Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726085#p726085:2ptzk71a je napisao(la):
vradovic » Fri Apr 10, 2020 2:57 am[/url]":2ptzk71a]Hvala za fotografije! Odlicne su!

Inace kod ove pasarele u onoj kucici u pozadini covek muci kucice. Boksere ja mislim. Katastrofa. Vec sam prijavljivao al ne znam sta je bilo. Kad prolazite bilo bi lepo da neko mozda obrati paznju ako ste vec tamo pa i vi da prijavite. Bicu Vam zahvalan. Thx.

Ako ti nije tesko obavesti bar 3 udruzenja. Npr. Betu, Orku i Levijatan. Ja nisam u Bgd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725737#p725737:17cfuhvs je napisao(la):
Саша » Чет Апр 09, 2020 10:48 am[/url]":17cfuhvs]Слике од јуче;
Нико се није сетио да залије нови травњак:
Уместо да су поставили систем заливања пре траве, данас су донели ново бусење и поставили поново травњак... Не знам да ли су наместили заливање. :bash:

П.С.: Нисам стигао да сликам, журио сам бајсем.
 
926 dana

28.09.2017 - 10.04.2020.

Posto obrazi odavno nisu kao djonovi vec kao traktorske gume, bas me interesuje kakav ce govor biti prilikom "pustanja u rad" ovog cuda od poduhvata - pesacke pasarele preko obicne ulice sa dve trake koju nazivamo bulevar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726201#p726201:3sf365gs je napisao(la):
Labud » 10 Apr 2020 02:21 pm[/url]":3sf365gs]Levijatan najbolje, za efektivan rezultat. :)
Misliš na one fašiste koji su pre nekoliko dana napali rome na Dorćolu? Neka hvala.
 
Ево пар слика од данас.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200415_174550.jpg
    Screenshot_20200415_174550.jpg
    402,2 KB · Pregleda: 3.007
  • Screenshot_20200415_174532.jpg
    Screenshot_20200415_174532.jpg
    364,5 KB · Pregleda: 3.020
  • Screenshot_20200415_174454.jpg
    Screenshot_20200415_174454.jpg
    399,3 KB · Pregleda: 3.014
  • Screenshot_20200415_174412.jpg
    Screenshot_20200415_174412.jpg
    453,3 KB · Pregleda: 2.984
  • Screenshot_20200415_174350.jpg
    Screenshot_20200415_174350.jpg
    522,7 KB · Pregleda: 3.009
Kakva se to bina pravi mogo si da otvori pasarelu napravis krug ...
 
Ни мени није јасно, поред ње су утабали ризлу као брдашца, могуће да ће бити игралиште неко са тартаном а поред павиљон. Било је доста радника око пасареле и барикада па нисам хтео да им сметам a и шетао сам са девојком па су све фотке успутне :D
 
Zašto farbaju ovu ogradu? Koja je njena funkcija? Naravno da tu niko ne misli svojom glavom pa da kaze da tu pruga vise ne prolazi...
 
Вероватно разграничавају два простора док смисле шта ће конкретно са пругом. А мислим да је пројекат овог простора око пасареле био ограничен до ограде која раздваја пругу. А лично једва чекам да је уклоне.
 
Jel taj deo gde je pruga i dalje u vlasništvu Železnica Srbije ili je to Grad preuzeo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728131#p728131:5yjb7c11 je napisao(la):
Дошљак » 15 Apr 2020 04:47 pm[/url]":5yjb7c11]Ево пар слика од данас.
file.php
Neverovatno koliko me bode oci trava kad god je vidim u Srbiji. Iz nekog razloga mi deluje da neki problem postoji sa travom. Nikad nisam video da su je uradili bas kako treba. Mozda sam se navikao na drugacije podnevlje ili ne znam sta ali uvek u Srbiji mi deluje jako lose uradjeno. Kao neki fuseraj. Tipa poluzavrseno. Dal je mozda zemlja ispod ili kolicina sunca/kise ali definitivno izgleda losije.

Ja da se pitam sigurno im ne bi platio dok ne srede da bude apsolutno sve jednako pogotovo sto su imali koliko hoces vremena.
Nisam ekspert za travu al kad moze ovaj cica da sredi ivice valjda mogu i ovi. https://www.youtube.com/watch?v=gL32NPwsFyk
https://www.youtube.com/watch?v=1ILTTQESvjI

Bas sam komentarisao sa jednim Kanadjaninom koji je izgradio neku vilu na Dedinju kako u Srbiji definitivno ima neki problem. On mi je rekao da misli da je "soil" tj zemlja.
 
Ja sam vise puta radio sa tepih travom i ono sto je veoma bitno po meni je da u zemljistu nema samo zemlje nego i malo peska. Mora se utabanati malo pre postavljanja tepiha i baciti djubrivo izmedju. Posle stavljanja tepiha mora se dobro povaljati i natopiti vodom da bi se dve zemlje spojile. Ja uvek kad sam tako radio nije bilo nikakvih problema. Izivnjavam se za OT.
 
На западу су од тих травњака направили озбиљну науку :)
Ови којима се трава осушила у првом покушају па су то побацали и кренули из почетка не могу да се мере са тим...
 
Ne znam, meni je licno to vrlo zanimljivo. Igras se, radis, samo malo da ukljucis mozak i mnogo dobro moze da ispadne. Nivelacija je isto bitna mada to se sve vidi kada se lepo utaba zemlja. Ja sam u svom dvoristu u avgustu proslom stavljao prvi put tepih, super je ispalo. Pre 7 dana je bilo prvo kosenje i sredjivanje travnjaka, tek sad dolazi do izrazaja jer je proslo vreme i ono se lepo sve povezalo i izjednacilo, trava pustila korenje u dobro pripremljenu podlogu. Greota baciti onoliku travu, kosta bar 2-3e po kvadratu.. I naravno, treba je redovno kositi da bi postala bujnija i brze se razvijala, ne znam koliko su zainteresovani oko toga ljudi koji odrzavaju travnjake(da li je privatna firma ili zelenilo?).
 
Zamalo da nam jedan od kreatora skulpture ne dozivi otvaranje iste,zakacio je koronu i 15 dana je bio u komi,sada se hvala bogu oporavlja i bolje je,u pitanju je nas trenutno naj bolji vajar Mrdjan Bajic.Mrdjane drzimo ti fige i da nam se brzo oporavis!
 
Ajde nadam se otvaranju bez obzira na situaciju na svetu.

Drzimo palceve za kraj aprila!
 
Svratih juce, da se malo prosetam.Ograda od beton hale, pa do belaviste, je 90% trula.Ne znam sta oklevaju.Prostor ,blazeno pocivse pruge, je u fazi raspada,sa sve onim rasklimatanim ciglicama, koje podupiru put.Tunel je crnji i mracniji od crne rupe.Nadalje od belaviste, je dzungla krsa,loma i djubreta ,do same reke, pa i pored svega toga, cudovisna i nicim izazvana pasarela, deluje osvezavajuce.
 
Te циглице су остаци бедема тврђаве. Цео тај део укинуте пруге дуж тврђаве треба пажљиво истражити и конзервирати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728951#p728951:socyh0ca je napisao(la):
ZvezdaracMare » Today, 00:29[/url]":socyh0ca]Zamalo da nam jedan od kreatora skulpture ne dozivi otvaranje iste,zakacio je koronu i 15 dana je bio u komi,sada se hvala bogu oporavlja i bolje je,u pitanju je nas trenutno naj bolji vajar Mrdjan Bajic.Mrdjane drzimo ti fige i da nam se brzo oporavis!

Od njega se zarazila i Biljana Srbljanović (ili mu je prenela)
 
Наводно су се возили у колима, он се већ није осећао добро имао маску. Онда га је она замолила да јој отвори флашу са водом, он је отворио, она натегла и остало је историја. Она је ипак боље прошла. Њему што бржи опоравак.
 
Mislim da je mala šansa da se tako prenese. Često prljavim rukama otvaram flašu (na sportu) pa sam baš gledao kontaktnu površinu grlića i usana i ceo taj deo ispod čepa je bezbedan. Pre bih rekao da je tu palo neko diranje lica zaraženim prstima.

No nebitno. Bitno je da su oboje dobro sada.
 
Mene jedino zanima da li će biti ikakvih penala jer radovi kasne nekoliko godina. To me zanima kao finansijera to jest poreskoh obveznika od čijeg novca se gradi ovaj Skadar na Beton hali.
 
Vrh