Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445870#p445870:3p6da932 je napisao(la):
direktor » 12 Apr 2017 11:55 am[/url]":3p6da932]Mogu biti i osnova za kandelabre ali u ovom slucaju nisu

Jesi li siguran, Dišo? Pošto na fotki više ne vidim bandere koje su tu ranije bile.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446065#p446065:2tduyuzf je napisao(la):
Igor » Čet Apr 13, 2017 1:36 am[/url]":2tduyuzf]Kod Proleca je vec bojom obelezeno dokle mogu ici stolovi i cini mi se da se postuje.
Tako će i biti u početku, ali se plašim da će vremenom ovaj potez od nekadašnjeg Ruskog cara do Pevca biti zakrčen baštama restorana, sa neizbežnim žardinjerama, suncobranima, najlonima... Pogledajte deo od Mažestika do garaže: kafana do kafane. Tamo su sve letnje bašte unutar drvoreda, čak su pojedine tu i preko zime, ali u najlonu.

Bašte restorana treba da imaju samo stolove sa stolicama, bez ikakvih podignutih platformi, zastakljivanja i barijera u vidu žardinjera.
 
Bukira":ul2tcvfv je napisao(la):
Pogledajte deo od Mažestika do garaže: kafana do kafane. Tamo su sve letnje bašte unutar drvoreda, čak su pojedine tu i preko zime, ali u najlonu.

bla_1.jpg
 
Ove bastice za drvece u sadasnjim okolnostima zaista samo blokiraju prostor, ali treba imati na umu da je i Carice Milice/Gracanicka predvidjena za poplocavanje tako da su bastice u takvim okolnostima dobrodosle i to ce biti nastavak drvoreda sa Obilicevog. Shodno tome i stubici ce tada biti uklonjeni.
 
Homer da stubici su i dobro se uklapaju i radice posao
 
Što napraviše ovu rupu na vrhu stubića? Napuniće se vodom, pikavcima...

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445817#p445817:3e0il6i7 je napisao(la):
Toni » 12 Апр 2017 08:47 am[/url]":3e0il6i7]
file.php


Zar ovi stubići nisu za lampe?

А где су да планирали да поставе бандере са расветом?

Ово је једино логично да ће ипак бити бандере за јавну расвету...
 
Jedna bandera se vidi nešto dalje, a druga je negde kod pozicije sa fotografije, radi se o običnim uličnim svetiljkama. Ovo nisu postolja za rasvetu jer pre stavljanja kamena mora da se postavi osnova bandere, beli stub, nešto viši od kamena, koji se štafi na postolje (kao svaka bandera). On prolazi kroz centar kamenog dela, i ulazi u metalni, te se tako metalni deo koji vidimo fiksira.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397164#p397164:u0p9jynf je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 13 Jul 2016 03:49 pm[/url]":u0p9jynf]
...
fb5c0a6531e6542b7d9d182e9b5bb1ea.jpg

...
Edit: na slici iznad, na sredini se vidi beli stub, preko koga se stavlja kamen, pa bandera.
 
U ovom udubljenju na stubicu sam video rupu poput navoja ili tome slicno.
 
Ок...видећемо како су то замислили...плусићи :)
 
Društvo, ima u katalogu urbane opreme na strani 33 taj tip stubića o kome raspravljamo. Na samom vrhu je predvidjen grb grada. Koga ne mrzi neka pogleda, ja bih rekao da je to to, ali siguran sam da nije reč o postolju za svetiljku.

Evo napravio sam isečak preko telefona, slabije se vidi pa je možda bolje da pogledate u katalogu.

d9aa184f3e8a71de3e7404592df13a5c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Искористили су исти модул са канделабера као стубић. Зато је дошло до забуне.
 
Nema dovoljno radnika koji znaju da rade poplocanje, u tome je problem. iako deluje lakopostavljati kocke i ploce, nije to bas naivno, ipak je ovo zanat.
 
To je onda dobra vest, znam da su se zalili da im fale kvalifikovani radnici.
 
Nisu mi delovali mnogo kvalifikovano, nekako su baš lagano lupkali kaldrmu (pričam o onim grubim kockama što idu između većih granita, idealnih za demonstracije)

Jbm li ga. Ne deluje mi kao neka nauka koja ne može da se nauči za 2 dana. Čini mi se da jedan iskusan kaldrmaš može da nadgleda 10-ak šegrta bez problema.
 
Zalili su se sa razlogom. Jedan Bg put je imao samo dva kaldrmara i obojica su sa dugogodisnjim iskustvom. Inace je to izuzetno naporan posao, relativno brzo ti stradaju kolena, noge i ledja jer si dugo u neprirodnom polozaju u toku rada. To je i glavni razlog sto se niko ni ne prijavljuje u segrte....
 
Vrh