Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Parking u Staroj Bezaniji ne napreduje.
Radnici su nestali sa prvim oblacima tako da ovo ostaje za sledece leto?
 
Postojaće neka izolovana ostrva obojena u plavo gde će sigurno ređe kontrolisati.

Pre neki dan videh da je poplaveo deo ispred slovačke ambasade u Bulevaru umetnosti. Znači kontrolor mora da dopešači od BZĐ samo zbog tih 10-ak mesta.

Pitanje je i da li su povećali broj kontrolora. Naime, mislim da je stari plavi deo kod Perpera kontrolisala ista osoba koja je kontrolisala deo kod Crvenkape i i početak Bulevara umetnosti. Pa ako su sada njemu dodali i nastavak BZĐ do Studentske, onda će se čovek baš napešačiti, ali sa slabom realizacijom.

Inače, kod Perpera se i dalje parkiraju uglavnom ukoso (iako su mesta paralelna). Teoretski bi se za to trebala pisati kazna.

Pre neki dan imadoh sreće. Naime, često ne platim parking odmah, nego 10-ak minuta kasnije. Jednom sam zaboravio, pa sam dobio kaznu, a pre neki dan sam potpuno zaboravio, pa sam se setio tek posle 40-ak minuta. Na sreću (moju) kaznu nisam dobio (Gundulićev venac).
 
Jutros videh u BZĐ plavu kontrolorku. Nije još bilo 8, ali izgleda da će danas da kotroliše.

Normalno je da ne stignu svudad da iskontrolišu. Meni se pre 10tak dana desilo da zaboravim kod botaničke bašte da platim. I setim se posle sat vremena, ali na zubarskoj stolici :). Na kraju je na kazni stajalo vreme otprilike oko sat i 15 minuta pošto sam se parkirao da je napisana.
 
Ipak smo uspeli da izdejstvujemo "normalna" parking mesta i sada cemo imati cak i viska parkinga u naselju :)
Ovako je prvobitno trebalo da bude.
Ovim bi se samo kola sklonila sa ulice, a broj parking mesta bi se smanjio.
Pogledajte prilog 2

Na kraju ipak doslo do prepravke i sada to izgleda ovako.
Pogledajte prilog 1
 
bl3y4":kwhm56fb je napisao(la):
Ipak smo uspeli da izdejstvujemo "normalna" parking mesta i sada cemo imati cak i viska parkinga u naselju :)
Ovako je prvobitno trebalo da bude.
Ovim bi se samo kola sklonila sa ulice, a broj parking mesta bi se smanjio.
Pogledajte prilog 2

Na kraju ipak doslo do prepravke i sada to izgleda ovako.
Pogledajte prilog 1
Gde je ovo i šta ste uspeli?
 
Stara Bezanija..
Slao sam vec par puta da nam asfaltiraju parking sa desne strane ulice gde se i ovako svi parkiramo ako nema mesta na parkingu ispred zgrade.
Vec dve-tri godine mi govore nema para mozda sledece godine, a zadnji put sam zvao direkciju pre par meseci i opet isti odgovor...

I pre nekih mesec dana stigli bageri i pano SNSa da su uspeli da nam organizuju uredjenje parkinga..

Uglavnom krenuli su da prave parking u sirini kola. tj. za paralelno parkiranje sto bi napravilo veci problem za parkiranje nego sto je sada pa sam zvao tog iz SNSa i on je rekao da ce izmeniti.
Od tada je proslo nedelju dana i juce dosli opet bageri i raskopali jos jednu sirinu tj. da se parkira pod uglom, a ne paralelno.

Inace ne znam otkud tolika posvecenost SNSa posto ovaj deo drzi Sapic.. Nesto mi je tu mutno ali makar neke koristi imamo od njihove medjusobne trke :D
 
Daj mi telefon od tog Maga iz SNSa, posto izgleda da. Jedino tim kabalima moze nesto da se uradi.
 
Ovaj je neki lokalni mag za bezaniju :D
Potrazi brojeve/mailove lokalnih ogranaka svih vecih stranaka i posalji im predlog...
Mozda uspes da odradis nesto.
Nesto se radi samo ako neka stranka moze da pripise zasluge sebi, a na prazno niko nece...
 
Današnje slike - Obilićev venac
29447ro.jpg

qpmhyd.jpg

34do42e.jpg
 
Беше планирају да ураде гаражу од новог материјала? Могу ли онда да се ови монтажни елементи искористе за неку нову гаражу?
 
Polako zavrsavaju prvi deo ulice.
Cak su i ulegnuce koje postoji koliko i samo naselje sanirali.
Ostatak ulice od broja 10 do 2 jos uvek raskopavaju i jos uvek nije nasut ni sljunak..
Pogledajte prilog 1
 
http://parking-servis.co.rs/cyr/%D1%81% ... %BD%D0%B0-
Kreće naplata parkinga u plavim zonama u Zorana Đinđića, a u svim plavim zonama snižena cena na 150 rsd dan. Na sat ostaje isto.

Снижена цена вишесатне паркинг карте

Град Београд је на предлог ЈКП „Паркинг сервис“ снизио цену вишесатне паркинг карте на општим паркиралиштима изван зонираног подручја (такозваној плавој зони) како би она била доступна већем броју грађана који желе да користе паркиралиште до краја радног времена. Од суботе, 01. октобра 2016. године, вишесатно паркирање у овој зони у делу Новог Београда, Земуна и других делова града уместо 285 динара кошта 150 динара. Такође, од данас, сви предузетници и фирме са адресом која припада овој зони, могу извадити месечну повлашћену паркинг карту.

Општа паркиралишта изван зонираног подручја пружају могућност возачима да паркирају онолико сати колико то желе, па осим плаћања по започетом сату по цени од 31 динар, имају и могућност куповине карте за вишесатно паркирање. Вишесатна карта за паркирање, која важи од тренутка куповине па до краја радног времена паркиралишта, што може бити сат, два или више, од данас кошта 150 динара. Тако ова карта у Булевару Зорана Ђинђића на пример важи од тренутка куповине до 17 часова, јер је после тога паркирање бесплатно, док у Земуну важи до 21 час, када се завршава радно време овог паркиралишта.

Наплата паркирања примењује се радним данима од 08 до 17, односно 21 сат и суботом од 08 до 14 сати.

„Паркинг сервис“ је на иницијативу предузетника и запослених у фирмама са адресом која припада општим паркиралиштима изван зонираног подручја увео и могућност куповине месечне повлашћене паркинг карте за правна лица. Компаније које имају седиште у овој зони, од данас могу да купе месечну паркинг карту по цени од 3.084 динара, а свако правно лице може да купи највише три овакве карте. Подсећамо да станари имају право на повлашћену месечну паркинг карту од 457 динара, док особе са инвалидитетом, које имају инвалидску налепницу, са адресом пребивалишта која припада овим паркиралиштима могу извадити повлашћену паркинг карту потпуно бесплатно. Сви корисници повлашћене паркинг карте општег паркиралишта изван зонираног подручја могу паркирати своја возила само у улицама које су означене на мапи коју добијају уз њено активирање.

Подсећамо да је од јула прошле године цена налога за дневну паркинг карту, који се добија у случају неплаћеног паркирања, снижена на 720 динара, а уведен је и попуст од 50%, па кошта 360 динара уколико се плати у року од осам дана од дана издавања.
 
Цена од 150 динара је прихватљива. Пошто ће то запослени моћи да плате, ценим да ће бити популарно, а да ће патријарси нашег система паркирања кренути у даље бетонирање централне зоне Новог Београда...
 
Svaki put kada vidim tu garažu ova scena mi je u glavi

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XxYysgH3GT4[/youtube]
 
Kad zapnu sa ovim brisolejima na svim garazama me smore.


Fasada garaze ka Obilicevom vencu kao buducoj pesackoj zoni je morala da bude arthitektonski bolja.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Vrh