Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

I evo kako se odgovara na primedbu

Поштовани, достављамо Вам одговор ЈП "Путеви Београда", у вези Ваше пријаве на локацији на бициклистичкој стази у Булевару Михаила Пупина у зони Дејтонке: Поштовани,Обавештавамо вас да су ивичњаци на предметној локацији постављени по пројекту.С поштовањем,ЈП „Путеви Београда“

Naravno da sada moram da pitam ko je pravio projekat, plus sto pitanje nije bilo u vezi dela kod Dejtonke
 
Retko gde je dobro urađen ivičnak, tj. da nema ivičnjaka, nego da se postopeno asfalt spušta/podiže u odnosu na kolovoz. Ti što prave projekte i propise nikad nisu seli na bajs da bi razumeli problem. Verovatno jednom u par meseci autom zgaze ivičnjak, pa misle da ni biciklistima nije ništa drugačije.
 
Nije to samo zbog bicikala. Roleri, trotineti, dečija kolica... Svi oni osećaju taj ivičnjak koji samo na oko izgleda oboren kako treba.

Kao što kažeš - treba to osetiti, ali ne sa full-sus biciklom, već sam običnim bez amortizera, ili bez onih debelih točkova koje viđam poslednjih meseci po Beogradu (žešća glupost sa stanovišta efikasnosti prenosa energije)
 
Upravo mi je Nedeljkovic poslao poruku..

U subotu , 17.06.2023. godine, pocece radovi na rekonstrukciji kompletne ulice Maksima Gorkog. GO Vracar svakodnevno kordinira sa JP “Putevi Beograd” i sutra cu te obavestiti o rokovima zavrsetka radova i ostalim detaljima.
Predsednik GO Vracar
 
17. jun 2023.
Upravo mi je Nedeljkovic poslao poruku..

U subotu , 17.06.2023. godine, pocece radovi na rekonstrukciji kompletne ulice Maksima Gorkog. GO Vracar svakodnevno kordinira sa JP “Putevi Beograd” i sutra cu te obavestiti o rokovima zavrsetka radova i ostalim detaljima.
Predsednik GO Vracar
11. oktobar 2022.
12. oktobar 2021.

killyourselves.jpg


P.S.
Zaboravio si da preneseš ovo:
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u Ulici Maksima Gorkog, na delu od Kursuline do Ulice cara Nikolaja II, od 17. juna do 5. avgusta

Nema ulice u Beogradu koju niste razrovali, a većinu ćete ih krpiti do duboko u jesen. Jes ste nesposobni i glupi ko noć.
 
Poslednja izmena:
P.P.S.
U subotu , 17.06.2023. godine, pocece radovi na rekonstrukciji kompletne ulice Maksima Gorkog.
644471233648b0c3720e02962564237_640.jpg



Ovo je kompletna dužina Ulice Maksima Gorkog:
Ulica Maksima Gorkog za neuke budale.jpg

Vi ćete ''rekonstruisati'' svega 1/4 te trase, i tandrkaćete tih 400 metara mesec i po dana.

Kao što rekoh:
killyourselves.jpg
 
Upravo mi je Nedeljkovic poslao poruku..

U subotu , 17.06.2023. godine, pocece radovi na rekonstrukciji kompletne ulice Maksima Gorkog. GO Vracar svakodnevno kordinira sa JP “Putevi Beograd” i sutra cu te obavestiti o rokovima zavrsetka radova i ostalim detaljima.
Predsednik GO Vracar
Зар није та улица реновирана пре 3-4 године?
 
Реновирање, мисле пресвлачење асфалта или ће и тротоаре да среде? Или којим чудом проширење макар у зони парка, кад општина Врачар нема пара оне уџуреице да откупи и сруши?
 
Ako je budu radili bez proširenja onda bolje nista da ne diraju cek zar kad su uradjeni novi lokali na kalenicu ista nije presuvecna
 
И колико ћемо још чекати на реконструкције Булевара деспота Стефана, Драгослава Срејовића и Јованке Радаковић?
 
Минимум 2-3 године, пошто толико треба сутра да распишу конкурс за пројектовање.
 
Mala inspekcija novog asfalta u Omladinskih brigada.

Prvo da uđe u zapisnik da sam bio previše pesimista kada sam rekao da će ovde ostati bara i posle asfaltiranja.
novi asfalt nema bare, ali poklopac u minusu.jpg


Ipak ima jedno "al"i (koje mladoj sreću kvari), a to je ovaj poklopac koji nije u nivou sa asfaltom

poklopac u minusu.jpg


Zatim idemo na moju noćnu moru, a to su ivičnjaci. Zašto je ovde jedna strana urađena na nulu, a druga sa ivičnjakom?
novi asfalt jedna prelaz na nulu drugi sa ivicnjacima.jpg


I imamo za kraj prolaze kroz pešačka ostrva koja MORAJU BITI NA NULU, a nisu sređena.

novi asfalt ostrvo nije na nulu.jpg
novi asfalt ostrvo nije na nulu 2.jpg


I za kraj jedna slika novog asfalta bez bara (samo da tako ostane)

novi asfalt nema bara.jpg

(dobro, dobro, ima jedna barica)
 
Код Цркве нису средили кишну канализацију па су тамо у десној траци огромне баре као и раније.
 
@Anonymo96
Maksima Gorkog i taj deo oko Kalenić pijace srećuju kao da je Golden gejt, kad dođu do kraja, krenu od početka.

@Bender Rodriguez
Samo ti nastavi tako pa ima da krenu sa rekonstrukcijom kolovoza kod skupštine, autoputa od Plavog mosta do Studentskog grada, Kneza Miloša, Slavije... ;)
 
Ovaj deo Maksima Gorkog pored pijace je u normalnom stanju. Zato deo ka Južnom Bulevaru sramota bilo kog grada.
 
Ма нема везе, битно да се ради и гради.
 
I evo kako se odgovara na primedbu



Naravno da sada moram da pitam ko je pravio projekat, plus sto pitanje nije bilo u vezi dela kod Dejtonke
Па какав им је то идиотски одговор “то је по пројекту”? Значи ако пројекат предвиђа да се пред пешачким прелазима уграде бацачи пламена како би се возачи успорили то би било потпуно легално и оправдано??
 
Pa to je kao kada tražimo da se postave stubići negde gde je nelegalno parkiranje na zelenoj površini, a odgovor koji se dobije najčešće glasi "po projektu tu ne treba da idu stubići. Nepropisno parkiranje je u nadležnosti Komunalne i Saobraćajne policije"

To su odgovori koji pokazuju kur*obolju javnih službi i bude bes kod građana koji vole svoj grad.
 
Vrh