Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Нису исте полазне тачке али је иста стаза/улица, Панта је сликао неколико стотина метара даље а у истом правцу као на слици коју само скинуо са g-maps-а. Сад сам се мало пршетао g. maps-ом и колико видим и на тим сликама је ситуација занимљива. На улазу из Булевара Уметности (моја слика) и из правца Шпанских бораца (то је са Пантине слике до краја па десно па лево) има знак да је забрањен саобраћај, док из улазу из правца Бул. М. Миланковића нема знака. Барем га ја у тој виртуелној шетњи нисам видео. Све слике су из јула 2014, дакле делује да је сигнализација још онда била двосмислена, тј зависила је из ког правца долазиш. Једино нема сумње из правца Аутопута, ту стоје стубићи тако да и не може да се уђе. Што би рекли Српска посла.
 
Nema odavno nikakvog znaka zabrane saobraćaja, režim je promenjen pre neku godinu, nema ni jednosmerne deonice pored visokih zgrada. Saobraćaj je dozvoljen.
 
Poslednja izmena:
Zato sto nema znak P. Cak iako je negde ocigledno da je u pitanju parking mora da postoji znak.

Nikako. Takav propis ne postoji, niti bi mogao da opstane.

Ovde jedino mogu da budu posredi dva stava člana 66. ZOBS-a, po kojima je parkiranje zabranjeno:

6) na delu puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavlјenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, suprotne ivice kolovoza ili prepreke na putu bila manja od tri metra,

16) na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada, odnosno prolazima u blokovima naselјa,

Ali svakako mislim da ovo, bez znaka zabrane, na sudu pada pada verovatno u 100% slučajeva.
 
Dobio sam informaciju da po blokovima nose vozila na osnovu zakona o komunalnom redu. Ne znam da li je tačno i na osnovu kog člana.
 
Srećna vam blok 29 zona, junaci.
Prvi utisci:
- nema čekača na parkingu
- u proseku, 1-2 slobodna mesta na 15 (u delu do autoputa)
- ŽUTA mesta u novom delu uglavnom uredno popunjena, dok belih i ima slobodnih
IMG_1383.jpeg
 
mnogo komicno kada pogledam u novom delu, kako su prazna mesta ova zonirana :D mada jos je rano, kontam oko podne ce biti neki fin trenutak da se vidi presek
ono sto je sigurno, kada se srede zuta mesta, tek ce biti top. pisao sam sek. za saobracaj da vidim kada to planiraju
 
Sad će tuča za žuta mesta da bude intenzivnija :D
Baš to, pun smisao svega ovoga videćemo tek kada srede i žuta mesta, do tada će i dalje biti svega i svačega.
Ali ajde i to sad daje šansu komšijama koje još nisu sredili prijave itd da odrade šta treba i dobiju mogućnost da budu u zoni. Gomila ljudi nema sređeno stanje, posebno ono suprižnici, pa jedno nije prijavljeno na adresi. Šta je najveći problem, prilikom upisa adresa stanovanja, u sistemu nisu unosili ono /pa koji je ulaz, nego su kokali sve na jedan broj, pa ispada da po nekoliko porodica živi na jednoj adresi. Eno panduri mi svaki dan opsedaju stan i telefon tražeći nekoga.
 
mislim da ce se to desiti u nekom trenutku, ako je suditi da sada ona jedna interna saobracajnica u bloku 30 se zove po aleksandru tijanicu
 
Да, али овде још више иде у прилог; за разлику од 30 блока, тај нови део 29. (који неки зову и "29А") је грађен као класичан град, нема разлике у односу на уличну мрежу између Немањине и Тиршове нпр. Буквално ниђе везе да су те саобраћајнице безимене неулице.
 
Napisah već, interne saobraćajnice u tom delu bloka treba da su zvanično ulice. Onda ne bi bilo potreba za adresama tipa Španskih boraca 24 V.

mislim da ce se to desiti u nekom trenutku, ako je suditi da sada ona jedna interna saobracajnica u bloku 30 se zove po aleksandru tijanicu

Да, али овде још више иде у прилог; за разлику од 30 блока, тај нови део 29. (који неки зову и "29А") је грађен као класичан град, нема разлике у односу на уличну мрежу између Немањине и Тиршове нпр. Буквално ниђе везе да су те саобраћајнице безимене неулице.
U što više blokova te interne unutarblokovske saobraćajnice imenovati kao posebne, jer je veoma zbunjujuće i nelogično da imaš gomilu brojeva sa slovnim oznakama, plus da su zgrade sa nazivima ulica toliko izmešane i nelogične, da imamo par zgrada u nizu a na različite ulice registrovane. Ili recimo tražim neki broj određene ulice, a njega nema u tom pravcu u kojem ja idem, jer su u donjem delu ulice adrese od druge ulice. A taj broj koji meni treba je u nekoj poprečnoj ulici u odnosu na onu kojojm ja idem. A imamo i situaciju da imamo ulicu koja je paralelna sa glavnom ulicom, a zgrade registrovane na glavnu poprečnu ulicu i obrnuto, a sve se međusobno ukrštaju.

Čak i ovo što sam napisao je toliko rogobatno, da ne znam ni da li će iko ko bude čitao, razumeti o čemu sam sve pisao.

P. S.
U Belvilu imamo istu situaciju kao u bloku "29A", sa izuzetkom onih par zgrada koje su prenumertisali da budu na Bulevar Crvene armije.​
 
mnogo komicno kada pogledam u novom delu, kako su prazna mesta ova zonirana :D mada jos je rano, kontam oko podne ce biti neki fin trenutak da se vidi presek
ono sto je sigurno, kada se srede zuta mesta, tek ce biti top. pisao sam sek. za saobracaj da vidim kada to planiraju
Evo, sad prolazim istom ulicom pored autoputa.
Ima 6-7 slobodnih mesta u lepom delu za parkiranje (bliže autoputu), što se nije događalo ni u sred avgusta ili tokom praznika
 
Za ovaj deo gde se uspostavilo koso paralelno parkiranje, a nacrtano uzdužno, info iz Parking Servisa jeste da je tako odredio Sekretarijat za saobraćaj, ali ako stanari nastave da parkiraju koso paralelno, onda će se i naplata mesta zadržati na taj način, tj. stanje na terenu će biti merodavno, a neće biti tretirano kao nepravilno parkiranje
 
Nikako. Takav propis ne postoji, niti bi mogao da opstane.

Ovde jedino mogu da budu posredi dva stava člana 66. ZOBS-a, po kojima je parkiranje zabranjeno:

6) na delu puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavlјenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, suprotne ivice kolovoza ili prepreke na putu bila manja od tri metra,

16) na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada, odnosno prolazima u blokovima naselјa,

Ali svakako mislim da ovo, bez znaka zabrane, na sudu pada pada verovatno u 100% slučajeva.
Ne treba ni ti ni ja kao vozaci amateri da se zamaramo tumacenjem zakona, a to radimo jer se situacija na terenu nedefinisana, sto sluzbama i odgovara.

Evo npr situacija u bloku 67 tj Belvilu, je potpuno cista, svako parking mesto je obelezeno i tu ce i onom vozacu koji je juce polozio biti sve jasno.

A imamo i blok 70 gde ni saobracajni inzinjeri ne mogu da rastumace sta su one interne saobracajnice.

Evo par slika sa GE, jel ovo parking ili teren za mali fudbal?

I ovo, jel ovo ulica ili setaliste ili pozarni prolaz?
 

Prilozi

  • 701.png
    701.png
    1,3 MB · Pregleda: 86
  • 702.png
    702.png
    1,4 MB · Pregleda: 88
setao sam kroz blok 28, bolje je, ali i dalje kvari utisak veliki broj automobila na trotoarima… u sustini onaj deo kod potkovice je bombona…

blok 29, stari deo kod bzdj je ghost town :D
 
Sta je fora sa ovim zutim obelezavanjem, sta tu je kao zabranjeno parkiranje i tako planiraju da ostave ili ...?
 
Da li su u blokovima označeni pp putevi ne bi to bilo loše da se označi
A pojedina logična mesta da se ozvanice u parking a da ne ugrožava ppp
 
Vrh