Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Snimljeno juče, nakon one oluje u petak

Slika033.jpg


Ne da su Djokovići imali sreće, nego.... :D
 
da li se nesto radi na fasadi i prilazima stadiona zvezde koji su pravo ruglo i sramota
 
acagroff":2w34vf5b je napisao(la):
da li se nesto radi na fasadi i prilazima stadiona zvezde koji su pravo ruglo i sramota
Мислим, нећемо да се врећамо! :D:D:D
Шалим се, требало би стварно макар да се пређе компресором, бојом на брзину и почисти у круг по систему да држи воду док не дођу мајстори који ће детаљно да одраде реконструкцију...уколико не буде варијанта куповања клуба због земљишта, па стадион на НБГД-у, а овде ко зна шта...време ће показати...сад су тренутно заокупирани уништавањем клуба...не могу о свему да мисле...:D
 
^ Ne bi me cudilo da ''poklone'' zemljiste nekom ''stranom'' investitoru! :rant:
 
спортски објекти осим арене су ругло не знам како организаторе није срамота да одведу спортисте на неуређена борилишта
 
N Marakani je postavljen video-bim tako sto je samo "prelepljen" preko semafora. Izgleda da je to privremeno resenje za Univerzijadu.

Inace, smesno je da marakana dobije video-bim tako preko noci, pa makar i privremeno, a da u Areni ona kocka cami suplja vec godinama jer ne mogu da nabave cetiri LED ekrana.
 
Taj video bim nece ostati za univerzujadu, koliko sam ja upucen to se fss otvorio samo za utakmicu reprezentaicje i bice razmontiran, ako vec nije.. Za univerzijadu je trebalo da se nabavi veci digitalni semafor, e sada zbog citave price oko skresanog budzeta stvarno ne znam da li ce tako biti.
 
Bazeni spremni za kupače

Kupališta na „Košutnjaku” i „Banjici”, posle Univerzijade, danas ponovo otvaraju kapije. – Sezona na „Tašu” zvanično startuje sutra
Od sutra će palilulski bazen biti otvoren Foto B. Pedović

Univerzijada je završena, prestonica je ispratila sportiste iz celog sveta, sunce je konačno ogrejalo i gotovi svi bazeni u kojima su se vodile borbe za medalje – spremni su za posetioce. Kupališta na Banjici i u Košutnjaku danas širom otvaraju vrata, a već sutra i „Taš”. Bazeni na „Olimpu” i SRC „Novi Beograd” uveliko dočekuju kupače. Cena dnevne karte je oko 200 dinara, radno vreme od 10 do 19 sati, a u ponudi je i noćno kupanje. Sreda je dan kad će, tradicionalno, osnovci uz đačku knjižicu besplatno moći da koriste bazene.

Jedno od najatraktivnijih prestoničkih kupališta, bazeni Sportsko-rekreativnog centra „Tašmajdan”, prve domaće plivače primiće sutra kada letnja sezona i zvanično počinje. Osim otvorenog, sugrađane svakog radnog dana i vikendom od 10 do 19 sati očekuje i zatvoreni bazen.

– Univerzijada je prošla – sve je spremno. Cena dnevne karte za otvoreni bazen je 250 dinara dok za zatvoreni staje 150, ali je on predviđen samo za rekreaciju. Mališani do sedam godina plaćaju 100, dok posle 16 časova ulaz košta 200 dinara. Uskoro uvodimo i noćno kupanje – objašnjava Marko Pavlović, pi-ar SRC „Tašmajdan” i napominje da je ove godine ulaz na bazene premešten pored stadiona. Prema njegovim rečima, osim prilike da se brčkanjem rashlade u vrelim letnjim danima, sugrađane očekuju i škole sportskog plivanja i vaterpola.

– Cilj nam je da osim vrhunskim bazenima posetioce privučemo i mnogim obrazovnim i zabavnim sadržajima, to jest da „Tašu” vratimo stari sjaj. Zato smo renovirali i kafić gde će uz muziku i hladno piće kupači moći da se opuste. Leto je tek počelo, biće još mnogo prijatnih iznenađenja – najavio je Pavlović.

Kupališna sezona danas zvanično počinje i u Sportskom centru „Banjica”. Dnevna karta za odrasle košta 250 dinara, a za mališane 150. Za brčkanje u dva olimpijska bazena, od kojih je jedan namenjen neplivačima, može se kupiti i poludnevna karta za 200 dinara, a važi od 15 do 19 časova.

Slična situacija je i na bazenima „Košutnjak”, koji su pod upravom Republičkog zavoda za sport. Zbog Univerzijade, sezona koja je počela još polovinom juna, nastavlja se danas i traje do 31. avgusta.

– Dnevna karta košta 200, poludnevna 150, a dečja 100 dinara. Za noćno kupanje neophodno je izdvojiti 150 dinara. Tu su i sezonske propusnice koje se mogu nabaviti za 5.000 dinara i važe i za noćnu smenu, kao i mesečne karte po ceni od 2.500 dinara koje obezbeđuju kupanje samo u toku dana. Zavod je i ove godine angažovao brojno obezbeđenje i spasioce – rekao je Jasminko Pozderac, direktor Republičkog zavoda za sport.

Vrata bazena Sportskog centra „Olimp” i „Novi Beograd” širom su otvorena skoro mesec dana, ali zbog lošeg vremena izostale su uobičajene gužve. Kako objašnjavaju u ovim centrima, prava sezona tek počinje.

– Očekujemo da visoke dnevne temperature konačno vrate kupače u bazene koji su od 14. juna do danas bili otvoreni samo 13 dana – objasnio je Branko Najman, menadžer za sport i rekreaciju SC „Olimp”.

J. Cvetković
izvor: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Bazeni-spremni-za-kupache.lt.html

sta znaci ovo da je unutrasnji tas predvidjen za rekreaciju? tu je kolko tolko uredjeno plivanje, je l?
 
Univerzijada je prošla, ali drago mi je da se nastavlja sa rekonstrukcijom pojedinih sportskih objekata:

Raspisivanje konkursa za sanaciju centra "11. april"

BEOGRAD, 29. avgusta (Tanjug) - Agencija za javne nabavke raspisaće konkurs za sanaciju Sportsko-rekreativnog centra (SRC) "11. april", čime će Beograd imati tri bazena spremna za treninge profesionalnih plivača i rekreativaca, saopštio je danas Beoinfo.

Javnim pozivom biće obuhvaćena sanacija kotlarnice, podstanice, filterskog postrojenja, bazenske tehnike, garderobnog prostora, mokrih čvorova, poslovnog prostora i dela objekta tog sportskog centra.

Renoviranje ruiniranog bazena u SRC "11. april" predstavlja nagoveštaj da ćemo u budućnosti imati još mnogo sportskih šampiona kao što su Nadja Higl i Milorad Čavić, izjavio je gradski sekretar za sport i omladinu Aca Kovačević.

"Ovo je prva faza radova, posle koje ćemo znati šta još treba da se uradi. Na kraju ćemo dobiti bazen olimpijskih razmera u kojem će, pored vrhunskih plivača i talenata, moći da uživaju i rekreativci", rekao je Kovačević.

On je dodao da će Beograd uskoro imati tri bazena koja odgovaraju visokim standardima treninga plivača - jedan na Tašmajdanu, drugi u SRC "Milan Gale Muškatirović" i treći u SRC "11. april".
Izvor: Tanjug
 
A sta se desava sa 25. maj? Koliko vidim, tamo se na bazenima bas nista ne radi..
 
Pošto radimo na rekonstrukciji Galeta, evo dokle smo stigli:
Opština Stari Grad je, kao investitor, prethodnih 1,5 godinu projektovala rekonstrukciju i sanaciju postojećih bazena i skupljala uslove, dozvole i saglasnosti. To je trajaaaaalo, jer se Sportski centar vodi kao deo Kalemegdana, a i ceo kompleks je zaštićeno arhitektonsko delo. Bilo je potrebno sve papire odraditi u Ministarstvu i proći kroz republičku Revizionu komisiju i kroz Republički Zavod za zaštitu spomenika.
Kada su početkom ove godine projekti, uslovi, dozvole i saglasnosti dobijeni, Grad je izrazio želju da dobije „ozbiljne takmičarske bazene“, jer postojeći to nisu (veliki zatvoreni bazen je širok 21m umesto 25m, otvoreni mali bazen je previše mali, a otvoreni veliki bazen ima nepravilni oblik).
Takav zahvat prevazilazi opštinski budžet, pa je Opština tražila finansijsku pomoć od Grada. Kada je Grad dao saglasnost na takvu pomoć, Opština je ponovo (tokom proleća) počela ceo proces ispočetka, jer zakon tako traži.
Očekujemo da će krov velikog bazena biti saniran na jesen a da će radovi na dogradnji bazena početi na proleće.
 
mirka387":1hhuspa8 je napisao(la):
Pošto radimo na rekonstrukciji Galeta, evo dokle smo stigli:
otvoreni mali bazen je previše mali,
Mali za sta. Pa on se i onako koristi iskljucivo za brckanje i rekreaciju. Bolje da to ne diraju ako nemaju para. Ako vec zele da trose pare bolje da uloze u neki dodatni sadrzaj kao sto su neki bolji tobogani i slicno.
Inace na 25. maju sam proveo 3 lepa leta kad sam bio klinac u prvoj polovini devedesetih i tamo konacno naucio i da plivam. Kartu nikad nisam nikad placao. Prolazio sam ili ispod ili preko ili kroz ogradu :D . Bas mi je zao sto je ovako propao :(

Inace potpuno podrzavam ovo prosirivanje velikih bazena na nivo olimpijskih.
I jos jedna stvar. Negde sam video/procitao kako otvorene bazene van sezone prekriju balonom pa se on tako moze koristiti tokom cele godine. To prekrivanje cenim ne kosta vise od 200-300K eura, pa bi se tako svi otvoreni bazeni u Beogradu mogli na taj nacin staviti u funkciju van sezone za manju vrednost nego da se izgradi jedan novi zatvoreni bazen.
 
Nikola":2y2h8a76 je napisao(la):
Prolazio sam ili ispod ili preko ili kroz ogradu :D . Bas mi je zao sto je ovako propao :(
E pa da si plaćao kartu, verovatno ne bi propao.:grand:
 
Nikola":147l58yl je napisao(la):
I jos jedna stvar. Negde sam video/procitao kako otvorene bazene van sezone prekriju balonom pa se on tako moze koristiti tokom cele godine. To prekrivanje cenim ne kosta vise od 200-300K eura, pa bi se tako svi otvoreni bazeni u Beogradu mogli na taj nacin staviti u funkciju van sezone za manju vrednost nego da se izgradi jedan novi zatvoreni bazen.
Ako mogu fudbalski tereni sirom grada (OK, mozda lupam, ja znam za jedan) da budu "pod balonom", ne vidim zasto u principu ne bi mogao bazen. Mada, balon mora biti dobro izolovan (verovatno ne isti kao taj koji se koristi za fudb. terene) zbog grejanja i tako to.
 
U principu treba da od one rupe od akva parka naprave 5 pokrivenih olimpijskih bazena, saunu, teretanu, svlačionice, tuševe i ostali neophodan sadržaj.
 
bigvlada":1r4e7wa8 je napisao(la):
U principu treba da od one rupe od akva parka naprave 5 pokrivenih olimpijskih bazena, saunu, teretanu, svlačionice, tuševe i ostali neophodan sadržaj.
E, a kad sam ja to pričao....
 
Ziveo Cavic,da nema njega ne bi smo dobili nijedan zatvoren bazen u funkcionalnom stanju osim Tasa :kk:
 
Nikola":1vybq6zb je napisao(la):
mirka387":1vybq6zb je napisao(la):
Pošto radimo na rekonstrukciji Galeta, evo dokle smo stigli:
otvoreni mali bazen je previše mali,
Mali za sta. Pa on se i onako koristi iskljucivo za brckanje i rekreaciju. Bolje da to ne diraju ako nemaju para. Ako vec zele da trose pare bolje da uloze u neki dodatni sadrzaj kao sto su neki bolji tobogani i slicno.
Отворен базен је дужине 33,5 м тј. дужине неопходне за ватерполо утакмице које су се само неколико пута уопште и играле напољу. Ако би и тај базен био по Олимпијским размерама то би било фантастично. Затварање балоном би било јако скупо, али би се свакако користио током лети. 25. мај су користили осим неколико пливачких клубова и ватерполисти, перајаши, уметничко пливање, рониоци, рекреативци, школе пливања итд. Значи потреба за базеном, пре свега затвореним је огромна.
 
Поштована Мирка,

Захваљујемо вам се на овим вашим вредним информацијама. Међутим, треба народу појаснити да се дозволе и сагласности и код завода за заштите природе и завода за споменичку културу, као и код свих институција везаних за урбанизам на нивоу општине и града дозволе могу регулисати за мање од 7 дана. Препројектовање шкољке базена на нову димензију као и идентификација врсте и обима радова те спецификација додатних потребних средстава такође може да се уради за мање од 7 дана.

Према томе, очигледно је као и све у овом друштву да није проблем експерата, експертиза, познавања материје и ажурности стручњака, већ проблем су ПАРЕ-ФИНАНСИЈЕ. У овој земљи кад политичари или власт кажу ''обезбеђене су паре'' итд.... то значи НИШТА! Тек кад се распише тендер и кад инвеститор а у овом случају општина Стари Град буде спознала да у сопственим изворима и ресурсима има потребна средства тада је могуће и за мање од ТРИ МЕСЕЦА завршити комплетну реконстркуцију базена Гале Мушкатировић.

Наиме, није потребно рећи о компетемцијама јаких фирми у Београду (Машино пројект је требало ту да буде главни извођач), није потребно наводити за које време је уређен терен за АТП Турнир, такође на Галету (у тренутку кад грађевинска сезона није дозвољавала да се ишта бетонира и асфалтира. Није потребно помињати да је за реконструкцију крова на Ташу било потребно више од годину дана. Зашто овде то треба помињати? Зато што овде има и знања и памети и искуства и жеље и воље и све јако брзо можемо да регулишемо АЛИ само НЕМА ПАРА.

Знате, да има пара било би стотина Нађа Хигл, стотине Милорада Чавића, ова земља би могла да се само по том основу у свету промовише. Да ли то до нечијих мозгова допире?
 
Auuuuu stylenbgd, to u teoriji možda tako funkcioniše (vezano za 7 dana), ali je praksa i brojnost zahteva surovo drugačija, a o nepostojanju koordinacije između službi koje (g)rade po gradu tek da ne pričamo. Jedino EDB unosi sve svoje promene i prijavljuje ih nadležnim organima dok npr. Telekom i ostale kompanije to vrlo retko čine. Količinia zahteva koja se predaje određenim službama daleko prevazilazi njihov maksimalni kapacitet sa trenutnim procedurama, a dobar broj podnetih zahteva je nepotpun i onda mora još da se čeka da podnosilac dopuni papirologiju.

Beogradu kao sistemu je potrebna jedna ogromna reforma kako organizaciona tako i ona proceduralna, a o javnosti i transparentnosti postupka tek da ne pričam. Neke službe bi tom reformom ostale bez 20%-40% svojih zaposlenih koji bi bili višak, dok bi opet neke druge službe morale da zaposle nove kadrove.

Pare jesu važne u celoj priči, ali nema tih para koje mogu da nadomeste loše planiran temelj kao što je organizacija sistema.
 
Poštovani stylenbg,
Veoma ste u pravu što se tiče potreba Beograda. Kao što sam u svom postu napomenula, biće rekonstruisani i unutrašnji i otvoreni bazeni i Beograd će nakon rekonstrukcije na Galetu imati dva bazena, olimpijskih razmera, na kome će moći da se odigravaju i treninzi i takmičenja i brčkanje.
Dalje, što se tiče Vašeg drugog posta, uveravam Vas da niste u potpunosti u pravu.
Prvi deo koji se tiče dobijanja saglasnosti ne stoji, i konstatacije: „Međutim, treba narodu pojasniti da se dozvole i saglasnosti i kod zavoda za zaštite prirode i zavoda za spomeničku kulturu, kao i kod svih institucija vezanih za urbanizam na nivou opštine i grada dozvole mogu regulisati za manje od 7 dana.”. Gale se nalazi u okviru Kalemegdanske tvrđave, a i značajno je delo arhitekture, sve dozvole se dobijaju na nivou Republike Srbije, tj. Ministarstva, tako da te procedure često traju duže od 7 dana.
Dalje, „Preprojektovanje školjke bazena na novu dimenziju kao i identifikacija vrste i obima radova te specifikacija dodatnih potrebnih sredstava takođe može da se uradi za manje od 7 dana.” bi možda moglo da traje 7 dana (mada ni u to ne verujem), ali izrada projekta rekonstrukcije kompletnog Sportskog centra traje mnogo duže. Pod projektom podrazumevam idejno rešenje, pa nakon toga idejni projekta, pa tek onda glavni projekat.
Da ne pominjem da Investitor podleže Zakonu o javnim nabavkama i da je za izbor projektanta, konsultanta, izvođača ili bilo koga sa kim treba da sklopi ugovor, neophodno sprovesti proceduru koja traje od 1, a najčešće minimalno 3 meseca.
ATP turnir i parking na Galetu su početi da se rade u zimu, ali je gro radova (betoniranje i asfaltiranje) rađeni na početku građevinske sezone. Bilo je lepih dana, a i temperatura je bila sasvim prikladna za izvođenje ovih radova .
Konstatacija da je: “Mašino projekt je trebalo tu da bude glavni izvođač” opet ne stoji, jer je Mašinoprojekt velika projektantska kuća i ne bave se izvođenjem radova. Proverite na http://www.masinoprojekt.co.yu/
Ali da ne dužimo, vreme je takvo, kakvo je, želja postoji, na realizaciji te želje se radi. I iskreno se nadam kao i svi vi da ćemo imati ne samo bazene, već sportski centar koji će biti ponos ovog grada
:)
 
Vrh