Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Možda bi mogli sažeti sve ovo gore navedeno da je ljudski faktor onaj koji je zakazao. Imamo svu moguću tehnologiju i opremu koju verovatno nemaju ni bogatije zemlje (bus plus sistem mi prvi pada na pamet, tu su onda i kamere za prepoznavanje lica) ali one ne mogu da rade bez čoveka. Nemamo ljude koji hoće da to iskoriste u punom potencijalu.

Bukvalno me podseća na onu (verovatno urbanu) legendu o 2 zaraćena plemena koja su kupili skupe avione i pošto nisu znali da ih koriste našli su padinu sa koje su skotrljali avion ka susednom plemenu.

Isto se može prebaciti i na zakone koji su odlični, pokrivaju sve što treba, ali niko neće da ih neselektivno sprovodi.
 
Kamere i budući komunjarski softveri za prepoznavanje lica koje PsihoUsna i Vulvulin žele da proguraju nisu tu da bi nas obične smrtnike učinili bezbednijim i olakšali nam život nego da bi se koristili prilikom protesta, nemira, praćenja politički nepoželjnih figura i slično.

To bar treba svakome ovde da bude jasno. Nije ova zemlja nikad imala jake službe i muriju da bi građanima bilo dobro, nego da bi političmari držali kontrolu.
Razumite, j' se prosečnom političmaru za vas. Ima par zemalja izuzetaka gde još uvek nije tako, ali u većini, murija i nadzor služe da se drži vlast i štite interesi finansijera. Ne sad da se neko petlja s vašim opljačkanom sestrom na ulici, obijenim stanom a svakako ne ižvrljanom fasadom.
 
Uvek je tako i bilo i sad je, svugde u svetu. Policija i vojska sluze da stite vladajucu klasu od neokupane i strokave mase
 
DSC_0011.JPG
 
To, da li je pasarela lepa ili ne, je zamka - umotana u formu zloupotrebe. Čak je i meni, kao najljućem hejteru, skleparela lepa i zanimljiva kao forma i koncept. Zato bih je što pre i izložio negde gde bi bila korisna i gde bi ljudi mogli da joj se dive, uz 6, 7 pouka o ljudskoj pohlepi, bahatosti i površnosti.
Ево да цитирам самог себе, и приложим нови рад у складу са одбраном свог мишљења.
20220928_171823.jpg
 
Vrh