napisao(la):
Vračarac » 15 Мар 2019 05:36 pm[/url]":2s0otqty]Koja demagogija sa ovim kaficama, pre pesacke zone postojao i pevac i freska i prolece i restoran vuk i zapata i manofaktura i roll bar i svi kafici na obilicevom vencu. Jedino je prolece prosirilo bastu i ferdinand kugle sa dva stola iz ikee. Smanjite malo sa filovanjem

Teška demagogija. Kao i ona priča da je ugrožena bezbednost stanara i imovine jer od par stolica ne može da prođe vatrogasni kamion i hitna pomoć a mogli su komotno da se proguraju ranije od nepropisno naparkiranih automobila ...
 
Obrisao sam par postova, molim vas da upristojite diskusiju i medjusobno obracanje.
 
Vrh