Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Iako je kvalitet i tamo opao, Politika i Vecernje Novosti su i dalje na nivou iznad kompletne konkurencije.
 
Nego jel ima sad garaza splinkere prskalice nesto se nevode na plafonu
 
Zna li neko da li su sada mesta normalne širine ili i dalje mogu komotno da prime Pandu, a sve ostalo jedva vrata da otvoriš?
 
Pravo pitanje. Vozim Renault Scenic. Sa teskom mukom sam tamo izlazio iz auta.
 
Pre par godina sam pisao Parking servisu zbog uskih mesta na nekim parkiralištima i u odgovoru su mi poslali neki pravilnik o minimalnim širinama parking mesta. Kada budem bio pri kompu pokušaću da nađem, ali stoji mi u glavi da je pravilnik od pre 90-te.

Poslato sa telefona
 
Evo o čemu pričam kada kažem kako je ovaj grad nesposoban da isprati bilo šta smisleno do kraja. Na pola NBG je uvedena plava zona i to u periodu od 8-17h.
Dakle, vidimo da je parking uređen prema, u zadnjoj deceniji preovlađujućem, zapadnom radnom vremenu 9-17h, a red vožnje 17ce je ostao u prošlom veku. Njima je popodnevni špic od 13-15h? Posle toga imaju 2-3 manje polaska na sat vremena.
 
Evo odgovora

ПРЕДМЕТ: Паркиралиште „Политика“

Поштовани,

Паркиралиште „Политика“ је монтажно-демонтажни објекат (Fast park), који има два нивоа: доњи (0 ниво) и горњи (+1 ниво). Паркинг места на доњем нивоу су обележена поштујући стандарде и простор између стубова, на горњем нивоу најбоље искоришћена корисна површина по стандардима је косо паркирање. Димензија паркинг места паркирања под углом од 60 је: 5,30 x 2,30м.( У прилогу: слика 1. Стандарда). У складу са стандардом СРПС У.С4.234:2005 паркинг места на паркиралишту „Политика“ су одговарајућих димензија.

С поштовањем,

ЈКП „ПАРКИНГ СЕРВИС“

 
Ovi iz Parkign servisa sami sebi pucaju u noge. Posle fijaska sa parkiralištem na Slaviji, sada su se povukli i sa Buvljaka, pa je tamo besplatno parkiranje dok ne počne da se gradi autobuska stanica (valjda je to objašnjenje).

Povukli su se pre dve nedelje, a mašina nigde i za to vreme parking je fino popunjen (naravno više nego dok je bilo plaćanje SMS-om)
 
Primetio sam u gradu da i dužina parking mesta nije napravljen za novija veća vozila veće klase, takodje ni za džipove
 
A ni za Hamere.

Kako bi trebalo rešiti problem većih vozila. Ne mogu se sva mesta prilagoditi manjini, ali realno neka vozila zbog svojih gabarita ne mogu uvek propisno da se parkiraju.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402733#p402733:3jcm6i4t je napisao(la):
astrodule » 29 Aug 2016 10:49 pm[/url]":3jcm6i4t]Ovi iz Parkign servisa sami sebi pucaju u noge. Posle fijaska sa parkiralištem na Slaviji, sada su se povukli i sa Buvljaka, pa je tamo besplatno parkiranje dok ne počne da se gradi autobuska stanica (valjda je to objašnjenje).

Čini mi se da su na Slaviju vratili rampe, nakon što se odustalo od rekonstrukcije kolovoza na Slaviji. Za Slaviju nisu oni krivi, njima je traženo da isele parkiralište zbog pripreme obilazne saobraćajnice, a to je bilo pre nego što je oboren tender.
 
Ma svestan sam ja da ne rade oni na svoju ruku. Ovi primeri samo pokazuju da ne postoji nikakva koordinacija, nego je sve kako Vesić ili Mali kažu.
 
b4bb2c6e3a5807e776e9a03b82096841.jpg


ee8c6a32b2365f9e11410abafebc721c.jpg
 
da je malo inovativnosti, mogli su fasadu sa strane Obilicevog venca da urade kao "zeleni zid", taman da malo kompenzuju zagadjenje od automobila

GreenWallUCSJ01.JPG
 
Današnje fotografije garaže na Obilićevom vencu:
Pogledajte prilog 1

Ovaj prostor je zaista bio slabo iskorišćen. I pored relativno široke ulice, niti je bilo dovoljno parkinga, niti su se pešaci kretali opušteno. Ogromne žardinjere i kontejneri na trotoaru su dodatno smanjili prostor za pešake. Mislim da će posle rekonstrukcije izgledati mnogo lepše, svakako ne mogu da naprave ništa gore od ovoga:
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
 
Asfaltiraju parking u Pere Segedinca, Stara Bezanija.
Umesto da se izradom parkinga dobije vise mesta ovim ce se zapravo smanjiti posto planiraju da se parkira paralelno, a sada se gde god je to moguce parkira na 90* u odnosu na ulicu.
 
Zna li neko zašto i dalje nema naplate parkiranja na NBG u novim plavim zonama?

Ja ne viđam kontrolore nikako, a nekoliko ljudi mi reklo da i dalje nema naplate. Samo prvih par dana je bilo nekoliko kontrolora i onda su prekinuli naplatu. Ipak i dalje većina ljudi to ne zna i parkinzi su generlano prazni.
 
Valjda cekaju da se ljudi masovno pocnu parkirati tu pa da svima okace cestitku odjednom...
Mada ja i ne vidim poentu naplate parkinga tu.
To je kao da pokusavas da prodas casu vode, a odmah pored je javna cesma..
 
Vrh