Šta je novo?

Park Villa Residence Trošarina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894322#p894322:3ml68dir je napisao(la):
mariks » Pet Okt 29, 2021 9:40 am[/url]":3ml68dir]Znam kako Vam je, i meni je prodavac prodao stan koji sam želeo ali ne mogu da se žalim mnogo jer isto kaparu nisam stigao da dam, a to je jedino merodavno. Reč više nikoga ne čeka. Morao sam da uzmem malo veći stan ali mi je prodavac izašao u susret i dao popust. To kada Vam "izadju u susret" i kao Vas čekaju jer ste usmeno rezervisali znači da još uvek nemaju kupca. Kada se kupac pojavi magično nestaje bilo kakav usmen dogovor :)

I mi smo se na kraju dogovorili za drugi stan. Potpuno iste velicine, isti raspored, samo na poziciji koja je skuplja pa smo takodje dobili popust da bi izasli na isto kako kod prve rezervacije. Prvo sam bili tuzni i razocarani sto to nece biti stan koji smo prvo odabrali, a onda smo shvatili da ovakvu lokaciju i uslove necemo naci. Sa njihove strane fer, i dosta su nam izasli u susret, ko nam je kriv sto smo toliko razmisljali i birali pre nego damo kaparu. Nismo ocekali da ce tako brzo otici stanovi, a nisu ni oni mislim. Jeste da nije strana i sprat koji smo zeleli, ali je ok, a i dobili smo eto bolje uslove posto smo birali u momentu kada se vec suzio izbor. Nekome se svidja i odgovara lokacija, nekome ne, nekome se svidja vise strana ka Lidlu, nekome ka dvoristu, sve je to individualno... Nama ova lokacija i cela prica super odgovara, pa nam bas znaci sto smo na kraju sve nekako dogovorili sa investitorom. A, posto je neko spomenuo i Vuksu u komsiluku, u Park Vili su stanovi povoljniji i uslovo bolji, velicinu projekta da ne pominjem, sto ni mi nismo ocekivali. Prosle godine dok smo trazili stan za gomilu novih zgrada nismo ni pozvali pretpostavljajuci da je skupo, ali ne bude uvek. Kome se svidja ova lokacija, srecno ljudi, pa mozda budemo kosmije ☺️
 
Ne zna se gde će biti bolje parkiranje, u Park Vili kad ujutru sa tri nivoa garaže krene 500 auta na jedan izlaz iz garaže ka Trosarini ili bolje ostaviti auto na Autokomandi, pa prevozom kući :)
A cena sad povoljna, samo od 2400€/kvm treba požuriti da ne nestane dok se izgradi za 3 godine…i navijamo da se vlast ne promeni u medjuvremenu, daleko bilo …
 
Možda je park Villa povoljnija sada od Vukše ali nije bila sa početka, Vukša je krenuo sa 1850+PDV. Podići će i Park Villa cene u nekom trenutku. Super što ste se dogovorili za stan. Srećno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899004#p899004:zj0x5yzl je napisao(la):
Neša12 » Pon Nov 15, 2021 11:43 pm[/url]":zj0x5yzl]Možda je park Villa povoljnija sada od Vukše ali nije bila sa početka, Vukša je krenuo sa 1850+PDV. Podići će i Park Villa cene u nekom trenutku. Super što ste se dogovorili za stan. Srećno.

Hvala! ☺️ Mislim da nece podizati i menjati cene, bar ne investitor, porojektno je finansiranje,... E, sad ako neko vidi interes, pa pokupuje stanove pa kad bude izgradjeno prodaje skuplje to je drugo...
 
Ne znam zašto ste tako ubedjeni. Nema projektno finansiranje veze sa time. Svaki investitor će podići cene kako napreduje gradnja. Do pre 10 dana ovaj investitor vam je bio oličenje prevaranata a sada ga hvalite (i to u odnosu na konkurente Vukšu). Ne znam odakle takva promena raspoloženja. Svi investitori su na isti kalup ili bar sličan. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900775#p900775:3ci6df20 je napisao(la):
Neša12 » Ned Nov 21, 2021 7:30 pm[/url]":3ci6df20]Ne znam zašto ste tako ubedjeni. Nema projektno finansiranje veze sa time. Svaki investitor će podići cene kako napreduje gradnja. Do pre 10 dana ovaj investitor vam je bio oličenje prevaranata a sada ga hvalite (i to u odnosu na konkurente Vukšu). Ne znam odakle takva promena raspoloženja. Svi investitori su na isti kalup ili bar sličan. :)

Sve se slazem vezano za investitore :D Koliko dugo trazimo stano svega smo se nagledali. Nit ga hvalim nit ga kudim, samo nam je da konacno resimo oko stana... Nama je i Vuksa bio ok, ima dobre rasporede stanova, lokacije ok, cene tu manje-vise, ali nismo imali 20%, a za Park Vilu je 10% ucesce i eto to je promenilo. Kao i vecini (a, mozda gresim) koji kupuju stan na kredit je iznos ucesce ono sto dosta utice na odluku. Ovo da cene stanova ne mogu da se menjaju smo dobili kao informaciju kada nam je odobren popust zbog otkazivanja rezervacije. E, sad dal je tacno ili niie ne znam, ako jeste onda me svakako tesi da smo bar kupili sad kada je ovakva cena. Ja svakom zelim da nadje sta mu odgovara, mi vise nismo mogli da trazimo sa ovim budzetom koji imamo :D
 
Danas prolazio pored ulaza u gradilište kod pumpe i učinilo mi se da je razvučena traka za zabranu prolaska.

Pošto sam vozio nisam uspeo detaljnije da pogledam koja je traka u pitanju.

Da nije gradilište zatvorila inspekcija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909763#p909763:1464cgpn je napisao(la):
bbK1ng » Pon Dec 20, 2021 12:05 am[/url]":1464cgpn]Danas prolazio pored ulaza u gradilište kod pumpe i učinilo mi se da je razvučena traka za zabranu prolaska.

Pošto sam vozio nisam uspeo detaljnije da pogledam koja je traka u pitanju.

Da nije gradilište zatvorila inspekcija?
Gradilište radi. Verovatno je bio neradni dan kad ste prošli a tad mora biti zatvoren prilaz gradilištu.
 
Kakva je situacija sa rentiranjem manjih stanova u parkvili, da li ina smisla nuditi studentima sa faksova okolo
 
Vec je saobracajni kolaps, a mogu misliti kako ce biti sa jos 500+ automobila. Ovaj kraj ce metro dobiti nikad ili za 20god. a ovde ima jos slobodnih parcela. Ako imate potrebu da svaki dan idete ka centru ili NBGD.. ovo nije kraj za vas.


Plus bi mogao biti cist vazduh, jer sa Avale piri vetric + Banjicka shuma. Lep je raspored u 4.0 stanovima.
U narednih 5-10 god ce spojiti V.Stepe i lakat krivinu u Jerkovicu pa bez guzve do autoputa za 5-7min.

Izdavanje moze biti opcija za male stanove, FON, Saobracajni i farmaceutski.

Da li sam dobro razumeo polozaj zgrade izmedju NIS pumpe, Linde i Save Maskovica?
1644400415123.png
 
Najmanji stan je oko 100000e i izdati ga studentima ?!?!?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Vec je saobracajni kolaps, a mogu misliti kako ce biti sa jos 500+ automobila. Ovaj kraj ce metro dobiti nikad ili za 20god. a ovde ima jos slobodnih parcela. Ako imate potrebu da svaki dan idete ka centru ili NBGD.. ovo nije kraj za vas.


Plus bi mogao biti cist vazduh, jer sa Avale piri vetric + Banjicka shuma. Lep je raspored u 4.0 stanovima.
U narednih 5-10 god ce spojiti V.Stepe i lakat krivinu u Jerkovicu pa bez guzve do autoputa za 5-7min.

Izdavanje moze biti opcija za male stanove, FON, Saobracajni i farmaceutski.

Da li sam dobro razumeo polozaj zgrade izmedju NIS pumpe, Linde i Save Maskovica?
Pogledajte prilog 126993
Da to je to
 
Najmanji stan je oko 100000e i izdati ga studentima ?!?!?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
pa nebi moglo ici nize od 450E ili cak 500E ako je bas dobro sredjen, ipak je to novogradnja, ito bez garaze ta cena, e sad ne znam,student je sirok pojam, ima ih i iz bogatih kuca
 
pa nebi moglo ici nize od 450E ili cak 500E ako je bas dobro sredjen, ipak je to novogradnja, ito bez garaze ta cena, e sad ne znam,student je sirok pojam, ima ih i iz bogatih kuca

400eur mesecno * 12 meseci to je na cenu od 100K eur oko 5% godisnje bruto... a gde je namestaj, krecenje, porez, 1-2 meseca praznog hoda i sl.? Nategnuta racunica za neki profit ili ja nesto ne vidim?
 
Nemojte da ubijate čoveku računicu, kad se napravi onaj biotehnoloski park ići će tu garsonjere i po 800€/ mesečno bez GM…jer šta im je alternativa, u Mirijevu će garsonjere ići preko 1000€/mesečno….
 
400eur mesecno * 12 meseci to je na cenu od 100K eur oko 5% godisnje bruto... a gde je namestaj, krecenje, porez, 1-2 meseca praznog hoda i sl.? Nategnuta racunica za neki profit ili ja nesto ne vidim?
Investiranje u nekretnine (ne samo kod nas) se ne radi (samo) zbog rente već više kao zaštita od inflacije kroz povećanje vrednosti nekretnina kroz vreme. Globalno gledano cene nekretnina rastu već 10 godina u kontinuitetu tako da je stan na NBGD kupljen recimo 2015. sada skoro 1/2 skuplji na tržištu

Ali sve je to liči balon... A kad će pući i koliko će pući ko to zna
 
Investiranje u nekretnine (ne samo kod nas) se ne radi (samo) zbog rente već više kao zaštita od inflacije kroz povećanje vrednosti nekretnina kroz vreme. Globalno gledano cene nekretnina rastu već 10 godina u kontinuitetu tako da je stan na NBGD kupljen recimo 2015. sada skoro 1/2 skuplji na tržištu

Ali sve je to liči balon... A kad će pući i koliko će pući ko to zna
Jeste jedan od najboljih načina “ čuvanja” kapitala sa dobrom mogućnošću uvećanja, konkretno u bgd se desilo da se uvećala pa i duplo možda unazad par godina, i ja se takodje bojim pucanja balona, ali iskreno cini mi se da neće skoro
 
Ljudi moji davati 2400e po kvadratu sa tendecijom rasta cene kako budu odmakli radovi, je suludo, mislim ne znam mozda i gresim.. Ali cinjenica je da je ta lokacija na kraju urbane zone grada, pored benzinske pumpe, pored velikih guzvi koje ce tu biti kada se izgrade sve te zgrade okolo, mislim ja samo gledam iz neke moje perspektive, gde ja i supruga imamo plate iznad proseka ali mi ne bismo nikad mogli da priuštimo stan po toj ceni. Ne znam, smatram da su cene otisle nenormalno visoko..
 
Ljudi moji davati 2400e po kvadratu sa tendecijom rasta cene kako budu odmakli radovi, je suludo, mislim ne znam mozda i gresim.. Ali cinjenica je da je ta lokacija na kraju urbane zone grada, pored benzinske pumpe, pored velikih guzvi koje ce tu biti kada se izgrade sve te zgrade okolo, mislim ja samo gledam iz neke moje perspektive, gde ja i supruga imamo plate iznad proseka ali mi ne bismo nikad mogli da priuštimo stan po toj ceni. Ne znam, smatram da su cene otisle nenormalno visoko..
Srećan se pre dalekih četiri godine kada mi je "Voždovac Kapija" delovala skupo za tu lokaciju za 1800. Jer sam se sećao koliko su ljudi još 4 godine unazad od toga plaćali u Stepe Stepanović. Kupujte sada šta god nađete jer cene će nastaviti da rastu još par godina sigurno.
 
Vrh