Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Pa kako bi se prale pare , i maltretirao narod
 
Ово је заиста сулудо..
Не, "најбоље" је да направе мамутске надвожњаке одасвуд и слију их директно на трг Републике под којим ће бити подземна гаража од 50 нивоа..
 
Nisu neke iskopine nego je tu vila sa freskama na zidovima koje sam lično video 1989, kada su kopali instalacije za trole. Rimske terme iz III veka su u zapadnom uglu Parka. Druga zgrada termi je na mestu Platoa. Po mom mišljenju tu je prostor najranijeg rimskog foruma. A da će stati projekat, neće. Mada pokušaću uz pomoć medija nešto da učinim al' sumnjam da će cela stvar ići kako treba s obzirom na trenutnu politiku zavoda za zaštitu......
 
Ovaj projekat garaže u bloku 45 se provukao kroz neku vest pre neki dan, ali ne mogu da nađem. Navodno planiraju u nekom roku da ga pokrenu. Mada ne vidim da se garaža u 44. bloku nešto puno koristi, tako da jedino kažnjavanjem okolo parkiranih mogu da popune ovu javnu garažu.

http://parking-servis.co.rs/lat/razvojn ... t-blok-45/
 
dsc03377.jpg


odrzavanje na nivou danima stoji ovako vukov spomenik
 
Narodna bibloteka garaza
dsc03435.jpg


dsc03436.jpg


dsc03437.jpg


dsc03438.jpg


dsc03439.jpg


dsc03440.jpg


dsc03441.jpg


studentski trg
tu ce biti problema jer su zanemarili rimske ostke tj zavod za uporpastvanje spomenika je dao uslove kao da ispod zemlje nema nicega a zna se da ima inace direktorka istog je dosla iz kraljeva po vezi

dsc03444.jpg


dsc03445.jpg


dsc03446.jpg


dsc03447.jpg


inace renderi su samo da popune prostor posto ce biti konkurs za izgled samog trga ovo je vdijenje planera vjerovatno nece biti gradnje iste posto je ovo 2 put da se planira ista , ali zbog arheo nalzista svi odustaju kao i sklonista nedicevog

dsc03448.jpg


dsc03449.jpg


dsc03450.jpg


dsc03451.jpg


dsc03452.jpg


dsc03453.jpg


dsc03454.jpg


dsc03455.jpg


garaza skupstina kosovska

dsc03458.jpg


dsc03459.jpg


dsc03460.jpg


dsc03461.jpg


dsc03462.jpg
 
Jel ova garaža u Kosovskoj robotizovana ili šta?
Kako će ovaj do zida parkirani da izađe?
 
Na svu sreću nije Zavod jedina institucija, a nije ni jedini zavod. Samih lokaliteta ima 18, i to rimskih sa ostacima arhitekture, koji su na tri predmetne parcele i u neposrednoj blizini ( Studentski trg 9, Plato i PMF). Inače ne znam da li je fora ili slučajna greška, da je na sajtu grada pogrešno navedena parcela 1970 (Karađorđeva ulica kod Mosta) umesto parcele 1790 (Vasina ulica).
Što se mene tiče, ne bih imao ništa protiv kada bi se gradilo ispod kote 105, i kada bi se kopalo bočno, tako da antička arhitektura ostane netaknuta, a ispod nje da bude betonska ploča i garaža. Ovako sa potpunom devastacijom rimske ulice i zgrada, gubimo jedan od najočuvanijih delova civilnog naselja Singidunuma (na Kalemegdanu i Tvrđavi je rimsko vojno utvrđenje). To je neki kriterijum koji će služiti kao kontra argument ovom na činu izgradnje.......
Čisto da se zna, započet je proces stavljanja na listu svetske baštine rimskih utvrđenja na limesu u Srbiji, među kojima je i Singidunum.....
 
Pa ja sam sreo jednog arheologa na javnom uvidu i objasnjavao mi je sta ima i gdje ispod trga i bio kivan na direktorku zavoda za upropastvanje spomenika , jer je iako je znala sta ima ispod dala uslo da je dovljno da arheolog bude prisutan tokom iskopavanja pa ako naleti na nesto da se stane , iance doticnu direktorku je doveo vesic iz kraljeva ,
Zalice se na plan , jer ko god od privatnih investitora vidi da ima ostatke koje mora paziti odustace jer to poskupljuje radove ,plus nedicevo skloniste koje je ispunjeno betonom
 
Mislio sam na komentare ispod teksta pod različitim mišljenjem, a arheolozi misle isto. Poslali smo dopise Sekretarijatu za urbanizam. Videćemo kako će reagovati.
A zavod pusti. Ne želim da komentarišem delatnost zavoda u poslednjih 40 godina.....
 
A nedićevo sklonište je tamo kod dečijeg igrališta u parku, nije u okviru predviđenih gabarita garaže......
 
Radi preciznosti informacija, nije je doveo Vesić iz Kraljeva. Ona je živela u Beogradu dugo pre nego što se zaposlila u zavodu.
 
Ja sam steko utisak da je skloniste ispod trga
 
Pazi, lično sam ja video 1989. da je u onom delu gde su potapajući kontejneri rimski zid sa freskama i podom od oktogonalnih podnih pločica.
Razgovarao sam o skloništu sa najvećim stručnjakom za istoriju Beograda pre neki dan i on mi tvrdi da je tamo gde je dečije igralište. Pošto njemu zaista verujem u 95 od sto slučajeva kada su detalji u vezi sa Beogradom u pitanju..........
 
Jel bi mogao da nam na google ili bing mapi obelezis tacnu lokaciju
 
Severoistočni deo parka. Dečije igralište preko puta PMF.
 
Vrh