Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Rekonstrukcija garaze "Obilicev venac" : Prodje kraj 2016, dodje i februar 2017 (dva termina koja su pominjana kao rok zavrsetka radova). Danas cujem (nezvanicno) da ce zavrsetak biti tek krajem 2017 :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433030#p433030:1d0uztyk je napisao(la):
nbg_na_zalost » Ned Feb 12, 2017 1:27 am[/url]":1d0uztyk]Rekonstrukcija garaze "Obilicev venac" : Prodje kraj 2016, dodje i februar 2017 (dva termina koja su pominjana kao rok zavrsetka radova). Danas cujem (nezvanicno) da ce zavrsetak biti tek krajem 2017 :shock:

Znaci prva polovina 2018 :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433030#p433030:g6c3pmmy je napisao(la):
nbg_na_zalost » Ned Feb 12, 2017 12:27 am[/url]":g6c3pmmy]Rekonstrukcija garaze "Obilicev venac" : Prodje kraj 2016, dodje i februar 2017 (dva termina koja su pominjana kao rok zavrsetka radova). Danas cujem (nezvanicno) da ce zavrsetak biti tek krajem 2017 :shock:

Ima još puno vremena, na tabli piše da je rok za završetak radova 19. februar 2017. završiće oni to. Šalim se naravno, kad bi se plaćali penali za kašnjenje, sve bi to drugačije bilo. Evo je ta tabla koja stoji u Sremskoj:

 
Kako napraviti krizu? Posvađati stanare i nagovoriti ih da se proširi parking zona? Evo kako...

U mojoj ulici koja ima dve trake, ali se oduvek koristila samo jedna traka za saobraćaj dok je druga bila za parkiranje. Napominjem da je ulica pod velikim uglom i da ima toliko visoke ivičnjake da niko ni ne pomišlja da parkira na istima.

Pre nekoliko dana kreću pauci i dižu desetak automobila. Automatski nedostaje 10 parking mesta, a u ulici postoji samo jedan parking na koji staje 20 automobila, a u ulici je oko 100 stanova u obližnjim zgradama.

Sledeće nedelje kreče Parking servis u drugu sporednu ulicu sa istom pričom. Napominjem da u glavnoj ulici na koju izlazi moja ulica, kao i ulica koje je sledeće nedelje na tapetu, a kojom idu trolejbusi nije moguće proći invalidskim kolicima niti dečijim kolicima od nelegalno parkiranih automobila, ali to ne smeta nikome. I već su počele ankete po kraju da li smo za proširenje zone, jer će to tobože da reši problem parkiranja??? Muka mi je...
 
Pa objasni kao nama ovdje sta rade i na koji nacin i trazite da pociste kola sa trotara oce sve da ukalupe u zonu borite se nedajte se inace zona stize u mml
 
Narod je nesložan, ne kapiraju stvari. A ja imam previše obaveza da bih se jurio sa ovime. Nažalost, izgubljena bitka.
 
I posle neka kažu da nose vozila po prioritetu. Oko 15h slikano, iza Sava Centra (manje od 500m od njihove baze).

Nosili su tri vozila parkirana na zelenoj površini koja nisu nikome smetala jer se ceo taj kraj koristi kao nelegalni parking. Naravno, parkiranje nigde tu na kolovozu nije dozvoljeno, a i znaci postoje.

5cb4a0b2288fc4e59d149b6ce3bae521.jpg


24ca5a8fdd0900ba940df645d420df6e.jpg


a4c20679b2fbe3ee44419bf653e48caf.jpg


742aff492eb020cc1e38a07a25d08167.jpg


ee64432985cf9705f52a8377be3b7b67.jpg


b3ea8ecbc24106f6bebe97ca88b24bb6.jpg


ps: ako tajni agent Blica ovo čita, neka slobodno preuzme slike i ubaci svoj tekst.
 
Uvek ista prica, grad isplanira uske ulice, zatim daje dozvole da se umesto kuca dizu zgrade bez sirenja ulice, onda nastaje manjak parking mesta, ljudi nemaju gde da se parkiraju, a grad koji je sve to izazvao salje pauke. Sve racune gde su gradski urbanisti lose projektovali prostor I br parking mesta treba ispostaviti gradu.
 
A onda grad napravi nove parkinge (u BZĐ), ali ljudi se i dalje parkiraju na kolovozu u dva reda (kod Ponča) i niko to ne kažnjava.

Ili grad ukine parking sa naplatom kod buvljaka zbog građevinskih radova za novu bus stanica, koja se neće skoro graditi, ali ne vrati naplatu, pa je sada to besplatni parking.

Ili grad poruši montažni parking zbog rekonstrukcije Slavije, koja propadne na neodređeno.

I tako Grad izgubi para i para...
 
Ni ja nemam razumevanja za vozače koji se pored novog parkinga i dovoljno parking mesta i dalje nepropisno parkiraju u desnoj traci Bulevara Zorana Đinđića. I situacija na NBg je generalno bolja. Ali sa druge strane reke, posebno na Zvezdari, Voždovcu, Vračaru... su izdali toliko dozvola za zamenu kuća višespratnicama, a ni jednu ulicu nisu proširili pa sada imamo hiljade i hiljde novih stanova na istom uskom prostoru. Za proteklih 10-15 godina grad je od toga prihodovao stotine miliona evra, ali neverovatno da skoro ni dinara nije uložio da ijednu od tih uskih uličica gde su nabudžili zgrade, proširi. Svima sem njima je bilo jasno da će takav urbanizam zagušiti čitave krajeve i stvoriti nerešive probleme parkiranja. Često pomislim da bi bilo bolje decu staviti umesto urbanista, siguran sam da bi bolje planirali od ovoga što smo od ovih dobili.
 
знате ли колико ту има паркираних возила? ево сада их има најмање 15. и тако сваки дан, од када је Паркинг сервис увео наплату паркинга испред Делтине (сада Банка Интеза) зграде
 
Može li neko da mi objasni odakle toliko kola na parkinzima oko Sava centra. Koliko to firmi ima tamo?

Videh da je parking ka autobuskoj stanici na autoputu pun Sekuritas vozila. Ima sigurno 50 njihovih vozila.
 
Nisam viđao do skoro, ali sada svako malo gledam kako ljudi koriste parkinge za park and ride. Dobar deo Mirijeva je počeo da parkira kod mene na okretnici trola 28 i 40 na Zvezdari. Isparkiraju auto i onda na trolu i uživancija.

Tako videh i neke da to isto rade na Omladinskom stadionu, a sve je zato jer tu nema zone. I onda treba da se radujem kada uvedu zonu jer ću sa pretplatnom karticom moći da se parkiram ispred svoje zgrade dok to neće moći da rade mirijevci?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435275#p435275:3k0ak7ii je napisao(la):
astrodule » 23 Феб 2017 10:11 am[/url]":3k0ak7ii]

Videh da je parking ka autobuskoj stanici na autoputu pun Sekuritas vozila. Ima sigurno 50 njihovih vozila.
То им је централни паркинг за сва њихова возила
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435288#p435288:k6tblfdg je napisao(la):
Kokos » 23 Феб 2017, 11:19[/url]":k6tblfdg]Ja mislim da dosta ljudi to koristi kao park&ride.

скоро нико не користи тај паринг као park&ride (типа 95% паркираних), већ раде у зградама около
 
Pošto sada živim na nbg , primetio sam da su parkinzi izmedju zgrada i ulaza prepunjeni parkiranim kolima. Bukvalno ulaze u one prolaze ispod zgrada i parkiraju ispred ulaza na pešačkim delovima....
 
Pa kad nema regularnih mesta. Svojevremeno sam brojao koliko ima stanova, a koliko kola parkiranih u mom bloku 3 mislim da je kola bilo za trecinu manje nego stanova. A moj blok ima dva ogromna parkinga, ali i pored toga kola su parkirana na svim unutrasjim ulicicama i na trotoarima (ali tako da ne smetaju nikome).



Ovo je recimo jedini mogući način parkiranja jer fizički nema mesta (osim na zelenim površinama) i realno ne smeta ni pešacima, a ovde mogu dva automobila da se mimoiđu.

Jedino problem nastaje kada ovde uđu kamioni koji rade dostavu u Maksi i Aman, ali tada vozilo na kraju / početku uličice sačeka i nema problema.

Pauk bi realno imao sva prava da odnese SVAKO od ovih vozila u svakom bloku na NBG (čak su to i radili u 45.bloku).
 
Те блоковске улице када се реконструишу тееба избацити тротоаре у касничном смислу, односно физички издигнуте од коловоза.
СВе блоковске улцие треба урадити у једном нивоу и у свима увести систем итегрисане улице.
 
Ја сам, као родитељ, против тога - хоћу одвојен тротоар. Иначе, у Астродулету оближњим блоковима 1 и 2, блоковске саобраћајнице су без тротоара.
 
Vrh