Šta je novo?

Parkovi

Pa na poplocavanje prostora oko same fontane novim kamenom, promjenu vodovodnih instalacija ,pumpe ,hidroizolaciju ,ciscenje skulpture, na kic rasvjetu i da nezboravim krecenje stubova to bi kostalo 3mil din a 3,5 mil din su bratski podjelili na ravne casti neko iz vodovda ,izvodjac, i jaroslav cerni ,tako nekao .Ja bih volio da vidim specifikacju troskova ne samo ovog projekta nego i mnogih drugih :rant:
 
Nemojte tako. . . . . možda su za tih drugih 3,5 mil kupili javne česme



samo još jednog dana . . . . da ih postave
 
Kako je direktor saznao,one lepe cesme iz Bulevara kostaju 800 eura!Zamislite koliko je to mali trosak.

Ove na Tasu su sigurno jos jeftinije.
 
Nego vodovod napravio novi sajt www.bvk.rs kazu da mozemo da ih pitamo sta god hocemo pa ko ima vremena ja trenutno imam oktobarski rok pa nek izvoli da pita u ime svih nas sa BB.I naravno ako treba pozvati se na zakon o dostupnosti informacijama od javnog znacaja :kk:
 
poslao sam upit gradskoj upravi da mi pošalju specifikaciju troškova ove fontane i pozvao sam se na zakon o dostupnosti informacija. ako mi ne odgovore pozitivno ili ako mi uopšte ne odgovore sledeći stepenik je poverenik za informacije od javnog značaja. videćemo......
 
МилисаВе, укњижен плусићћћ за иницијативу, мислим да Шабић може пуно тога да учини око ових ствари. Јави кад будеш добио било какав одговор.
 
Jedna cesma sa malom vrtnom celinom na pocetku Sremske iza nadstresnice podzemnog prolaza bi zahtevala malo ulaganja, a bila bi sa nekoliko klupa i cvetnom lejom veliki i osvezavajuci dobitak za bezbroj Beogradjana koji tu prolaze svakodnevno.Od Delijske cesme do cesme kod Beogradjanke i one na Pasicevom trgu, nema ni jedne jedine, sem u stanovima...
 
Bilo bi interesantno videti na mapi grada
Plave tačke sa postojecim česmama pijaće vode (sve sa parkovskim i uličnim, a nema ih puno )
Crvene tačke na ,,udarnim,, mestima gde jako nedostaje pijaća voda
( do sada je vodovod postavljanjem auto-cistarna, priznao nekoliko urgentnih tačaka )
 
Коме могу да пишем неку примедбу или пријаву или било шта што ће натерати ове из града да реше проблем са водом у Заклопачи јер као у 6 веку имамо воду сваки други дан! :mad:
 
@Somi303
Mislim da je problem u tome što po ovoj suši veliki broj ljudi u tim prigradskim naseljima troši ogromne količine pijaće vode za zalivanje bašti, voćnjaka i njiva. Toliku količinu vode Vodovod verovatno nije u stanju da proizvede, pa moraju da uvode restrikcije u snabdevanje.
 
^^^

Dok ljudi u gradovima civilizovano trose vodu na pranje ulica, fontane i zalivanje travnjaka ;)
 
видех да се упире прстом у грађане из приградских насеља само се заборавља да доста њих користи техничку воду која се на неким деловима налази на неколико метара испод земље која је много јефтинија и боља за башту јер не садржи хлор. Поред тога не може се поредити залевање баште која је некима извор евзистенције са залевањем травњака на некој фенси локацији :notok:

Као могуће решење водоснабдевања не бих увео рестрикције него блок тарифе.
 
Zapravo vodovod i kanalizacija je trebala da se gradi ove godine,ali je budzet grada preusmeren na most.Znam da pominjase podavalska nselja i istok BG-a tu kod vas Somi i Homere.To zahvalite gradskoj vlasti.

Inace,postoji tema vodovod pa bih molio da tamo nastavimo diskusiju ;)
 
Iako vidim da vas zeleni dzepovi po gradu mnogo ne zanimaju, evo jos dva u nastavku Sremske,



prvi je onaj cosak kada se stepenicama sidje iz Sremske kod ulaza u tunel, prema zidu one zgrade kojom pocinje niz na Zelenom vencu,

drugo mesto je slicno, prostor od pocetka stepenica koje idu ka stanici busa 15 pa do zida zgrade kojom pocinje niz u Jug Bogdanovoj.


I sam prostor ispod one terase i terminala na Zelemom vencu treba pod hitno osveziti nekim zardinjerama i drvoredom, jer ceo prostor Zelenog venca je uzasno zagadjen izduvnim gasovima, a istovremeno bez rastinja i visokog i niskog koje bi dodalo malo kiseonika i pojelo malo CO2 i donelo bar malo svezine na ovo mesto Beograda, koje i nije tako ruzno u likovnom i graditeljskom smislu, ali moze da bude mnogo bolje u svakom smislu.
 
Mogli bi i ovi iz vodovoda da uvedu po neki sistem kap po kap. Ja cu za crevo da im platim, to je po evro i po metar.
 
Svaka cast ljudima! U poslednje vreme je sve vise ovakvih primera, nadam se da ce se ,,zaraza'' prosiriti.
Ali par komentara me je bas iznerviralo. Pazite ovo:
To je lepo,ali nelogicno.Ne treba od grada praviti selo,jer je urbanizacija NBG-a,neminovna.Jednostavnije je se preseliti negde, gde ima zelenila u izobilju,kao Banovo Brdo,Kosutnjak i sl.

Neko ko ocigledno veze nema ni sa urbanizacijom ni sa NBG kao blokovskim sistemom a ni sa zivotom.

jel se vi hvalite sto ste jedan park pravili 3 meseca ?? strasno

Sta reci na ovakve slucajeve. Ko me terao da citam!
Jos jednom bravo za kblo 19a! :pob:
 
Bravo za Blok 19a :) Jedna moja prijateljica, koja je trenutno privremeno nastanjena u inostranstvu, ima tamo stan. Verujem da ce se obradovati kada cuje za vest o parku, gde ce Boze zdravlja, jednog dana izvoditi svoje dete da se igra.

Inace, posebna pohvala ide stanarima ovog bloka buduci da su suprotni primeri - dekonstrukcije parkova - isuvise cesti. Parkic za decu u stambenom bloku na kraju Severnog bulevara na Zvezdari, ponovo je dobrim delom unisten, iako mu je ovo drugo renoviranje u poslednjih nekoliko godina. 2004. je postavljen onaj sareni drveni mobilijar, koji je bukvalno rasparcan za samo nekoliko meseci. Prosle godine je parkic detaljnije rekonstruisan - delom asfaltiran, delom poplocan, sa kosarkaskim igralistem, novim metalnim mobilijarom i gumenom podlogom ispod njega, zelene povrsine su sredjene, osvetljenje pojacano. I evo, za manje od godinu dana, nekoliko ljuljaski je unisteno, a park iz dana u dan izgleda sve gore. Neverovatno je koliko su neki balavci nezahvalni.
 
Takve treba pohvatati i kod dezurnog sudije za prekrsaje pa 180 sati drustveno korisnog rada pa da vidis kako ce promjeniti ponasanje posto lome vecinom iz dosade i pod dejstvom alkohola :kafa:
 
Homere,da li govoris o parkicu kod visoke zgrade iznad groblja,blizu taksi stanice?
 
Блок 19.а је урбанистички и архитектонски можда најбољи блок на НБГ. Оне пасареле и распоред зелених површина између зграда је инзванредан, а и спратност је таман. Једино локација није баш весела.
 
vucko":1gswpwo0 je napisao(la):
Homere,da li govoris o parkicu kod visoke zgrade iznad groblja,blizu taksi stanice?

U tom kraju je, ali ne kod solitera (taj je sredjen pre nekoliko meseci i bas dobro izgleda, nekada je bio mnogo mracan, zapusten i scary), nego parkic malo iznad izmedju stambenih zgrada.
 
Znam.Tu je problem sto se skuplja decurlija iz Tehnoart-srednje masinske skole.Znam jer sam isao u nju.Mislim da vise oni to uniste nego stanovnistvo iz okoline.Posebno je kriticno kada je propala ona jabuka il ista je bila u montaznom objektu pored.
 
Bila je Pekabeta. Veruj mi, nisu samo klinci iz Tehnoarta, najvise se divlja nocu uz pivce na klupici - ergo, deca iz kraja.
 
Vrh