Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Još jednom moram da pohvalim rešenje kod Beton hale. Ispred nema kola uopšte, uredno je i što je još važnije - bezbedno je.
Jedan od onih dugačkih putničkih brodova je pristao i bio privezan na tom mestu, a pored može da se "parkira". Kapacitet za prisajanje je sada uvećan 3 puta, Beograđani mogu da šetaju, a čak ima mesta da kafići postave stolove i suncobrane tamo gde su se ranije parkirali automobili (što da ne?).
 
Kod mene se u ulici vec duze vreme parkiraju vozila, na kojima skidaju tablice da ne bi placali parking. To sada traje preko godinu dana. Svaki dan su parkirana bez tablica. takodje sam primetio i da niko ne kontrolise mesta za osobe sa invaliditetom, pa se na njima parkiraju zaposleni iz obliznjih firmi. Na staklu ostave ceduljce gde se nalaze ako trebaju kola da se pomere. Znaci osoba sa invaliditetom izadje iz kola, onda ide trazii gde radi zaposlen, da bi se ovaj isparkirao a on uparkirao. Svaki dan je tu parkirano vozilo nekog zaposlenog iz kraja verovatno, NIKADA ga niko nije kaznio , niti mu odneo kola. Cemu onda sluze ta mesta, kada ih niko ne kontrolise, iako ovaj iz parking servisa prodje 20 x u toku dana pored njega.
danas sam zatekao zaposlenog iz parking servisa u mojoj ulici kako unosi brojeve vozila, da proveri kome da pise kaznu.
Upitao sam ga sto ne pise kazne tom vozilu koje nema tablice.
On mi kaze da ne pise jer nema tablice, ja ga pitam, da liobavesti nekoga da postoji vozilo bez tablica ?
On mi kaze da je prijavio, ali da on verovatno stalno pomera kopla, a da bi ga odneli mora da bude 2-3 dana na jednomestu.
Ja onda konstatujem da sam ja bu**** jer placam parking, i ne skidam tablice kao on.
On mi je tada rekao da sada imaju markice, koje se lepe na soferku (ja jos imam stare tablice).
Ali taj auto koji je ispred njega ima nove tablice (kada ih stavi), znaci ima i nalepnicu , pa ga upitah ako je to vec tako, zasto mu onda ne napise kaznu ?
On mi tada kaze da je 8 sati i da ce mozda kasnije da mu napise, Ja ga upitah, ali zasto ostalim vosilima koja se nazale na 5 metara od tog pise sada kazne ?
On mi tada upita sto mu prepodnevna smena nista nije pisala, i da ne zeli da ima problema.
Ja sam ga tada pitao kakvih problema? Rece mi da ce da izadje vlasnik ako ga vidi da pise, i poceti da urla, Ja ga upitah jel to prijavio , nista mi nije odgovorio, Rekao sam mu da cu obratiti paznu, i da cu moratui da ga prijavim zato sto ne radi svoj posao savesno.
Posle tog razgovora sumnjam da se jos vozaca lako dogovori sa ovim sto kucaju karte da ne placaju parking,(ili zato sto je zabranjeno , ili zato sto im se vise ispalti da nejmu daju manje para nego drzavi) Moguce je da oni imaju neki svoj spisak, pa znaju kome trebaju a kome ne trebaju da pisu kazne, obzirom da ima vise smena.
Cak i da je ovaj jedan usamljen slucaj, interesuje me ukoliko kao gradjanin posumnjam da ovaj sto pise kazne radi posteno, kako to mogu da proverim ? Da li postoji neka informacija koji je registarski broj kupio karticu i za koju zonu i kada , odnosno da li postoji negde na kojoj zoni je odredjeno vozilo registrovano ?
 
Moj prijatelj ima preko 100 kazni za neplacene prekrsaje, i za sada nece nista da placa. Mene interesuje da li postoji neki trik, te da oni ne mogu sudski da naplate to ? Ukoliko mogu sudski to da naplate, zasto kada sledeci put naidju na vozilo koje nije platilo npr 10. kazi ne pozovu pauk, odnesu vozilo, pa kada plati sve kazne, moze i da ga preuzme ? Opet sam izgleda ispao bu**** kada sam jednom prilikom platio tu parking kaznu.
 
Pa mogu sudski da naplate, ali znas da je efikasnost srpskih sudova legendarna.

Inace, to nije specificno samo za Srbiju (za saobracajne kazne, narocito za parking), i u drugim zemljama ume pravosudje da bude zatrpano takvim slucajevima koje tavore dugo jer su niskog prioriteta.
 
@hazard
U nekim zemljama je drugačije, naplate ti kaznu odmah i stave zaduženje preko kreditnog biroa... pa ti platio ne platio, pukao si...

Ja sam više za drugu varijantu - zakače se "cokule" na neko veoma bahato vozilo, pa možeš da platiš samo društveno-korisnim radom (npr. čišćenje grafita, služenje supe u narodnoj kuhinji, itd itd). Nikakav sud, ništa, nego fotka i gotovo. Ako nećeš da radiš, e onda se ti barataj po sudu i dokaži. Realno se ne bih cimao previše za parking, jer realno nema dovoljno parking mesta u gradu - ali bih zato tako "cokulisao" ove mamlaze koji parkiraju na zelenim površinama, mestima za invalide, ispred ulaza itd itd... ko se popne na trotoar i nikom ne smeta - ostavi prostora za pešake, njega mislim da ne treba dirati.

Treba nam ljudi javni prevoz koji valja, inače smo pukli sa ovim automobilima...
 
Bulevarac":25j9iux5 je napisao(la):
Moj prijatelj ima preko 100 kazni za neplacene prekrsaje, i za sada nece nista da placa. Mene interesuje da li postoji neki trik, te da oni ne mogu sudski da naplate to ? Ukoliko mogu sudski to da naplate, zasto kada sledeci put naidju na vozilo koje nije platilo npr 10. kazi ne pozovu pauk, odnesu vozilo, pa kada plati sve kazne, moze i da ga preuzme ? Opet sam izgleda ispao bu**** kada sam jednom prilikom platio tu parking kaznu.
Naravno da nisi bu****, jer ti ne plaćaš kaznu zbog drugih, i ne poštuješ zakone gledajući šta drugi rade. Što se tiče onih koji ne plaćaju, oni verovatno misle da su najpametniji, ali u poslednjih godinu dana stanje u sudstvu se značajno pomerilo po pitanju prinudne naplate. Čuli ste svi za plenidbu imovine i slične slučajeve.
 
Evo sada sam primetio da cak i ona nalepnica koja je valjda obavezna i nije bas obavezna, Tako neka vozila kod mene iako imaju nove tablice, nemaju tu nalepnicu, jer onda mogu da skinu tablicu, i niko im ne napise kaznu. I to je uradjeno traljavo, pa prekrsilac moze godinama tako da nepostuje zakon. Nista mu ne mozete, ne postoji sluzba kojoj bi tako nesto mogli da prijavite, a ona na vasu prijavu i reagovala.
Da li ce mu saobracajac nekada napisati kaznu, ili ce on uspeti da im objasni da je upravo planirao da je zalepi, ali se nesto desilo, pa nije stigao ili nesto trece. Meseci prolaze, ja nevideh nalepnicu, a nove tablice su tu.
@goje nisam bas siguran da nisam bu****, do sada je drzava uglavnom uspevala da me ubedi da jesam bu****, ne verujem da ce ovaj put biti drugacije, nazalost.
 
Blevarac uravu si moj slucaj ja se parkiram na 2 sata dolazim po mom sati 5min prije isteka parkihg lik vec pise kaznu ja mu pokazem sat on nista ja lijepo odmah prijavim odem u parking servis assve lijepo sam zabiljezio na mobilnom kaznu su odnah stornirali a pored je na trotoaru bio parkiran bmw kojem nije zovnuo pauka da da ga odnese jer se on napravio pametan nec da plati parking vec zauzima trotoar :bash: Od tada uvjek nosim fotoaprat da mogu da napravim korpus delikti tj noboriv dokaz :kafa:
 
Систем је такав да прави будалама оне који га поштују.
 
Највећи проблем је тај, да већ годинама изостају "цокуле", сада је отворен простор за свакакве мућке и малверзације.
 
GOJE":sg591rdr je napisao(la):
Bulevarac":sg591rdr je napisao(la):
Moj prijatelj ima preko 100 kazni za neplacene prekrsaje, i za sada nece nista da placa. Mene interesuje da li postoji neki trik, te da oni ne mogu sudski da naplate to ? Ukoliko mogu sudski to da naplate, zasto kada sledeci put naidju na vozilo koje nije platilo npr 10. kazi ne pozovu pauk, odnesu vozilo, pa kada plati sve kazne, moze i da ga preuzme ? Opet sam izgleda ispao bu**** kada sam jednom prilikom platio tu parking kaznu.
Naravno da nisi bu****, jer ti ne plaćaš kaznu zbog drugih, i ne poštuješ zakone gledajući šta drugi rade. Što se tiče onih koji ne plaćaju, oni verovatno misle da su najpametniji, ali u poslednjih godinu dana stanje u sudstvu se značajno pomerilo po pitanju prinudne naplate. Čuli ste svi za plenidbu imovine i slične slučajeve.
А како ће тек овом "Холанђанину" да наплате казне или заплене део имовине ? Обратите пажњу на број казни и висину износа неплаћених казни !!!

Слика је преузета са форума Кенон Бол Комјунити.
 
@Гага hehe, ima i kod mene neki strani auto krsina, koju vozi neki komsija, i svaki dan vidim da mu kace kazne, nikda nisam pogledao sta pise, a sada sam primetio da postoji i zbirna kazna, bas cu da obratim paznu sledeci put.
 
Bulevarac":1upbmjfg je napisao(la):
@Гага hehe, ima i kod mene neki strani auto krsina, koju vozi neki komsija, i svaki dan vidim da mu kace kazne, nikda nisam pogledao sta pise, a sada sam primetio da postoji i zbirna kazna, bas cu da obratim paznu sledeci put.
Булеварац, ако можеш сликај, па објави на нашем форуму, а и на сајту "Бахато паркирам". Уз твој пристанак могу слику да поставим на форум Кенон Бол Комјунити на њиховој теми "Бахато паркирам" !
 
Hah... Ovo sa milionskim dugom mi deluje smešno.
Pre dve godine na Bledu me je mrzelo da zbog kafe od pola sata plaćam parking (EUR3.20). Napravio sam se blesav i (naravno) na kolima zatekao "ceduljče" da sam dužan €54.00 da uplatim u banci/pošti.
Naravno, slatko sam se nasmejao, ono papirče gurnuo u kantu za đubre, upalio auto i krenuo ka granici (cca 60 minuta vožnje, računajući i sipanje goriva).
Na granici, policajac je uljudno zatražio dokumenta, kao i dokumenta od automobila. Posle 10 sekundi mi je samo rekao da imam kaznu za parkiranje od "štiri in pedeset evrov" i da ne mogu da izađem iz slovenije dok je ne platim.
Naravno - platio sam i ostao šokiran koliko im je sistem tačan & ažuriran kad treba da ti uzmu pare...
 
nenad78":2gnhw5ae je napisao(la):
Hah... Ovo sa milionskim dugom mi deluje smešno.
Pre dve godine na Bledu me je mrzelo da zbog kafe od pola sata plaćam parking (EUR3.20). Napravio sam se blesav i (naravno) na kolima zatekao "ceduljče" da sam dužan €54.00 da uplatim u banci/pošti.
Naravno, slatko sam se nasmejao, ono papirče gurnuo u kantu za đubre, upalio auto i krenuo ka granici (cca 60 minuta vožnje, računajući i sipanje goriva).
Na granici, policajac je uljudno zatražio dokumenta, kao i dokumenta od automobila. Posle 10 sekundi mi je samo rekao da imam kaznu za parkiranje od "štiri in pedeset evrov" i da ne mogu da izađem iz slovenije dok je ne platim.
Naravno - platio sam i ostao šokiran koliko im je sistem tačan & ažuriran kad treba da ti uzmu pare...
Ненаде78, на својој кожи си осетио како то раде странци. Уосталом то јер и поента кажњавања странаца за учињене саобраћајне и паркинг прекршаје. И да си ишао около преко Аустрије и Мађарске, мађари те не би пустили док не платиш казну.

Што се "холанђанина" тиче, предпостављам да је то наш човек који има холандску радну визу па та кола може да вози по Србији, а са њима не излази ван Србије. И код нас тај систем постоји, мој пословни партнер, иначе је из Крагујевца, а ради у једној италијанској фирми, није платио паркинг у Београду (у Ресавској улици) и кад се после пар дана враћао у Италију тим колима са италијанском таблицом, на граничном прелазу Батровци га нису пустили док није платио казну од 1.870,00 динара.

Иначе овај систем важи и за наше грађане, кад не плате заосталу казну за паркинг, не могу да региструју кола кад оду на регистрацију.
 
Drzava je jako efikasna kada treba pare da se uzmu. To kod nas je tek u samom zacecu, dok napr. u spomenutoj Sloveniji regularno na kucnu adresu stizu kazne koje su zabelezile kamere ili saobracajna policija.

Jedan Ford sa nemackim tablama vec mesecima je parkiran tu kodmene u komsiluku, u Molerovoj ulici. Na brisacu mu stoji pozamasna kolicina kazni, i kako stvari stoje, neko ce morati da se otvori za solidnu sumu posto svaki dan stize nov papiric.
 
Све државе су ефикасне кад треба да се узму паре, па и наша. И код нас стижу опомене и казне на кућну адресу, а од 1. јуна ће још више, јер од тада почиње редовно снимање и кажњавање путем камера које су још ових недељу дана на пробном раду. Показале су се јако добро и ефикасно, верујте ми.

Врачар не би било лоше да сликаш тог Форда са тим казнама на ветробранском стаклу и наравно са регистрацијом па да је објавиш. Исто сам предложио и Булеварцу да сними сличан пример код њега у комшилуку и да објави, а после да се то објави и на неким другим форумима.
 
nenad78":1ijc222b je napisao(la):
Hah... Ovo sa milionskim dugom mi deluje smešno.
Pre dve godine na Bledu me je mrzelo da zbog kafe od pola sata plaćam parking (EUR3.20). Napravio sam se blesav i (naravno) na kolima zatekao "ceduljče" da sam dužan €54.00 da uplatim u banci/pošti.
Naravno, slatko sam se nasmejao, ono papirče gurnuo u kantu za đubre, upalio auto i krenuo ka granici (cca 60 minuta vožnje, računajući i sipanje goriva).
Na granici, policajac je uljudno zatražio dokumenta, kao i dokumenta od automobila. Posle 10 sekundi mi je samo rekao da imam kaznu za parkiranje od "štiri in pedeset evrov" i da ne mogu da izađem iz slovenije dok je ne platim.
Naravno - platio sam i ostao šokiran koliko im je sistem tačan & ažuriran kad treba da ti uzmu pare...
sledeci put skini tablice, kao da zamenis one plastike, vidim da kod mene u ulici pali.
 
@gaga, pokusacu ovih dana da ga ulovim sa svezom kaznom, i krisom fotografisem, obzirom da mu je auto ispred kuce pa da ne bude ..
 
i to sa kaznama je malo glupo, on ne placa 100 kazni, i zauzima mesto nekome ko tu stanuje i besumucno placa pretplate svaki mesec,(sto ga ne odnesu) pritom u toku zime sam cisti sneg, da bi mogao da se parkira ukoliko mu neko u medjuvremenu ne zauzme ocisceno mesto.
Skotovi su veliki sa tim placanje parkinga, ne mislim da ne treba da se placa, ali su najlihvarskije moguce to organizovali.
 
Bulevarac":1jr75mgw je napisao(la):
@gaga, pokusacu ovih dana da ga ulovim sa svezom kaznom, i krisom fotografisem, obzirom da mu je auto ispred kuce pa da ne bude ..
Важи, само поведи рачуна ... знаш већ. Покушај да користиш зумБирање !
 
Bulevarac":31nxqkme je napisao(la):
i to sa kaznama je malo glupo, on ne placa 100 kazni, i zauzima mesto nekome ko tu stanuje i besumucno placa pretplate svaki mesec,(sto ga ne odnesu) pritom u toku zime sam cisti sneg, da bi mogao da se parkira ukoliko mu neko u medjuvremenu ne zauzme ocisceno mesto.
Skotovi su veliki sa tim placanje parkinga, ne mislim da ne treba da se placa, ali su najlihvarskije moguce to organizovali.
U Herceg Novom pišu samo jednu kaznu. Umesto druge dolazi pauk. Zadovoljstvo videti kako radi efikasna gradska uprava košta 50 evra
 
@gaga, danas sam pogledao kaznu na tom automobilu od komsije - strane tablice, imao je opet nakacenu kaznu, ali koliko sam video samo je pisalo 1870 din, nigde nisam video zbirnu kaznu, a vec vise od 6 meseci dobija klaznu skoro svaki dan.
 
Bulevarac":oj6jazg0 je napisao(la):
@gaga, danas sam pogledao kaznu na tom automobilu od komsije - strane tablice, imao je opet nakacenu kaznu, ali koliko sam video samo je pisalo 1870 din, nigde nisam video zbirnu kaznu, a vec vise od 6 meseci dobija klaznu skoro svaki dan.
Булеварац, ко зна шта је у питању ! Можда треба питати неког од контролора кад буде ту или још боље, послати питање/жалбу/пријаву директно на Паркинг сервис да се види шта је у питању и што они (Паркинг сервис) не реагују, јер "тај" заузима место, а не остварује се приход по том паркинг месту, а и не плаћа се казна(е) од стране починиоца !!!!
 
Уосталом, зар паук не излази по позиву? Зови другар паука и решен проблем.
 
Vrh