Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

Načelno sam dogovorio za dva stana na poslednjem, povučenom spratu, Lamela 4.. koje bih spojio u jedan veliki od 112m2. Dobio sam i Ugovor da se informišem pre nego što krenemo u konkretnije dogovore sledeće nedelje. Kako sam nov ovde na forumu, da li je praksa da se Ugovor okači ovde pa da se prokomentariše da li je to valjano ili ne, što mi nude?

Svi saveti su dobrodošli. Hvala :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481735#p481735:zil07ptc je napisao(la):
mirkuk38 » Ned Okt 01, 2017 12:32 am[/url]":zil07ptc]Načelno sam dogovorio za dva stana na poslednjem, povučenom spratu, Lamela 4..
Koja je cena kvadrata za stanove na povučenom spratu? Ima li razlike u ceni između lamele 3 i 4 za te stanove na povučenom spratu?
 
Još nemaju definisane cene za ostale lamele, osim trojke. Najavljuju povećanje cena... "računaju da će tržište to moći da apsorbuje". Gledaju da nam izbiju iz džepa i poslednji dinar :). Mada jeste nešto jeftinije, nego što je prosek novogradnji po gradu, koliko sam mogao da primetim.

Imaću više informacija sledećih dana, pa prenosim ovde.
 
Mogu oni da stave cene koliko oće, ali u tim zgradama će možda 10 posto stanova biti prihvatljivo za normalan život.Kad se napravi magistrala,stanovi sa te strane će biti bukvalno na ulici od 4 trake.Slična priča je i ka VS.I same zgrade su preblizu,tako da oni koji gledaju unutra neće videti ni sunca ni meseca.Da ne pričam o haosu koji će vladati dok se to bude radilo.Inače ,trenutno je taj potez možda i najveći čep u BG, i po pravilu uvek je gužva.Kroz čitav grad prođm solo i tu se čak i nedeljom zaglavi.Proći peške a i autom od Stepe do Banjice je avantura...smog,prašina,buka,uski trotoari,gužva koju će Lidl još dodatno začiniti.
 
Slobodna su dva stana na poslednjem, sedmom, uvučenom spratu, ovde na ćošku... Lamela 4, koje bih spojio u jedan, ako se odlučim na kupovinu.

trosarina-render-slajd-04.jpg


U tlocrtu, to izgleda ovako:
1_2.jpg


Satelitski snimak:

satelit.png


Svestan sam problema buke, ali pretpostavljam da je ovo najbolje što se može uzeti... em visoko, em uvučen sprat, em najudaljenije i od V.Stepe i Kružnog puta.

:?:

Prilaz podzemnoj garaži biće iz V.Stepe, kao i internom saobraćajnicom iz naselja SS.

Kada puste po još dve trake od Gasprom pumpe do Lidla, i dole ka B.Jerković, pretpostavljam da će gužva da splasne (postojanje čepa).

Pogled obećavaju ovakav :)

Alpos_PZI_Terasa_0001-2-1170x658.jpg
 
Da li nesto jeftinije daju, s obzirom da uzimas 2 stana i da je to uvuceni sprat?
 
U Ugovoru stoji 1% popusta ako se uzimaju dve ili više stambenih jedinica (ne važi na garažna mesta). Cene još nemaju za Lamelu 4. Pokušaću sutra da se organizujem i popričam direktno sa vlasnikom biznisa, pa da vidimo kako stojimo ... hoćemo li se moći dogovoriti ili ne.

Koje su prednosti i mane uvučenog sprata?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481890#p481890:1pma5brc je napisao(la):
mirkuk38 » Ned Okt 01, 2017 11:47 pm[/url]":1pma5brc]
kao i internom saobraćajnicom iz naselja SS.

Jel ovo 100% tacna inforamcija ili su rekli da ce mozda biti?

Znam da su rekli da rade na tome da se iz garaze koja je na -3 nivou izlazi na naselje SS, ali nije bila 100% tacna informacija.
 
Rečeno mi je da će neka garažna mesta koja su incijalno ponuđena, verovatno otpasti, zbog drugog ulaza koji će probiti ka garažama iz SS. Nije 100% za sada.
 
Upravo sam se čuo sa investitorom/vlasnikom. Potvrdio mi je da je dodatni ulaz u garaže iz SS izvestan i da ne brinem. Eto :)
 
Mozes li mu molim te preneti da:

1. Kontakt forma za zakazivanje razgledanja na sajtu ne radi
2. Telefon sluzbe prodaje preusmerava na vip govornu postu (ili je bar jutros oko pola 11)
3. Njegovi prodavci ne odgovaraju na (pristojan) mail poslat pre nekoliko sati

Da li ce ljudi u Srbiji ikada nauciti da posluju?
 
Izvinjavaju se zbog tehničkih problema i gužve koju nisu očekivali. Poslao sam ti PM.

Pozdrav
 
Panorama Voždovac
Trošarina postaje novi centar starog kraja


Nedavno je javnosti predstavljena izgradnja kompleksa Panorama Voždovac, investitora Alpros u saradnji sa Centrom za planiranje urbanog razvoja (CEP) i finansijskim partnerom ProCredit Bankom

Stambeno-poslovni objekat čine četiri lamele sa 187 stanova raznih struktura i šest komercijalnih objekata. Gradi se na uglu ulica Vojvode Stepe i Kružnog puta Voždovačkog, na prostoru Trošarine.

Uz podršku grada Beograda i opštine Voždovac, u narednih nekoliko godina, ulagaće se i u infrastrukturu, a adaptacijom saobraćajnica obezbediće se brži i bezbedniji saobraćaj.
Tako će predeo Trošarine u budućnosti potpuno promeniti izgled i postati novi centar, starog kraja.

Na konferenciji za štampu, organizovanoj na samom gradilištu, novinarima se obratio i investitor Mladen Aleksić. On je istakao značaj koji predstavnici opštine pridaju izgradnji saobraćajnica i zelenih površina u okolini ovog velikog objekta.

Panorama Voždovac gradiće se u tri faze. Podzemne etaže ispod celog placa i prve dve lamele su prva, a rok za izgradnju je septembar 2018. Završetak celog kompleksa je planiran za kraj 2019. godine.
Ukupna vrednost investicije je 13 miliona evra, a projekat se finansira uz podršku ProCredit banke.
Ekskluzivna prodaja stanova poverena je kompaniji West Properties. Zainteresovanim kupcima je dostupan i prodajni salon na samoj lokaciji. Tu zainteresovani kupci mogu da dobiju sve potrebne informacije, vide materijale i uzorke enterijera.

Izgradnja još jednog velikog stambenog kompleksa i priliv novih stanovnika doprineće bržem razvoju ovog dela Voždovca. Obilje šumskih površina kao što su banjička, miljakovačka, jajinačko-kumodraška šuma i Stepin gaj, koje utiču na stvaranje mikroklime, još je jedan od razloga koji čine opštinu Voždovac izuzetno pogodnom za stanovanje.

Pogledajte prilog 1
 
niki":e1jwgo2o je napisao(la):
Stanovi su super skockani, traziti komfor u 30-50kvm ...komfor kreće posle 100-tog kvadrata ...
Niki, ja nisam pricao o komforu, vec o upotrebljivosti dnevne sobe koja je siroka ni tri metra.
Dnevna soba/boravak je mesto gde provodimo najvise vremena i gde primamo posetioce.
Na tri metra sirine kada se sa jedne strane stavi neki kauc/sofa ostaje manje od 2m, za eventualno policu/vitrinu na drugoj strani racunaj 0,6m, te i da najmanji klub stocic stavimo (za kafu i sok) od 0,4m, ostaje nam manje od 2×05m sa obe strane tog stocica kao slobodan upotrebljiv prostor za sedenje i prolaz.
Po meni je to nehumano i necunkcionalno osim ako stan ne koristite za 'privodjenje' suprotnog pola ;) (mala sala)

Ljudi se neretko prevare merom u m2, no 16m2 kada je prostor 4×4 i 16m2 kada je 3×5.3 nije funkcionalno isto, posebno ako nam je izvor prirodnog svetla na toj uzoj strani.

Opet, to je moje misljenje i moje vidjenje, a svako bira i kupuje po svom.
mirkuk38":e1jwgo2o je napisao(la):
Slobodna su dva stana na poslednjem, sedmom, uvučenom spratu, ovde na ćošku... Lamela 4, koje bih spojio u jedan, ako se odlučim na kupovinu.



U tlocrtu, to izgleda ovako:


Satelitski snimak:



Svestan sam problema buke, ali pretpostavljam da je ovo najbolje što se može uzeti... em visoko, em uvučen sprat, em najudaljenije i od V.Stepe i Kružnog puta.

:?:

Prilaz podzemnoj garaži biće iz V.Stepe, kao i internom saobraćajnicom iz naselja SS.

Kada puste po još dve trake od Gasprom pumpe do Lidla, i dole ka B.Jerković, pretpostavljam da će gužva da splasne (postojanje čepa).

Pogled obećavaju ovakav :)

Jugoistocna strana...
Na udaru kosave, ako ti to nesto znaci ;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@laki72 ja na ovo tvoje mogu da kazem da nisi u pravu :)

E sad, ovo sve zavisi od coveka do coveka, i od toga gde je ziveo i gde zivi i gde ce ziveti.
Ja sam vise od pola zivota ziveo u kuci od 150kvm sa dvoristem, sad zivim u stanu od 35kvm i to sa zenom :)

A evo ti idimenzije mog rasporeda za te stanove sa dnevnim boravkom od 320cm
cWGbHdG.png


A pogledaj raspored i kod ostalih, A-Blok, West 65, Zelena Avenija, Zemun Kapije, Vracar Kapije i ... meni licno u Panorami su bili najbolje skockani stanovi.
 
@srdjanprpa Moze link ka tom stanu na sajtu, da vidim ceo raspored? Hvala :)
 
@srdjanprpa

Drago mi je da si ti zadovoljan, jer je to najbitnije.

Malo mi smeta sto kazes da nisam u pravu, jer sam ja iznosio svoje subjektivan dozivljaj prostora. Isto tako bih i ja za tvoje mogao reci da nisi u pravu, ali to je tvoj izbor.

Ja sam ziveo i u garsonjeri od 23 i stanu od 30 i u stanu od 95 kao i u stanu u porodicnoj kuci sa dva nivoa.
Zato i nisam pricao o kvadraturi kao meri za povrsinu, vec kao subjektivnom prostoru koji mozemo iskoristiti.

Da, potpuno si u pravu da su kod vecine takve strukture, a to je upravo i ono sto smatram da je lose.
To sto sam sada to postovao na ovoj temi je puka slucajnost i ne smatram da je ovaj objektat po tome losiji od ostalih koji se nude po gradu.
Mozda bi bilo drugacije da investitori ne grade velike stambene objekte sa malim stambenim jedinicama?
Verovatno bi, samo bi im zarada bila manja, al to je vec neka druga prica :)

Dakle, sve je subjektivno, tebi DA, meni NE ;)
Posto sam vec pisao na ovoj temi o opstim stvarima, da ne bi ispalo da se ovo svodi na zamerku samo za ova dva objekta, duzan sam komoletnije vidjenje.

Spomente guzve koje neki potenciraju kao problem ce u buducnosti biti znacajno manje i ne mislim da ce to praviti puno problema.
Lokacija je po meni ok, na brdu je (sto ja licno volim) sto garantuje dobro strujanje vazduha, pa i bolji kvalitet istog.
Banjicka pijaca, banjicka suma, bazeni, i komoletan SRC nisu daleko.
Benzinska pumpa, dovoljno blizu i "dovoljno daleko" ;)
Taman sto bi se reklo :)
Ne smatram takodje, kao neki drugi forumasi, da je ova lokacija daleko, jer i to je subjetivno i zavisi kom delu grada ste do sada ziveli i gravitirali
Sve u svemu, opsti utisak mi je za sada pozitivan, osim da ponovim po pitanju onoga sto sam vec naveo, a sto se odnosi na vecinu novogradnji.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482549#p482549:3mpn4p7g je napisao(la):
srdjanprpa » Sre Okt 04, 2017 4:59 pm[/url]":3mpn4p7g]To je ovaj stan https://panoramavozdovac.rs/lamela3/dvo ... -lamela-3/
A to sa slike sam ja pravio raspored i isekao sam samo deo dnevnog boravka sa dimenzijama.
Hvala za link.
Mene iskreno nerviraju te male kuhinje, koje su manje vise iste u svim novogradnjama i uglavnom ne zavise od velicine stana. Treba tu uglaviti sporet (ili ploca + rerna), sudoperu, frizider i sudo masinu.
 
Ja sam uspeo sve to da ugradim, sudoperu, frizider, sudo masinu, ugradnu rernu i plocu, stime sto je ploca sa dve ringle i imam prostora za odlaganje. Imam i to nacrtano, al je tesko shvatiti iz slike sta sam ja tu nacrtao i kako sam zamislio :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482552#p482552:2f63qde2 je napisao(la):
laki72 » Sre Okt 04, 2017 5:15 pm[/url]":2f63qde2]
Malo mi smeta sto kazes da nisam u pravu, jer sam ja iznosio svoje subjektivan dozivljaj prostora. Isto tako bih i ja za tvoje mogao reci da nisi u pravu, ali to je tvoj izbor.

Nisi me dobro razumeo, ja sam napisao "ja na ovo tvoje mogu da kazem da nisi u pravu", nisam rekao da nisi u pravu :)
Nisam nista lose mislio :)

Opet sve zavisi ko sta trazi, ja sam zvao Vozdove Kapije na samom pocetku gradnje gde su mi rekli da su u obe lamele garsonjere prodate.

Ljudi danas kupuju stanove po tome koliko novca imaju da daju za taj stan, nebitno im je dal ima terasu, koliki je dnevni boravak i tako to...
 
Ja sam gledao jednoiposoban stan, dnevna soba ima 3,3m širinu, TV na zid , stočić pored sofe/fotelje i prostora koliko hoćeš! Kakav komfor u 30-40kvm, šta god da uradiš neće biti idealno...ko ima neku ideju verujem da može nešto da promeni tokom izgradnje...smanji kuhinju, poveća toalet :)
Gužve će biti rešene u 1-2 godine proširenjem ulice, visi spratovi u lamelama 3 i 4 garantuju provetrenost i niži nivo buke,tu je negde ruža vetrova ispod Avale, saobracajna povezanost je extra, 10-15min tramvajem do Slavije, visi nivo kvaliteta gradnje od trenutno ponude stanova do 1800€/kvm, očekujem dobar pogled ka gradu, daleko od onog na slici , ali ipak...još da investitor zaista zatraži kvalitet gradnje koji promoviše, ako se rasprodaju stanovi brzo, naši kvazi polukrimi investitori brzinski smanjuju kvalitet...
 
@srdjanprpa

Sve se razumemo :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh