Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

^^^^ Nista nije fino. Po onome sto sam ja cuo Cika Ljubina nece biti poplocana granitom kao Knez iako se radi o prosirenju pesacke zone. :o
Po onome sto se sada pominje opet se radi o betonskim plocama i jos jednoj velikoj gresci u samom srcu grada. Ta ulica je okruzena Trgom republike i Knez Mihajlovom i poplocavanje bilo kojim drugim materijalom od onog koji se nalazi na ulazu/izlazu ulice je strasna greska. Pogotovo ako se radi o tipu ploca koje su koriscene u Vasinoj.
 
Ako je tako, onda treba nesto definitivno preduzeti pre nego sto bude kasno!!

Daj da pisemo gradonacelniku i Bobicu, jer bilo sta drugo od onog divnog granita apsolutno ne dolazi u obzir za prosirenje postojece pesacke zone!
 
Samo neka probaju da stave ono betonsko njesra :rant: Malj ima da radi...

Salu na stranu, ako je to tacno treba nesto pod hitno preduzeti. Ili dopisi ili da se ode do Studia B.
 
Sada se hvatam za telefon i zovem STB. Reci cu im da provere o cemu se tacno radi, a ako je tacno da ce behatonizirati i Cika Ljubinu, da se lepo u javnosti raspravlja o toj sramoti.
 
Treba organizovati proteste i ici toliko daleko da protestanti sprece radove ako oni ne podrazumevaju isti granit kao u Knezu, iste zardinjere i kandelabre. To je deo jedne celine koja treba i vizuelno da se poveze. Granit i ta finalna obrada jeste malo skuplja, ali u centru nema kompromisa. Znaci, ako dogradjujes nesto prosirujes moras bar da zadrzis kvalitet onog sto je do tad uradjeno. Mi u Knezu imamo srece jel je vec uradjen posao vrhunski, pa ne moramo i Knez da poboljsavamo vec samo treba da nastavimo isto. Ja jos nemogu da verujem da bi oni tu mogli da stave obicne neke betonske ploce...to je prosto....omalovazavanje, nemar, aljkavost...u name it. A sta, nama su toliko vec oboreni standardi da treba da budemo ..."wow poplocali su Cika Ljubinu, cooooooool!".
Kad sam cuo jos ranije da ce da je poplocavaju, mislio sam da ce da je urade kako treba, jos sam se setio da je Kralja Petra(kod Akademije) uradjena dobro. Kad ono juce citam Blic, i tamo kako ce da se postave nove betonske ploce....i tu vise nisam mogao da citam dalje :lol: Bas mnogo losa vest.... :/
 
E ajde da se bacamo pred bagere pred oko 2500 stranih novinara uživali bi u performansu možda dobijemo i donaciju za kokockavanje ulice :D
 
Sta da vam kazem, juce sam prosao Cika Ljubinom i vec su poceli da dovlace one odvratne kocke :bash: Juce sam pokusao da kontaktiram Studio B, ali na na telefon koji su ostavili na sajtu niko se ne javlja... This is fucking hopeless.
 
Na pogresan broj si zvao ;)

Uz malo srece mozda se nesto i uradi po pitanju angazovanja javnog mnjenja jel je sramota da se takve rekonstrukcije rade u najuzem centru.
 
Uskoro treba da počnu radovi na proširenju Savske ulice
Novim trakama protiv gužvi

Savska ulica, koja je pre oko godinu dana rekonstruisana, do kraja godine mogla bi dobiti dve nove trake čime bi kapacitet bio skoro udvostručen. Naime, proširenje ove ulice trebalo bi da otpočne do sredine juna, a kako je rok za završetak proširenja od tri do šest meseci, do Nove godine bi jedna od najprometnijih gradskih saobraćajnica dobila nov izgled. Nakon proširenja, tri postojeće trake ostaće za smer od Gazele prema Nemanjinoj ulici, dok će dve nove biti za suprotan smer.
- Sa Železnicama Srbije postigli smo dogovor o zauzeću njihovog zemljišta na račun kojeg će Savska ulica biti proširena za dve trake. Izabrano je i Preduzeće za puteve "Beograd" kao izvođač radova koji su procenjeni na oko 630 miliona dinara. Sada samo još čekamo da nam Sekretarijat za saobraća izda nalog za radove što bi se moglo desiti do sredine juna - rekao je za Danas Nenad Bajić osoba za odnose s javnošću Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

Kako za naš list ističe Zoran Pešović, gradski sekretar za saobraćaj, proširenje Savske ulice jedan je od najznačajnijih projekata koji će doprineti smanjenju saobraćajnih gužvi u centru grada.
- Kroz Savsku ulicu prolazi tranzitni saobraćaj jer je to najkraći put od autoputa do Pančevačkog mosta. Tu su i stotine autobusa koji svakog dana moraju da uđu na glavnu autobusku stanicu. Kroz Savsku ulicu saobraća i veliki broj autobusa javnog prevoza prema svim delovima grada. Sve to doprinosi da se stvaraju velike kolone, kako u njoj tako i u ulicama koje ka Savskoj gravitiraju. Proširenje za dve trake značajno je jer će na taj način biti postignut pun efekat rekonstrukcije starog Savskog mosta, ali i alternativna veza prema Brankovom mostu - objašnjava Pešović.
Gradski sekretar za saobraćaj naglašava da proširenje Savske ulice neće ometati saobraćaj budući da se proširenje pravi sa druge strane tramvajskih šina u odnosu na postojeće tri trake. Takođe, kako je rekonstrukcijom ulice postavljena nova podzemna infrastruktura neće biti potrebno kopati i povezivati instalacije sa obližnjim zgradama. R. V. Bibić

Šire ulice već rasteretile grad
Da je proširenje ulica, gde je to moguće, najbolje rešenje za saobraćajne gužve svedoče i primeri već obnovljenih saobraćajnica. Tako je rekonstrukcijom Južnog bulevara prevaziđen saobraćajni kolaps u tom delu grada, kapacitet starog Savskog mosta je udvostručen, a autobusi se brže kreću i kroz ulicu Braće Jugovića koja je dobila nove trake. Osim Savske ulice u narednom periodu biće proširena i Vojvođanska ulica čime će Stara Bežanija i "blokovi" na Novom Beogradu dobiti modernu saobraćajnicu sa po tri trake u oba smera.
Izvor: Danas
Link: danas.co.yu
 
Vishe se nishta ne radi kako trbe! Evo na primer ja ne znam kad je poplochana Knez Mihajlova uliica ali znam da je odavno
a i dan danas nisu popucale ploche [mozda nekoliko]. Ono shto hocu da kazem je da je bolje platiti vishe jednom nego placati manje ali vishe puta zar ne? A trebaobi da postoji plan rada za sve gradske sluzbe da rade sve u isto vreme jer oni placaju vishe ako moraju da srede celu ulicu dva puta. :/ :/ :/
 
Dobrodosao na forum :)

Rec koja fali tvom postu je korupcija. Ako se nesto radi dva puta, gradjani placaju, a firme zaradjuju. Trik pitanje je, ko stoji iza tih firmi i sa kojim su politicarem povezane. Na zalost, realnost naseg "savremenog" drustva...
 
Uvek sam smatrao behaton nekakvim privremenim resenjem, te su mi nerekonstruisane ulice oko Knez Mihailove ulivale nadu da cekaju bolja vremena. Obzirom da je onaj mali deo Rajiceve kod Akademije rekonstruisan u istom fazonu kao Knez, nadao sam se da i ostale ulice ceka ista sudbina (Kralja Petra, Vuka Karadzica, Cika Ljubinu, Oilicev venac)... Takodje ocekivao sam i trajnije saobracajno resenje odnosno pretvaranje celog bloka od Obilicevog venca do Vasine ulice u pesacku zonu.

Iskreno, ovim potezom gradske uprave sam veoma razocaran. Jedno je kada poplocate metar i po trotoara u nekoj sporednoj ulici behatonom, a nesto sasvim drugo kada to uradite u centru centra......

Primeri da betonske ploce nisu trajno resenje su vidljivi vec u samom Knezu (raskrsnica sa Kralja Petra je poplocana betonskim plocama i to je najzapusteniji deo Kneza, takodje moram primetiti jos jedan nesretan primer na drugom kraju grada, a to je plocnikispred arene... uzas na sta lici).......
 
stc belgrade":1y40cos5 je napisao(la):
Vishe se nishta ne radi kako trbe! Evo na primer ja ne znam kad je poplochana Knez Mihajlova uliica ali znam da je odavno
a i dan danas nisu popucale ploche [mozda nekoliko]. Ono shto hocu da kazem je da je bolje platiti vishe jednom nego placati manje ali vishe puta zar ne? A trebaobi da postoji plan rada za sve gradske sluzbe da rade sve u isto vreme jer oni placaju vishe ako moraju da srede celu ulicu dva puta. :/ :/ :/
Upravo tako. Neke greske ce nas skupo kostati. Ovde u Cika Ljubinoj je bolje da nisu ni poplocavali. Bolje je da nisu nista uradili nego sto rade ovo. Kako i kada to ispraviti? Zasto da placamo dva puta neciji nemar? :rant:
Doslo mi je da placem kad sam video ove zute kocke sto su dovukli....!@#$%
 
KiD":l4gtbgcy je napisao(la):
Upravo tako. Neke greske ce nas skupo kostati. Ovde u Cika Ljubinoj je bolje da nisu ni poplocavali. Bolje je da nisu nista uradili nego sto rade ovo. Kako i kada to ispraviti? Zasto da placamo dva puta neciji nemar?
E, a kada sam ja davnooo to pričao :p, bilo je "lepo je, bitno je da se radi, kvalitet će doći vremenom" i sl...ovo nije na tvoj račun KID.

Kakvo je te ošljarenje u blokovima 61-65! Tek tu niko nije vodio računa o nivelisanju i uklapanju kockica, a mnoga "rešenja" deluju kao da su majstori na licu mesta odlučivali kako će da ide trotoar. Behaton puca i krnji se od prvog dana. A da te neko pita zašto lepo nije stavljen asfalt na trotoar, ne bi umeo da mu objasniš.

O udaranju "na silu" tzv. biciklističkih staza na već postojoći trotoar koji nikad nije bio predviđen za to, kopajem temelja, će se tek čuti.


Kad je prošla Nemanjina, proći će sve ostalo...
 
A pre Nemanjine Srpskih vladara, a pre i posle ceo Beograd. Na Knezu ima svega nekoliko okrnjenih i uleglih ploca i to su one koje su zbog kablova isl. vadjene pa vracane u poslednjih par godina.
 
To samo pokazuje ko i kako odlucuje o ovom gradu. Ljudi koji su nespremni da zaloze svoje autoritete da ovaj grad dobi
je najbolje. Uraditi ovako nesto se granici sa irealnim. Drskost i bezobrazluk i smejanje u lice celoj kulturnoj javnosti i gradjanima ovog grada. Ne zna se sta je gore, to sto oni to rade ili to sto to nikome ne smeta. Ugroziti ambijentalnu celinu na najvulgarniji nacin(zute ploce!!!) kada je i najvecem laiku jasno da ceo taj prostor od Obilicevog venca do Vasine mora da bude poplocan granitom. Sta je onda znacila Rajiceva?!! Voditi svoj grad, a mrzeti ga. Ima li sta gore? A Beograd to dozivljava vec 60 godina. Kako tome stati na put? Pobuna!!!
 
svrca":1zghhjdv je napisao(la):
To samo pokazuje ko i kako odlucuje o ovom gradu. Ljudi koji su nespremni da zaloze svoje autoritete da ovaj grad dobi
je najbolje. Uraditi ovako nesto se granici sa irealnim. Drskost i bezobrazluk i smejanje u lice celoj kulturnoj javnosti i gradjanima ovog grada. Ne zna se sta je gore, to sto oni to rade ili to sto to nikome ne smeta. Ugroziti ambijentalnu celinu na najvulgarniji nacin(zute ploce!!!) kada je i najvecem laiku jasno da ceo taj prostor od Obilicevog venca do Vasine mora da bude poplocan granitom. Sta je onda znacila Rajiceva?!! Voditi svoj grad, a mrzeti ga. Ima li sta gore? A Beograd to dozivljava vec 60 godina. Kako tome stati na put? Pobuna!!!
Pa tesko, tesko da se u Beogradu to desava 60 godina :notok: . Nazalost, ono sto je mozda ovde nama jasno, vecini sugradjana nije nakon bajkovitih tv-reportaza i tupavih novinskih clanaka, bas kao sto narod misli da je gradska organizacija Eurosonga bogznakakava (najbolja do sada), a zapravo smo potpuno zaj*** stvar sto se tice propratnog programa u gradu i nekih drugih stvari u samom prenusu kao sto su kolazi Beograda i Srbije...
 
Pa jel ste pisali Gradu i nadleznima i izrazili svoje negodovanje??? Jedino to moze sada eventualno nekako da ili uspori radove ili natera nadlezne da se zapitaju..
 
Nenad":2r58vs3i je napisao(la):
Pa jel ste pisali Gradu i nadleznima i izrazili svoje negodovanje??? Jedino to moze sada eventualno nekako da ili uspori radove ili natera nadlezne da se zapitaju..
Bez uvrede, ali da su nadležni imali običaj da se zapitaju šta rade, ne bi većina u Gradskoj skupšini prešla u ruke "Haške koalicije"...
 
Pitali se nadlezni ili ne, za sada im sve prolazi zato sto nemaju nikakvu kontru. Ako se niko ne zali ili ne kritikuje, zasto bi oni nesto menjali?

Ako im stigne 1.000 emailova da gradjani nesto ne zele, ne mogu bas sve da ih izignorisu.
 
Vrh