Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ceo Gornji Dorcol treba da se uradi po ovom principu. Problrm ostaje parkiranje.
Zapravo, izgradnjom ogromne podzemne garaze ispod Studentskog parka, sa min 1000 mesta,prosirivanje kapaciteta garaze Obilicev venac, potpuna zabrana parkiranja na povrsini, sem dostavnim vozilima i GSP, pretvaranje svih saobracajnica u integrisane je buducnost centra grada.
 
Ljudi da samo vidite kakvo glupost prave na ukrstanju kralja petra i kneza sa poplocavanjem umjesto granitnih kocki stavljaju behaton izmedju granitnih ploca strasno :rolleyes:
 
Nisu to behaton ploče. Sve je granit. Dimenzije su glupe jer samo tu postavljaju kvadratne ploče a ceo Knez je u pravougaonim.

Ukrštanje Kneza i K. Petra su išarali tim pločama katastrofalno. Nikakve logike i smisla. Potpuno odudara od ostatka ulice.
 
Jesu ploce granitne ali male kocke u jednom djelu ka narodnoj banci su behaton sigurno umjesto granitnih kocki mada sam cuo da je to privremeno jer im kasne ploce :kafa:
 
Директоре, ако си знао да на укрштању јесу гранитне плоче, зашто си написао да стављају бехатон? А ако си знао и то да су мале бехатонке код НБС привремене док не стигне гранит, зашто си нас дезинформисао? Ја сам ти стварно поверовао и нервирао се. Сад се питам због чега.
 
SIZIFE izvini ali to nista nije sigurno nikako da nahvatam lika iz MM Loznice koji vrse poplocavanje da ga sve potanko ispitam sad su prebacili sve snage na bulevar .Kad dobijem sto posto provjerene informacije javljam jos se jednom izvinjavam :rolleyes:
 
da li se zna koje ulice su u planu za rekonstrukciju sledeće godine? evo nekoliko koje mislim da bi trebalo da dođu na red

kraljice marije, 27. marta, cara dušana, džordža vašingtona, dakle sve od zoološkog vrta do vuka
vojvode stepe
ruzveltova
kneza miloša

i da, šta se dešava sa rekonstrukcijom karađorđeve?
 
Karadjordjeva od septembra valjda,ako su razumni prvo ce ruzveltovu
 
Danas videh da u Karadjordjevoj menjaju tramvajske sine, jel to neka ozbiljnija zamena ili samo sitne popravke?!
 
Veliki Vracar":2ad2azq6 je napisao(la):
Šta je sa Ruzveltovom? Pa to je rađeno pre desetak godina!? :/
Aha šatro su i menjane šine.
Tramvaji prilično dugo nisu išli Ruzveltovom/Mije Kovačevića.

Koliko znam šine nikada nisu do kraja urađene kako treba i onda je neko iz SPO garniture odlučio da je stanje zadovoljavajuće i bolje nego na nekim delovima gde se koriste šine te da jetreba zbrzitzi i pustiti u promet
 
Tramvaji ne prolaze Karađorđevom (deo od Železničke stanice do Ekonomskog fakulteta) jer suraskupusali šine, menjaju ih (ili šta im već rade) i cenim da će sada staviti onu smesu oko šina da ne bi pucao asfalt :)
 
јун10
DSC_7756.jpg

DSC_7748.jpg

DSC_7750.jpg
 
A sve na pocetku turisticke sezone... bez najave zasto stoji i kada ce biti zavrseno - sve stoji ovako razvrcano i haoticno + behaton kocke na preseku sa K. Mihajlovoj za koje se ne zna da li su stalne ili privremene. Vrlo neozbiljno, ali, za nas, nista novo....
 
a osim ovoga, na još nekoliko mesta u centru (čika ljubina, u makedonskoj prekoputa staklenca..) stoje poskidane i razvaljene ploče a radnika nigde :rolleyes:
 
gradjanin":2r487kqe je napisao(la):
A sve na pocetku turisticke sezone... bez najave zasto stoji i kada ce biti zavrseno - sve stoji ovako razvrcano i haoticno + behaton kocke na preseku sa K. Mihajlovoj za koje se ne zna da li su stalne ili privremene. Vrlo neozbiljno, ali, za nas, nista novo....
A kako bismo saznali nesto vise o tome dal su ove bahaton kockice privremene? Mozda da se decki iz Beobuilda raspitaju?
 
Ispravite me jel ovo u pitanju krpez ili neki kao namerno fazon kockice oivicene granitnim plocama.
 
Директор каже да му је неко рекао да су у питању привремене бехатон коцкице, док се не набаве гранитне.

Иначе, све зависи од диоптрије. Мени су и Чика Љубина, и Обилићев Венац, и Кнез Михаилова, и остале гранитом поплочане улице око ње, неупоредиво боље него што су биле. Пре месец-два екипе радника су мењале расклимане бехатонке по ширем центру, као што се то ради свуда по свету.

Опет, неко ко је по дефиницији надркан и пун острасти тражи сваку грешку и од комарца прави магарца. Нису ретки ни они који шизе због тога што се и у мање важним улицама не користи гранит уместо бехатона, не схватајући колика је разлика у цени. Отприлике, као што би пиздели због тога што пандури возе пунтиће уместо јагуара (иако је "џеги", јелте, много бољи од пунта).:kafa:
 
Meni je ok - samo se nadam da behaton neće biti trajno rešenje, jer se tako uništava koncept te pešačke zone kao uniforme celine...

Inače, nije mi jasno zbog čega ne ostavljaju kaldrmu i pešačkim ulicama - smatram da je ona vrlo lepa i ukrasna, a nikakav dodatni trošak...
 
Tacno se vidi da je behaton privremeno krpljenje buduci da "sara" od behaton plocica nema, kako bih rekao, nikakvu logiku kretanja - vidi se da je samo nabacano da popuni rupe, kako ljudi ne bi lomili noge na tom delu ulice. U prilog tome je i cinjenica da samu Kralja Petra jos nisu poceli da poplocavaju. Da je behaton trajno resenje, odavno bi to bilo zavrseno.
 
Meni je ok - samo se nadam da behaton neće biti trajno rešenje, jer se tako uništava koncept te pešačke zone kao uniforme celine

Verujem da nije, jer ko god je video na licu mesta, shvatice - nema nikave logike i prosarano je granitnim plocama po sistemu: ovo ostalo - pa daj da prilepim... Mislim da bi definitivno bio skandal da bude drugacije!

Inače, nije mi jasno zbog čega ne ostavljaju kaldrmu i pešačkim ulicama - smatram da je ona vrlo lepa i ukrasna, a nikakav dodatni trošak...

E ovo je pitanje svih pitanja... Nedavno sam bio u par centralnoevropskih gradova i svuda je kaldrma u glavnim pesackim ulicama i izgleda odlicno - onako malo izlizana, ali dobro postavljena. Bas ima sarma (a da ne kazem koliko je jeftinija) - u vecini poprecnih ulicaj je i bila kocka - samo je trebalo poraviti. Cak su i ivicnjaci bili od granita - ima i dalje ostataka, koga zanima neka prodje ulicom Kneza Lazara, tamo oko Pevca...
 
jovanovm":2ljyg835 je napisao(la):
Meni je ok - samo se nadam da behaton neće biti trajno rešenje, jer se tako uništava koncept te pešačke zone kao uniforme celine...
Verujem da nije, jer ko god je video na licu mesta, shvatice - nema nikave logike i prosarano je granitnim plocama po sistemu: ovo ostalo - pa daj da prilepim... Mislim da bi definitivno bio skandal da bude drugacije!

jovanovm":2ljyg835 je napisao(la):
Inače, nije mi jasno zbog čega ne ostavljaju kaldrmu i pešačkim ulicama - smatram da je ona vrlo lepa i ukrasna, a nikakav dodatni trošak...
E ovo je pitanje svih pitanja... Nedavno sam bio u par centralnoevropskih gradova i svuda je kaldrma u glavnim pesackim ulicama i izgleda odlicno - onako malo izlizana, ali dobro postavljena. Bas ima sarma (a da ne kazem koliko je jeftinija) - u vecini poprecnih ulicaj je i bila kocka - samo je trebalo poraviti. Cak su i ivicnjaci bili od granita - ima i dalje ostataka, koga zanima neka prodje ulicom Kneza Lazara, tamo oko Pevca...
 
На реду је Улица Војводе Степе
Градска влада планира да Улица Војводе Степе буде урађена
по сличном плану као Булевар краља Александра. „Дао сам
налог службама које се тиме баве да у Улици Војводе Степе
регулациони план буде направљен на сличан начин како
бисмо решили проблем паркирања и свега осталог, пошто
је и тамо исти проблем као у Булевару краља Александра“ –
рекао је градоначелник Београда Драган Ђилас.

Znaci nju sledecu rade
 
Vrh