Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Sledeca ulica na redu za unistavanje je Krunska. Pre neki dan su potpuno raskopali trotoar na potezu od Golsvortijeve do Koce Kapetana.
 
Ajde jos i Krunsku da isfusare pa cu onda sa prozora morati da gledam to njihovo sranje. Dokle ovo vise!?
 
Mene pored isfusarenog trotoara jos vise brine parkiranje. Na svim dosadasnjim "rekonstrukcijama" smanjivan je broj parking mesta koja su na Vracaru i Krunskoj pogotovu vise nego deficitarna.
 
Да није у Крунској ипак у питању ово

Понедељак, 26. мaj 2008.

Радови на водоводној мрежи у Баба Вишњиној улици

Због планираних радова на водоводној мрежи, у уторак, 27. маја, од 15 до 20 часова без воде ће остати потрошачи у Баба Вишњиној улици, од Крунске до Његошеве улице.

За све додатне информације потрошачи се могу обратити Контакт центру ЈКП „Београдски водовод и канализација” на телефон 3606-606, а информације о планираним радовима и кваровима на мрежи могу се потражити и на веб-адреси www.bvk.co.yu .
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1317200
 
Ne bih rekao, Babavišnjina je bliže pijaci, ovo je ka Beogradskoj, između DS-a i Teslinog muz.
 
Pa cekaj malo vrachar rece izmedju Golsvortijeve i Koce Kapetana a ti sada pricas o sasvim drugom delu ulice. Gde se kopa?
 
A, moja greška, ja pričam o onoj raskopanoj raskrsnici, a ne trotoaru.
Mislim da je neko postavio sliku te raskrsnice, samo ne znam tačno na kojoj temi, mislio sam da je ovde.
 
Ljudi,vec duze pratim teme o uredjenju Beograda i do sada nisam dao svoje misljenje,ali ovo je prevrsilo svaku meru!! Ovih dana cujem da neko kritikuje formiranje vlasti (DSS,SRS i SPS-a) na nivou grada, u smislu da nam treba demokratska vlast i kako samo "demokrate" znaju sta je potrebno gradu i da je bez njih "potop" i bla bla bla.......i to me jako nervira. Da se razumemo, ja nisam politicki opredeljen ni za jednu od opcija,ali smo videli prethodnih nekoliko godina da su "demokrate" skoro sve sto su uradili u gradu isfusarili najgore (da ne gresim dusu bilo je i dobrih stvari). Tako da se zapitam zasto jednostavn ne prepuste vlast nekim drugim da pokusaju,pa da vidimo da li ce ti "drugi" biti bolji. (Ja sam za one koji imaju bolji plan,koji su posteniji i koji su za izgradnju "teskog" metroa). Verovatno se plase da ce pola njih zavrsiti po zatvorima,pa se sada grcevito bore za svoje pozicije. Meni nije bitno ko ce biti na vlasti u Beogradu,nego samo da se sve radi brze,lepse i kvalitetnije. Sto konkretno tice trotoara i ulica (posto je to tema),one su uradjene nikad gore. posle kratkog vremena su pocele da se raspadaju,ali kada sam cuo da ce isto tako raditi Cika Ljubinu hteo sam da bacim bombu na gratsku vladu. Da li taj ko ugovara posao ima barem malo znanja i ukusa? Kako ih nije sramota da zamazuju ljudima oci. Pa svako normalan zna o cemu se radi i da je neko stavio pare u dzep. Ovaj forum je koristan da svako kaze svoje misljenje,ali ne i da uticemo na neke odluke grada. Za to bi moralo malo vece aktiviranje. A i ko pita nas forumase kojima je zaista stalo do Beograda. JA bih najvise voleo da svakog jutra pre jutarnje kafice kada dodju na posao ljudi koji su zaduzeni za beograd,procitaju ovaj nas forum i vide sta muci nas obicne smrtnike (mozda bas tu nadju neke zanimljive predloge). Da ne pocinjem temu o metrou (je*******.. ih "laki" metro). Toliko sam besan ogorcen, da bih mogao 3 dana da pisem o problemima Beograda i njihovom (ne)resavanju
 
Moje misljenje je da problem oko uredjenja ulica lezi u tome da se stalno potencira kilometraza rekonstruisanih ulica a ne kvalitet izvedenih radova. Cak sta vise siguran sam da vecina gradjana ima odnost prema tome 'daj sta das' samo da se nesto radi ne gledajuci koju godinu unapred kada se "rekonstruisane" ulice raspadnu. Problem je sto smo mi kao narod prilicno neobavesteni u tom smislu i da se zato prelazilo preko dosadasnjih slucajeva rekonstrukcije. Ovde se jednostavno vise ne radi o rokovima i obecanjima koji su postali politicka moneta za potkusurivanje nego o realnom stanju na terenu i evidentnom nekvalitetu. Sto se neobavestenosti tice mislim da je i nasa uloga da probamo da javnosti predocimo probleme i pokazemo standarde ispod kojih se ne sme ici.

Sutra je novi dan i videcemo kako ce i da li ce ovo medijski biti ispraceno a verujte mi redakcija Beobuilda se potrudila da prakticno svi mediji (pre svega novinski) budu upoznati sa trenutnom situacijom. I zato zelim da istaknem vaznost diskusija na forumu koje ce u mnogome pomoci da se iskristalisu stavovi i standardi po pitanju mnogih gradskih i urbanistickih tema ispod koji se nesme ici a na koje zelimo da skrenemo paznju
 
Energoprojektov list, broj za mart-april, donosi izmedju ostalog vest da bi pocetkom juna trebali poceti radovi na ulici Jurija Gagarina, na raskrsnici sa Milentija Popovica. Radovi obuhvataju izgradnju novog zeleznickog nadvoznjaka duzine 188 metara od prenapregrnutog betona, rusenje postojeceg celicnog nadvoznjaka i probijanje nasipa ka Trecem bulevaru u duzini od 1km, i na kraju prosirenje same ulice J.Gagarina. Vrednost radova je 7.5miliona evra, rok 18 meseci.
 
Moram opet da se ponavljam i da nije u Beogradu u pitanju stanje na vlasti, vec stanje uma.
 
VAŽNO!!!
Danas sam prošao Čika Ljubinom i bio je jedan kamino, istovarivali su ploče, ali GRANITNE!!!
 
Odlicno! Jel su iste kao one u KM i Kralja Petra? Nadam se da ce i "sara" da bude ista, tj. sa onim manjim kamenim kockama izmedju!
 
Iste su, ali nisu glatke, već kao u Rajićevoj, malo su naborane. Već su postavili divne kockaste šahtove sa onim savršeno stilizovanim grbom grada Beograda.. Na onaj sloj šljunka ili čega već su lupili sloj asfalta. Gomile sa pločama su raspoređene na sve strane. Inače, dok su radili, uradili su novu izolaciju bitumenom za podrum FF-a.
 
Brate ako zaista postave granit onda je ovaj forum postigao Veliku Pobedu! :) Puno nas pa i ja :) je slalo mejlove Gradu i Studiju B izgleda da se isplatilo ,onda će nam ovaj model akcije pomoći da se izborimo i za druge projekte, izgleda da nas puno ljudi prati i izgleda da postajemo pravi građanski lobi! :cool:
 
Ja ne mogu da verujem - iskreno, sad mi je zao sto nisam u Beogradu, otisao bih da se uverim svojim ocima. Ljudi, kolege i koleginice forumasi, svaka vam cast! :)
 
Ali, ono sto mi je najzanimljivije jeste odakle im granit ako su planirali behaton. Tj. tender za granit ne moze da se raspise i sprovede za dva dana.

Znaci li to da Grad negde ima puno stovariste granita koje steka za slucaj da im Beobuild malo skace po glavi :D

Shalim se malko.

Svaka cast!

Sta cemo sad da trazimo :D
 
Homer Jay":2sb4fe9g je napisao(la):
Ali, ono sto mi je najzanimljivije jeste odakle im granit ako su planirali behaton.
Ako se dobro sećam, projekat o kojem se ranije pričalo je da će sve ulice u okolini Knez Mihajlove da se popločaju granitom. I might be wrong..
Kako je jedna paleta behatona završila tamo je krajnje čudno. Još samo da postave mine na svim ulascima u pešačku zonu, i bilo bi divno. Posledjni put kad sam prošao Rajićevom, bila je gomila parkiranih kola.. :/ A nju sa baš lepo uradili sa dosta zelenila.. :)
 
^^ ja im vise nista ne verujem tako da su sve malverzacije bile u opticaju sto se tice te rekonstrukcije. Ili je u pitanju velika "slucajnost" ili ne zele nikakve skandale i skandalcice u ovom periodu kada se formira nova gradska vlast

U svakom slucaju ucinili smo sve sto smo mogli i tako cemo raditi i ubuduce jel se ovakvi propusti ne smeju tolerisati a to da li je bas nasa inicijativa promenila situaciju na terenu pokazace vreme ali najbitnije je da se situacija krece na bolje i da nam grad bude lep kako zasluzuje :gobb:
 
Kontam šta misliš.
Za svaki slučaj, evo i slike, doduše sa mobitela i šti, ali se makar (valjda) vidi da nije behaton.
dsc00225kq9.jpg
 
^^ ova fotka me podseća na sletanje na mars :D
 
Igor":2mj1o59g je napisao(la):
^^ ja im vise nista ne verujem tako da su sve malverzacije bile u opticaju sto se tice te rekonstrukcije. Ili je u pitanju velika "slucajnost" ili ne zele nikakve skandale i skandalcice u ovom periodu kada se formira nova gradska vlast
I ja mislim da nije bila greska onolike kolicine betonskih plocica. Zato treba nastaviti pratiti kako se Cika Ljubina radi da ne bi posle svega doslo do nekog polovicnog resenja. Eto, za malo pa bi smo danas vec mozda gledali kako se one zute ugradjuju....
 
Vrh