Šta je novo?

Paralelni Beograd

Dobra i ova ma samo malo dodaj fasade do zgrade .
Sto se tice zelenila preko ograde i duz ulice cuper izgleda samo da li bi opstalo .Kao i zelene bandere . Smanjilo bi pretrcavanje i nepropisno parkiranje
 
Apropo TT-a...

Razmisljao sam, kada bi se rusili blokovi izmedju K.Natalije i G.Principa, ove dve lepe gradjanske kuce bi mogli da naprave "nizvodno" ka Balkanskoj :)

2a9zn0l.jpg


Stale bi kao replike taman i popunile bi ceo niz uz ove divne predratne kuce :)

fx4izm.jpg
 
Realnije nego budzenje brankovog mosta sa sinama. Radile bi se replike ceonih fasada na novoj lokaciji
 
hehe...direktore, na toj lokaciji su neki drugi objekti. morali bi se srusiti pa ili napraviti ovi kao sto je zeks stavio ili prenijeti zgrade sa druge adrese.
 
Radi se samo ceona fasada .
Zeks je to dobro odradio.
 
Da, to je ta lokacija, ova kuca bi se srusila, i na njenom mestu bi se sazidala nova zgrada, sa replikama ceonih fasada ove dve stare kuce...unutraasnjost novog objekta bi mogla da bude univerzalna...stanovanje, poslovni prostor...sta god.
 
Da ne trolam na temi "beograd na vodi" svojim ekperimentima u sred zucne rasprave :laugh:
evo ovde na postavim na sta ja pomislim kada se kaze "beograd na vodi"



Dakle, Beograd ispresecan kanalima, jer mu se teoretski moze. Ne bi postojalo samo jedno veliko ostrvo, vec vise njih.
Kalemegdan bi bio znatno blizi ratnom ostvu, jer bi se dobio siri kompneni deo oko spoljnih zidina, "Savski Amfiteatar" bi ponovo
postao "Bara Venecija".
 
Beograd spreman za otapanje glecera :D
Mislim da ne moramo toliko dugo da cekamo, Sava i Dunav imaju dovoljne kapacitete vode da bi se ovako nesto realizovalo, tako da je barem teoretski moguce.
 
Drakche":2sbyzesj je napisao(la):
Da ne trolam na temi "beograd na vodi" svojim ekperimentima u sred zucne rasprave :laugh:
evo ovde na postavim na sta ja pomislim kada se kaze "beograd na vodi"



Dakle, Beograd ispresecan kanalima, jer mu se teoretski moze. Ne bi postojalo samo jedno veliko ostrvo, vec vise njih.
Kalemegdan bi bio znatno blizi ratnom ostvu, jer bi se dobio siri kompneni deo oko spoljnih zidina, "Savski Amfiteatar" bi ponovo
postao "Bara Venecija".

A propo... ceo taj "sremski" deo Beograda je pre izgradnje Novog Beograda BIO ispresecan sa nekoliko kanala i vodotokova (kanali Galovica, Petrac, Dudovac, pa Dunavac, Perina bara i bara Hrvatica ...) koji su zatrpani ili preusmereni u druge tokove tokom '60ih i '70ih... cesto zamisljam kako bi NBGD bio atraktivniji i sadrzajniji da je sacuvana kanalska mreza, i te vodene povrsine oplemenjene i stavljene u sluzbu zabave i rekreacije, a blokovi uklopljeni u takav teren kakav je bio :( :( :( danas ne bismo izmisljali BnV...
 
Има ли где карта старих водотокова НБГ? Волео бих да се поиграм с њом :)
 
@Dosljak

Ima ih... ja imam nekoliko, razmisljao sam koju da ti posaljem, pa ti sada saljem jednu za koju sam procenio da najbolje odslikava stanje bred izgradnju blokova...

ratnakarta-150.jpg


Imao sam dilemu i zbog toga sto je u razlicitim periodima konfiguracija vodotokova bila razlicita, pa ako te ova mapa ne inspirise dovoljno, konsultuj ovaj sajt: http://mapire.eu/en/. Tu ces naci nekoliko zemljisnih karti iz razlicitih istorijskih perioda, uradjenih kao overlay na Google Maps, pa se poigraj :)

I da - pokazi sta znas :)
Hvala :sesir:
 
@RioBL

Od ove bas nemam, ali imam drugih... sta te konkretno interesuje?
 
@Bezaninac,

pa, zanima me grad Beograd pred drugi svjetski rat i neposredno poslije.
 
Vrh