Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Slazem se sa Pantografom. Opasna stvar. Moju sestru je udario auto kad je bila mala u jednoj od takvih ulica, gde ne postoji razgranicenje izmedju kolovoza i trotoara unutar bloka.
Trotoar i pesacke zone na prvom mestu, odmah potom jasno odvojen kolovoz i parking mesta.
 
upravo sam isto hteo da napisem - protivim se mesanju automobila i pesaka, osim u ekstremnim uslovima (uske ulice u centru i/ili Kaludjerici)
 
Ivicnjak je po definiciji fizicko razgranicenje trotoara (pesackog dela) i kolovoza (automobilskog dela) ulice.
Ima razliga zasto je to tako utvrdjeno i tako treba da ostane.
Cak ni parkinzi ne bi smeli da budu na trotoaru (van kolovoza) vec u nivou sa kolovozom, a iza ivicnjaka (na trotoaru) je zabranjena zona za vozila!
Zato sam protivnik da ova dva prostora razlicite namene budu u istom nivou.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Razmisljao sam u koju temu da stavim sledecu fotografiju ali buduci da su vozila parkirana na postojecem praking mestu nema osnova da se stavlja u temu bahato parkiranje.

U pitanju je jako vazan bocni pesacki prilaz Beogradskoj Areni koji je blokiran automobilima duz cele interne saobracajnice ali i u ovom delu gde se pesacka staza zavrsava. Jedno od resenja je da makar kada su dogadjaji da se tih par mesta ostavi slobodno.
 
Što bi bio problem da u unutarblokovskim saobraćajnicama istu površinu dele pešaci i automobili? Pooštriti nadzor, ubaciti GOMILU ležećih policajaca, i vremenom učiti ljude međusobnoj toleranciji.

U pravnom smislu mi je to bolje nego da moram da koristim kolovoz kada se neko parkira na trotoar, pa da sam budem kriv ako me neko zakači kolima. Dišo, ispravljaj ako sam omanuo.
 
Pooštriti nadzor! Ha Ha Ha Ha - izvini, ali upravo zbog toga što ne postoji kontrola imamo haos.

To svi na forumu želimo, ali se vrlo malo dešava i nikada nećemo naterati nadležne da rade svoj posao.
 
Pozdrav svima! Treba mi informacija par...
Garaza parking na Adi Ciganliji. Dolazimo iz pravca Zarkovo, skrecemo desno kod crkve na Cuk. padini i ulazimo u Radnicku ulicu. Da li iz Radnicke ulice( u neposrednoj blizini auto centra , a sa desne strane BeoGuma preduzeca) , postoji mogucnost prestrojavanja na semaforu levo, pa se ukljuciti u magistralni put koj vodi ka Obrenovcu, kako bi se uslo u parking garazu na Adi? ( odmah sa desne strane je ulaz), ili postoji neka druga varijanta? Hvala na pomoci!
 
Hvala na brzom odgovoru! U tom slucaju mogu i iz pravca autoputa( Tempo ostaje sa leve strane) , pa na prvom semaforu levo? Ako se ne varam to je to?
Kod ovog skretanja sa slike , za garazu je ulaz desno? Kolika je cena parkinga za ceo dan?
Hvala najlepse
 
Garaza u Obilicevom vencu
c4d45b7e92f0d4d89c63e56dbab9ba02.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je ima neko ideju sta se desava sa parkingom kod SC? Jutros, kad sam prolazio, sve je bilo zatvoreno.
 
3eka":36si9gd9 je napisao(la):
Je ima neko ideju sta se desava sa parkingom kod SC? Jutros, kad sam prolazio, sve je bilo zatvoreno.
Dolazi ogroman broj turista u Beograd a predvodi ih AV-AV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442172#p442172:n01ipm2c je napisao(la):
autoputevi kao hobi » Fri Mar 24, 2017 1:19 pm[/url]":n01ipm2c]
3eka":n01ipm2c je napisao(la):
Je ima neko ideju sta se desava sa parkingom kod SC? Jutros, kad sam prolazio, sve je bilo zatvoreno.
Dolazi ogroman broj turista u Beograd a predvodi ih AV-AV.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Steta sto su novogodisnju rasvetu skinuli, mogli smo da zaradimo opasne novce :)
 
"Danas saobraćajni haos na Novom Beogradu. Najveći javni parking, iza Sava Centra, zatvoren jer je rezervisan za autobuse kojim će se tokom dana pristalice jednog predsedničkog kandidata dovoziti iz cele Srbije
Pogledajte prilog 1"
izvor.blokovi.com
 
Надам се да пишем у доброј теми.
На блоку 70а као иначе и на већини блокова на НБГД-у имамо све већи и већи проблем са паркирањем.
Конкретно близина Делте и нове Техноманије додатно повећава притисак на паркинге.
Е сад некако би ипреживели то, али у задњих пар година имамо све већи проблем са корењем стабала које је самоникло или било ту још кад је паркинг и направљен. Тако да већ имамо неколико неупотребљивих паркинг места на паркингу. И то се шири.

Пре него ме прозове неко ко воли дрвеће, волим и ја дрвеће, и последње што бих хтео је да га неко исече, али чињеница је да проблем постаје све већи јер не само растер на паркинг местима већ и асфалт на улици и приступу паркинзима су већ почели да се одижу и пуцају, што се додатно шири после зимског периода. На једном месту је корење ушло испод асфалта у канализациони шахт.

То су иначе самоникла и старија стабла, не плански сађена и то на деловима које је очигледно нека категорија градског зеленила које они баш и не одржавају у пуној мери.

Моје питање је шта се ради у таквим ситуацијама, тј. коме да се жалим.

Градском зеленилу сам се већ обратио, са питањем да ли су задужени за одржавање тих стабала и тих зелених површина, на шта су ми генијално одговорили,
"Обавештавамо Вас да наведени простор ( паркинзи и саобраћајница) нису у Програму одржавања ЈКП ''Зеленило-Београд''.
Ове површине су предмет тренутних санација у оквиру којих ће се и решавати санација кореновог система на стаблима на том простору."

Нисам их питао за улицу и паркинг већ за стабла на зеленој површини а они кажу да нису задужени за паркинг и саобраћајницу, коју узгред та стабла растурају, а ни та санација није њихов посао, пошто то не одржавају :)

Реците ми из вашег искуства, коме да се обратим, јер од Зеленила нема вајде.

Слике са паркинга.
Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418997#p418997:509tm0jy je napisao(la):
Bukira » Pet Nov 25, 2016 1:16 pm[/url]":509tm0jy]Radovi na parkingu ispod Gazele stoje u mestu. Sve su rasturili i stali:
Ni posle četiri meseca ovaj parking ispod Gazele nije završen:


Raskopali, rasturili i nestali. I nikom ništa.
 
Vrh