Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Мирка, како напредује обнова Галета, докле се дошло?
 
Zbog svima poznate situacije oko krize (Seke :) ), Opština i Grad su doneli odluku da dalje samostalno rade na obnovi Galeta, tempom za koji budu imali sredstava, tako da nisam više u toku :)

Informišem se kao i Vi :)
 
Хвала Мирка, у принципу сам и чекао такав одговор. Нема пара ;)
 
Objekat koji je planiran za Univerzijadu. Sportska hala u Pancevu je trenutno u fazi postavljanja Krovne konstrukcije. Izvodi se u tehnici Lepljenog Lameliranog Drveta (LLD) Imam par rendera iz faze projektovanja. Uskoro cu postaviti i slike sa lica mesta.
1.jpg

5.jpg

7.jpg

9.jpg

11.jpg

Ovo su sve radni renderi iz Cada. Radjeni zbog provere geometrije.

Prodje Univerzijada...a hala jos nije gotova.
 
Prevrcem po internetu da bi saznao jednu jednostavnu informaciju... ( tako sam na ovu temu i dospeo )...

Koliki je kapacitet onih bazena na kosutnjaku. Koliko kupaca mogu prime, koliko gledalaca kad su takmicenja. Koliko ima mesta na parkingu.

Jedva nadjem sait republickog zavoda za sport koji je vlasnik objekta.

Odem tamo i nadjem samo nekakav tekst kako se na tim bazenima leti kupaju deca i igraju pod budnim okom spasilaca i tome slicne gluposti...
A ovoga naravno nigde...

Gde mogu da nadjem takvu informaciju...
 
Stadion „Tašmajdan“ do kraja 2011. k’o nov
M. Bulatović - 16.09.2010. - 02:08
Konačno je došlo vreme da posle višegodišnjeg propadanja stadion Tašmajdan dobije tretman i izgled kakav zaslužuje, jer će u projekat sanacije stadiona i radova na otvorenom bazenu biti uloženo oko 500 miliona dinara...
Sredstva su obezbedili gradske i republičke vlasti, a radovi bi trebalo da budu gotovi do kraja iduće godine.
tas-v.jpg

Kultno mesto za okupljanje Beograđana, koji su na stadionu ugostili i najveće muzičke zvezde poput Tine Tarner, Reja Čarlsa i mnogih drugih, trebalo bi uskoro da ponovo postane redovno mesto za okupljanje svih generacija i mesto organizovanja zabavnih, muzičkih i sportskih aktivnosti.
- Plan je da do kraja sledeće godine, ako ne i ranije, svi radovi na sanaciji budu završeni. U pitanju su obimni radovi, jer će na stadionu biti urađeno sve od instalacija do novih reflektora. Znači, biće sređene tribine, svlačionice, teren, kao i sala koja se nalazi ispod tribina. Kompletno će biti urađene instalacije vodovoda, kanalizacije, strujna instalacija, a biće postavljeni i novi reflektori - kaže za „24 sata“ Aca Kovačević, gradski sekretar za sport i omladinu.
Posebna poslastica je i podatak da je u planu da od iduće zimske sezone Tašmajdan bude i mesto gde će Beograđani klizati, s obzirom na to da će po završetku radova proraditi i nekada popularno klizalište. Pored sanacije stadiona, u planu je da do kraja iduće godine otvoreni bazen dobije i montažno-demontažni balon, koji će omogućiti da se bazen koristi i zimi. Leti će se balon uklanjati.
- Cilj je da po završetku letnje sezone dobijemo još jedan olimpijski bazen koji može da se koristi i za manifestacije i za rekreaciju. Postoji takozvana topla veza između otvorenog i zatvorenog bazena, tako da će i bazen koji će prekrivati balon bez problema moći da se greje - kaže Kovačević.
Najmlađe Beograđane obradovaće i to da će dečji bazen sa toboganom biti u funkciji sledeće sezone.

24 sata
 
Otvorili smo blog koji ima za cilj da se pokrenu nadlezni da se ocuva Omladinski stadion...

HOĆEMO NOVE TRIBINE - HOĆEMO POKRIVENE TRIBINE - HOĆEMO REFLEKTORE - HOĆEMO VEĆI SEMAFOR - HOĆEMO STOLICE GDE NEDOSTAJU I TARTAN STAZU - HOĆEMO STADION KAKAV DOLIKUJE BEOGRADU I BEOGRAĐANIMA!

http://sacuvajmoomladinskistadion.blogspot.com/

Svakom kome je stalo do obnove i sudbine Omladinskog stadiona neka širi ovaj blog, pošaljite ga medijskim kućama, pokažite ga prijateljima, te širite na socijalnim mrežama, a posebno šaljite ovo pitanje i blog nadležnima na, između ostalog i njihove e-mail adrese! Takodje uradicemo zastavu, barjak ili sta vec sa ovim zahtevom koji ce se stalno nositi!
 
Cemu kampanja za ocuvanje? Zar je predvidjen za rusenje?
 
i bolje da se srusi, ovako je rusevina...kako bre cemu ocuvanje, ako se nesto ne preduzme srusice se sam...
 
Eh pa nek se srusi,ali samo ako ima garancija da ce ga napraviti a to znajuci nasu drzavu ce biti na sveti nikad pa je zato bolje da krpimo.

A ovo sto uradise devedesetih i otkinuse onaj deo tribine od stadiona nemam reci...Jedino da jednog dana lepo sruse te zgrade koje si sigurno nelegalno napravljene
 
Ja sam 100 odsto za ocuvanje, ali treba ga srusiti i uraditi novi projekat kompletnog centra. Sada vise smeta, nego sto koristi.
Svi nasi gradski stadioni su uzasni, osim zvezdinog, i partizanovog, koji su i radjeni po projektima, i na dobrim mestima.
Najgori od svih je obilicev. Njega bih izmestio.
 
Slazem se stf,ja bih prebacio obilic na sindjelicev stadion to jest spojio bi ih.I tako bi imali slobodan prostor za spajanje juznog bulevara i gospodara vucica.

A hajduk sa liona bih povezao sa Zvezdarom,verujem da ce tako i biti jednog dana.
 
clash":2bbjpahm je napisao(la):
Otvorili smo blog koji ima za cilj da se pokrenu nadlezni da se ocuva Omladinski stadion...

HOĆEMO NOVE TRIBINE - HOĆEMO POKRIVENE TRIBINE - HOĆEMO REFLEKTORE - HOĆEMO VEĆI SEMAFOR - HOĆEMO STOLICE GDE NEDOSTAJU I TARTAN STAZU - HOĆEMO STADION KAKAV DOLIKUJE BEOGRADU I BEOGRAĐANIMA!

http://sacuvajmoomladinskistadion.blogspot.com/

Svakom kome je stalo do obnove i sudbine Omladinskog stadiona neka širi ovaj blog, pošaljite ga medijskim kućama, pokažite ga prijateljima, te širite na socijalnim mrežama, a posebno šaljite ovo pitanje i blog nadležnima na, između ostalog i njihove e-mail adrese! Takodje uradicemo zastavu, barjak ili sta vec sa ovim zahtevom koji ce se stalno nositi!
cisto da prebacim da stoji na novoj strani...
a slazem se da treba nov stadion izgraditi, a siguran sam da 'e raznorazno dugogodisnje krpljenje, koje bi se non stop ponavljalokostalo vise nego da se naprave nove tribine i ostali delovi stadiona...
a za ovo drugo, nemojte me pogresno shvatiti, ili da mislite da nekog vredjam, ali nemojte mesati babe i zabe...klub je klub, on mora imati svoj identitet i ne moze to tako kao sto pricate da se klubovi spoje jer vam se ne svidja neciji stadion...istorija i tradicija se moraju postovati ma o kojoj ligi i takmicenju se radilo...
a drago mi je da sam procitao da ce se raditi tasmajdan...i to je jedan od simbola sportskog Beograda...
 
Obilicev stadion je totalno nelegalan i teba da se rusi nego se u gradu boje izgleda i mrtvog arkana :kafa:
 
Koji je realan interes da se u Beogradu srede tri relativno velika stadiona po evropskim standardima, a ni jedan ne možemo da dovedemo u red? Na stranu što je direktno povezivanje OFKa sa BSKom prilično sumnjivo i veštačko, i novijeg datuma..

Utakmicu OFK-Inđija je gledalo stotinak ljudi. Toliko o potrebama za reflektorima i proširenjem..
 
clash":37fszcbq je napisao(la):
a za ovo drugo, nemojte me pogresno shvatiti, ili da mislite da nekog vredjam, ali nemojte mesati babe i zabe...klub je klub, on mora imati svoj identitet i ne moze to tako kao sto pricate da se klubovi spoje jer vam se ne svidja neciji stadion...istorija i tradicija se moraju postovati ma o kojoj ligi i takmicenju se radilo...
a drago mi je da sam procitao da ce se raditi tasmajdan...i to je jedan od simbola sportskog Beograda...
Nemoj ni ti mene pogresno shvatiti, ali svi ti klubovi su lokalci, kojima svrha bila da popularizuju sport, jer je nekada skoro ceo grad isao vikendom na utakmice. Danas to vise nije slucaj, niti ce skoro biti. Stedione, u tom obliku treba zadrzati na mestima koja imaju urbanisticke uslove,i koji su zbog brojnosti navijaca potrebni. Stadioni timova poput Sindjelic ili Zvezdara, trebaju da se sruse i na njihovim mestima izgrade otvoreni sportski kompleski sa par redova montaznih tribina, koji bi sluzili klincima iz kraja da igraju fudbal. Stadioni ne trebaju svakm klupcicu.
 
Upravo.

Realno je pitanje ima li danas logike da Sinđelić i Obilić imaju stadione jedan do drugog. Kapiram tradiciju i lokalni značaj, ali bilo bi sasvim logično da igraju mečeve na istom mestu, a da se divlji prostor stadiona Obilića iskoristi za nešto pametnije, naročito imajući u vidu da Obilić zahvaljujući devedesetima nikad neće moći da ima ni lokalnu podršku kakvu je imao nekada davno kad je bio jedan od simpatičnih zonaša..
 
Problem sa nasim stadionima je sto i ne mogu da se sruse jer su uglavnom ukopani pa s toga deluju da su u boljem stanjju nego sto realno jesu. :)

Niski Cair nije ukopan pa se zbog toga urusava.Samo jedna i po tribina je bezbedna a ostale su zatvorene pa su skoro najavili ukaganje grada i drzave u iznosu od 9 miliona evra u Cair.

Druga je stvar sto je konkretno zapadna tribina omladinskog stadiona pod udarom klizista i sto su se redovi tribine nagnuli i do 45 stepeni.Tribina je jos u jednom komadu a retki posetioci istie ne propadaju u zemlju pa s toga rekonstrukcija nije neophodna. :rolleyes:

Tako bar razmisljaju odgovorni za sadasnje stanje.
 
@medjutim
znaci po tebi treba sve srusiti ili imati samo dva stadiona u gradu od 2 miliona stanovnika jer nema interesa...? nisam ja kriv ili klubovi sa svom svojom tradicijom sto su se ljudi okrenuli ka samo dva popularizovana kluba, a ni oni nemaju neku posebnu posetu (svaka cast severnoj tribini, ona je za nase uslove u poslednje vreme bas popunjena)...ljudi su razocarani svime sto se desava i sto se desavalo u nasem fudbalu i digli su ruke od njega...ali do pre nekoliko decenija i nas Omladinski stadion je bio pun...
ZASTO NE BIH VEROVAO DA CE PONOVO LJUDI HTETI NA STADION ?! svi znamo za onu staru izreku da se sve vrti u krug, pa ce se tako valjda i ljudi vratiti na stadione, nisu odjednom prestali da vole fudbal...a zaista je siroka tema i veliki je problem sto se u medijima samo pominju dva kluba, a to isto rade i politicari, samo sto ih oni ne samo pominju vec i zive od njih, a i klubovi od njih u dosta slucajeva...
i kako ti sada da vratis ljude na stadion ako pustis zubu vremena da se stadion skroz unisti...kako...? hrvati bre svi imaju reflektore na stadionu, pogledajte rumunske stadione, Makedonci prave jedan od najlepsih balkanskjih sttadiona.......pa bre i bosanci imaju reflektore u BL, tuzli, Mostaru, Sarajevu (x2), Zenici...a mi...? zvezda, partizan...ima i nis ali ih neuopotrebljava, a ne znam ni da li su u funkciji...jos ih ima badnjevac i pristina...strahota...Slovenci izgradise nekoliko stadiona kapaciteta izmedju 10 i 15 hiljada...odlicni i moderni stadioni, tacno za njihove prohteve i posetu...
sto se tice nasledstva naravno da nema zvanicnog dokumenta koji kaze e jeste, ukinut je BSK, a naslednik je OFK....komunjari su sve to lepo unistili i zatrli trag svemu...ali meni su dovoljan dokaz iste boje, skoro isti grb i isto ime koje smo nosili posle II sv. rata...dovoljan su mi dokaz ljudi koji su nastavili da gledaju OFK posle rata jer su u njima prepoznali BSK i ucili svoju decu, unuke (koji sada dolaze na nasu tribinu) da nastave da gledaju ovaj tradicionalni klub...dovoljna mi je izjava Mose Marjanovica koji je rekao Trenirao sam OFK, u stvari moj BSK...

@stf i @medjutim
to za komplexe sportske ok...i ne trebaju mozda stadioni veci kakvi su sada i mogli bi oboje da igraju na sasvim finom Sindjinom stadionu, ali nikako da se fuzionisu, vec da i dalje imaju svoj identitet...no ponavljam ne bih se igrao sa sudbinama klubova, jer je stadion svetinja...makar da ti klubovi imali i samo jednog navijaca kapiram sta bi mu znacilo da mu oteraju klub sa stadiona odakle ih je gledao decenijama...i za mene niko nije klupcic...a Obilic je predratni klub koji ima svoju tradiciju, e sad sto je taj njih uzeo i napravio od njih sta je napravio u to necu da ulazim...nije on klub...svi smo mi prolazni a klub je klub...

@delija
odlicno si to zapazio...ne vidi se realno stanje zato sto su stadioni ukopani, ali evo ja sam na ovom blogu postavio dosta tih groznih detalja da javnost vidi realnu sliku...ali kao sto sam napisao, kliziste ako se ovako nastavi sa nemim posmatranjem za nekoliko godina moze uterati zapad u teren! mozda cak to i treba da se desi da bi se pokrenuli politicari...uh....
 
clash":1fg5auem je napisao(la):
@medjutim
znaci po tebi treba sve srusiti ili imati samo dva stadiona u gradu od 2 miliona stanovnika jer nema interesa...? nisam ja kriv ili klubovi sa svom svojom tradicijom sto su se ljudi okrenuli ka samo dva popularizovana kluba, a ni oni nemaju neku posebnu posetu (svaka cast severnoj tribini, ona je za nase uslove u poslednje vreme bas popunjena)...ljudi su razocarani svime sto se desava i sto se desavalo u nasem fudbalu i digli su ruke od njega...ali do pre nekoliko decenija i nas Omladinski stadion je bio pun...
Ne treba imati samo dva stadiona, ali mislim da nema svrhe ulagati velike pare u sređivanje trećeg stadiona za 20000 ljudi pored ova dva, i pored priča o gradnji velikog stadiona reprezentacije. Nisi ti kriv, najpre je kriv Tito jer je svojevremeno sredio struju u SK Srbije koja je gurala treći beogradski klub kao svoj, i tako se OFK od kraja šezdesetih nikad nije oporavio i vratio u tu snagu. Da nije bilo toga, možda bi OFK i bio treći klub u gradu kao što je Rapid u Bukureštu, ovako je trenutno po popularnosti iza Rada i Zemuna (koji opet ima stadion sa oko 10000 mesta).

Prvo treba da se stvori dovoljno interesovanje. Kad bi 100 000 glasača zaleglo da se taj stadion sredi, onda bi neko gore i razmislio o tom. Ovako je OFK prosto suviše nebitan, bez obzira na slavnu istoriju..

clash":1fg5auem je napisao(la):
ZASTO NE BIH VEROVAO DA CE PONOVO LJUDI HTETI NA STADION ?! svi znamo za onu staru izreku da se sve vrti u krug, pa ce se tako valjda i ljudi vratiti na stadione, nisu odjednom prestali da vole fudbal...a zaista je siroka tema i veliki je problem sto se u medijima samo pominju dva kluba, a to isto rade i politicari, samo sto ih oni ne samo pominju vec i zive od njih, a i klubovi od njih u dosta slucajeva...
Ja bih mnogo voleo da vidim pune stadione, ali u Beogradu sem dva najveća kluba niko ne može da izvuče prosek posete ni do 1000 ljudi po utakmici (ako izuzmemo gostovanja Partizana i Zvezde gde stadion napune njihovi navijači). Opet, da bi se to desilo, ne treba neko drugi da sredi OFKu stadion, već OFK treba da zalegne na posao, pa da s godinama dođe do statusa. A ne da protiv Galatasaraja koji je najjači tim koji je ove godine došao u Srbiju (zasad) dođe 4000 ljudi, a od toga dosta navijača Galatasaraja iz Srbije..

clash":1fg5auem je napisao(la):
i kako ti sada da vratis ljude na stadion ako pustis zubu vremena da se stadion skroz unisti...kako...? hrvati bre svi imaju reflektore na stadionu, pogledajte rumunske stadione...pa bre i bosanci imaju reflektore u BL, tuzli, Mostaru, Sarajevu (x2), Zenici...a mi...? zvezda, partizan...ima i nis ali ih neuopotrebljava, a ne znam ni da li su u funkciji...jos ih ima badnjevac i pristina...strahota...Slovenci izgradise nekoliko stadiona kapaciteta izmedju 10 i 15 hiljada...odlicni i moderni stadioni, tacno za njihove prohteve i posetu...
U Sloveniji stadione preko 10000 mesta imaju Ljubljana, Maribor i Celje, ostalima su stadioni manji od Obilićevog. A imaju mnogo više para od nas..

Naravno da su ulaganja u infrastrukturu potrebna, ali ne tako da država zida stadione, a i ako pomaže izgradnju, ima mnogo mesta gde su potrebniji nego na Karaburmi, gde inače dolazi mnogo više gledalaca.

Možda bi OFK mogao da izvuče nešto guranjem stadiona kao pretežo atletskog, pošto atletski savez godinama priča o novom stadionu za atletiku. Ima sasvim dovoljno mesta za publiku za održavanje mitinga, ne znam samo ima li unutra dovoljno prostora za sve sadržaje, ali svejedno bi renoviranje postojećeg bilo jeftinije nego izgradnja novog atletskog stadiona. Za fudbal, teško, prosto se nikom ne isplati, čak ne verujem ni da bi grad zalegao s velikim parama, kad vidim koliko im je godina trebalo za Tašmajdan.

Ili varijanta koju i Partizan i Zvezda pokušavaju da izvedu, da se nađe investitor koji će da napravi moderan stadion i tržni centar, pa klubu ostane stadion takoreći usput. Ali za to opet treba mnogo veće interesovanja za OFK od ovog postojećeg..

clash":1fg5auem je napisao(la):
@stf i @medjutim
to za komplexe sportske ok...i ne trebaju mozda stadioni veci kakvi su sada i mogli bi oboje da igraju na sasvim finom Sindjinom stadionu, ali nikako da se fuzionisu, vec da i dalje imaju svoj identitet...no ponavljam ne bih se igrao sa sudbinama klubova, jer je stadion svetinja...makar da ti klubovi imali i samo jednog navijaca kapiram sta bi mu znacilo da mu oteraju klub sa stadiona odakle ih je gledao decenijama...i za mene niko nije klupcic...a Obilic je predratni klub koji ima svoju tradiciju, e sad sto je taj njih uzeo i napravio od njih sta je napravio u to necu da ulazim...nije on klub...svi smo mi prolazni a klub je klub...
Nisam ni mislio da se fuzionišu, samo da dele igralište i troškove. Ali svakako ne bi bili jedini klubovi koji su se selili. Gde je Poštar nekad igrao, a gde igra sad?
 
medjutim":1jtg15gu je napisao(la):
Nisi ti kriv, najpre je kriv Tito jer je svojevremeno sredio struju u SK Srbije koja je gurala treći beogradski klub kao svoj, i tako se OFK od kraja šezdesetih nikad nije oporavio i vratio u tu snagu.
Тита никад није занимао фудбал, чуди ми да не знаш ту чињеницу. Заправо је многе генерале сматрао смешним што се ложе на то.
 
Znam da nije, nije Tito srušio Rankovića i njegove zbog fudbala, pad OFKa je samo kolateralna šteta.
 
Izvinjavam se na skretanju sa diskusije


Najavljen je danas u novostima novi objekat na prostoru vojne akademije,samo sam pobrkao da li se radi o stadionu ili dvorani za atletiku,u svakom slucaju pominjase tartan stazu i da nece moci najveca takmicenja da se odrzavaju u njemu vec u areni.Tamo ce moci prebaciti stazu sa ovog novog.A plan ce biti gotov do kraja godine mozda pocne i izgradnja pre nove.

edit: u pitanju je dvorana

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:300665-Banjica-dom-kraljice-sporta

Dobra ideja za atletski stadion da bude ofk-ov jer ocigledno nece ni partizan ni zvezda imati sa novim stadionima atletske staze
 
medjutim":20bghb6z je napisao(la):
clash":20bghb6z je napisao(la):
@medjutim
znaci po tebi treba sve srusiti ili imati samo dva stadiona u gradu od 2 miliona stanovnika jer nema interesa...? nisam ja kriv ili klubovi sa svom svojom tradicijom sto su se ljudi okrenuli ka samo dva popularizovana kluba, a ni oni nemaju neku posebnu posetu (svaka cast severnoj tribini, ona je za nase uslove u poslednje vreme bas popunjena)...ljudi su razocarani svime sto se desava i sto se desavalo u nasem fudbalu i digli su ruke od njega...ali do pre nekoliko decenija i nas Omladinski stadion je bio pun...
Ne treba imati samo dva stadiona, ali mislim da nema svrhe ulagati velike pare u sređivanje trećeg stadiona za 20000 ljudi pored ova dva, i pored priča o gradnji velikog stadiona reprezentacije. Nisi ti kriv, najpre je kriv Tito jer je svojevremeno sredio struju u SK Srbije koja je gurala treći beogradski klub kao svoj, i tako se OFK od kraja šezdesetih nikad nije oporavio i vratio u tu snagu. Da nije bilo toga, možda bi OFK i bio treći klub u gradu kao što je Rapid u Bukureštu, ovako je trenutno po popularnosti iza Rada i Zemuna (koji opet ima stadion sa oko 10000 mesta).

Prvo treba da se stvori dovoljno interesovanje. Kad bi 100 000 glasača zaleglo da se taj stadion sredi, onda bi neko gore i razmislio o tom. Ovako je OFK prosto suviše nebitan, bez obzira na slavnu istoriju..

-Ja nisam ni rekao da treba graditi stadion od 20 hiljada ljudi...
-naravno da za sve sto su crveni uradili nisam ja kriv, ali hocu da kazem sta je sve dovelo do trenutnog stanja, a dosta je primera da se sa takvom praksom nastavlja...
-ne znam bas da li je po popularnosti iza rada i zemuna, mislim da sigurno nije, a tacno je da imamo sramotno malu posetu, takoreci nikakvu i ja jednostavno ne razumem Beogradjane da ne podrzavaju svoj klub cije su tribine ranije punili...


clash":20bghb6z je napisao(la):
ZASTO NE BIH VEROVAO DA CE PONOVO LJUDI HTETI NA STADION ?! svi znamo za onu staru izreku da se sve vrti u krug, pa ce se tako valjda i ljudi vratiti na stadione, nisu odjednom prestali da vole fudbal...a zaista je siroka tema i veliki je problem sto se u medijima samo pominju dva kluba, a to isto rade i politicari, samo sto ih oni ne samo pominju vec i zive od njih, a i klubovi od njih u dosta slucajeva...
Ja bih mnogo voleo da vidim pune stadione, ali u Beogradu sem dva najveća kluba niko ne može da izvuče prosek posete ni do 1000 ljudi po utakmici (ako izuzmemo gostovanja Partizana i Zvezde gde stadion napune njihovi navijači). Opet, da bi se to desilo, ne treba neko drugi da sredi OFKu stadion, već OFK treba da zalegne na posao, pa da s godinama dođe do statusa. A ne da protiv Galatasaraja koji je najjači tim koji je ove godine došao u Srbiju (zasad) dođe 4000 ljudi, a od toga dosta navijača Galatasaraja iz Srbije..

-OFK ili tacnije uprava, ma sta god mi kao grupa mislili o sadsasnjoj upravi je ulozila itekako mnogo sredstava u odrzavanje stadiona...stadion nije u nasem vlasnistvu, vec je Grad Beograd njegov vlasnik! to mozes procitati na blogu ako budes imao interresovanja i vremena...Grad Beograd daje na jedvite jade dozvoli na koriscenje svakje nove godine...nije to isto kao sto je slucaj kod crvenih i crnih... a za ovo za Galatu ne znam zasto si napisao...da li si bio na utakmici pa da pustas u etar ovakve dezinformacije...ovo jednoxtavno ne da nije tacno jego je i strasno ruzno da se pise...na Galati je bilo 8 000 a ne 4 soma...Galatinih navijaca je na severu bilo 25, a na zapadu i istoku neka je doslo po par automobila koji su bili izmesani medju ostalim gledaocima...cemu ta prica...?

clash":20bghb6z je napisao(la):
i kako ti sada da vratis ljude na stadion ako pustis zubu vremena da se stadion skroz unisti...kako...? hrvati bre svi imaju reflektore na stadionu, pogledajte rumunske stadione...pa bre i bosanci imaju reflektore u BL, tuzli, Mostaru, Sarajevu (x2), Zenici...a mi...? zvezda, partizan...ima i nis ali ih neuopotrebljava, a ne znam ni da li su u funkciji...jos ih ima badnjevac i pristina...strahota...Slovenci izgradise nekoliko stadiona kapaciteta izmedju 10 i 15 hiljada...odlicni i moderni stadioni, tacno za njihove prohteve i posetu...
U Sloveniji stadione preko 10000 mesta imaju Ljubljana, Maribor i Celje, ostalima su stadioni manji od Obilićevog. A imaju mnogo više para od nas..

3 nova odlicna stadiona za drzavicu velicine Beograda! o tome ja pricam! mora se ulagati u infrastrukturu!

Naravno da su ulaganja u infrastrukturu potrebna, ali ne tako da država zida stadione, a i ako pomaže izgradnju, ima mnogo mesta gde su potrebniji nego na Karaburmi, gde inače dolazi mnogo više gledalaca.

To je najlakse reci...ima milion objekata gde treba pre ulagati...Ja licno ne mogu da gledam ruinirani Tasmajdan, jedan od simbola moga grada i isto tako osecam prema Omladincu! Treba ulagati u mnogo objekata sirom Srbije, ali i u Omladinski stadion, jednim od simbola sportskog Beograda!

Možda bi OFK mogao da izvuče nešto guranjem stadiona kao pretežo atletskog, pošto atletski savez godinama priča o novom stadionu za atletiku. Ima sasvim dovoljno mesta za publiku za održavanje mitinga, ne znam samo ima li unutra dovoljno prostora za sve sadržaje, ali svejedno bi renoviranje postojećeg bilo jeftinije nego izgradnja novog atletskog stadiona. Za fudbal, teško, prosto se nikom ne isplati, čak ne verujem ni da bi grad zalegao s velikim parama, kad vidim koliko im je godina trebalo za Tašmajdan.

I ja sam za to iako bih voleo da imam stadion skroz fudbalski, ali mozda tu ovi sto trebaju da investiraju nadju veci interes...malo je problem sto nasa atletska staza ima tek 6 redova, pa bi se onda moralo krenuti u rusenje dodjih delova tribina...

Ili varijanta koju i Partizan i Zvezda pokušavaju da izvedu, da se nađe investitor koji će da napravi moderan stadion i tržni centar, pa klubu ostane stadion takoreći usput. Ali za to opet treba mnogo veće interesovanja za OFK od ovog postojećeg..

To se ne da porediti, kao sto sam vec ranije napisao...morate da shvatite da klubovi ostali klubovi i zvezda i partizan nisu u istoj poziciji...drzavni projekat je nesto drugo...

clash":20bghb6z je napisao(la):
@stf i @medjutim
to za komplexe sportske ok...i ne trebaju mozda stadioni veci kakvi su sada i mogli bi oboje da igraju na sasvim finom Sindjinom stadionu, ali nikako da se fuzionisu, vec da i dalje imaju svoj identitet...no ponavljam ne bih se igrao sa sudbinama klubova, jer je stadion svetinja...makar da ti klubovi imali i samo jednog navijaca kapiram sta bi mu znacilo da mu oteraju klub sa stadiona odakle ih je gledao decenijama...i za mene niko nije klupcic...a Obilic je predratni klub koji ima svoju tradiciju, e sad sto je taj njih uzeo i napravio od njih sta je napravio u to necu da ulazim...nije on klub...svi smo mi prolazni a klub je klub...
Nisam ni mislio da se fuzionišu, samo da dele igralište i troškove. Ali svakako ne bi bili jedini klubovi koji su se selili. Gde je Poštar nekad igrao, a gde igra sad?
To sto sam imao oko ove teme sam vec rekao...ne bih se igrao sa sudbinama klubova ma koja da su liga...ja to moram da postujem...

U glavnom necu u klin a ti u polocu...tebi su argumenti da nema gledalaca i da ima bitnijih stvari, a ja mislim jednostavno da je duznost ljudi koji su vlasnici ovog objekta da prestanu da ignorisu ovakvo stanje Omladinskog stadiona i da samo ako se ulaze u infrastrrukturu mozemo ocekivati povratak gledaoca i kvaliteta fudbala!
 
Vrh