Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

vucko":y4znz065 je napisao(la):
Cekam da doteraju parking zone do Zvezdarske sume.Onda ce reci da treba i suma da se zonira i to u zelenoj zoni jer je to ko bajagi ekolosko :bash:
Hmm, meni se svidja ideja oko naplate parkinga. Ulice i trotoari su vlasnishtvo svih gradjana tj. i onih bez automobila..
 
Nisam rekao da je lose,nego primer u zoni izmedju batutove i ruzveltove koji je od skoro.

Nekoliko ljudi parkira gde i treba na obelezena mesta dok vecina parkira po trotoarima,lomi stubice,blokira saobracaj,zaklanja kontejnere i.t.d.Uzasno je stanje tu,a to se jedino moze resiti da pauk radi za sve koji parkiraju van parkinga.Pre neki dan prolazim ulicom kojom zena mora da ide sa bebom u kolicima kolovozom jer su trotoari puni kola!

Znajuci parking servis,nece da nerviraju ljude i da im povlace kola sve dok ne prosire zone sto pomenuse na ceo vracar i gore od cvijiceve.Mada znajuci njih garant ce da cape i deo od vracara do gospodara vucica i cvetka.
 
Ja ne znam cemu taj Parking servis sluzi? Sem da uzima pare.
 
vucko":2m2kxq0g je napisao(la):
Nisam rekao da je lose,nego primer u zoni izmedju batutove i ruzveltove koji je od skoro.

Nekoliko ljudi parkira gde i treba na obelezena mesta dok vecina parkira po trotoarima,lomi stubice,blokira saobracaj,zaklanja kontejnere i.t.d.Uzasno je stanje tu,a to se jedino moze resiti da pauk radi za sve koji parkiraju van parkinga.Pre neki dan prolazim ulicom kojom zena mora da ide sa bebom u kolicima kolovozom jer su trotoari puni kola!

Znajuci parking servis,nece da nerviraju ljude i da im povlace kola sve dok ne prosire zone sto pomenuse na ceo vracar i gore od cvijiceve.Mada znajuci njih garant ce da cape i deo od vracara do gospodara vucica i cvetka.
Nisam te dobro shvatio. Razumem sad. Kazne su u nekim slucajevima iz raja izasle. Ne znam kako radi Parking servis ali treba nervirati te "ljude" pogotovu kad oni nerviraju sve ostale svojom bahatoscu. Jos ako to vodi popunjavanju gradskog budzeta treba biti bezobziran. "Pauk" je trebao, bez obzira na pritiske, trostruko da poskupi a ne pojeftini. Ni one "lisice" ili vec kako se zovu nisu losa ideja.

A celokupnu sumu zaradjenu na taj nacin treba direktno usmeriti na racun skolskih ustanova, bolnica...

Opet izmisljamo toplu vodu :)
 
nikola32":278xkbei je napisao(la):
mekbejn":278xkbei je napisao(la):
E pa onda loše služi...
Kao i mnoge druge stvari u Srbiji. Ideje i zakoni su dobri ali realizacija losa..
Da, baš o tome se radi, da služi tome da tebi i meni naplati parking, a baja sa džipom će da se parkira na trotoraru ili putu sa sva četiri migavca (uviđavno od njega), naravno džabe...
 
Bejah danas u toj zgradi,al nisam znao za uvid.Slikacu vec sledece nedelje

Jавни увид у Нацрт плана генералне регулације мреже јавних гаража

У згради Градске управе у 27. марта 43-45 данас почиње јавни увид у Нацрт плана генералне регулације мреже јавних гаража. Заинтересовани грађани поменути план могу погледати у сали 2 у сутерену до 15. децембра, сваког радног дана од 9 до 18 часова. Јавна седница Комисије за планове Скупштине града Београда биће одржана 18. јануара, када сва физичка и правна лица пред комисијом могу образложити примедбе у вези с Нацртом плана поднете у писаној форми. Током јавног увида примедбе на планирана решења могу се писмено доставити Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, 27. марта 43-45, најкасније до 15. децембра.
 
Bio sam na uvidu.Manje vise je sve predvidljivo.Ali mi je zapalo za oko sto planiraju garazu na studentskom trgu pod nazivom rektorat.Garazu ispod cele slavije(kruznog toka) i sto neku smesno malu na okretnici na ustanickoj.Takodje jednu malu podzemnu kod stanice nbg a drugu u istom bloku na cosku jurija gagarina i ulice koja odvaja belvile od romvilla.
 
Koja okretnica na Ustanickoj? tramvajska ili 31?
 
Belamova...i dalje stoji ucrtan,a vidis plan uradjen u oktobru 2010. god... :bash:
 
Mene brine podzemna garaza slavija jer ce biti tacno ispod trga,a ne gde je sada parking jer hoce da oslobode zemljiste za garazu sto je ok.Samo ne znam kako ce sa metroom to povezati jer ne verujem da ce to uraditi kako treba jer svi znamo da nema dup za slaviju

Opština Vračar predstavlja plan mreže javnih garaža »

08. Decembar. 2010 | (14:32 -> 14:32), Izvor : Studio B, Beta, Komentari: 0

Beogradska opština Vračar u četvrtak, 9. decembra, u 18.00 sati u Njegoševoj 77 organizuje prezentaciju Nacrta plana generalne regulacije mreže javnih garaža.


Ovaj plan je na javnom uvidu do 15. decembra, a kada bude donet treba da omogući izgradnju javnih garaža, u skladu sa finansijskim mogućnostima.
Za teritoriju opštine Vračar predviđa se izgradnja šest novih garaža: na Slaviji, kod Kalenić pijace, kod Beogradskog dramskog pozorišta, kod "Gradića Pejtona", u Malajničkoj ulici i kod Narodne biblioteke Srbije.
Sa građanima Vračara o predloženom Nacrtu plana generalne regulacije mreže javnih garaža razgovaraće član Opštinskog veća Vladimir Medaković i predstavnik Urbanističkog zavoda - rukovodilac radnog tima za izradu ovog plana Predrag Krstić.
 
Dobro, plan mreze je samo plan, ne projekat.
Ta garaza Slavija se znaci planira, ali se sigurno nece raditi bez DUP-a i resenja metro-stanice. Bez brige.
 
Јуче, 13. марта 2011. године у 12:54 у Новом Београду, Блок 38, улица Омладинских бригада између бројева 66 и 68, снимио сам бахато паркирано возило предузећа Србијагас.

Службено возило је марке Мазда БТ Пикап, регистарских ознака НС 392-596, беле боје, што се може и на сликама видети. Eто како људи из Србијагаса чувају и брину о заштити човекове околине ! Можда је човек мислио, ако је ово Пикап 4x4, да може да паркира на зелену површину са сва четири точка !!!

Слике сам послао Комуналној полицији, РТС-у (читалац репортер), Србијагасу, интернет порталу Бахато паркирам, Кенон Бол Комјунити форуму и наравно овде (Беобилд).

Баш ме интересује шта ће Србијагас и Комунална полиција да ми одговоре.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Каква бахатост и безобразлук! Али филозофија "паркирај се и на крову ако може" је у Србији, нажалост, уобичајена пракса.
 
Има да ти одговоре да није зелена површина већ блато.
Наравно, није зелена површина зато што се убише сви паркирајући стално на исту, па нема ни траве.
Као и свуда по граду.
 
Zato je naš grad i pun prašine i blata, kada st*** raznosi. Kod mene u Zemunu se na livadi iza zgrade redovno parkira sada i po 10 automobila. Izrovarili su celu poljanu i nema više trave, već samo kolotraga u blatu. Kada izlaze raznose blato svuda, ali šta ćeš, ljudi navikli da voze po blatu. Pisao sam opštini, parking servisu ali su rekli i jedni i drugi da nije u njihoj nadležnosti. Ovde nikada ništa nije ni u čijoj nadležnosti.
 
када је до твоје пријаве није у ничијој надлежности. али када пријави неки главоња, онда се утркују у чијој је надлежности. а главоња неће да пријављује, јер и он то користи за паркинг
 
Vecina ljudi i ne prijavljuje takve slucajeve, jer su svesni da je to gubljenje vremena.
 
Навикли су на блато...дошли су из блата.
 
kod mene je delovalo ono bahato parkiram cudo.ispizde ljudi kad im neko izlepi kola nalepnicama ;)
 
Otvoren parking na krovu Beton Hale i zabranjeno parkiranje na pešačko biciklističkoj stazi:

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1438154

Уторак, 15. март 2011.

Ново паркиралиште на Савском пристаништу пуштено у пробни рад

Нови паркинг „Доњи град” на Савском пристаништу са 407 паркинг места пуштен је у пробни рад, изјавио је за Беоинфо директор ЈКП „Паркинг сервис” Бобан Ковачевић.

– Улаз у ново паркиралиште је у Улици војводе Бојовића, а излаз је преко трамвајске баштице у Карађорђевој улици. Кров и залеђина „Бетон хале” претворени су у посебно паркиралиште, које је опремљено аутоматском контролом уласка и наплате, чиме је обезбеђен бржи проток возила. У току је и постављање лифта, који ће првенствено бити намењен особама са инвалидитетом. По узору на светске стандарде један број паркинг места обезбеђен је за особе са посебним потребама. Као и на другим паркиралиштима „Паркинг сервиса”, за њих је паркирање бесплатно прва три сата – истакао је Ковачевић.

Радно време паркиралишта „Доњи град” је 24 сата. Паркирање је по промотивној цени и по сату кошта 50 динара. Посебна понуда на овом паркиралишту је месечна претплата паркирања за путничка возила. Дневна претплата за мецес дана од 7 до 20.30 часова је 4.000 динара. Ноћна претплата од 17 до 8 сати ујутро наредног дана, која укључује викенде и дане државних празника, износи 2.200 динара за мецес дана и намењена је станарима и запосленима у окружењу. Месечна претплата за неограничено коришћење од нула до 24 сата износи 6.875 динара.

Према речима директора Ковачевића, од када је изграђена прва бициклистичка стаза у Београду, Савско пристаниште је постало веома атрактивна локација за рекреативце, шетаче и бициклисте.

– Са изградњом угоститељских објеката, шеталиште и бициклистичку стазу на Савском пристаништу заузели су паркирани аутомобили, чиме је била угрожена безбедност пешака и бициклиста. Изградњом паркиралишта „Доњи град” цела зона београдског приобаља имаће растерећенији саобраћај. На улазу у шеталиште биће постављена физичка запрека која ће спречити улазак аутомобила. Улазак ће бити дозвољен само доставним возилима у јутарњим часовима, тако да ће и овај део града бити враћен пешацима и бициклистима. Туристи који бродовима долазе у наш град ће уместо несређеног пристаништа угледати уређено шеталиште најлепшег дела београдског приобаља – рекао је он.

Иницијативу за изградњу паркиралишта „Доњи град” покренула је Скупштина града Београда у мају прошле године. У међувремену је урађена комплетна техничка документација за отварање нових саобраћајних токова, ојачана је кровна конструкција и проверена носивост плоча.

У току је међународни конкурс за идејно архитектонско решење „Бетон хала центра”. Циљ конкурса је да се пронађе најбоље решење које би истакло развојне могућности савског приобаља. Конкурс ће бити отворен до 28. априла, а проглашење победника је 13. маја. Информације о конкурсу „Бетон хала центра” могу се пронаћи на сајту http://www.betonhala.com/2011/.
Konačno.
 
Vrh