Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

RAQN":2vy4kjzp je napisao(la):
Meni je najveći utisak ogromna količina žvaka po ulici... Nepostavljanje kante za smeće jednostavno nije izgovor...
Inače, nosio sam pre neki dan šipku za zgibove baš tuda i veoma malo mi je falilo da je izvadim iz kutije i krenem da lupam. Kritičnu tačku sam dostigao kod onog fensi kafića na Terazijama, njihova sreća što je bilo vreme dana kad je najviše ljudi na ulicama...
Loše utičete na mene ;)
Video sam prilog na hronici pre neki dan kako su nabavili aparat za skidanje zvaka.
 
^^^ da, evo vesti:

Na Terazijama testirana posebna mašina za uklanjanje nečisitoća na gradskim ulicama
Protiv žvaka i grafita na trotoarima
Autor: B.I.

eh89w.jpg

Na platou ispred restorana „Mekdonalds“ na Terazijama, JKP Gradska čistoća organizovala je juče probno čišćenje trotoara uz pomoć specijalne mašine za uklanjanje žvakaćih guma i grafita sa betona.

- Današnja akcija predstavlja samo početak sprovođenja plana JKP Gradska čistoća o uvođenju novih tehnologija i osavremenjivanja postojećih načina održavanja čistoće u skladu sa evropskim i svetskim standardima. Postoji više tipova ovakvih uređaja, ali smo mi želeli da testiramo jednu ovakvu malu mašinu, s obzirom na to da bi veće mašine mogle da oštete betonske ploče na trotoarima. Nakon probnog perioda koji će trajati mesec dana, u zavisnosti od pokazanih rezultata, razmatraćemo dalju realizaciju ovog projekta i nabavku ovakvih mašina - istakao je Aleksandar Stamenković, generalni direktor JKP Gradska čistoća.

On je iskoristio priliku i da apeluje na sugrađane da ne bacaju žvakaće gume po trotoarima jer samo zajedničkim naporima možemo da obezbedimo da nam grad bude čist i uređen. Ovaj uređaj radi na principu vodene pare, koja pod visokim pritiskom i uz pomoćspecijalnog deterdženta odlepljuje mrlje od žvakaćih guma sa betonskih površina.
Izvor: Danas
Link: http://www.danas.rs/vesti/srbija/beograd/protiv_zvaka_i_grafita_na_trotoarima.39.html?news_id=155003
 
Da, i ne samo ostaci od zvaka vec i od golubova...znate vec sta..
 
Укрштање Краља Петра и Кнеза Михајла, Апр09
KraljaPetraiKnezMihajlova.jpg
 
Nurko, je l' ovo vozilo sa gradilista buduceg hotela?
 
То је ровокопач, нема везе са хотелом, постављају неке цеви на два места у Кнезу.
Неки би рекли да је бехатон добар само за подметнути под точак...


KraljaPetraiKnez2.jpg
 
Istini za volju, sa strane su naslagane granitne ploče koje su sklonili, ovo je verovatno neki manji deo.
 
Истина Шмеле гранит чувају као да је црквени, а бехатон мрве...
 
Kad smo već kod behatona, čini me da će ga postaviti sada i u TIršovoj pošto se vrši rekonstrukcija, možda su ga već i postavili nisam prolazio dva dana tuda tako da ne znam kako napreduju.
 
Stavljaju u Tirsovoj, bilo neki dan na TV-u. Postavljen je behaton i u Decanskoj.
 
Obilicev izgleda super za parkiranje dzipova kamiona bagera gusjenicara po mogutjnosti slepera isljucivo preko 10t itd :bash:
 
A za to moram otici u sekreterijat za saobracaj kad sam rekao nekom tamo liku koji je neki sef da se stave stubici u cika ljubinu on je rekao da to nije po planu i da je zamisleno kao otvorena zona sta god to znacilo sad kad budem isao otcicu kod direktorke mislim da se zove Ivana..
 
pa čemu uopšte onda stavljanje tih ploča kada svejedno opet kola idu.. ja sam za to da se izvade i da se vrati asfalt, barem će izgledati manje ružno..
 
Taj behaton je takvo bacanje para, jedno nefunkcionalno pomodarstvo.

Evo cena 1m2 crvenog behatona je oko 850din
Asfalt ab8 d=4cm je 600 din.

Ovaj asfalt je onaj fini sitnozrni za pešačke staze.

Behaton u proseku izdrži dve zime , počne da se ljuspa, stane li neki kamion počne da se sleže.....
Asfalt na pešačkoj stazi izdrži i do 30godina.

Eto vidite koliko smo mi bogati pa plaćamo najskuplje.
 
^^^ zašto katasrtrofa, pa i tu postoje instalacije koje se nekada moraju popraviti i zameniti.
 
Behaton nije za reprezentativne ulice, ali je za trotoare normalnih neuporedivo lepsi i prakticnijih od asfalta. Uz sav fuseraj protaziranih firmi koje angazuju prilikom postavljanja istog. Kad god vidim asfaltirani trotoar, osetim neku teskobu. Podseca me valjda koliko smo siromasni i neinventivni.
 
^^To i ja kazem asfalt na trotoaru me mnogo asocira na sirmastvo
 
PIGLET":38ir8vhc je napisao(la):
Taj behaton je takvo bacanje para, jedno nefunkcionalno pomodarstvo.

Evo cena 1m2 crvenog behatona je oko 850din
Asfalt ab8 d=4cm je 600 din.

Ovaj asfalt je onaj fini sitnozrni za pešačke staze.

Behaton u proseku izdrži dve zime , počne da se ljuspa, stane li neki kamion počne da se sleže.....
Asfalt na pešačkoj stazi izdrži i do 30godina.

Eto vidite koliko smo mi bogati pa plaćamo najskuplje.
Јел знаш можда колико кошта гранитна подлога? Интересује ме, да бих израчунао после колико година се исплати гранит у односу на бехатон, обзиром да овај бехатон код нас што користе, мора да се мања после пар година...
 
Granit u knezu Jablanicki kosta 125 evra po kvadratu plus ugradnja a granit traje min 20 god bez popravki ako se dobro ugradi.Prilikom popravke kablova kao u knezu vrati na mjesto kako treba a ja se boim da nece :kafa:
 
PIGLET":8szmi8jm je napisao(la):
Asfalt ab8 d=4cm je 600 din.
Bas da vidim taj asfalt za 600 din

Popravka trotara asfaltiranjem,preko postojece ostecene osfaltne podloge. Iliti asfaltni sloj debljine 2-4cm. Prilikom asfaltiranja voditi racuna da se izvede projektovani pad. Gazisni sloj trotoara izraditi glatko,ravno i posuti ga kamenom rizlom

Obracun po m2 izvedene povrsine. 15.00e
a u asfalt se dodaje izrada ivicnjaka 6.00-7.50e m1

:) Piglet odakle ti info za asfalt.

a cena behatona na stovaristu (neugradjeno) mozete lako izguglati.

ploce 6 cm

sive 990din/m2
crvene 1090din/m2

najskuplji zeleni 1730din/m2

+ ugradnja
+ ivicnjaci

ode cena do 22-25e/m2

---------------------------------------------------------
Slicna je cena a lepsi je behaton od asfalta :)
 
Vrh