Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

U pravu si, ta linija ne bi bila duža od 7-ice ili 9-ke. Što više razmišljam o tome, sve mi se više čini da bi putovanje tramvajem sa Banovog do 45 i bilo brže od putovanja od Ustaničke do 45. Samo u mojoj firmi ima 10-tak ljudi koji iz tog dela grada putuju svaki dan na posao u Airport City i dnevno gube po 3-4 sata u prevozu zbog Gazele, Sajma...Jeste da bi ta linija išla dužim putem okolo-naokolo, ali kako stvari sada stoje sa prelaženjem Gazele, mislim da bi ova alternativa stvarno dobro došla ...a i po ovim rekosntruisanim šinama tramvaji dosta brže voze nego ranije. Meni zvuči krajnje logično...

Okretnica kod Železničke? Ne znam kada je napravljena, možda je ranije neka linija tu okretala (nema je na onim avio - snimcima iz 1934). Da može da posluži, to je sigurno, samo....ovo je Srbija :p

Meni je, opet, neobjašnjivo kako da u blizini Hajata (Ušće, Sajmište, taj kraj) nema okretnice. Znamo da svaki put kada je Tramvajski most iz nekog razloga zatvoren za tramvaje, ceo NBG ostaje bez tramvaja, što je tek šašavo. Da postoji okretnica, putnici iz pravca blokova ("samo"oko 1/3 stanovnika opštine) bi mogli da presedaju i kod Sava centra i kod Hajata, autobusi ne bi bili prebacivani na tramvajske linije (i sve što ide uz to), bla bla...
Za takvu okretnicu bi trebalo manje prostora od one na tašu kod crkve Sv. Marka, a u široj okolini Hajata ima dovoljno mesta. Kad već imamo zrakastu, a ne prstenastu mrežu tramvajskih pruga, treba bar pokušati da se izvuče što veća efikasnost iz onoga što imamo.
 



Ovo je ako mislite da ulice moraju da se rekonstruišu mesecima i godinama. Ovom Volvou treba dvadesetak kamiona koji će konstantno da dosipaju asfalt i valjci koji će da ga nabijaju. Asfalt je potpuno ravan, može se koristiti i za postavljanje pista, postavlja dve trake odjednom (do 16 metara širine) i to 60 metara svakog minuta.
 
Moram da pohvalim one nove ploce sto su stavili u Cika Ljubinoj i okolnim ulicama. Setao sam se knezom pre neki dan dok je padala kisa i cini mi se da su tamo ploce dosta klizavije od ovih novih u Ljubinoj gde je cak i voda dosta brze nestajala te nije bilo famoznog prljanja pozadi do kolena od sljapkanja.

Jedan veliki plus kod mene za nove ploce.
 
^^^ Da, ali uzmi u obzir da su u Knezu ploče postavljene pre 22 godine i da svakog dana tuda prođe pola miliona ljudi, normalno je da su klizavije jer su se trošile.
 
Možda postavljam glupo pitanje, ali da li te ploce mogu de se nekom tehnikom malo "izhrapave" tj. malo revitalizuju. Ili da li se mogu okrenuti naopacke pa da lice bude donja strana? Da li se uopste radi tako nesto ili se ploce kad im dodje vreme potpuno zamenjuju?
 
pa sad ne bih baš se složio sa jednim postom odozgo koji pohvaljuje nove ploče, one jesu vizuelno iste kao ove u Knezu ali ako je neko prošao Čika Ljubinom od Hugo Bossa ka Dieselu pola ploča je popucalo... :notok:
 
Плоче испред Филозофског факултета су најгоре по питању клизања и представљају опасност по јавно здравље. Зимус сам ишао када је нападао некакв снег-лед-шта год и требало ми је 3-4 минута са све држањем уз факултет да се докопам књижаре Плато. Било би интересантно отићи у Ургентни центар и направити статистике колико је људи ту последњи пут стајало на своје две ноге.
 
praguc":1dl8zjhq je napisao(la):
pa sad ne bih baš se složio sa jednim postom odozgo koji pohvaljuje nove ploče, one jesu vizuelno iste kao ove u Knezu ali ako je neko prošao Čika Ljubinom od Hugo Bossa ka Dieselu pola ploča je popucalo... :notok:
ja sam video jednu, doduse bio je mrak, ali svi znamo za sta se koristi taj potez u cika ljubinoj tako da nije cudo sto su ploce popucale, a i cini mi se da ih nisu bas najbolje i slozili jer na nekoliko mesta se vidi da je jedna ploca visa od druge itd.
 
A oni 'kavezi' za drvece koji su stajali nakoseno? Umetnicka sloboda ili nedovrseni radovi? Ploce su definitivno salabajzerski postavljene.
Nadam se da ce ih popraviti. :/
 
naravno da nece. pa godinu dana nisu u stanju da instaliraju osvetljenje, to je valjda dovoljan dokaz koliko je to ozbiljno planirano i uradjeno.
 
ovo treba srediti u makenzijevoj, pored ex rk bg..ipak je makz.jedna od vecih i vaznijih ulica u gradu...nadam se da ce neki nadlezan doci na sajt i videti ovo a zatim i popraviti gde treba tj.poslati majstore na teren... :D (isto tako, primetila sam po gradu na vise lokacija da gde se skrece na uglu nekih ulica dosta plocnika pomereno ili nekako izbuseno jer kola ne mogu lepo da skrenu a da ne udare tockom o trotoar..sto sam i vidjala uzivo..tako unistavaju i kola a mogu i sebe da povrede jer se bukvalno zakucaju o uzvisen trotoar...a neki moraju da koce pa ponovo da nekako gledaju da skrenu u sl.ulicu iz dr.ili treceg puta, sto koci ove iza njih..uvek sam se pitala kako je moguce da nasi ljudi ne odmere kako treba da bude neki ugao poplacan ..ili kad mu stavljaju trotoar po kojim uglom to fino da odrade pa da kola iz prvog puta skrenu a da se pritom ne zakucaju na tom skretanju.)

rupe..rupice..

i naravno, opet se parkiraju gde nema obelezeno za parkiranje a pesaci su kao i uvek zrtve njihovih bmw-a i ostalih sranja..
 
Nemoj tako vidis da ima diplomatske tablice. On sme!!! :bash:
 
da, on i nekad vidjam kad prolazim tu da bih isla na stanicu trole, neke gastabajtere iz nemacke italije u nekim mercedesima..doduse od pre pet godina model ali nema veze....tu se parkiraju i bez dipl.tablica (satro, ovaj je neki seljos ili vozac iz ambs) jer nas narod ne poznaje granice...a ovaj preko puta ulice sto pise kazne za parkiranje, ove nikad ne poseti jer nema muda!
 
^^^Mislim da to nema veze sa mudima, vec sa ingerencijama, tj. on moze da pise samo kazne vozilima koja su parkirana na obelezenim parking mestima, a nisu platila parking. Tako da dolazi do interesantnih situacija, na primer, kada se parkiras na parkingu kod skupstine ne moras da platis parking ako si se parkirao po sredini gde nisu obelezena parking mesta i niko te ne dira ;)
 
To se zove idiotizam koji ce nadam se nestati kada komunalna policija i inspektori konacno pocnu da rade tj. kada sve zivo predje u ingerenciju grada.
 
Taj BMW konkretno se na tom mestu parkira vec 4-5 godina sigurno. U pitanju je vlasnik jednog od lokalnih kafica. Sto se rupe tice, svaki dan tuda prolazim nekoliko puta ali nemam ideju kako je nastala. Nekoliko istih takvih nalazi se u nastavku Koce Kapetana i delom u Molerovoj. Naravno, niko iz Beograd puta se nije setio da dodje i mozda popravi to iako stoje od nove godine...

A za parking je posebna prica. Naime, ceo taj potez je okupiran limuzinama i dzipcinama raznih kontroverznih likova i njihovih kuravi. Gospoda se parkiraju po trotoarima a cesto jednostavno ostave auto u saobracajnoj traci. U Njegosevoj je ovo standardna pojava. Saobracajna policija navrati tu i tamo, zamoli vlasnike da pomere svoja vozila (umesto da ih kazne), ovi naprave 2-3 kruga i vrate se na staro kada policija ode. Za to vreme, pauk odnese nekog jadnika sa jugicem koji je jednim tockom zgazio bankinu 7cm vise od dozvoljenog.
 
Da... I ja ne vidim zašto bi se to promenilo uvođenjem komunalne policije odnosno kad to pređe u ingerenciju grada. Šta, da ovi na gradskom nivou nisu možda drugačiji, nepotkupljiviji, hrabriji da se suoče sa mafijozama???
 
Zato sto nece vise biti prebacivanja krivice izmedju grada i republike vec ce se tacno znati ko je odgovoran za sve u BG-u. Pored toga bice vise ljudi zaduzeno upravo za takve poslove koje bi trenutno trebalo da sprovodi valjda saobracajna policija koju boli bas za nepropisno parkiranje. Ne mogu (nece) da izadju na kraj sa svakodnevnim bahatlukom u bulevaru i ostalim vecim ulicama u gradu a de da gube vreme na ove "sitnice".
 
U Molerovoj i Koce Kapetana su radili nesto za telefon i tu su napravili rupe i sad ima sljunka i bilo je i blata ali nisu vratili asfalt do danasnjeg dana...
Ja zivim tu blizu i tu je nemoguce parkiranje stanara jer oko TQ Plaza i okolnih ulica dolaze krimosi i deca koja sede u kaficima (pogotovo moda i prive) i parkiraju svoja kola plus ogromne SUV-e i nema sanse ni da se prodje kao pesak a za parking zaboravi. Jadni ti smo mi stanari.
Za ovog sam rekla da nema muda zato sto mi se smucilo da kod nas samo naplacuju kazne tamo gde je zona, pa valjda on ima ovlascene ako vidi da je nesto van propisa da i tu udari kaznu iako nije za parking mesto, opet je oblezeno da se ne parkira generalno...ili smo mi totalno banana drzava! a nema i muda zato sto kad vidi neke vau tablice ili neka skuplja kola, cesto ih iz straha zaobicu sa kaznama a sto kaze vrachar, one sa jugicima uvek kazne.
Drugo, isto tako kao i sto je vrachar rekao..ja u Njegosevoj videla sam par puta kako su se neki i to sa CG akcentom svadjali sa ovima sto pisu kazne pa su hteli i da ih biju...kao brate, sedim u kaficu ili frizeraju tanning salonu sta mi pises kaznu..znaci vozi skupa kola a mrzi ga da da 100 dinara vise za parking..kako smo sebican narod..bedni smo..te dzukele treba u zatvor...jadan je ovaj siromasan narod, majke mi!! I to me nervira, sto neki misle da su iznad zakona..vozim dobra kola, nista ne placam a onog sto radi svoj posao imam prava da prebijem...joj!! sto nemam neku snagu i zakon, 'ebala bi mi caleta!
Vidite ove iza BMW-a, mercedes pa opet neka kola..izgleda da u onoj rob.kuci su sada rentane kancelarije vaznim orgz.i nekim ministarstvima i opstini pa ljudi koji treba da obavljaju tu posao, nema gde da se parkiraju pa pravo ispred...mada to nije nas problem, neka kruzi, sigurna sam da ce naci nesto..ali on zeli da je tacno ispred kancelarije!
 
Обилићев венац, феб09
obilicevvenac.jpg
 
^^ kakva carska fotka!!!! Jel će da je popločavaju?
 
A za Obil.venac smo bas komentarisali pre dva meseca zasto ne poplacaju (boze kakva rech) sve tu gde su i kafici pa su neki govorili da ne moze jer se stanari zimi tu parkiraju...ali, mozda je ovo sad ono pravo...divno...imacemo trgic, mozda :)
 
Bas me raduje ova slika, iako izgleda kao scenografija za postapokalipticni S/F.
 
Deluje baš urbano.

Za tu priliku idu i stihovi:

Labudovi, lavovi
gipsani radovi
silikoni, dzipovi
spotovi, klipovi
armatura, cimenat
kvadratura, objekat
pravi je momenat
da se ugradi procenat


Urbano, urbano
samo urbano, urbano

Ko?a, klima, siber-dah
bas-refleks i stereo
frizurica sredjena
pomorandza cedjena
brodski podovi
morski plodovi
podno grijanje
intimno brijanje

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Pivo pijem samo uvozno
da bih bolju macku upozno
stikla, cipka, korset, karlica
i na pupku alkica
stara majci ja se ne javljam
rodbinu sa sela izbjegavam
jer gradjanin sam postao
a u dusi...

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Sa nama je zabavno
jer sa nama nije dosadno
sa nama je najbolje
a sa drugima najgore
mi pravimo zurkice
sa nama su mackice
sto pokazuju karlice

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Idemo, radimo
apartmane gradimo
i muda ladimo
 
Vrh