Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

@Ambassador
Prodji jos jednom Njegosevom i malo bolje zagledaj pa ces videti da je stanje ocajno. To ne lici ni na sta. Pa necemo valjda tako da obnavljamo ulice. Lepo to izgleda kad se obnovi i kad je novo ali je problem u tome da je to tako nekvalitetno i da ne moze da izdrzi ni dve godine. Neko se definitivno opario za sve to a ako to nije slucaj onda oni koji vrse renoviranje ulica nista zivo neznaju o svom poslu i tu smo onda u jos vecem sosu.
 
Kontam ja da je sve to nekvalitetno,ali mislim da je mnogo, mnogo, mnogo bolje od asfalta, i u odnosnu na to kako su radili u početku, sada su se malo uhodali (ne govorim o ovih baš par poslednjih). Ne mislim da su naš problem ulice, već je problem suštinski, sistemski. Sa nestropljenjem čekam da kupim novu knjigu Dubravke Stojanović, Kaldrma i asfalt, proučavala je modernizacjiu beograda početkom 20 veka. Gde ti shvatiš da su oni 35 godina raspravljali da li Beogradu treba kanalizacija, a da ne pričamo o struji i višespratnicama.
 
Da kapiram sta hoces da kazes i slazem se u potpunosti sa tobom. Gde kupujes knjigu tj. ko je izdavac?
 
^^Такође, сјајно је било слушати је.
За оне који су пропустили следи мој омиљени део излагања, негде почетком ХХ века одлучише власти да олакшицама поспеше изградњу виших зграда и тада кренуше да се граде двоспратнице, током десетак година никло је око 500 двоспратница али су онда Радикали кренули да пљују по тим олакшицама које користе само богатима а и Београд је почео сувише одударати од остатка Србије и слични аргументи који су нама данас, је'л, незамисливи. И наравно успели су да издејствују укидање истих.
 
Pa verovatno ću sutra banuti na promociju:
10. maja, u subotu, u Kulturnom centru Beograd, u 20.00 promocija knjige Dubravke Stojanović: Kaldrma i asfalt. Govore: Latinka Perović, Ivan Medenica, Miljenko Dereta. Posle promocije druzenje sa gostima Peščanika: Petar Luković, Corax, Biljana Srbljanović, Teofil Pančić, Nadežda MIlenković, Ivan Čolović...

A trebalo bi da ima negde u gradu, ima sigurno u Beopolisu, jer im je na listi najprodavanijih, a ne znam ko je izdavač, sad pokušavam da pristupim COBISSu, ali ne mogu. Možda Fabrika knjiga ili tako neko?


Ona je gostovala u prošlom Peščaniku, možete je slušati, ali sam ja mislio da kad izaće transkript obesim ga ovde na zanimljivosti o Beogardu.
 
Ambassador":3hhxu0n5 je napisao(la):
Kontam ja da je sve to nekvalitetno,ali mislim da je mnogo, mnogo, mnogo bolje od asfalta, i u odnosnu na to kako su radili u početku, sada su se malo uhodali (ne govorim o ovih baš par poslednjih). Ne mislim da su naš problem ulice, već je problem suštinski, sistemski. Sa nestropljenjem čekam da kupim novu knjigu Dubravke Stojanović, Kaldrma i asfalt, proučavala je modernizacjiu beograda početkom 20 veka. Gde ti shvatiš da su oni 35 godina raspravljali da li Beogradu treba kanalizacija, a da ne pričamo o struji i višespratnicama.
Sve zavisi. Betonske kockice su dobre za neke malo manje ferkventne ulice gde je opterecenje manje, naravno, ako se uradi ljudski. Za velike bulevare i prometne ulice su dobri ili kamen ili asfalt koji moze jako dobro da izgleda ako se uradi kvalitetno. Ovo sam slikao prosle godine u Monaku gde su sve ulice asfaltirane na ovaj nacin:

princes_grejs.jpg
 
Zna li neko odgovor na sledeće pitanje: kada će početi radovi na proširenju ulice Maksima Gorkog (od Kalenić Pijace do Ustaničke)? :) I da li će se nešto menjati u izgledu okolnih ulica: Golsvortijevoj, Sinđelićevoj, Kalenićevoj...
 
Na zalost jos uvek nema naznaka kada ce se sa time poceti, ali tesko da ce to biti uskoro. O ovim ostalim ulicama jos uvek nista nije receno, a za taj deo grada jos nije uradjen detaljni urbanisticki plan.
 
Apel da se ponovo popoločaju Terazije izgledaju očajno kocke razvaljene na ulazu u Knez ,zaista strogi centar liči na Tiranu umesto da Grad izdvoji sredstva da se Terazije uljude tako što bi se popločale kvalitetnim granitom koji bi bio prikazan kao mozaik koji bi simbolizovao antički period Rimske imperije, a ako već ne može na sredinu zbog saobraćaja ili možda može negde ispred RKB da se vrati stara ili napravi nova slična Fontana sa impozantnim slapovima koja bi simbolično podsećala na Ušće također, da se okreče fasade i osvetle da bar centar liči na EU gde su svi gradovi tamo uradili :D
 
Dejo... :) Vidi se da si mlad na ovom forumu ;)

Cekaj da se prvo gospoda dogovore ko ce grejati vladajuce fotelje sledecih godina, a do Unije i kvaliteta koji se u njoj primenjuje cemo na zalost sa nasim "vizionarima" jos da pricekamo....
 
Ma ja mislim da oni čekaju da se izgradi metro i da se izmesti saobraćaj sa terazija, pa neće da popločavaju sad, pa za par :p godina opet :p
 
Terazije bi mogle da se urede kao Trg Bana Jelacica u Zagrebu: da sve bude poplocano kamenom, a da sredinom ulice, pa dalje kroz Kolarcevu i prema Kalemegdanu idu tramvaji! Prizrenska bi se na vrhu zatvorila za saobracaj, tj. nastavljala bi se u tunel koji bi ulazio u podzemnu garazu (ispod celih Terazija) i istovremeno izlazio u Balkansku ulicu. Ta garaza bi bila povezana sa metroom i podzemnim stanicama kod Narodnog muzeja. Iz pravca Trga Nikole Pasica bi se takodje ulazilo u tunel, pa u garazu. :)
 
Genijalna ideja.Bas sam proletos isao Trgom Bana Jelacica i moram reci da je prelep!
 
Mislim da neko iz gradske uprave prati forum s obzirom da su ispravili one sje*******ane stubice u Brankovoj dan-dva posto sam izbacao hejt :D :lol:
 
Ne znam zasto si to tek sada primetio... ugao svake obnovljene ulice izgleda upravo tako. To je trenutno realnost obnavljanja ulica u Beogradu.
 
zbog tih coskova i nestrucnog uklapanja sa objektima koji su na samom trotoaru (semafori, stubici, zardinjere, sahtovi) propadne im sav trud oko ulepsavanja. zar nisu do sada provalili da coskovi u bg-u nisu kockasti vec obli i da bi bilo zgodno pribaviti kocke koje ce se savrseno uklopiti sa tom oblinom.
 
U dobro je, prosli put sam zamalo felne ostavio u rupama ove ulice...

Mogli su ovaj "prelaz" u drugu ulicu malo kvalitetnije da urade :nono:
 
Ja sam dosao u fazu gde hvalim Boga za svaku ulicu i puteljak gde ne stavjaju one raspale kockice. Tako da, sjajno za Djordja Vajferta :lol:
 
Na sajtu "Beograd Put" pise da se trenutno radi na rekonstrukciji trotoara u Cika Ljubinoj ulici. Jel ima neko informaciju sta je u pitanju? Poplocavanje trotoara ili?
 
To je ono parce izmedju Srpske Reci i Servantesa. Cini mi se da poplocavaju u Knez stilu.
 
^ma raskopali su ulicu u dubinu sigurno pola metra, to je onaj potez od servantesa do hugo boss-a, a gistro su kao svi radovi u gradu obustavljeni zbog evrovizije :D
 
Vrh