Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Влада":3mudjcrq je napisao(la):
Градска инспекција утврдила је да су бетонски зидови саобраћајне петље код „Арене” излепљени плакатима и ишарани графитима...
У суботу сам пролазио у правцу ка граду и све је блистало свеже прекречено...Кад је беше била она инспекција фису-а? :D
 
retardinjo":1qy8egio je napisao(la):
Влада":1qy8egio je napisao(la):
Градска инспекција утврдила је да су бетонски зидови саобраћајне петље код „Арене” излепљени плакатима и ишарани графитима...
У суботу сам пролазио у правцу ка граду и све је блистало свеже прекречено...Кад је беше била она инспекција фису-а? :D
Ja sam sinoć prolazio tuda u istom smeru i preko tog blistavo okrečenog osvanule su parole gore navedene organizacije.
 
Драган Ђилас обишао градилиште СРЦ „Милан Гале Мушкатировић”

Драган Ђилас, градоначелник Београда, обишао је данас градилиште у СРЦ „Милан Гале Мушкатировић”, поводом припрема за АТП турнир „Serbian Open”, који ће се одржати од 2. до 10. маја.

Обиласку градилишта присуствовали су Горан Крецловић, члан Градског већа, Мирјана Божидаревић, председница општине Стари град, Горан Ђоковић, директор АТП турнира, и Петар Поповић, директор овог спортског центра. Том приликом Горан Ђоковић уручио је градоначелнику Ђиласу симболичну прву улазницу за предстојећи турнир.

– У протеклих неколико месеци урађен је велики посао да би Београд добио овај АТП турнир. На простору на коме до пре пар месеци није било ничега сада ниче читав један спортски центар са великим паркинг простором и теренима. Градитељи гарантују да ће све бити завршено на време и мислим да ће ово бити објекат којим ће се Београд и Србија поносити. Овај простор користиће се како за предстојећи турнир тако и за Универзијаду, након чега ће остати Београђанима, као и базен чију поправку финансира општина Стари град, а ако буде било потребно, у томе ће јој помоћи и Град Београд – рекао је Драган Ђилас.

Горан Ђоковић, директор АТП турнира, рекао је да ће терени бити завршени до 20. априла, када ће их тестирати деца Београда. Он се захвалио граду, републици и општини Стари град на обезбеђеним средствима и поверењу које је указано породици Ђоковић. Тренутно се ради на уређењу терена и постављању монтажних трибина, које ће на централном терену имати 7.000 места, док ће на помоћним теренима бити још две монтажне трибине са 1.000 и 1.500 места.

Мирјана Божидаревић, председница општине Стари град, рекла је да ће, када радови буду завршени, овај спортски центар бити место на коме ће моћи да уживају сви суграђани и посетиоци Београда и изразила задовољство што је општина Стари град дала свој допринос уређењу тог простора.

Секретаријат за спорт обезбедио је средства за закуп трибина, ВИП шатора и осветљење у износу од 87,5 милиона динара. Општина Стари град уступила је своју парцелу и помоћни објекат, а Министарство за спорт обезбедило је 40 милиона динара. Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда увешће јавну расвету, уредити водовод, канализацију, прилазе и паркинг, за шта је издвојено 198 милиона динара. ЈКП „Београд-пут” је, поред изградње паркинга, асфалтирао пролаз до Савског кеја, а до краја марта очекује се и асфалтирање самог прилаза Центру, на крају улице Тадеуша Кошћушка.

Предстојећи АТП турнир „Serbian Open” одржаће се од 2. до 10. маја. Турнир ће бити у рангу са онима у Марсељу и Умагу, а за наградни фонд од 450.000 евра такмичиће се тенисери из Србије, Хрватске, Шпаније, Француске и Аустрије. Очекује се да овај турнир посети укупно око 110.000 гледалаца. Међународна права на емитовање продата су у више од 50 земаља.

Izvor: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1340115

JKP "Beograd-put" je asfaltirao prolaz do Savskog keja?!
 
Gradonačelnik Dragan Đilas za „Blic“
Dobrodošlica za ceo svet
Autor: Lana Gedošević, Boris Vuković | Foto:m. ilić | 23.03.2009. - 10:15

univerzijada-v.jpg


Za učesnike „Univerzijade“ najbitnije je gde će da spavaju, kakve će kulturno-zabavne sadržaje imati i kako će ih Beograđani prihvatiti, odnosno da na svakom koraku osećaju da su dobrodošli. Naš interes je da oni odu odavde kao ljudi koji su zavoleli Beograd i Srbiju i to je ono na čemu ćemo najviše raditi, kaže za „Blic“ gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

Šta Beograd može da uradi, najpre po pitanju sportskih objekata, za preostalih 100 dana, koliko je ostalo do početka ovog takmičenja?

- Ulazimo u završnu fazu sređivanja objekata, „borimo“ se sa rokovima i tenderima jer prethodnih godina nije dovoljno urađeno na tom planu. U većini objekata koji će se koristiti za „Univerzijadu“ već se održavaju takmičenja na nivou lige šampiona, košarkaške utakmice... Oni trenutno jesu u dobrom stanju, ali ćemo ih za ovih stotinak dana dodatno srediti i „ušminkati“ ih da budu još bolji. Ove nedelje na Tašmajdanu bi trebalo da počne sređivanje krova, ali u pitanju je zatvoreni bazen i on nije direktno povezan sa „Univerzijadom“. Sa otvorenim bazenom nema nikakvih problema i on će biti spreman. Teniski tereni biće završeni već za ATP turnir i to će biti objekat, i po broju terena i po kapacitetima, sa kojim će se Beograd ponositi. Ostao je problem atletske staze, jer je tu, osim stavljanja tartana, potrebno završiti i neke građevinske radove, ali imam informaciju da će i ona biti završena u predviđenim rokovima.

Da li su predviđeni i neki infrastrukturni radovi poput asfaltiranja, sanacije fasada, uređenja parkova...?
- Put kojim će prolaziti sportisti biće potpuno nov, a naselje u kome će biti smešteni biće ozelenjeno. Nažalost, mi nemamo novca da za 100 dana sve oronule i crne fasade napravimo belim i lepim. Ne treba da se stidimo toga što je ovaj grad razrušen i kroz bombardovanje i kroz sankcije i što ne može, ni posle 10 godina, da izgleda kao da je najlepši na svetu. To ne možemo nadoknaditi, ali uradićemo sve da on bude što čistiji, da ulice budu asfaltirane, da na njima nema rupa... Nije realno očekivati da ćemo sve što je uništeno u devedesetim, i što do sada nije popravljeno, sada uspeti da promenimo.

U neposrednoj blizini Univerzitetskog sela nalazi se jedno nehigijensko naselje a drugo, ispod mosta „Gazela“, takođe je blizu. Da li će ona biti ograđena ili eventualno uređena?
- Put kojim će prolaziti sportisti potpuno je odvojen od nehigijenskog naselja. Ipak, neki će imati pogled na „Delta siti“ pa će biti srećni, a neki će gledati na nehigijensko naselje pa će biti manje srećni. Međutim, ja ne očekujem da će ti sportisti po ceo dan provoditi na terasama, jer je za njih to mesto gde će samo prespavati. Grad nema mogućnosti da uklanja nehigijenska naselja, osim fizičkim putem ili silom, što je vrlo problematično. Raseljavanje naselja ispod Gazele je nasleđeno od Republike koja je potpisala takav ugovor sa EBRD za rekonstrukciju mosta. Mi nemamo uslove da tim ljudima dodeljujemo stanove. Uz to, bilo bi nefer prema mnogim mojim sugrađanima koji takođe žive u jako lošim uslovima a kojima ne možemo da obezbedimo kvalitetan smeštaj. Dok sam ja gradonačelnik takve prakse u Beogradu neće više biti.

Najavili ste formiranje „Kriznog štaba“ za „Univerzijadu“. Kad on počinje sa radom i kojim poslovima će se baviti?
- Takozvani „Krizni štab“ biće formiran sutra. Vodiću ga ja, a moj zamenik će biti Živorad Anđelković. U njemu će biti i predstavnici svih preduzeća i institucija u Beogradu koje na bilo koji način učestvuju u pripremama za „Univerzijadu“. Smatrao sam da je u ovih 100 dana do tako velikog takmičenja potrebno da imamo jedno telo koje će se redovno sastajati da se ne bi dogodilo da u nekim operativnim stvarima uđemo u probleme. „Krizni štab“ će brinuti da se, na primer, ne dogodi da negde imamo rupe na putu, da nešto nismo ozelenili ili da nema dovoljno autobusa gradskog prevoza...

Na koji način Beograđani mogu da doprinesu da „Univerzijada“ prođe što bolje?
- Oni treba da budu ono što jesu. Kakvi smo bili i do sada, kakvi smo bili za vreme „Eurosonga“, kakvi smo svaki dan kada neko dođe u naš grad. Spremni smo da svima pomognemo. To je nešto što je kvalitet Beograda, to je toplina koju imamo i mislim da će to biti najbolja stvar koju će ti mladi ljudi, kada stignu u Beograd, i osetiti. Zato će odavde poneti najbolje moguće utiske.

Koju će korist Beograd imati od ovog takmičenja?
- Svi ti mladi ljudi kada budu za četiri-pet godina pozavršavali ozbiljne škole, u svojim zemljama će doći na ozbiljna mesta, ministarska, direktorska, radiće u uspešnim firmama i biće u situaciji da odlučuju gde će se investirati u nešto. Onda će reći: Ajmo u Beograd, tamo je sasvim dobro, tamo žive sasvim normalni ljudi... To će biti jedina prava dobit Beograda i „Univerzijade“, što uopšte nije malo. Takođe, veliki broj mladih ljudi će kroz volontiranje osetiti šta znači doprineti gradu i zemlji na afirmaciji i poneti deo odgovornosti, ali će pre svega osetiti jednu pozitivnu energiju i imati sutra lepe uspomene.

Slike lepog grada
Da li su u planu kulturno-zabavne manifestacija koje će pratiti „Univerzijadu“?
- Namera je da se, kroz niz raznoraznih propratnih sadržaja, svi učesnici osećaju što bolje u Beogradu i da, kada iz njega odu, ponesu sliku dobrog i lepog grada. „Simpli red“ će koncert održati na Kalemegdanu koji dan pred „Univerzijadu“ pa ćemo, na primer kupiti karte za one učesnike koji u tom momentu budu bili u Beogradu da mogu da odu i zabave se.

Beograđani će navijati
Očekujete li da će Beograđani u velikom broju pratiti ovo takmičenje?
- Mislim da će, kako se ova manifestacija bude približavala, ona postajati sve značajnija. Nije to vrsta takmičenja koje će izazvati maksimalno moguće interesovanje i napuniti sve hale i prostore, ali očekujem da će deo Beograđana sigurno prisustvovati, naročito ako Srbija bude učestvovala u polufinalnim i finalnim utakmicama i takmičenjima.



Dvocifreno odbrojavanje do Univerzijade
Nije kasno da sve bude O.K.

univerzijada-xa.jpg

Raščišćavanje "koridora" kojim će sportisti ići od Univerzitetskog sela do "Ekspo centra", gde će se hraniti Foto: V. Lalić

Iako nije postavljen na Slaviji, kao što su organizatori obećali, sat koji odbrojava dane do Univerzijade, danas smo došli do dvocifrenog broja. Univerzijada 2009 posebna je zbog mnogo stvari: biće najveća do sada održana, 25. po redu, na pola veka od postojanja ovog takmičenja i 60 godina od osnivanja FISU, ali i po tome što su je potresali mnogobrojni problemi.

U oktobru prošle godine pokazalo se da je Univerzijada sa 21 sportom i 13.000 učesnika prevelik zalogaj za Srbiju, pa je delegacija FISU razmatrala mogućnost da takmičenje prepusti Atini, koja je nakon Olimpijskih igara i više nego spremna za Univerzijadu. Tadašnje rukovodstvo Izvršnog komiteta sastajalo se jednom u šest meseci, sastanci Organizacionog komiteta bili su još ređi i sve je ukazivalo na to da će organizacija Univerzijade biti jedan veliki neuspeh za Srbiju.
Međutim, dogodile su se promene i krajem oktobra smenilo se kompletno rukovodstvo. Siniša Jasnić podneo je ostavku na mesto direktora preduzeća „Univerzijada 2009“, Božidar Đelić i Nebojša Ilić došli su na čelo Organizacionog odnosno Izvršnog komiteta i Međunarodna univerzitetska sportska federacija odlučila je da, najviše zbog Univerzitetskog sela i čvrstih obećanja da će sve biti gotovo na vreme, takmičenje ostavi u Srbiji. Planirano je da Univerzijada bude samo u Beogradu, ali je odlučeno da zbog manjka objekata takmičenja budu i u Inđiji, Novom Sadu, Vršcu, Zrenjaninu i Smederevu. FISU je ovde učinio ustupak, jer po njihovim propisima, udaljenost sportskog objekta ne sme premašivati sat vremena vožnje od Univerzitetskog sela. Takođe, tada je odlučeno da se broj sportova sa 21 smanji na 15, čime se i broj učesnika smanjio za oko četiri hiljade. FISU je napravio još jedan ustupak, jer će ovo biti prva Letnja Univerzijada čije je svečano otvaranje u zatvorenom prostoru. Organizatori nisu imali dovoljno sredstava za rekonstrukciju stadiona „Crvena zvezda“, pa je odlučeno da manifestacija otvaranja i zatvaranja takmičenja bude u „Beogradskoj areni“.
Od ovih prelomnih odluka u oktobru, pa do danas, 99 dana do početka najvećeg sportskog događaja ove godine, organizatori Univerzijade uradili su sledeće, za sta bi na "ispitu" dobili različite ocene.

Volonteri 10
Više do 12 hiljada do sada prijavljenih volontera mnogi smatraju najvećim bogatstvom koje Univerzijada 2009 ima. Džordž Kilijan, predsednik FISU, istakao je volontere i mlade ljude kao nešto što Univerzijadu u Srbiji razlikuje od svih drugih. Mihajlo, najmlađi volonter ima samo devet godina, dok će na Univerzijadi volontirati i oni čiji broj godina premašuje 60.

Smeštaj u selu 9
Prema rečima stručnjaka, proslavljenih sportista i stranih delegacija, sportisti koji dođu u Beograd imaće najbolji smeštaj u istoriji Univerzijade. Mnogi smatraju da je baš Univerzitetsko selo prevagnulo da Univerzijada i pored brojnih problema ostane u Beogradu. Dva meseca pre roka, izgrađeno je 14 stambenih objekata sa 1.858 stanova svih struktura, od garsonjera do četvorosobnih. U sastavu Sela su i dve poslovne zgrade, od kojih će u jednoj biti smešteni funkcioneri, dok će u drugoj biti operativan centar, sa svim službama potrebnim za kontrolu i organizaciju najvećeg studentskog takmičenja. U naselju će biti smešteno devet hiljada takmičara, sobe će biti opremljene novim nameštajem „Simpa“, koji će kasnije biti podeljen studentskim i učeničkim domovima širom Srbije.

Bromocija 5
Iako je do Univerzijade ostalo 99 dana, za sada ne postoji himna Univerzijade, a maskota koja je bila predmet sudskog spora još nema zvanično ime. Međutim, u ovom sektoru osetan je pomak, pa su Beograđani mogli da vide u poslednje dve nedelje bilborde i reklame za Univerzijadu. Izbor za ime maskote ušao je u završnu fazu, izabrano je deset najčešće poslatih predloga, a najviše šanse da uđu u finale imaju Srba, Cvrle i Srećko.

Objekti 6
Od devet sportskih objekata u Beogradu, koji su predviđeni za rekonstrukciju, radovi su počeli samo u jednom, u SRC „Košutnjak“ gde će se održati takmičenja u skokovima u vodu. Svi ostali objekti samo su u „završnoj fazi projekata“, kako organizatori često kažu. Komisija FISU je tokom prošlonedeljnog obilaska ukazala urgentan problem sa atletskim terenima, jer radovi još nisu počeli na stadionima „Crvena zvezda“, „Vojna akademija“, „Vojna gimnazija“, a za postavljanje atletske staze potreban je 21 suv dan. Veliki problem je i sa bezenom „Tašmajdan“, gde je predviđeno plivačko takmičenje, a rekonstrukcija još nije počela.

Otvaranje 7
Po prvi put u istoriji, svečano otvaranje Univerzijade biće u zatvorenom prostoru, u „Beogradskoj areni“. Kreativni tim „NGiO“ dobio je putem javnog konkursa, projekat svečanog otvaranja, jer je prema odluci Izvršnog komiteta, najisplativiji i najkreativniji. Dosadašnja svečana otvaranja obeležili su fantastični vatrometi, a to Univerzijada 2009 neće imati.

Slike grada 5
Jedan od najvećih problema organizacije, osim kašnjenja sa obnovom objekata je i nehigijensko naselje koje se nalazi „tik“ uz Univerzitetsko selo. Svaki sportista ili funkcioner koji bude smešten na drugom ili nekom višem spratu u Univerzitetskom selu, imaće pogled na više od 170 porodica koji žive u nehigijenskom naselju, prepunom smeća, otpada i blata. Restoran u kom će se hraniti gosti iz 170 zemalja, nalazi se u „Ekspo centru“, koji je udaljen 750 metara od Univerzitetskog sela, pa je još veći problem što će svakog dana hiljade sportista prolaziti pored ovog nehigijenskog naselja. Rukovodstvo Grada odlučilo je da ni jednu porodicu iz ovog naselja ne iseli, već da metalnim ogradama odvoji nehigijensko naselje i saobraćajnicu kojom će sportisti ići od Sela do restorana. Komunalne službe već su počele sa čišćenjemovog ovog koridora, a stanovnici naselja najavljuju blokiranje saobraćaja u Centru, ukoliko ograde budu postavljene.
B. Vuković

MILAN JANKOV
učenik (15)
Voleo bih da volontiram na Univerzijadi, mislim da je to najbolji način da pomognem, ali ne znam da li mogu jer imam 15 godina. U svakom slučaju biću na Univerzijadi, ako ne kao volonter, onda kao posetilac.

VESNA GRGUREVIĆ
apsolvent (25)
Univerzijada je dobar marketing za prestonicu. Ljudi koji budu došli u Beograd uveriće se da je ovo lep grad, pa će možda češće da dolaze. Univerzijadu ću posetiti i nadam da će to biti mesec lepog druženja.

BRANKICA KABANICA
učenica (18)
Skoro su u školi radili anketu i pitali su nas da li bismo volontirali. Mislim da je ovo fenomenalan događaj za Beograd, kao i za zemlju, jer će veliki broj studenata iz celog sveta doći u naš grad.

VLADAN GRGAJAC
Student (20)
Univerzijada će omogućiti veći priliv studenata i to je mogućnost da se Beograd malo više proslavi, ako budemo znali da iskoristimo. Treba da budemo dobri domaćini. Ne verujem da ću ići na Univerzijadu.

MARKO ĆIROVIĆ
student (20)
Moja očekivanja su nikakva, ja nemam koristi od toga, a koristi, odnosno profit će sigurno imati samo Beograd, a ne i ostatak Srbije. U ovoj zemlji je prisutna beogradizacija, a ja ću u tom periodu biti kod kuće.

ALEKSANDAR BULATOVIĆ
student (20)
Meni kao pojedincu Univerzijada neće ništa doneti, ali grad se trudi da to što bolje organizuje i da svet koji ima pogrešnu sliku o nama, vidi da Srbija vredi. Potrebno je da se svi prema tim strancima ponašamo što bolje.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/beograd.php?id=84834

- Svi ti mladi ljudi kada budu za četiri-pet godina pozavršavali ozbiljne škole, u svojim zemljama će doći na ozbiljna mesta, ministarska, direktorska, radiće u uspešnim firmama i biće u situaciji da odlučuju gde će se investirati u nešto. Onda će reći: Ajmo u Beograd, tamo je sasvim dobro, tamo žive sasvim normalni ljudi...
:)

Promašio sam, nije pominjao ćevape, niti suzu u oku :lol:
 
DOBRO NAM DOŠLI BUDUĆI MINISTRI I USPEŠNI DIREKTORI !!!!!!

:lool:
 
Goldstein":3ak4vk73 je napisao(la):
retardinjo":3ak4vk73 je napisao(la):
Влада":3ak4vk73 je napisao(la):
Градска инспекција утврдила је да су бетонски зидови саобраћајне петље код „Арене” излепљени плакатима и ишарани графитима...
У суботу сам пролазио у правцу ка граду и све је блистало свеже прекречено...Кад је беше била она инспекција фису-а? :D
Ja sam sinoć prolazio tuda u istom smeru i preko tog blistavo okrečenog osvanule su parole gore navedene organizacije.
Зато и постављам питање кад је беше била она инспекција фису-а...:)...јер су они добро знали колико су таква места подложна графитима, па су радили по систему да задржи воду док мајстори оду...:D

bigvlada":3ak4vk73 je napisao(la):
Slike grada 5
Jedan od najvećih problema organizacije, osim kašnjenja sa obnovom objekata je i nehigijensko naselje koje se nalazi „tik“ uz Univerzitetsko selo.
Замишљам већ слике по најтиражнијим светским новинама и часописима...са натписима ,,БЕО"град???, а испод слика циганмале са циганима који машу у знак добродошлице, искежени до ушију, показујући блистави осмех...Биће ово јако леп маркетиншки потез и велики подстрек за даља улагања младих људи којима ће Београд остати у срцу...а није им никакав проблем да свакој од 170 породица дају по 50 - 100 евра да би се склонили у време трајања универзијаде...наравно, пусти се бува међу њих да ко неће да узме новац и да се склони, биће склоњен...и све би било лепо...тих 8-17 хиљада евра би се стварно кроз рекламу и будуће инвестиције хиљаду пута исплатило...са друге стране, лоша реклама се толико брже шири од добре, да ће бити штета незапамћених размера коју ће да нам направе, ако овако нешто не ураде!!!
 
E, da. Šta je sa tim Tašom?
U zadnje vreme su digli neku hajku kako ne daju Taš. Šta oće da mu rade, kad ga ne daju? Neće valjda da ga ruše? Mislim na onaj stadion iza...
Oće li neko sređivati to?
 
Indjija izduvala za Univerzijadu, tj hala nece biti gotova do pocetka takmicenja :(

A, da. Na Tasmajdanu se sanira krov, koji je propao.
 
Пристојно ово изгледа...кад се буде обложило зеленим паноима са рекламама, биће одлично!!!

Једна ствар ми није само јасна...што посадише ову бандеру испред гледалишта...ружно изгледа, заклања гледаоцима део терена, а и светло се много боље расипа са веће даљине...баш ми нису јасни...
 
Beograd je spreman za prvi Serbia Open
M. Bulatović - 21.04.2009. - 02:56
Radovi na teniskim terenima i tribinama na Dorćolu biće završeni do vikenda...
„Serbia Open 2009”, prvi ATP turnir u Srbiji koji će biti održan od 2. do 10. maja, spremno će dočekati 20 visoko rangiranih tenisera, brojne goste iz inostranstva i zemlje. Radovi na terenima, tribinama i pomoćnim objektima u Sportskom centru „Milan Gale Muškatirović” na Dorćolu u završnoj su fazi, u šta su se juče uverili i reporteri “24 sata”.

tur.jpg


FINALE - Reporteri „24 sata” obišli su juče terene na kojima će od 2. do 10. maja biti održan „Serbia open 2009”. Završeno je pet terena, postavljene su tribine na terenima 1 i 2, a one na centralnom terenu u završnoj su fazi montaže.
Ovaj prostor potpuno je promenio izgled, sređeni su prilazi terenima i izgrađen parking. Kada se završi turnir, sve će biti na usluzi gradu i Beograđanima.
Trenutno, sređuju se zelene i betonske površine, a između terena 1 i 2 biće postavljen šank i stolice, tako da će u mečevima moći i odatle da se uživa. Velelepno izgleda centralni teren pored kojeg se nalazi VIP objekat.
– U VIP objektu biće četiri svlačionice, prostorija za fizioterapeuta, bar, restoran i terasa – kaže za naš list Ivan Mladenović, rukovodilac poslova na terenu.
Igrači, sudije i strani novinari biće smešteni u hotelu „Holiday Inn”. U njemu će biti i dva „hospitality deska”, kao i na teniskom kompleksu, koji će 24 sata brinuti o igračima.
– Ovaj tim će igračima organizovati prevoz, šetnju i razgledanje grada, masažu. Igrači često dolaze sa verenicama ili ženama, ali za sada nemamo informaciju ko će doći sa članovima porodice – kažu za naš list u organizaciji turnira.
O zdravlju igrača i gledalaca brinuće medicinski timovi na čelu sa prof. Draganom Radovanovićem.
U Beograd stiže i tim sudija koji čine ATP supervizor, tour menadžer, kao i četvorica licenciranih ATP sudija. Preostalih 36 linijskih sudija biće iz Srbije.
Turnir će početi kvalifikacionim mečevima u subotu, 2. maja, a već u nedelju, 3. maja, biće organizovan „Family day”, kada će teniseri potpisivati loptice i družiti se sa decom koja će doći da ih upoznaju.
Ulaznica, pa i za finale, još ima. Više informacija o ovome na www.ticket.rs.

Radek Štepanek (31 godina)
Zemlja: Češka Republika
Titule: 4 ATP rank: 19

Ivo Karlović (30)
Zemlja: Hrvatska
Titule: 4 ATP rank: 23

Igor Andrejev (25)
Zemlja: Rusija
Titule: 3 ATP rank: 26

Viktor Hanesku (28)
Zemlja: Rumunija
Titule: 1 ATP rank: 35

Viktor Troicki (22)
Zemlja: Srbija
Titule: 0 ATP rank: 36

Andreas Sepi (25)
Zemlja: Italija
Titule: 0 ATP rank: 40

Sem Kveri (22)
Zemlja: SAD
Titule: 1 ATP rank: 44

Janko Tipsarević (24)
Zemlja: Srbija
Titule: 0 ATP rank: 55

Arno Klemon (31)
Zemlja: Francuska
Titule: 4 ATP rank: 57
Kristof Rohus (30)
Zemlja: Belgija
Titule: 0 ATP rank: 61

Nikolas Devilder (29)
Zemlja: Francuska
Titule: 0 ATP rank: 64

Kristof Flegen (26)
Zemlja: Belgija
Titule: 0 ATP rank: 85

Nikolas Masu (30)
Zemlja: Čile
Titule: 6 ATP rank: 86

Kei Nišikori (19)
Zemlja: Japan
Titula: 1 ATP rank: 89

Marsel Granoljers (23)
Zemlja: Španija
Titule: 1 ATP rank: 93

Leonardo Majer (22)
Zemlja: Argentina
Titule: 0 ATP rank: 105

Giljermo Kanjas (31)
Zemlja: Argentina
Titule: 7 ATP rank: 113

Markos Daniel (30)
Zemlja: Brazil
Titule: 0 ATP rank: 120
Filip Krajinović (17)
Zemlja: Srbija
Titule: 0 ATP rank: 519

Arsenije Zlatanović (19)
Zemlja: Srbija
Titule: 0 ATP rank: 1417

*Organizatori turnira uputiće još jednu „vajld” kartu, koju su već dobili Krajinović i Zlatanović, kao i još jednu specijalnu pozivnicu.

SERBIA OPEN U BROJKAMA
450.000 evra je nagradni fond Serbia Opena
100.000 posetilaca očekuje se za devet dana turnira
73.000 evra i 250 ATP poena dobija pobednik u singlu
37.000 evra i 150 ATP poena osvojiće poraženi u finalu
7.900 mesta ima na centralnom terenu, a na terenima 1 i 2 kapacitet je 1.000 i 500 mesta
300 volontera, studenata Megatrend univerziteta biće u organizaciji turnira
74 meča biće odigrana
28 igrača biće u glavnom žrebu turnira, pošto se priključe četvorica najboljih od 32 kvalifikanta
Izvor: 24 sata
 
људи, како ово добро изгледа. макар ћемо тих неколико дана личити на свет. знате ону причу о београду и свету.
свака част на професионално одрађеном послу. милина, иза терена пуца поглед на дунав!

:gobb:
 
Iz Blicovog intervjua sa Novakom, slika kompleksa. Montažne tribine će kasnije biti uklonjene, ali superkvalitetni tereni ostaju.

djokovic-g2.jpg
 
Ivan Ljubičić | 07.05.2009
Publika u Beogradu poznaje tenis

Lepo je igrati pred publikom koja poznaje tenis. Malo sam se čudno osećao, jer u Beogradu nisam igrao od 1991. godine, ali nisam ni razmišljao mnogo o tome kako će me primiti gledaoci. Već sam navikao na to da nekada imate one koji vam se deru u uho protiv vas ili obrnuto. Ovoga puta mi je zaista bilo prijatno da igram, i uvek je lepo kada vas podrže sa tribina. Nadam se da ću u sledećim mečevima pokazati sve ono što znam.
Bio sam siguran da će turnir biti vrhunskog kvaliteta, a to sam rekao i ljudima iz ATP. Beograd je zaslužio da ima turnir, jer je tenis u Srbiji doživeo procvat u poslednjih nekoliko godina.
Turnir u Beogradu je odlično organizovan, iako mu je ovo premijera. Imam iskustvo turnira u Zagrebu, gde uvek postoje neke stvari koje ne štimaju. Ovde je za sada sve sjajno i odlično funkcioniše, od smeštaja, hrane do svih stvari na terenu. Porodica Đoković se očigledno okružila kvalitetnim ljudima.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/blickomentar.php?id=3158
 
10/05/2009 22:20 | Za prevoz takmičara 130 Lastinih autobusa
1405_ocp_w380_h300.jpg


Organizatori pronašli rešenje za prevoz takmičara tokom Univerzijade
Autobusi za sportiste, porše za VIP goste

Autor: R. V. Bibić

Do početka Univerzijade, preostalo je nešto manje od dva meseca, a pitanje prevoza sportista i borba sa saobraćajnom gužvom nameće se iz dana u dan. Svesni problema, organizatori su se na vreme dogovorili da sportiste prevozi 100 novih niskopodnih i klimatizovanih autobusa GSP „Beograd“, kao i još tridesetak koji su u najboljem stanju, a 130 autobusa koristiće se iz Lastinog voznog parka. Prema rečima Tamare Koštro iz Univerzijade 2009. autobusi će biti raspoređeni prema nacionalnim timovima i sportovima, dok će za VIP goste i šefove delegacija biti obezbeđeni automobili u saradnji sa preduzećem „Porše Beograd“.


Sportisti koji u slobodno vreme budu želeli da individualno uživaju u Beogradu moraće uglavnom da se oslone na taksi prevoz. Međutim, prema proceni Dejana Malog, člana Gradskog veća zaduženog za saobraćaj, u gradu svakodnevno radi i između 500 i 1.000 „divljih“ taksista koji će Univerzijadu iskoristiti za dodatnu zaradu.

-Borba sa taksistima bez dozvola traje većgodinama, ali oni i dalje krstare našim ulicama. Kako sportisti ne bi doživeli sudbinu brojnih inostranih gostiju planiramo da napravimo brošure kojima ćemo ih uputiti kojim udruženjim da se obrate kontaktiraju, i kako da prepoznaju legalnog taksistu. U tome će nam sigurno pomoći i volonteri na Univerzijadi koji bi trebalo da pozivaju taksi umesto stranih gostiju i tako spreče neprijatnosti - kaže Mali.

U cilju iskorenjivanja nelegalnog taksiranja pred Univerzijadu Saobraćajna inspekcija je, u saradnji sa saobraćajnom policijom, u periodu od 15. decembra 2008. do 7. aprila ove godine na ulici zatekla 131 nelegalnog taksistu. Protiv svih je podnet zahtev za prekršajni postupak, a od četvoro je pokrenuto i oduzimanje vozila kako bi se sprečili da ponovo rade na crno. Prema podacima inspekcije, od 131 „divljaka“ 122 nije imalo taksi dozvolu, petoro je imalo dozvolu ali ne i za taksiranje u Beogradu, dok je četvoro zatečeno sa isteklim taksi dozvolama. Najveći broj prekršilaca na krovu vozila imao je oznaku Alfa taksija, njih 37, a slede Gold taksi (26), Maksi i Cd pepsi taksi (18), Beotaksi (16), dok je njih 16 imalo oznake drugih udruženja.

- Na ulicama sam više od 20 godina i znam da razlikujem „divljake“ od nas regularnih taksista. Ima ih daleko više nego što tvrde gradske vlasti, po mojoj proceni oko 2.000, ali niko ništa ne čini da ih spreči da bespravno dolaze do zarade. Oni gradu i državi ne plaćaju ništa dok ja svakog meseca treba da izdvojim 130 evra, a da bih te pare zaradio moram da platim i više od 50 evra benzina. To znači da svaki mesec krećem sa 200 evra minusa zato što pošteno obavljam posao, a neko tamo vozi bespravno i niko ga ne sprečava - kaže za Danas jedan od vozača Beogradskog taksija.

Lako se razlikuju

U Beogradskom taksiju kaži da se „divlji“ taskisisti lako razlikuju. Najpre je tu izostanak takozvanog plavog kviska sa grbom grada koji treba da stoji na krovu vozila pored kviska taksi preduzeća. Zatim je tu loš kvalitet upravo samog kviska preduzeća, a nije redak slučaj da „divljaci“ dolaze iz drugih gradova i taksiraju sa vozilima koja nemaju beogradske tablice. Po ulasku u vozilo treba obratiti pažnju da li postoji taksimetar, kao i po kojoj tarifi „kuca“. Na kraju, tu je i račun koji mušterija može prijaviti inspekciji ako smatra da je cena vožnje prevelika.

GSP prevozi male maturante

Svakog maja, u vreme kada osnovci postaju mali maturanti, grad Beograd, Ministarstvo za Kosovo i Metohiju, Sekretarijat za obrazovanje i beogradski osnovci ugoste drugare sa Kosmeta. Akcija „Mala matura veliko srce“ postala je tradicionalna, a deo te tradicije je i GSP Beograd koji obezbeđuje besplatan prevoz mališana. Ove godine 14 autobusa GSP voziće oko 1.600 malih maturanata i bar još toliko njihovih domaćina, koji će od 9. do 12. maja posetiti fudbalski klub Partizan, vojni aerodrom u Batajnici, družiti se na Adi Ciganliji. Deca osnovnih škola sa Novog Beograda, iz Ugrinovaca, Zemun Polja, Zemuna, Borče, Sremčice, Vračara i Starog Grada pružiće gostoprimstvo svojim vršnjacima sa Kosova i Metohije, a GSP će im omogućiti udoban i bezbedan prevoz.

Autobusi za prevoz u Bolonji i Bariju

Fabrika autobusa „Ikarbus“ će danas, isporučiti pet autobusa na prirodni gas italijanskoj kompaniji „Bredamenarinibus“ iz Bolonje. To je deo od ugovorene isporuke 35 autobusa namenjenih gradskom prevozu u Bolonji i Bariju, a narednih dana će biti potpisan novi ugovor o proizvodnji dodatnih 75 autobusa (sa pogonom na dizel i prirodni gas) namenjenih italijanskom tržištu.

Izvor: Danas
http://www.danas.rs/vesti/srbija/be...te_porse_za_vip_goste_.39.html?news_id=160796
 
СЦ Милан Гале Мушкатировић, 18мај09
MilanGale1.jpg

MilanGale2.jpg
 
U nedelju je prostor oko spomenika braniocima Beograda izgledao kao deponija.
 
Na hali koja nazalost nece biti gotova do Univerzijade je montiran luk koji ce nositi krov:

hala_indjija_montaza_2_0404.gif

hala_indjija_montaza_3_0404.gif

hala_indjija_montaza_4_0404.gif

hala_indjija_montaza_5_0404.gif


Evo kako ce to sve izgledati kad se zavrsi.
indjija_hala_281008.gif
 
ja se izvinjavam ako je ovo već negde bilo, a gde je ta hala? ;) ne znam zašto al mi ovo deluje kao neki Calatrava knock off ;)
 
Indjija. Grad poznat po velikom broju prvoligasa u dvoranskim sportovima :p
 
Vrh