Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

244xp4x.jpg


a5cm8n.jpg


32zl17s.jpg
 
drum1":12sma2lc je napisao(la):
Homer Jay":12sma2lc je napisao(la):
Prilog Studija B o rekonstrukciji Taša:

http://www.youtube.com/watch?v=KVyS3QlAb6M

Inače, stadion neće ostati betonski već mu sledi prekrivanje kamenom :)

какво расипништво! :rant:

едит:да не причам да је одвратно...огољени бетон би био и јефтинији и далеко лепши и примеренији локацији!!
 
drum1":wcwge3uv je napisao(la):
drum1":wcwge3uv je napisao(la):
Homer Jay":wcwge3uv je napisao(la):
Prilog Studija B o rekonstrukciji Taša:

http://www.youtube.com/watch?v=KVyS3QlAb6M

Inače, stadion neće ostati betonski već mu sledi prekrivanje kamenom :)

какво расипништво! :rant:

едит:да не причам да је одвратно...огољени бетон би био и јефтинији и далеко лепши и примеренији локацији!!


Да ли би могао да овај форум да поштедиш свог јефтиног политичарења?

Те "Ђилас дао 50 милиона евра за убрзање радова на мосту" (извор?), те директор СЦ-а лаже (чим је део градске власти, јел' да?) да ће се реконструисати стаклена фасада, те бетон примеренији Ташмајдану од камена...

Знаш ли уопште шта на турском значи "таш"?

Ја разумем да ти је криво што је већина Београђана била заведена, па није гласала за градску управу какву си ти прижељкивао, али не мораш сваким постом да нам то набијаш на нос.
 
Tasu se vraca izgled kakv zasluzuje nekad je bio u mermeru treba da bude ponovo nadam se da ce to biti kvalitetno uradjeno [ne kao u istoimenom parku od petiti granita /mermera te da ce uisti izdrzati oscilaciju temperatura u Bg ] Sto se tice oko cijene ubrzanja radova o tome smo vec raspravili i mislim da je neko naso kad i gdje i kome i koliko mrzi me da kopam .A i nje potrebno u ovoj temi off top praviti .Drzimo se sportskih objekata
 
"те бетон примеренији Ташмајдану од камена..."

Ovo i meni nije bilo jasno kad je napisano...
 
Ни мени.Мада ценим да је једини разлог тако нескромне обраде трибина то што нису имали идеју шта да раде са добијеним парама. Колико се сећам добили су 5-6 милиона евра за реконструкцију Таша а за те паре се у Србији може изградити потпуно нов стадион приближног капацитета.

Мислим да је било паметније да су део средстава утрошили у припрему конструкције крова.Нпр постављање носеће конструкције истог,фундирање онструкције,ојачање постојеће како би могла да поднесе кров...

У крајњој линији могли су део пара да преусмере у санирање клизишта на Омладинском стадиону.
 
Da li neko ko je vicniji sa istorijom zna do kada je stadion bio poplocan?Moje secanje od nekih 15 godina mi govori da 90tih sigurno nije bio poplocan,bar od 1997 na ovamo.

Delija mislim da rekonstrukcija iznosi 2.8 miliona eura a ne toliko koliko pominjes,cena radova stoji medju prvim slikama rekonstrukcije.Prvobitno je tako planirano ali su skresali finansiranje.
 
sizif":1orw6e1h je napisao(la):
Да ли би могао да овај форум да поштедиш свог јефтиног политичарења?

Те "Ђилас дао 50 милиона евра за убрзање радова на мосту" (извор?), те директор СЦ-а лаже (чим је део градске власти, јел' да?) да ће се реконструисати стаклена фасада, те бетон примеренији Ташмајдану од камена...

Знаш ли уопште шта на турском значи "таш"?

Ја разумем да ти је криво што је већина Београђана била заведена, па није гласала за градску управу какву си ти прижељкивао, али не мораш сваким постом да нам то набијаш на нос.

ако се не слажем са решењем, не занима ме ко је на валсти. мислим да је примереније локацији јер:

-је на отвореном
-је бетон издржљивији а ова локација то тражи
-је то реконструкција а данас је модерно да се поједине реконстркукције остављају до голог бетона
-то што је то "таш" било би примерено само да користе скроз рустични камен, а (додуше само ја тако замишљам да су све шансе да) стављаће неки углачани безвезни..у неком купатилском слогу.

због тога мислим да је ово чисто бацање пара. а мислим да баш лепо изгледа овако бетонски...сама форма седишта је истакнута, својом једноставношћу она наглашава гребен изнад себе.

едит: мислио сам да је 50 милиона за убрзавање радова моста на ади опште позната чињеница.
 
Одакле ти то да је голи бетон издржљивији?Дај не причај напамет. Бетон је у агресивним срединама као што су стадиони јако подложан хабању па се зато свуда заштићује,облаже или бар премазује заштитним слојевима.

Бетон се у последње време враћа на велика врата али никако као подлога јер то једноставно није рационално и добро решење.

Опште позната чињеница је упола мања цифра - 25 милиона за убрзање радова.
 
извињавам се за 50 милиона, био сам сигуран да је то права цифра.

мислим да је издржљвији јер је монолитан, а мислим даје камен на малтеру подложнији пуцању. можда ће да га лепе?
признајем да нисам претерано стручан у области извођења.

мислим да је бетон бољи због цене и естетике.
 
Па камен је монолитнији од бетона. Најмонолитнији састојак бетона је цемент који је опет само дробљени кречњачки камен - клинкер.

Голи бетон би се брзо крунио.Да би се то спречило морао би да се користи бетон високе класе што је опет скупо. Ако камен поствае како треба неће бити проблема. Посао би одрадило и пар слојева заштитиних премаза али камен је по мени још лепше решење

Ево, овде се види разлика између голог преф. бетона и обрађеног заштитиним слојевима.Овај тамни део је први слој те заштите.

45738319.jpg


scaled.php


img20120723005.jpg
 
Vrh