Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595326#p595326:3fbmuw3v je napisao(la):
New_place » Uto Jan 15, 2019 1:12 pm[/url]":3fbmuw3v]Ljudi sta je ovo za odrzavanje zgrade?
jeste li videli cene kakve su...?
strasno stvarno
najejftinija opcija za npr stan od 50 kvadrata je 1200 dinara mesecno, a ona koju ce podrazumevati ako se ne izjasnimo za 50 kvadrata kao najskuplja iznosi cak skoro 2300 dinara svaki mesec....
sta li toliko kosta u novoj zgradi da se odrzava i pčlaca toliko svaki mesec?

a da ne kazem da -2 na liftu ne mogu da srede, popucale ploce ili ono nezavrseno oko sanducica

6 liftova? Da li to znaci da prve dve lamele imaju po dva lifta a 3 i 4 ne i zasto je to tako?

Nazalost po ugovoru smo primorani da investitor u ime nas sklopi odrzavanje a mi kada formiramo skupstinu stanara cemo moci za godinu dana da razmatramo novi ugovor.

Sada je samo pitanje sta odabrati...jeftiniju ili duplo skuplju varijantu.
Ciscenje 5x nedeljno je budalastina i bas se pitam da li ce to i ciniti.
Ja cu glasati bez FTO jer ne vidim potrebu za istima, a dupliraju cenu odrzavanja.
 
slazem se..za pocetak je bolja najjeftinija opcija.. siguran sam da to fizicko obezbedjenje uvek moze i kasnije da se doplati ako bas bude potrebe i zelje, a da se odustane od toga i predje na jeftiniju varijnatu tesko da ce moci...
a i stvarno ne vidim potrebu i smisao fizickog obezbedjenja jednog coveka na 4 zgrade... a dal je to neki nadzornik, domar ili nista...
i ja glasam za opciju I.. videcemo koliko ljude se nece izjasniti pa ce se smatrati po defaultu da su izabrali opciju III
 
Potpuno se slazem sa vama drage komsije.Posto je trazeno da se izjasnimo do 21 , ako se ne varam, mi smo se naravno opredelili za najjeftiniju varijantu bez FTO. A ova cena od 3 e za PM stvarno ne znam sta tu ima da se odrzava
 
Nije mi samo jasno ko je odredio da default bude opcija III?
 
Ja sam se opredelio za opcjiu 3 sa FTO, obezbedjenje ce biti non stop u kompleksu setati se okolo i gledati nadzorne kamere. Drugar iz west64 mi je pricao da su mu dolazili dva puta iz obezbedjenja na vrata, prvi put da mu jave da je zaboravio da zatvori prozor na kolima a kola su mu bila parkirana u garazi zgrade i drugi put ostavio je vrata otvorena da uzme nesto iz stana i da izadje i oni su to videli i zvonili mu da ga pitaju jel sve ok.

Kompleks kad se zavrsio ceo bice tu raznih prodavnica i protoka ljudi, plus nove fasade lepe za grafite, takodje u dvroistu imamo i decije igraliste, pre par meseci kad su vratili skele na lamelu 4 kod decijeg igralista vratili su da bi prefarbali fasadu jer je neko zapalio u noci deciju klackalicu ili nesto drugi gde je se topila plastika i upropastila fasada.

A i ne zelim da u vecernjim satima u dvoristu bleji bilo ko pa da se zove policija koja ce doci sutradan.


EDIT:
Koji god paket da se uzme, ja bih samo zahtevao da se posle svakog ciscenja, potpise neki stanar iz zgrade da vidimo dal ce cistiti 5x dnevno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595747#p595747:3sguuc1g je napisao(la):
djwibe » Čet Jan 17, 2019 1:56 pm[/url]":3sguuc1g]
6 liftova? Da li to znaci da prve dve lamele imaju po dva lifta a 3 i 4 ne i zasto je to tako?

Prepostavljam zato sto 3 i 4 lamela imaju skoro duplo vise stanova, 120 stanova je u lameli 3 i 4, a 67 u lameli 1 i 2.
 
srdjanprpa":knwyhweh je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595747#p595747 je napisao(la):
djwibe » Čet Jan 17, 2019 1:56 pm[/url]":knwyhweh]
6 liftova? Da li to znaci da prve dve lamele imaju po dva lifta a 3 i 4 ne i zasto je to tako?

Prepostavljam zato sto 3 i 4 lamela imaju skoro duplo vise stanova, 120 stanova je u lameli 3 i 4, a 67 u lameli 1 i 2.
Mislio si obrnuto?
Lamele na ulici v.stepe su nesto vece povrsinski i po broju stanova...ali pre svega zato sto su napravili milion malih stanova jer su skapirali nakon prodaje 3-4 lamele da im je potraznja veca za manjim stanovima...

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Da u pravu si, obrnuto.
Pa ne samo to, vec imaju i 2 sprata vise stanova. Lamela 3 i 4 imaju 4 plus uvuceni sprat, a 1 i 2 imaju 6 plus uvuceni sprat.
 
Drugari,ja sam ispred Ljermontove pa rekoh da priupitam mozda mi se posreci pa neko odmah odgovori. Da li za maloletnu decu treba vaditi ono uverenje za kretanje prebivalista za povrat PDV-a? I pod dva,da li treba prvo da prijavim prebivaliste u Panorami pa da onda skupim dokumentaciju za povracaj ili mogu to i kasnije? Ne znam da li su te dve stvari vezane? Ako ima nekoga odgovarajte

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
adresa prebivalista da li je na novoj adresi neko prijavljen nema veze sa povracajem poreza... ima veze sa vidinom poreza..manji je ako zivite tu gde ste prijavljeni.., za decu ne znam da li treba potvrda
 
New_place":g8o54fxt je napisao(la):
adresa prebivalista da li je na novoj adresi neko prijavljen nema veze sa povracajem poreza... ima veze sa vidinom poreza..manji je ako zivite tu gde ste prijavljeni.., za decu ne znam da li treba potvrda
Visina poreza na imovinu je manja,zar ne? To nema veze sa PDV-om.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Lupen82":gp96q8e3 je napisao(la):
Drugari,ja sam ispred Ljermontove pa rekoh da priupitam mozda mi se posreci pa neko odmah odgovori. Da li za maloletnu decu treba vaditi ono uverenje za kretanje prebivalista za povrat PDV-a? I pod dva,da li treba prvo da prijavim prebivaliste u Panorami pa da onda skupim dokumentaciju za povracaj ili mogu to i kasnije? Ne znam da li su te dve stvari vezane? Ako ima nekoga odgovarajte

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Za decu treba obavezno. A za vraćanje pdva mislim da ti je bolje da prvo promeniš adresu jer će ti u opštini pri izdavanju potvrde da od 2006. nisi posedovao nekretnine tražiti da prijaviš porez na imovinu, a on 50% manji kad prijavljuješ nekretninu u kojoj imaš prebivalište.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ja sam prvo uradio povrat PDV-a na staroj adresu za koje sam vadio potvrdu da ne posedujem nekretninu a onda kad mi se PDV vratio otisao i promenio adresu da se vodim na stan i podneo zahtev za prijavu poreza na imovinu.
Nisam imao nikakvih problema.
 
Za podnosenje poreske prijave treba vam popunjem PPI2 obrazac za stan i ako iamte za garazu, ovde mozete da ga preuzmete:
http://www.cekos.rs/obrasci-ppi-1-ppi-2 ... na-imovinu
- onda, kopija i original na uvid kupoprodajnog ugovora,
- ocitana LK,
- zapisnik o primopredaji (moze kopija).

Dokumenta potrebna:
IMG-20190116-173339-HHT.jpg


Deo PPI2 obrazca koji se popunjava:
IMG-20181228-091511.jpg


Radno vreme:
IMG-20190116-173356-HHT.jpg


To se sve predaje u Ustanickoj 53.
Lokacija.jpg


Kontakt:
ГРАДСКА УПРАВА ЈАВНИХ ПРИХОДА ГРАДА БЕОГРАДА


– Одељење Вождовац (порез на имовину физичких лица)
Устаничка 53 – улаз са леве стране зграде
Тел. 244-3192
Рад са странкама сваког радног дана од 8 до 14 часова, средом од 08 до 20 часова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596594#p596594:302le6l6 je napisao(la):
Lupen82 » Mon Jan 21, 2019 2:04 pm[/url]":302le6l6]Drugari,ja sam ispred Ljermontove pa rekoh da priupitam mozda mi se posreci pa neko odmah odgovori. Da li za maloletnu decu treba vaditi ono uverenje za kretanje prebivalista za povrat PDV-a? I pod dva,da li treba prvo da prijavim prebivaliste u Panorami pa da onda skupim dokumentaciju za povracaj ili mogu to i kasnije? Ne znam da li su te dve stvari vezane? Ako ima nekoga odgovarajte

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Lupen pretpostavljam da znas da ako za decu iskoristis to pravo, po trenutnom zakonu kada ona budu kupovala stan nemaju prava na povrat PDV.
Zivimo u Srbiji pa je pitanje da li će taj zakon i dalje važiti kada oni budu kupovali stan, da li će uopšte ovde kupovati.... Ko to zna. Ja nisam hteo moje da lišim tog prava.
 
Vezano za održavanje samo ću citirati jedan deo posta sa teme Zemunskih kapija:

Eh da, bitna razlika između predsednika kućnog saveta koga vi izaberete i koga vam nametnu je ogromna! Zapamtite to!
Daću jedan primer.
Ista zgrada, tri ulaza.
Jedan ulaz (moj) ima upravnika izabranog od strane stanara, druga dva pro. upravnike.
Jedino moj ulaz je dobio besplatno krečenje ulaza i hodnika od strane opštine. Jedino je moj ulaz dobio besplatno zamenu ulaznih vrata i stolarije sa PVC.
Dobili smo i nagradu i prvo mesto za ulaz opremljen po PS po protivpožarnim standardima.
Izdejstvovali smo popust na komunalije za toplu vodu i grejanje za sve stanove u ulazu, zbog neadekvatne isporuke istih energenata.
Da ne nabrajam dalje. Dakle, zaključak je jasan.

Naravno sve ovo važi ako su ljudi u zgradi normalni i složni. Sad po ugovoru smo dužni da prvih godina imamo profesionalnog upravnika, a posle kako hoćemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595735#p595735:nfp5gqmt je napisao(la):
djwibe » Thu Jan 17, 2019 12:15 pm[/url]":nfp5gqmt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595229#p595229:nfp5gqmt je napisao(la):
Mareni » Pon Jan 14, 2019 11:27 pm[/url]":nfp5gqmt]Komsije, kakvo vam je grejanje, koliko stepeni imate u stanu?
Jel vam radi i grejanje i posle 22h, s obzirom da toplana sad pusta grejanje 24h?

Kao da se nesto dogodilo nakon bozicnih praznika sa grejanjem...jer smo pre toga konstantno imali u stanu 23 podeseno na termoregulatoru i sistem je to dostiza i gasio se...a sada se isti muci po ceo dan da dosegne tu temperaturu. Nije hladno ali definitivno ima neke razlike...

Mislim da je malko toplana popustila :D
 
Slazem se, prohladno je..
trebalo bi uputiti zalbu i pitanje ovimaiz termoekonika ili kako se vec zove firma.. da oni provere pa ako treba vide i sa toplanom..
ako je tako prohladno onda nam termostat i ne treba jer da bi ti bilo priojatno moras da drzis sve na maksimumu i termostat i glave na radijatorima...
 
Ovaj pro upravnik jel se to misli na ove http://mojupravnik.rs ? Ako su to oni, oni su zesci lopovi, naplacuju 300dinara samo za stampanje nekog papira koji ti dostave na adresu, a tri puta sam zvao upravnika za tu zgradu u kojoj sam ziveo i nijednom mi se nije javio.

Znali smo svi uslove pre kupovine, al to netreba da nas sprecava da cimamo upravnika za sve sto ima veze sa kompleksom da bude bolji i uredjeniji...

Trebalo bi da je zavrseno biranje paketa, treba videti kad se krece sa tim odrzavanjem i koji paket na kraju je izabran, jel ima neko info za to?
 
Bilo bi dobro da znamo sta je izglasano i od kog datuma ide primena.. verovatno moraju ljudi iz WP da se pitaju za info.. e sad zavisi i koliko je ljudi videlo mejl i glasalo...
 
Misljenja sam da za odrzavanje treba da se usvoji glas vecine onih koji su glasali i odazvali se da daju svoj glas.. a ne da se glasovi onih koji ne glasaju pripisu nekoj od opcija..
jer npr vecina od 50% moze da se ne izjasni i da se onda njihovi glasovi pripisu odmah opciji III. a da ono malo ljudi koje je dalo glas je u startu bezveze glasalo..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596781#p596781:97owrg11 je napisao(la):
New_place » Tue Jan 22, 2019 12:38 pm[/url]":97owrg11]Bilo bi dobro da znamo sta je izglasano i od kog datuma ide primena.. verovatno moraju ljudi iz WP da se pitaju za info.. e sad zavisi i koliko je ljudi videlo mejl i glasalo...

Pitah sinoć šta je sa glasanjem i rečeno mi je da se dosta ljudi nije izjasnilo i da će ponovo poslati mail da se isti izjasne. Nije mi jasno kako nekoga mrzi da pošalje mail 'ja sam za to i to...' :bash: Pa pobogu ne ide se na šalter, pa da kaže čovek da ga mrzi.
Plaćanje održavanja počinje 1.februara.

Što se tiče ploča u dvorištu dobih info da će iste biti popravljene krajem marta kada se završi sleganje agregata (podloge).
Pločice oko sandučiča se postavljaju do kraja februrara, a pločice ispred lifta u garaži u najskorije vreme.
 
Sve 4 lamele cine Skupstinu stanara, vlasnici 187 stanova plus 6 lokala, da bi se odrzala skupstina stanara potrebno je da se okupi 97 vlasnika i da donese odluku sto je gotovo nemoguca misija, trebalo bi da svaka laema oformi SS i da donosi odluke....Vlasnici lamela 1 i 2 nisu jos ni preuzeli stanove, sve ovo je pomalo improvizacija...
 
Ja sam pisao prodaji primedbu i trazio da se ista prosledi na asresu onoga ko je sklapao ponudi i pregovarao, a postavio sam pitanja o nacinu odabira same firme za ciscenje, pa pitanja o nacina glasanja, da li sva 4 ulaza ili svaki za sebe, zasto je opcija 3 default, napomenuo sam upravo i ovo sto se dogodilo, da ljudi iz 1-2 lamele nece ni glasati jer nisu ni preuzeli kljuceve te da ce default lista automatski imati najvise glasova.
Takvim nacinom glasanja, glasanje i nije potrebno. Mogli su po ugovoru i sami da to zakljuce i samo da nam dostave racun.
E sad, kad t oistekne za godinu dana treba to svaki ulaz za sebe da regulise i cao.
btw. lista za odrzavanje je kao za odrzavanje svemirskog broda, a ne zgrade. Za ovo je house-majstor mala maca...ovde je minimum etf diploma neophodna :D
 
Kome mozemo da pisemo vezano za grejanje? Nenoguce da u Vozdovim kapijama radijatori ne mogu da se pipnu na maksimumu,a kod mene su radijatori topli,ali ne i vreli,kad su na maksimumu. A uvek su na maksimumu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Vrh