Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Пут између Гроцке и Заклопаче који тако стоји већ 7-8 година (можда и више) иако су паре за асфалтирање добијене, а само један мали делић је асфалтиран и запуштен што се и види на слици.. Овако је било 2012 године
2012-05-03-415_zpsmzizbbu5.jpg

2012-05-03-429_zps0sz88ebn.jpg

2012-05-03-437_zpsctegtrwu.jpg
 
Катастрофа. Али, ако се сећам, ја сам још пре десетак година возио за Гроцку преко Заклопаче, ваљда од Врчина? То је други пут?
 
То си ишао главном улицом кроз целу Заклопачу па на Смедеревски пут, а овим путем би за 5 минута стигао из центра Зк. у центар Гр. без коришћења Смедеревског пута. Сада се из Врчина иде кроз Заклопачу па у центру скренеш лево узбрдо (из ЈНА у М. Тита), а да је ово урађено уместо крађе пара могао би само да продужиш право улицом ЈНА и стигнеш у центар Гроцке.
http://binged.it/1JHOTBV
 
Што би била и најбржа веза Гроцке са аутопутем ка Београду.
 
Relja plus 1 :)
super je sličica te je dobra prilika i za jednu nedoumicu
i dan danas verujem da se tu kao i u Beogradskoj (od Slavije ka pravnom) može voziti i po tramvajskoj baštici
mada su me mnogi ubedjivali u suprutno.... (pre par god. imao sam baš tu , manje ,,čukanje,, sa ishodom dogovora)
evo i ovde lepo se vidi na sličici da u pravcu Kalemegdana nema ni jednog saob. znaka koj bi tu delmu razrešio
...evetualno.... oznaka na kolovozu (puna linija)

Uglavnom nakon svake obnove te ulice zbog preopterecenosti oznake brzo nestanu pa nisu ni vidljive
mozda bi trebalo onim žutim kamenčičima tramvjasku bašticu
označiti ako vec nije dozvoljeno voziti po njoj
 
boca-ica":1msf141q je napisao(la):
Relja plus 1 :)
super je sličica te je dobra prilika i za jednu nedoumicu
i dan danas verujem da se tu kao i u Beogradskoj (od Slavije ka pravnom) može voziti i po tramvajskoj baštici
mada su me mnogi ubedjivali u suprutno.... (pre par god. imao sam baš tu , manje ,,čukanje,, sa ishodom dogovora)
evo i ovde lepo se vidi na sličici da u pravcu Kalemegdana nema ni jednog saob. znaka koj bi tu delmu razrešio
...evetualno.... oznaka na kolovozu (puna linija)

Uglavnom nakon svake obnove te ulice zbog preopterecenosti oznake brzo nestanu pa nisu ni vidljive
mozda bi trebalo onim žutim kamenčičima tramvjasku bašticu
označiti ako vec nije dozvoljeno voziti po njoj


Sudeći po punoj liniji između koloseka, i po tome da ne postoji znak da je zabranjeno za motorna vozila u baštici - jeste dozvoljeno.
Puna linija nije nacrtana zbog tramvaja :D
 
Hvala :)
inace bilo je vako... gužva....vozilo do vozila ... ja u baštici ... kolona se pomeirila i napravila neki metar medju prostora te ja kreno da se primaknem ....
i tras ....lik iz krajnje desne preko baštice opali polukružno da se vrati .... iaoj... .
.ja u njega posered... šteta njemu šteta meni ....pa na kraju...svak svoje nek opravlja :)

Kasnije sam razgovarao i sa nekim saobracajcima koj su me uveravali da sam suprer prošao (bez njih)
jer sam ja bio u prekršaju tom vožnjom po tramvajskoj baštici
te do danas ostah u nedoumici...

Prilikom rekonstrukcije - ulice obavezno treba vidno označiti šta je dozvoljeno a šta nije ,
kad ,,domorocu,, nije jasno ....kako li je tek gostima '? :roll:
 
Malo gledam na Googleu, i sve mi govori da je, prema horizontalnoj signalizaciji - dozvoljeno:
skretanje iz pravca Brankovog ka pristaništu:
https://www.google.rs/maps/@44.817085,2 ... 6656?hl=sr
ovde nema ni jednog znaka koji nalaže prestrojavanje zbog suženja u jednu traku
https://www.google.rs/maps/@44.818813,2 ... 6656?hl=sr
a ovde su obeležene po dve trake u oba smera - kao da isprekidana nastavlja tamo gde prestaje ivičnjak tramvajske trase (da ne napišem "baštice", bilo bi kontradiktorno)
https://www.google.rs/maps/@44.818548,2 ... 6656?hl=sr

tako da ispada da ni ti saobraćajci ne znaju regulaciju.

Da je zabranjeno - stajao bi neki znak. Eto, od mosta do Zadruge stoji znak za zabranjen smer.
 
Tako je Relja. Nema nikakve prepreke da se vozi po šinama. A i skretanje prema pristaništu je dozvoljeno ali kad dodješ tamo čeka te znak zabranje saobraćaj. Toliko o sistemu i Beogradu
 
i ja mislim da tu moze da se vozi po sinama.
ali sa druge strane, ni u nemanjinoj nema znaka da je zabranjeno voziti po sinama, niti postoji zuta traka, kamecici i slicno
 
У Карађорђевој улици је увек било дозвољено возити по шинама.
У Немањиној улици је забрањено возити по шинама, сем возилима посебне намене (хитна помоћ, ватрогасци, милиција).
 
relja":piqz70x7 je napisao(la):
.....tako da ispada da ni ti saobraćajci ne znaju regulaciju.....
:kk: :laugh: :lool: :laugh:
dobro... pa ko onda sigurno zna :roll:
 
U Karađorđevoj samo od Brankovog do Kališa. Od Brankovog do Ž. stanice ne sme.

TT
 
Све више рупа, а све мање асфалта
Н. ВУКИЋ | 16. јул 2015. 23:20 | Коментара: 5

Овогодишњим планом дирекције за путеве предвиђена обнова свега 90 саобраћајница, знатно мање него претходних сезона

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... je-asfalta
 
Ради се улица Вељка Лукића, од старе окретнице до В.А.
 
Ulice nam sve vise potsecaju na period sankcija.
Sramotno je da do jula meseca nisu pokrpljene makar udarne rupe po glavnim saobracajnicama.
Ocigledno je da i pored ustede koje je gradski budzet 'napravio' ne placanjem rate kredita za most, (kao i smanjenjem davanja trudnicama, djacima...) novca za funkcionisanje i makar interventno odrzavanje nema dovoljno...
 
А то никако није добро на дугорочан период јер ће се трошкови санације саобраћајница вишеструко повећати. Због изостанка санирања рупа, не само да се оне шире, него пропада и носећи слој.
 
Znam Stf.
Al to je na nasim prostorima postala vec uobicajen sled dogadjaja...
Upra o iz tog razloga i ne ocekujem bilo kakav boljitak kod nas, jer ovde se sve zapusti do stanja raspadanja, pa se gradi iznova.
Na temi o mostu na adi sam zastupao tezu da nismo sebi smeli da dopustimo izbor onako skupog resenja.
Neki drugi ljudi su bili stanovista da beograd 'zasluzuje' ovakav most, da bi bila sramota da 'greda' premoscava obale u glavnom gradu...
Sve je to lepo, ali mi nikako da shvatimo da smo SIROTINJA!!!
Sirotinja je primorana da bude krajnje racionalna i stedljiva.
No mi se na jednoj strani rasipamo, dok nam se na drugoj raspada pola grada.
 
Vrh