Šta je novo?

Održavanje vozila

Добро је да је пао неко из STU секте. Штета само што не нахватају неког старијегнаркомана попут IMSO-a, DJOX-a, SUXO-a, ти нема шта нису ишарали у граду, фасада, возова, ограда, по степеништу Бранковог моста, кров на цркви Ружици...
 
treba ga angazovati da ovo oriba i to dobro
slikano danas GB304 Neki krelac je upropastio i ovaj tramvaj :bash: :x :evil:
 
@ somi
Nisi mi jasan, glumite neke "odmetnike od zakona" zvrljajuci po tramvajima i drugom javnom imovinom, a kad vas policija malo prignjeci onda kukate ko male curice i zalite se na prekomernu upotrebu sile tralala. Ako vec imate zelju da farbate tramvaje i RVR vozove idite lepo u depoe i prijavite se na praksu. Rado ce vas oni primiti da za dzabe radite njihov posao.
 
Mislim da Šomi nije rekao da je jedan od švrljača, već da se razlikuje od njih? Možda sam i ja pogrešno shvatio...

Počeli i trouglovi da se dele, pohvale za GSP!!!
 
O nezadrzivo idu ka napredku jos prvu pomoc da nabave i snjeg ce u junu da pane
 
bazinga":1j3ooffy je napisao(la):
@ somi
Nisi mi jasan, glumite neke "odmetnike od zakona" zvrljajuci po tramvajima i drugom javnom imovinom, a kad vas policija malo prignjeci onda kukate ko male curice i zalite se na prekomernu upotrebu sile tralala.
Просечан сусрет са графитерима се заврши овако, ја сам рекао да је прекоморна сила употребљена на дечку којег бих ја сам могао да ухапсим, а не 4 интервентна пандура..
RATS&THUGS by rats&thugs, on Flickr
 
Grafiti koštaju GSP čak 150.000 evra
N. VUKIĆ | 05. maj 2015. 20:00 | Komentara: 3
Vozila najvećeg javnog gradskog prevozniika u poslednje vreme često na meti bahatih “umetnika”

ISPISIVANjE grafita i žvrljanje po vozilima javnog gradskog prevoza iz kase GSP "Beograd" godišnje odnese 150.000 evra. A osim troška za prefarbavanje, neposredna šteta bahatih umetnika je i smanjen broj vozila u saobraćaju.



Generalni direktor GSP "Beograd", Željko Milković, kaže da je poslednji incident koji se dogodio pred praznike, kada je zbog ispisivanja grafita zaustavljen tramvaj i uhapšen maloletnik od 15 godina, primer krajnje bahatosti. Naime, dečko je započeo "farbanje" na okretnici, a kada je vozilo krenulo, on je ušao u nameri da svoj "umetnički rad" dovrši na sledećoj stanici, dok putnici budu ulazili.

- Oni to ispišu za kratko vreme. Nekad odrade deo, a nekada celu stranu vozila. Šteta je od 100 do čak 1.500 evra, koliko košta prefarbavanje - objašnjava Milković. - U proseku imamo svaki dan po jedno vozilo koje bude ispisano grafitima. U novcu je to 10.000-15.000 evra na mesečnom nivou, odnosno oko 150.000 evra godišnjeg troška.


VRAĆAJU U GARAŽU
ŠTETA od grafita nije samo u trošku za njihovo uklanjanje, već i u tome što ta vozila bivaju isključena iz saobraćaja. S ozbirom na to da je za farbanje potrebno od osam do 10 sati, to znači da vozilo nije na liniji i ne prevozi putnike celo prepodne.
Vandalizam je na delu prevashodno na okretnicama, ali dešava se i da upadaju u krug firme.

- U depou "Sava" na Novom Beogradu preskaču ogradu, naročito u ranim jutarnjim satima - dodaje direktor GSP. - Tamo nemamo kamere, kako bismo mogli da pratimo šta se dešava oko celog kruga preduzeća. Postoji osvetljenje, ali ne pomaže mnogo.

Ne postoji efektan način kako bi se zaposleni u najvećem gradskom prevozniku izborili sa vandalizmom pojedinih Beograđana, osim da zasuču rukave i uzmu četku u ruke.

Kako da se borimo, jednostavno uzmemo farbu i prefarbamo grafit - kaže Milković. - U nekim slučajevima je moguće da se crteži skinu hemikalijama. Koristimo kiseline i druga hemijska sredstva, ali ako ne pomaže, uzimamo četku i farbamo.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 50000-evra
 
Nije kao, nego novi niskopodni solo autobus...
Somi, sta je cudno u zasucu rukave, nisam skapirao poentu?
 
Koliko se sećam gramatike, to je palatalizacija, gde k prelazi u č.
Ja zasučem, ti zasučeš, on zasuče, Mi zasučemo, vi zasučete, oni zasuču, probaj ja zasukem i videćeš da ne ide, negde sam pročitao da se koristi i izraz 'zasukuju', ali nisam baš siguran koliko je pravilan.
 
Не искључујем могућност да је тако, али тачно се сећам једног примера из школе кад нам је професорка сркенула пажњу на то. Нека неко образованији предуди.
 
becks89":2zm5hvoo je napisao(la):
Mislim da Šomi nije rekao da je jedan od švrljača, već da se razlikuje od njih? Možda sam i ja pogrešno shvatio...

Počeli i trouglovi da se dele, pohvale za GSP!!!

Prethodnih dana je podeljena određena količina svetloodbojnih prsluka vozačima, svetloodbojnih sigurnosnih troglova i novi kompleti prve pomoći koji su nedostajali uglavnom u starijim autobusima.
 
Pa da trouglovi samo su trebali da ih dopune sa PP aparatima
 
Za PP aparate stvarno nisam primetio da nedostaje u bilo kom vozilu GSP-a. Za njih se redovno, svakog meseca vrši kontrola u svim pogonima i odmah gde nedostaje istog dana se dobija novi. Prema internoj proceduri, čak i ukoliko je došlo do upotrebe, vozač je dužan odmah da napiše izjavu i to prijavi otpravniku i dispečeru, tako da po dolasku vozila u garažu se zadužuje novi.
 
Vrh