Šta je novo?

Pančevački most

Prelet Dronom
Voznja u oba smera automobilom 🚗
IMG_0519.jpeg
IMG_0517.jpeg
IMG_0515.jpeg
 
Mislim da nema potrebe za vozilom jel most na svakom rasponu ima ove servisne galerije koje doduše ne znam da li su pokretne. Pre će biti da su fiksne?

Moguce. Nisam znao u koju temu da postavim vest, a mislim da je vazna, pa sam postavio ovde. Generalno, odrzavanje puteva i putevne infrastrukture nije bilo nesto cime smo mogli da se pohvalimo.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
Jel upoznat neko zbog čega je danas ceo dan Pančevac u kolapsu? Evo i sad u 19h situacija je sledeća:

1000005230.png


Dugo nisam doživeo ovakav kolaps u smeru ka centru, ne vidim da postoje neki radovi, pa mi nije jasno odakle ovoliki krkljanac.
 
Jedino što ul Dragoslava Strejovica je
zatvorena za saobracaj ( izlaz sa Pančevca ka gradu) zato što mikseri sipaju beton za neku od ploča pri vrhu zgrade.
Sumljam da imaju dozvolu za takvo totalno zatvaranje ulice.
A mozda to nema nikakve veze sa tom gužvom....
 
Poslednja izmena:
Jedino što ul Dragoslava Strejovica je
zatvorena za saobracaj ( izlaz sa Pančevca ka gradu) zato što mikseri sipaju beton za neku od ploča pri vrhu zgrade.
Sumljam da imaju dozvolu za takvo totalno zatvaranje ulice.
A mozda to nema nikakve veze sa tom gužvom....
Moguće da je to, sad vidim na sajtu Sekretarijata za saobraćaj da se na tom delu radi kanalizacija i da će biti zatvoreno sve do kraja oktobra.

Ako je to istina, čeka nas totalni haos, pošto je očigledno to razlog današnjeg kolapsa na Pančevcu.
 
Jedino što ul Dragoslava Strejovica je
zatvorena za saobracaj ( izlaz sa Pančevca ka gradu) zato što mikseri sipaju beton za neku od ploča pri vrhu zgrade.
Sumljam da imaju dozvolu za takvo totalno zatvaranje ulice.
A mozda to nema nikakve veze sa tom gužvom....
 
Proša sam niz ulicu peške u 16::15 h
Otkad radovi na podizanju betona na vrh zgrade se zovu radovi na kanalizaciji ?
Možda oni i budu uskoro al juce nije ni zagrebano išta na ulici.

Sve u svemu lud dan na više Bg tačaka, kolaps zbog više saobraćajnih nezgoda i dr. stvari.
Pa ponekad dešava se tako.... problem je što se kolaps dešava sve češce 🥺
 
Poslednja izmena:
To baš htedoh da napišem...

Gledao sam danas i 50% vozača vidi znak da je ulica slepa (ima jedan postavljen na semaforu kod okretnice) i skrene pa obrne kroz okretnicu, a onih 50% produži dole malo i obrće. I tu nema malo vozila, tipa 3-4 automobila, nego skupi se makar 10-15 vozila pa svi rade neke egzibicije.
To treba odmah minimum 3 znaka da izlazak iz kružnog toka ka okretnici autobusa vodi samo na pančevački most i ko ne ide preko njega, nema šta da traži sada tu.

A o gužvi da ne pričam. Ceo dan most je u gužvi i to nije kompletno stajajući haos samo zbog 3 kola policije sa 2 policajca (posle su ostala 2 kola - jedna ekipa radila, druga sedela) da regulišu saobraćaj koliko-toliko.

Realno, ovde nema šta da se čeka 16. oktobar - treba svaki dan i noć da se radi 24/7 za što ranije otvaranje ulice. Zaista ne shvatam kako je uopšte neko dozvolio mesec dana da se zatvori veoma prometna ulica kojoj su alternative kilometrima dalje.
 
Kad se setim onog vremena kada smo bili ,,osuđeni" samo na taj most preko Dunava. Do duše, ,,Pupina" koristim više inače, ali i da koristim ,,Pančevac" više, sada ima alternativa. Bolje koji km više, a manje potrošenog vremena, nego mic po mic, a vreme samo curi. Ranije alternative nije bilo, pa kada se ovakva situacija desi, manje je važno zbog čega je, jer vi kasnite tamo gde ste pošli, pa kasnite, a mogli ste samo tuda, pa kada prođete.
 
Sad ti isplatljivije da ideš na 112 pa da u Zemunu sedneš u kola koja si ostavio tu parkirana. :D
 
Vrh