Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Malo je glupo to reseno jer prakticno nema resenja ako firma nije u bloku, a zivis u zoniranom bloku.

No, nema nikoga da pokrene to resenje.

Pisacu SAT reviji, cisto da vidim da li oni imaju neku ideju.
 
Па онолике фирме имају закупљено парче тротоара по граду, зашто не би могло и на НБ?
 
U 28. bloku nema znaka za zabranjen saobraćaj, dok u 24. i 23. ima. Pretpostavljam da će smeti da se vozi, ali neće smeti da se parkira. Tipa dovezeš slabije pokretnu osobu do ulaza ili neku robu. U bloku postoje znaci stop, znaci za prvenstvo, ležeći... U 24. doduše isto postoje oni ogromni ležeći, što kaže Pantograf, za hitne službe.
 
Pa šta?

Ne vidim način za zloupotrebu. Podneseš potvrdu od firme da to vozilo koristiš u lične svrhe - ne vidim razlog zašto ne bi mogao stanar da dobije mesečnu kartu za to vozilo.
 
ok, ima smisla, u pravu si. to bi ionako ulazilo u limit za max dva vozila po stanu.
 
Može da se dobije ako je vozilo na firmu, a stanar/vlasnik firme ima prebivalište u zoni. Jedino što je skuplje.
 
Dosta ruskih tablica i nekih ukrajinskih tablica vidim po zonama da su non stop parkirani? Šta oni rade. Ako su prijavljeni jel može mesečna karta za strani auto? Ili ih prosto zabole ona stvar, kaznu nikad i ne dobiju...
 
Ne mora da znači. Ja sam u Češkoj dobio neki ticket za par sati, nisam znao da je kao neka zona bukvalno, da sam znao, parkirao bih se free 100 m dalje.

Raspitivao se kako, gde da regulišem i to kod njihovih građana, niko nije znao da mi kaže info. Pribojavao se granice, međutim ništa! Možda ima veze sa tim što sam tada još uvek imao Č u reg.
 
Pa ono jeste da, sad se više i ne sećam, ali lepa čestitka ispod brisača, kao nekad kod nas, nije mi baš bilo svejedno. Verovatno zbog celog formata tablica, nije to nešto usklađeno sa tim lokalnim parking službama. Vinjete online i fizičko, to je ok funkcionisalo.
 
Nego, zbog čega je konkretno parkiranje ovde nedozvoljeno? Proverio sam, nema nikakvog znaka:

20240517_165139.jpg
 
koliko cesto se to desava za fudbalske ulice u toku sezone?
 
A bogami se šire i na stranu ka Dragana Mancea. I to sve uprkos tome što sve veći broj ljudi dolazi vozom do Prokopa.
 
Fotografije koje se porede nisu napravljene sa iste polazne tačke.
 
Vrh