Šta je novo?

Održavanje vozila

Космај је у периоду од отприлике 1985. до 1990. заменио скоро све Мерцедесе О317 Саносима, тако да су Саноси једно време чинили огромну већину Погона Космај. А 1990. су и последње Мечке замењене Икарусима Ик-111 (гаражни бројеви 247-274). Касније је стигло још, чини ми се 13 Икаруса, који су добили гаражне бројеве 01-013, јер није било слободних бројева. Сад их, на жалост има колико хоћеш. :rolleyes:
 
Слчан систем са додавањем нуле испред су имали и на Новом Београду, само је било још смешније са гаражним бројевима типа 01160 итд. У Земуну су додавали кеца на крај (на наранџасто-плавим бусевима), па је било бусева типа 4111, 4121 итд.

Да ли неко зна који су уопште гаражни бројеви слободни, а који дуплирани?
 
Evo da ne bude posle kako su cigani jadni, svi njih maltretiraju, kako ne uništavaju ništa... Ne verujem da bi neko ko nije rom uradio ovako nešto. Da je taj cigan pao ko bi bio kriv ???? Vozač naravno, jel su oni jadni ne zaštićeni nemaju nikakava prava...
Slikano danas kod romvila. Mali cigić dokle je tramvaj stajao na semaforu šutirao je kuku udarao tramvaj, gurao. Zatim je stao vozač japanca da ga nešto priupita, a kad je tramvaj krenuo ciga se popeo i vozio se kao divokoza i planinar na švajcarcima što su pre bili.
Krivo mi što nisam imao i Pod bila bi lepša slika :D
http://www.youtube.com/watch?v=6-MJlmPS6UE
 
И кад се буде просуо возач ће бити крив јер је возио трамвај :bash:
 
Wile E. Coyote":coqchq8t je napisao(la):
Слчан систем са додавањем нуле испред су имали и на Новом Београду, само је било још смешније са гаражним бројевима типа 01160 итд. У Земуну су додавали кеца на крај (на наранџасто-плавим бусевима), па је било бусева типа 4111, 4121 итд.

Да ли неко зна који су уопште гаражни бројеви слободни, а који дуплирани?

Не знам да ли мислиш на то који су сад слободни или који су тад били, па ћу да кажем и једно и друго. ;)

Ту нулу су додавали у НБг-у, јер су у тренутку доласка Икаруса Ик-161 и Ик-166 још увек у функцији били МАН ИК-5Б који су носили гаражне бројеве 1101-1173. Да не би штанцовали бројеве до бесконачности (као што раде данас :rolleyes: ), на Икарусе су додавали нулу, тако да смо имали ИК-5Б 1142 и Ик-161 01142. Исти случај је био са 1126, 1147, 1159, 1160, и још неким. Икаруси Ик-161 који су носили бројеве 1201-1210 су заменили расходоване Ик-160. Највећи гаражни број је почетком деведесетих био 1244. Данас су стигли до 1364, а нема много више аутобуса него тада (ако уопште има више).

У Земуну су сви бројеви за зглобове били заузети (они су лимитирани бројем 450), тако да су Турци (који су срећом остали код нас) и још неки Ик-161, добили бројеве тако што су искомбиновали додавајући цифру 1 на бројеве 411-429 (4111, 4121... 4291). Тада су у Земуну од 377 до 450 били Икаруси Ик-161, а Турци и остали Ик-161 су добили поменуте четвороцифрене и 358-376.

Сада, на жалост има слободних бројева колико хоћеш и надам се да ће НБг при следећем добијању аутобуса коначно почети да попуњава рупе (1101, 1102...) и да нећемо да видимо 1365.

Интересантно је да су Икарусови модели Ик-166 били први аутоматици у ГСП-у (или бар кад је у питању већи контигент возила), а Погон Земун је на аутоматике морао да чека тек 1996/7. годину када су стигли Ик-202. На жалост, ти мењачи су били изузетно лоши, тако да су данас све 202јке из те серије преправљене у мануелце. :)
 
Каква је ситуација са Космајем? Чини ми се да се неки бројеви преклапају са Земуном?
 
Сада се не преклапају. Космајски гаражни бројеви су 1-275 и 01, а Земунски 276-450 и 4161. :) Раније, док су Мерцедеси били у функцији, Космај је имао 282 аутобуса, тако да претпостављам да је Земун имао 283-450.

На жалост, сада се најављује бесмислена пренумерација аутобуса (у стилу трола и ЦАФ-а), па би сваки погон требало да добије по 2000 бројева за нумерисање :notok: , а аутобуса једва 800 да има. :D Нешто у фазону, Карабурма 8001-9999, НБг 6001-7999 и остале небулозе. :blah:

Стање аутобуса не бих коментарисао. Него, вероватно су у ''Европи'' овакве нумерације, па је вероватно испод части и срамно да у Београду буду једноцифрени, двоцифрени и троцифрени. Туга. :rolleyes:
 
нигде нисам приметио неко правило око нумерације возила у Европи. имају и једноцифрене и двоцифрене и ентоцифрене гаражне бројеве
 
Не знам. Кажем вероватно, јер друго објашњење немам. За тројејбусе и да им поверујем, као да су их по старом нумерисали, поклапали би се са Космајевим. Мада и то им није неки изговор, јер запослен у ГСП-у зна да је 170 са линије 48 аутобус, а 170 са линије 29 тролејбус.

Али за аутобусе стварно не видим разлог. :rolleyes:
 
Ali ne zna racunovodstveni program u GSP-u. Tamo sva vozila moraju imati jedinstven ID broj. Eto razloga. :)
 
Може да се за тролу убаци ''е'' као електрично возило (170е), него неће то да ураде, очигледно.
 
a zašto je to tuga što se tiče numeracije. koga je to uopšte briga. građanima je bitno da je autobus tačan, čist, uredan tih a da li ima garažni broj 5 ili 3450 to 99% ljudi ne primeti.
 
U redu je da su svi brojevi četvorocifreni. To je neophodno zbog uniformnosti, a drugo, postoji veliki broj kombinacija koje mogu da se koriste, što može njim ainterno d aznači: na primer mercedese će da označavaju sa 61xx, ikarbuse sa 62xx i slično. Ovako, negde je jednocifren, negde dvocifren negde trocifren, negde četvorocifren, negde P, to je haotično i zbunjujuće. Dakle uniformnost i urednost. + za novu numeraciju
 
MilisaV":26ifok6b je napisao(la):
a zašto je to tuga što se tiče numeracije. koga je to uopšte briga. građanima je bitno da je autobus tačan, čist, uredan tih a da li ima garažni broj 5 ili 3450 to 99% ljudi ne primeti.

Управо је то туга. Што се баве пренумерацијом уместо да боље одржавају возила и да их доведу у ред. Зар не мислиш тако? А што се тиче бројева, у случају пријаве, који број ће незадовољан путник пре да запамти, 5 или 6598?
 
@Lento
Moze li jedan ( piromanski ) semaforski prikaz dostignuica :rolleyes:
 
boca-ica":3rmmy8mh je napisao(la):
@Lento
Moze li jedan ( piromanski ) semaforski prikaz dostignuica :rolleyes:
Boco,mislio si na felixa,on pravi spiska sagorelih vozila gsp na zaboravih kojoj strani ove teme.
 
Vec sam se poplasio da sam se sprijateljio s Alchajmerom. ;)
 
Hvala Frajlo na ispravci,sta bi ja bez tebe :p

Nije na meni kao mod da offtopichim,ali najzad skapirah na sta mi lici tvoj avatar.Na goticarsku,tinejdersku Miru Markovic :laugh:
 
Ajojojoj :bash:
a jeste baš taj Alchajmer . . . . . :grand: stalno me zaj***bava i krije mi stvari :laugh: :lool: :laugh:

Vucko Lento i Frajla pravi ste drugari ,
eto šta znači razumevanje :kk: :kk: :kk:
hvala :) :) :)
i po plusić svakom :D
 
Nema na cemu i fala na plusicu :)
Mene taj spisak malo plasi, kad pogleda covek koliko je dugacak zapita se hoce li ista izaci na ulice sutra...

ps. Vucko, mislim bas ti hvala, sad mi je presela ta slika :laugh:
 
Vrh