Šta je novo?

Pančevački most

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888642#p888642:3nd1xrws je napisao(la):
WLABmz » 11 Oct 2021 02:35 pm[/url]":3nd1xrws]Ево разлога зашто не могу да се нађу два теретна воза у исто време на Панчевачком мосту. Мислим да је неко и писао о томе раније.

Из Изјаве о мрежи ИЖС:

Изузетно до уградње петог подужног носача у конструкцију „Панчевачког моста“ преко реке Дунав, на прузи Београд Центар – Панчево Гл.ст. – Вршац – Државна граница, између службених места распутница Панчевачки мост – Крњача мост, су забрањена састајања два теретна воза на „Панчевачком мосту“
Ja sam pisao ono što sam čuo a da je to problem oko nekog nosača.
A gde bi se taj peti nosač izgradio? Na mestu jednog od onih starih ili na potpuno novom mestu?
I koliko će to ometati sadašnji plovni put Dunavom?
 
Podužni nosač je nešto kao greda, a to nema veze sa stubom koji pominješ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890911#p890911:11impb5c je napisao(la):
stex_pb » 18 Oct 2021 06:18 pm[/url]":11impb5c]Podužni nosač je nešto kao greda, a to nema veze sa stubom koji pominješ.
Ups. Promaklo mi ovo podužni nosač. Izvinjavam se.
 
„Neposredno ispod koloseka postoje po dva podužna nosača i oni ne bi mogli sa dovoljnom sigurnošću da istovremeno prime propisano opterećenje – dva najteža teretna voza. U projektu koji sam sa svojim timom potpisao i koji je prihvatila reviziona komisija s Građevinskog fakulteta predviđeno je da se još jedan nosač postavi na sredini između dva koloseka. Time bi se svaki od četiri postojeća rasteretio za po četvrtinu. To nije realizovano“, objašnjava Vlajić

https://www.lobi-info.rs/pre-50-godina-uradena-poslednja-ozbiljna-rekonstrukcija-pancevackog-mosta/
 
Kad prodjete ispod P. mosta mozete videti u kako je losem stanju. U sramno losem, reklo bi se.
 
Nemoj tako, stručnjaci su ga pregledali i rekli da je u dobrom stanju. A kada stručnjaci kazu nešto, to nema da omane... :violina: :violina: :violina: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Šalu na stranu, a blago rečeno, bar dve decenije je prezreo za kompletnu rekonstrukciju.
 
I spojnice su na nekim mestima katastrofa, uzalud su ih popravljali, deluje kao da su segmenti na nekim mestima "propali" za nekoliko cm i da zbog toga popravka spojnica ne pomaže mnogo..

Takođe zanima me od kad je postala praksa da se umesto češljeva, spojnica popunjava asfaltom?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893692#p893692:1x0d5iuz je napisao(la):
Blade » 27 Okt 2021 13:22[/url]":1x0d5iuz]Nemoj tako, stručnjaci su ga pregledali i rekli da je u dobrom stanju. A kada stručnjaci kazu nešto, to nema da omane... :violina: :violina: :violina: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
U mnogo gorem stanju je Stari savski most. To toliko tandrče da ga i gluvi čuju. :)
 
Od pre par nedelja su na prilazima mostu osvanuli znaci da je zabranjen saobracaj vozilima tezim od 12 tona, u toliko je dobrom stanju. :)

Naravno, niko zivi to ne postuje i, sto je jos i gore, niko ni ne sankcionise takvo ponasanje.
 
Па шта је било за очекивати? Да се само од себе деси? Први дан патрола, новинска екипа, камере, казне, кукњава, у вестима неколико термина, и онда већ знаш на чему си. Али, сад ће избори, не ваља. Кад прођу, биће контроле, и биће шта хоћете, дали смо вам неколико месеци да нађете алтернативу
 
Čim vidim da neko brka BG voz i Beovoz prestajem da čitam, pogotovo ako je to ministar saboraćaja.
 
Trenutno više znanja o saobraćaju ima svaki član koji komentariše ovu temu nego Monistar.
 
Razglednica-Stari-Beograd-Pancevacki-most-1930-40-_slika_O_131949105.jpg
 
Stari kazu da je i jedne i sa druge strane Pancevca bio pesak/sljunak. Klinci iz Jatagana su redovno sa slaufima preplivavali Dunav. Tako pricaju. Danas je sa Banatske strane mulj.
 
Успорени су Дунав и посебно Сава са изградњом Ђердапски ХЕ.
 
Izgleda da nam se zbog zabrane prelaska mosta kamionima preko 12t ponovo vraća tranzit kroz grad... Nema šta fenomenalno!

Postavljaju znakove svuda u blizini mosta, konkretno danas sam uočio na Pančevačkom putu na raskrsnici sa SMT znak Luka Beograd i smer ka Zemunu.

Takođe na Bogosloviji znak Tranzit (preko 12t) usmeren ka Ruzveltovoj.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Tu su već znakovi ima sigurno nekoliko nedelja, ali su shvatili da su ih premalo i prekasno stavili i da je bukvalno bilo situacija da kamiondžija u poslednjem trenutku se ovde popne na trotoar (jer znak stoji tipa 5m pre odvajanje), da bi video šta dalje da radi. Pa su posle dodali još znakova zabrane, ranije, među njima i taj obaveštenja za Luku Beograd.
 
Bili su oni za zabranu kretanja kamiona preko mosta, a ovo na Bogosloviji za Tranzit nisam video, takođe i u Višnjičkoj su postavili stubove za table, verovatno će uskoro i tamo neki putokazi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovaj izgrađen 1970, Pančevac ne znam kojom magijom se i dalje drži s obzirom na godište i stanje.

 
Najiskrenije sam mislio da je most pao, kada videh da ovde ima nova poruka..
Šalu na stranu, samo je pitanje trenutka.
 
Pa, možda će nekom zazvučati preterano takav epilog ali ja mislim da se problem stanja Pančevca i nepostojanja još beogradskih mostova preko Dunava neće pomeriti sa ove mrtve tačke, dok ne krenu neka ozbiljna pucanja konstrukcije...
 
Ne postoji mrtva tačka za Pančevac. Dinamika je uvek prisutna al dok su u pitanju milimetri stajace....
Kad predjemo na metre, mozda i primete da treba nešto konkretno i uraditi.

Mada jedan metar svako vozilo pa i bicikla i pešak mož da ,,preleti,,
više od tog jednog vec postaje urgentno.

:)
 
Poslednja izmena:
Vrh