Šta je novo?

Park Villa Residence Trošarina

Deluje da su konstrukcijski pri kraju.

20220714_184301.jpg
20220714_184538.jpg
 
Ovo se polako privodi kraju, danas sam prolazio i uslikao par kardova, izbacicu kasnije. ERSTE banka odobrava kredite vec od januara meseca, krenuli su radovi na fasadi a 80% se ocekuje krajem maja meseca ove godine. Skroz cudno da je ovoliki projekat a da nema veceg interesovanja za njega.
 
Ovo se polako privodi kraju, danas sam prolazio i uslikao par kardova, izbacicu kasnije. ERSTE banka odobrava kredite vec od januara meseca, krenuli su radovi na fasadi a 80% se ocekuje krajem maja meseca ove godine. Skroz cudno da je ovoliki projekat a da nema veceg interesovanja za njega.
Nema zato što je sve prodato pre godinu dana
 
Zdravo svima, s obzirom da su krenuli da se useljavaju ljudi, htio sam da pitam ako ima nekog da forumu da podijeli neka iskustva tokom primopredaje stana kao i stanja samog stana tokom primopredaje. Da li ste imali neke primjedbe, ukoliko da, na sta su se odnosile?

Uz to htio bih da pitam za savjet forumaše koji se malo više razumiju u građevinski zanat od mene. Dakle, u kupatilu imamo walk-in tuš, znači samo staklo sa strane i odvod uz zid. Međutim prilikom primopredaje sam uvidio da na pločicama uopšte nema pada - nagiba kako bi voda mogla da odlazi. Pustio sam da voda ide na česmi, međutim kad se nakupilo više vode, krenula je da ide više put vrata a ne put slivnika.

Na tehničkom crtežu koji je usklađen tokom gradnje moja libela (ljubičasta linija) na slici koju ću da dodam pokazuje idealno ravnu podlogu bez ikakvog tagiba (moja je oko 80-90cm duga). Tako je bilo tokom prvog pokušaja primopredaje, kao i tokom drugog kada je "sve bilo popravljeno". Majstori se brane da ima "barem 7-8mm nagiba" ali jedino kada se pod provjerava libelom (žuta linija) koja ima ~2m i dolazi skoro do vrata. Za mene je to nenormalno i ne mislim da bi trebalo tako da bude. Provjeravao sam na par mjesta i najčešće nagib bude oko 2CM(!!) od početka tuša do slivnika / odvoda.

Šta raditi u ovakvoj situaciji, da li se ovo može nekako popraviti?

Unaprijed hvala na svim sugestijama.

1.png


2.jpeg
 
Zdravo svima, s obzirom da su krenuli da se useljavaju ljudi, htio sam da pitam ako ima nekog da forumu da podijeli neka iskustva tokom primopredaje stana kao i stanja samog stana tokom primopredaje. Da li ste imali neke primjedbe, ukoliko da, na sta su se odnosile?

Uz to htio bih da pitam za savjet forumaše koji se malo više razumiju u građevinski zanat od mene. Dakle, u kupatilu imamo walk-in tuš, znači samo staklo sa strane i odvod uz zid. Međutim prilikom primopredaje sam uvidio da na pločicama uopšte nema pada - nagiba kako bi voda mogla da odlazi. Pustio sam da voda ide na česmi, međutim kad se nakupilo više vode, krenula je da ide više put vrata a ne put slivnika.

Na tehničkom crtežu koji je usklađen tokom gradnje moja libela (ljubičasta linija) na slici koju ću da dodam pokazuje idealno ravnu podlogu bez ikakvog tagiba (moja je oko 80-90cm duga). Tako je bilo tokom prvog pokušaja primopredaje, kao i tokom drugog kada je "sve bilo popravljeno". Majstori se brane da ima "barem 7-8mm nagiba" ali jedino kada se pod provjerava libelom (žuta linija) koja ima ~2m i dolazi skoro do vrata. Za mene je to nenormalno i ne mislim da bi trebalo tako da bude. Provjeravao sam na par mjesta i najčešće nagib bude oko 2CM(!!) od početka tuša do slivnika / odvoda.

Šta raditi u ovakvoj situaciji, da li se ovo može nekako popraviti?

Unaprijed hvala na svim sugestijama.

Pogledajte prilog 192180

Pogledajte prilog 192181
I ja imam isti problem Ulozena je primedba ali ne vidim drugi nacin da to poprave a da ne izlupaju plocice Ne verujem da ce to uraditi a trebalo bi
 
Ako ih ne stisnete da to urade, sigurno da se neće ništa promeniti.
 
Imam jedno pitanje, ako može da mi odgovori neko ko je stručan. Ne znam kako je u drugim zgradama koje imaju zatvoreneno dvorište, znam da je u Voždovim kapijama drugačije.

Naime, u deo zgrade gde se stanuje može da se uđe direktno sa ulice, dok je posle tog ulaza kapija za dvoriste. U Vožd kapijama je suptorno, prvo se prođe kapija gde se ulazi u dvorište, pa odatle se ulazi u deo za stanovanje. Sto mi ima vise smislia zbog kontrole pristupa, ovako svako može da udje u deo za stanovanje, pa privatno obezbeđenje gubi smisao.
Takođe je vrlo nepraktnično kad želim dirketno iz stana u dvorište, moram da prodjem i ulazna vrata u deo za stanovanje i kapiju od dvorišta. Ne možes dete da pustiš tek tako u dvorište.

Da li je moguće u ovoj fazi izmestiti kapiju dvorista, ili je to gotova priča?
 
I ja imam isti problem Ulozena je primedba ali ne vidim drugi nacin da to poprave a da ne izlupaju plocice Ne verujem da ce to uraditi a trebalo bi
U mome slucaju su lupali kupatilo, ali nisu sredili. Mislim da je problem do visine slivnika koji su postavili previsoko, ili do toga da jednostavno ne znaju kako se pravi svod u walk-inu, odnosno da treba da bude sa nekoliko strana kao u slikama ispod. :/ Lakse mi je kad znam da ima vise slucajeva ovoga, pa mozemo da izguramo da nam to poprave da valja. Bacio sam ti priv msg da se cujemo....
2024-03-20 19_02_39-Facebook and 4 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
 
Zao mi je sto vam se ovakve stvari desavaju, meni je potpuno nerealno da se zabrlja kod ovako nekih osnovnih stvari, pa svako zna da voda treba da se sliva u odvod, to bih i ja kao totalni diletant za bilo sta u vezi sa gradnjom cistom logikom zakljucila🙂
 
Po gradilištima ljudi sa bliskog istoka, afrike, bivsih republika SSSR - a …tamo ljudi nisu tako zahtevni kao u Srbiji i imaju drugačije standarde …
 
Jeste, na bliskom istoku voda ne mora da otiče u slivnik, samo u Evropi to tako funkcioniše.
 
Na bliskom istoku se napravi rolna od peškira i onda voda ne otiče ka vratima, juče sam baš bio svedok toga...
 
Jeste, na bliskom istoku voda ne mora da otiče u slivnik, samo u Evropi to tako funkcioniše.
Ha :D Zadivio bi se.
U mome slucaju su lupali kupatilo, ali nisu sredili. Mislim da je problem do visine slivnika koji su postavili previsoko, ili do toga da jednostavno ne znaju kako se pravi svod u walk-inu, odnosno da treba da bude sa nekoliko strana kao u slikama ispod. :/ Lakse mi je kad znam da ima vise slucajeva ovoga, pa mozemo da izguramo da nam to poprave da valja. Bacio sam ti priv msg da se cujemo....
Pogledajte prilog 193176
Ne mora uopste ovako, samo je potrebno da majstor zna znanje, meni je covek uradio kupatilo od velikog formata plocice i tako ih znivelisao da voda savrseno ide ka slivniku i ne ide napolje.
 
Ako je slivnik visoko onda se sa kontra strane stavi više betona ili lepka da se dobije pad, samo ako znaju da urade...
 
Vrh