Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Kakvi li su ostali ako nam je ovo ,,naj_bolji" vajar...

Brz oporavak!
 
Ok ispravka ,,naj uspesniji aktivni vajar,, da ne bude zabune.

Inace sjajna je umetnost u Srba kad nam najvece umeticke projekte pocev od mozaika i skulptura rade stranci!!!Zasto uopste postoje tolike umetnicke skole i fakulteti i sta ce nam toliki ucitelji likovnog kad te poslove uglavnom dobijaju nekvalifikovani stranacki lizomudi da izvinete.
 
Treba ipak imati na umu da je kompanija Delta finansirala pasarelu i skulpturu pa su mozda oni imali uticaja na to ko ce da radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729201#p729201:3c5gep06 je napisao(la):
vucko » Sub Apr 18, 2020 3:15 pm[/url]":3c5gep06]Mene jedino zanima da li će biti ikakvih penala jer radovi kasne nekoliko godina. To me zanima kao finansijera to jest poreskoh obveznika od čijeg novca se gradi ovaj Skadar na Beton hali.
Pogresna informacija. Nisi finansijer niti se pravi novcem poreskih obveznika. Koliko znam rec je o donaciji. Mozda gresim... Ako gresim, izvinjenje.
 
Nisam siguran. Mislim da je sama skulptura poklon od vajara (u smislu oni radili za dz) a da je delta finansirala izgradnju.
 
Pasarelica kosta 2 mil € i kusur samu skulturu je platla delta kao donaciju mislim u iznosu 300 000€
Sve ima te u ovoj temi ....
 
Bačenih 300.000 evrića, na nekakav plehani sulundar.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koliko god mene ne doticala moderna umetnost, ipak mislim da nam ovakve skulpture na otvorenom prostoru trebaju. Nisu umetnost samo Van Gog i Mikelanđelo, već i ovakve stvari.

Pa čak da se samo zamislimo kada prođemo pored ovakvih dela je dovoljno i delo ima neku svoju svrhu jer nas je nateralo na razmišljanje, a možda i na preispitivanje.

Naravno, niko nikoga ne može naterati da mu se nešto svidi.

Sa druge strane tu je cena i pitanje da li to vredi toliko. Isto kao i pitanje da li su sportisti preplaćeni. Dok god se ovakve stvari ne plaćaju iz budžeta - samo napred. Situacija postaje pipava kada se nešto plaća iz budžeta (ne samo umetnička dela).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729201#p729201:dpcav9ph je napisao(la):
vucko » Sub Apr 18, 2020 8:15 pm[/url]":dpcav9ph]Mene jedino zanima da li će biti ikakvih penala jer radovi kasne nekoliko godina. To me zanima kao finansijera to jest poreskoh obveznika od čijeg novca se gradi ovaj Skadar na Beton hali.

Nije ovo Amerika. POreske obveznike ovd ene zanima sta biva s anjihovim parama.
 
Мени се не свиђа локација овог уметничког дела..У непосредној близини Победника.
Када се гледа са Бранковог моста, с'обзиром да је решење слично у смислу да је и ово на постаменту, некако ми делује као пародија на Победника...
Не знам , тако сам је ја доживео, верујем да то није била идеја аутора.
 
Када се укине булевар у Доњем граду, скулптуру пребацити у МСУ а пасарелу срушити.
 
Iskreno, skulptura je idealna za postavku,iznad kralja Ibija, ispred Ateljea 212.
 
oni slepci otvorili pasarelu za plebs posle tri godine gradnje :mrgreen: .
 

Prilozi

  • 2020-04-26.jpg
    2020-04-26.jpg
    39,4 KB · Pregleda: 2.405
  • 2020-04-26a.jpg
    2020-04-26a.jpg
    28 KB · Pregleda: 2.411
Odlično - jedva čekam prvu rekonstrukciju, a za koju godinu i demontažu, ili pretvaranje u instalaciju.

Skleparela je špic predstavnik novog arhitektonskog pravca u Beogradu - afunkcionalnog prebrutalizma.
 
Priznaj da si se provuko pored cuvara na pasarelu da je nisu otvorili jos ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731868#p731868:2fhsosh3 je napisao(la):
tzoran1 » 26 Apr 2020 07:16 pm[/url]":2fhsosh3]oni slepci otvorili pasarelu za plebs posle tri godine gradnje :mrgreen:
Otvore pred policijski cas, pa zatvore kada se ukine :) Dakle, bila otvorena za Uskrs i bice za 1.maj, pa ce da je zatovre... i tako jos neko vreme, pa ce onda da smisle kada ce da je otvore za stvarno!
 
Од данас. Ушуњао сам се... :mrgreen:
*Заиста је импресивно стајати на овако значајном објекту за наш град.

leaL5nV.jpg

MHdll6N.jpg

wfsLlkK.jpg

96KMX6F.jpg

KmyyBdE.jpg

p05TbV8.jpg

VdFiGlb.jpg

6ubWnmP.jpg

CxT38jk.jpg

95gS748.jpg

EV9IHcv.jpg

qd0WZl0.jpg

Gk4mVVB.jpg

ElsEe59.jpg

B5v2dQx.jpg

gIatgxS.jpg

8lC4EYm.jpg

pwu4gMS.jpg


*волео бих да ме плате за ово што сам написао
 
Каква грандиозна прашума иза Бетон хале. Семафор с пешачким прелазом овде би прелазио преко две траке, страшан интензитет саобраћаја би тиме био опструисан.
 
Ovo moze uci u antologiju najgluolje spucanih 2.5 mil evrova jednog dana kad se zavrsi ....
 
Vrh