Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Docrtano preko noći. Sad je sve u savršenom redu.
 
Posle dve nedelje rovarenja, uspešno su završeni radovi duž Vasine i Studentskog Trga. Evo par slika sa lica mesta.

Ploče su previše komplikovane. tonBe je zakon. 8) A i odlično izgleda. Pogotovu sa otiscima cipela i potpisima.



Malo uspomena na radove, tik pored stanice 28/41, gde je trotoar već dovoljno uzak i tesan. Prava žurka kreće kad padne kiša, i kad ovaj deo levo uz zgradu postane jedna velika bara pa pešaci moraju ili kroz nju ili da preskaču rov. Pa ko preživi, pričaće.


Stanica 31 - malo potonulo al nema veze, dokle god se ne oseća neravnina pod radničkim cokuletinama, dobro je


Filološki fakultet - carstvo šahtova i tonbeta. Koji samo što ne potonu u jame ispod.




Pesak i šljunak™ sve rešavaju


I za kraj - mala uspomena koju su vredni radnici ostavili pešacima na poklon. Ono čuveno nema veze što je ostalo, spraće to kiša
image.jpg
 
Биће, за две године, рекли градски оци :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Поновио се Београд пут за 10 нових белих МАН кипера за зимску службу.
Beograd-put-2-v_1000x0.jpg
 
Sada se nabavljaju samo bela vozila za sve komunalne službe, meni je bilo lepše dok je svaka služba imala svoju boju pa su vozila mogla lakše da se prepoznaju.
 
И Зеленило се скоро поновило, набавили су МАН мешалицу и кипер четвороосовинац, исто бели. До 2000их је била актуелна жута боја за комунална возила, 2000их наранџаста а сада бела. У суштини службе нису имале различите боје, Београд пут конкретно има старе ФАПове жуте боје, као и Мерцедесе, а МАНове наранџасте, Чистоћа има углавном наранџаста возила изузев старих ФАП цистерни беле боје, Зеленило има и жуте старе и наранџасте новије ФАПове, и беле цистерне и ових пар нових белих камиона, водовод тек има шарениш, једино су у паркинг сервису сва возила бела. Моје мишљење је да возилима јавних предузећа поред логоа предузећа фали и грб града као вид униформности.
 
Ma i njih cemo da farbamo :)

Ovo je na konto odusevljenja i price o farbanju autobusa dok se vozni park raspada.
 
Bela boja mi je ok simbolizuje sigurnost i cistocu, ona ima pozitivnu konotaciju. Predstavlja uspesan pocetak, mozda je to ok po meni :D Dok tamno narandzasta sibilizuje prevaru i nepoverenje :D ovo sam pronasao na opusteno.rs znacenje boja hahahahhaha
 
Пресвучен је асфалт на овој улици https://www.google.rs/maps/@44.6989758, ... 312!8i6656 која спаја Ресник и Рушањ од пружног прелаза у Реснику до врха брда у Рушњу. То је била улица без једне једине рупе и колотрага. :shock: Од сужења Патријарха Димитрија код ДМБ сервиса до Болнице Нова Вита https://www.google.rs/maps/@44.733078,2 ... 312!8i6656 се такође обављају радови замене хабајућег слоја. По мени не толико ургентно али пут је фреквентнији.
 
Zato se nama na NBGD raspada infrastruktura a odgovor BGD puta na prijavu je da nadzorni organ ne zeli da im izda nalog za krpjenje.
 
Mислим да је од оснивања новог ЈКП Путеви Беоргада Београд пут сведен на извођача а да је то ново ЈКП преузело управљање путевима на себе (као што је ДЈП преузео организовање превоза на себе од ГСПа).
 
Nekrpe rupe ni sove strane grada ispucali su pare za ovu godinu
 
U zadnjih 20 godina nije bilo gore po pitanju rupa na kolovozima i trotoarima.
Svo odrzavanje je svedeno na minimum minimuma, pa ne cudi sto je na raskrsnici Visegradske i Kneza Milosa (jedne od najprometnijih i najvaznijih ulica u gradu) raspali asfalt i udubljenje duzine 2 metra.
Udarnih rupa ima po celom gradu i vecinom nisu ni krpljene od prosle zime.
I gde nema rupa, asfalt je vecinom ispucao i prve vece kise i mrazevi ce napraviti nove udarne rupe.

Interesantno je da je ulaz i izlaz sa macistrale u (u prethodnoj vesti pomenuti) rusanj u ocajnom stanju sa udarnim rupama na samom spoju magistrale i servisne saobracajnice.
I to se ne sredjuje a razlog je sto se prebacuje odgovornost izmedju grada (ulice) i republike (ibarska magistrala), dok se (ako je tacna vest o asfaltiranju) asfaltira put izmedju resnika i rusnja koji je zaista u dobrom stanju, sa kolovozom uradjenim pre desatak godina na kome nema ni rupa ni kolotraga ni nicega slicnog.
Istovremeno i u samom naselju, svaka intervencija vodovoda ili sl, ostavlja po jednu novu rupu koja ostaje trajno.




Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Za rupe koje ostavi vodovod prijava kom inspekciji
Ganjam ih za rupu u ulici vec 8 mjeseci juce su stavili ivcnjake i beton naravno ivicnjaci veze nemaju sa ostalima ceka se asfalt
 
Ne ganjam vise nikoga niza sta moj direktore.
Cimao sam Nadu iz BP, da me sramota.
Ispade ona narodna, "teras konja koji vuce" dok lezilebovici i dalje lade ja__a...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Bulevar kralja aleksandra od bolnice dragise misovica pa sve do belog dvora je katastrofalan, znaci bez preterivanja na svaki metar udubljenje u ube trake u u oba smera znaci ljudi koji idu u rakovicu kako bi izbegli guzve na rakovackom putu idu tuda ono je ljudi strasno da u najboljem delu grada najgora ulica ubedljivo svuda krljenja udubljenja , nikad gore stanje zaista nije bilo ovo postaje neizdrzljivo zajedno sa ovim guzvama, razmisljam biciklu da krenem da koristim jer jedino trotoari su u koliko toliko pristojnom stanju.Nego meni nije jasno da oni i dalje nisu shvatili da imaju pogrsne sastojke u asvaltu jer posle svake zime propadne.
 
Sve se to zna , nego je iskrenut sistem vrednosti...preovladjuje krilatica: ako ugradim kvalitetan materijal, sta cu sa radim slecede godine... :(
 

Prepucavanje u cijoj je nadleznosti ova rupa (grad ili opstina), rezultat : samo mi jadnici korisnici unistavamo vozila, nerviramo se, dolazimo kucama nervozni, psujemo drzavu i politiku...
Kamo srece bar da nam je pravni sistem uredjen pa nek se oni prepucavaju ko je nadlezan, tuzbica za nastalu stetu, plus izgubljeno vreme, strrees, nerviranje pa kad ih dobar advokat ojadi..nek se prepucavaju u cijoj je nadleznosti...al nije.. :(
Jbem ti politku jod jednom!
Koliko nam je Beograd nisko pao na nivo bliskoistocne kasabe...
 
Prijavljivati preko beokoma tvitera i komunalnoj inspekciji do besvjsti dok im ne dosadi i ne naloze da se ista zatrpa .Gradjane nije briga ko je nadlezan.
 
Vrh