Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Све што се гради и обнавља је лепо...али чему ће заправо служити Таш када се обнови? хоће ли се изнајмљивати терени, клизалиште свакако хоће. Коме ће издавати бројне локале укруг? Зна ли се нешто о плановима после реконструкције?
 
Мени је стадион таш фантастичан у сваком погледу ! На памет ми пада низ могућности за експлоатацију. Концерти,тенис,хокеј зими,летња позорница,могли би и рекреативци да га користе,да се набави низ различитих подлога за тенис,мали фудбал итд.

А када би се нашло пара за онај покретни стаклени кров који је дирекција предвидела у ПДР-У ово би постао фантастичан мултифункционални објекат који би се користио током целе године и могла би да се попуни та рупа коју имамо између Пионира и Арене.
 
Da je genijalan za koncerte - jeste ali mi nije jasno kako su se tu ikada održavali koncerti kad previše stanova ima okolo. To je horor za te ljude kontam.
 
па и није јер звук иде у вис а не са стране. имао сам прилике да будем на неколико концерата раније и уопште се ништа не чује од музике када стојиш испред стадиона
 
Ma cuje se i do mene na Zvezdari na nekoliko km odatle.Kada bi napravili taj krov makar bi bila manja buka,nije komsijama iz zgrada prekoputa ulice Ilije Garasanina uopste svejedno kada su tamo koncerti
 
vucko, moj drug zivi preko puta marakane i uopste mu nije svejedno ni kad igra zvezda sa javorom a ne kad je derbi ili kada pevaju ceca ili cola.. zivimo u gradu i imamo pravo da li biramo buku par puta mesecno u centru, par meseci komarce na novom beogradu ili svakodnevno blato u kaludjerici
 
15u046.jpg


2jwtit.jpg


2dme1hc.jpg


1588jd4.jpg
 
Успео сам да уђем на градилиште па сам направио доста лепих сличица...

imag0676.jpg


imag0677.jpg


imag0678.jpg


imag0679.jpg


imag0680.jpg


imag0681.jpg


imag0682.jpg


imag0683.jpg


imag0685.jpg


imag0686.jpg


imag0687.jpg


imag0688.jpg


imag0689.jpg
 
"Booze Brothers"":1rvtfx6w je napisao(la):
... ili je ovo nesto pred izbore da se ubere koji glas ?

POSLE više od pola veka, Bog je najzad pogledao i OKK Beograd. Ovih dana, iz Skupštine Beograda stigla je vest čekana decenijama. Klub u kojem je ponikao Radivoj Korać uskoro će, konačno, biti svoj na svome - dvadesetogodišnji projekat izgradnje dvorane u ulici Zdravka Čelara je blizu realizacije.

- Veliku zahvalnost dugujemo gradonačelniku Beograda Draganu Đilasu i predsedniku Skupštine Grada Aleksandru Antiću, koji su podržali OKK Beograda u nastojanjima da sačuva pravo na halu u Zdravka Čelara - kaže Ljubiša Đurović, predsednik UO OKK Beograda, koji je od 2009. drugi mandat na toj funkciji i u ogromnoj meri ga je posvetio ostvarenju ovog projekta.

Košarkaški klub osnovan 1948. godine pod imenom Metalac konačno će da dobije svoj krov nad glavom.

- Uspeli smo da sačuvamo pravo na salu i 200 kvadratnih metara poslovnog prostora. Kamen temeljac je, verovali ili ne, postavljen 1. marta 1992. i evo dvadeset godina kasnije smo blizu realizacije. Neki su imali nameru i da prevare OKK Beograd, ali im to nismo dozvolili - ističe Đurović.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:377994-OKK-Beograd-konacno-dobija-dvoranu

Trenutna spoljasnost -








"Booze Brothers"":1rvtfx6w je napisao(la):
Hvala bata K**u sto mi je organizovao upad u halu preko ulaya gde su stanovi! :wink: Kada se t5o zavrsi ulazice se preko ovih stepenica sto se vide na slikama koje sam postavio ranije...
utisak je da je cela zgrada haos i ja bih za ovo nekog oterao na tesku robiju! Da im damo nasu "Zuckovu avliju" za njihove stanove i jos da nam ne naprave teren koji zadovoljava kriterijume svih nasih dvoranskih sportova iz naseg sportskog drustvua! Mater vam je*** poganu!
Po podu mrtvi golubovi, ocigledno je i da se skupljaju drogasi tu, grozno nema sta... to tako stoji dvadesetak godina jer se sude sps, spo (promena lokalne vlasti u tom trenutku), investexport (oni su iygradili i ove lamele iza severa), OKK Beograd, OSD Beograd i ko zna ko vec... nadamo se da ce se krenuti sa radovima posle ovih novih informacija u medijima, a cuo sam da stvarno hoce... da su neki odgovorni skoro dolazili u dvoranu...
Naleteo sam na razbacane elaborate sa raznoraznim projektima u nekoliko prostorija... u jednoj su uredno slozeni i tako verovatno stoje godinama... kao Pripjat kraj Cernobilja... :silent:
Meni, iako je hala mala, ovo itekako znaci i prija... maleno je, ali je nase! dosta mi je potucanja po pioniru, eko sportovima, hali sportova, sumicama... 500 ljudi na ovoj tribinici ce sigurno praviti odlicnu atmosferu... trenutno okk na svakoj tekmi prati po toliko ljudi...
Koracima sam premerio i otprilike, buduci teren je duzine oko 36 metara, a teren za rukomet mora da ima 40! uh... u zatvor!
Oko same hale/sale su stanovi, a gore je otvoreni krov, atrijum i meni to sasvim fino izgleda...
Iza jedne strane postoji poslovni prostor, kancelarije ili sta vec... a cuo sam da je cak deo svega toga uzeo Joca Amsterdam!
Elem, evo nekih slika sto uhvatih mobilnim... mozda svratimo ovih dana da to slikamo sa nekim boljim aparatom... 'ajmo klonferi!












 
Ovo je strasno znao sam da hala postoji pored nje sam prolazio a nisam ni pretpostavljao da se hala krije u rugobi stanova strasno :bash: Samo da je zavrse
 
Takodje.Neverovatna situacija.Taj objekat je jedan od ruznijih.Gde je uopste planiran ulaz u njega jer ne videh nigde veliki ulaz prigodan za sportsku halu?
 
evo slika od juce... Hala OKK Beograda i Taš...

Kao što rekoh, nista se u "Žućkovoj avliji" nije radilo od onih obecanmja datih neposredno pred izbore (nadam se da ce nesto i biti od toga), a slikao sam malo detalje i razbacane projekte po celom tom gradilištu... dimenzije terena su otprilike 36x24... dakle rukomet nece moci da se igra i nase rukometasice će ostati na Banjici! :(

Na Tašu sve ide po planu i rola se punom parom!








































i ovo mi je zapalo za oko! Čemu služe ove rupe ispod redova tribina? Možda na njih može da se nakači još jedan red ili produžetak tribine gde će biti gazište i ograda? kad bi se tako izvukao još jedan red i na vrhu dodao klupama još jedan, eto većeg kapaciteta... :)

scn3901.jpg


scn3897.jpg


scn3898.jpg
 
по мени изгледа супер, и да остане овако бетон. плоче ће само да пропадну после 40 година неодржавања које га вероватно очекују а изнатно су скупље и непотребне.

притом сада је натур бетон модеран, поготово у реконструкцији :)
 
Hala sportova na Novom Beogradu.
Sa sajta opstine

Ono sto je ostalo da se uradi je:

"...У наредном периоду предвиђени су и радови на уређењу трибина, као и засенчењима фасаде фиксним ламелама - брисолејима..."

9c5cbe3513130dddc001479e3b2a5afc_XL.jpg


IMG_3907.jpg


Direktan link: http://www.novibeograd.rs/cy/projekti/sport/hala-sportova
Izvor: novibeograd.rs
 
sveži apdejt sa Omladinca uz još par informacija...

Ko kaže da Grad neće da ulaže u stadion! Evo, priključujemo se na toplovod koji piči u Mije Kovaečevića, Grad finansira! :(

dscn4071.jpg


dscn4072.jpg


dscn4074.jpg


dscn4075.jpg


dscn4077.jpg


dscn4078.jpg


I onda šok za mene... bio sam na stadionu prekjuce... opet krecu da vraćaju tribine na pravi položaj... ne vredi bre to ljudi, ne može od babe devojka... sve je trošno i trulo... kad su hteli prosle godine da stavljaju stolice na delove zapada, da ih zamene, polomljene sa novim, prilikom busenja ploce da bi mogli da stave srafove koji ce da drže stolice, ploče su pucale! i opet dižu ploče, kopaju zemlju, glinu tacnije, koja je usled klizišta sručila redove sa 90 stepeni na 45 i dižu ih na pravi nivo pa da to posle pojacaju betonom... to se radilo krajem devedesetih, ceo stadion sem istoka je tako uradjen, ali posle samo par godine ode sve ponovo... krenuli su od juga i kažu, ovo je kao ogledni primer, da vide kako će se to ponasati dalje pa ce odlučiti da li i na ostalom delu stadiona da to rade... kažu ovi radnici sto to krpe da je to sve propalo i samo vrte i odmahuju glavom... ljudi ne vredi to, sve mora ponovo! Ne razumem sta to rade i diraju... džabe investicija. Grad mora da napravi tribine, ili da se resi vlasnistvo na neki drugi nacin ako oni nece da ga obnove... neka daju za dinar stadion, pa ako se ne uradi stadion kako treba posl nekog roka, neka se oduzme... ne znam sta drugo da kažem... ali ja se nadam i dalje da ce Grad ipak da spase svoj stadion! evo slika prvih radova...

dscn4084.jpg


dscn4085.jpg


dscn4086.jpg


dscn4087.jpg


dscn4088.jpg


dscn4089.jpg


onda sam se ponovo prošetao ostatkom stadiona i uslikao jos dizaster delova... tribine sve vise i vise upadaju...

travuljaga polako kreće da rola...

dscn4090.jpg


dscn4096.jpg


dscn4097.jpg


dscn4098.jpg


dscn4100.jpg


dscn4102.jpg


dscn4103.jpg


dscn4104.jpg


dscn4106.jpg


dscn4107.jpg


dscn4108.jpg


dscn4110.jpg


evo probacu da vam docaram kako su tribine izgledale posle tog osveženja i krpljenja krajem devedesetih godina! Jasno se vidi po fugnama da su se ploce ponovo slagale i da su vertikalni redovi vraceni na željenu poziciju....

ofk46ad.jpg




862012-193854.jpg


862012-193859.jpg


f1010028.jpg


i sada jos važnih informacija sa on d fejs od d plejs sto bi rekle kolege sa bibisija...

Razgovarao sam sa nasim upravnikom stadiona i dobio par informacija... insistirao sam na tome da mi kaže koliko je OFK Beograd u poslednjih petnaestak godina uložio u održavanje stadiona... nije mogao da mi kaže pravu cifru, obecao je da ce da mi kaže tačniju ovih dana, ali po njegovom misljenju bar 1.5 miliona evra!
Kaže da su stolice kostale do sada oko 200 hiljada, da su pomocni tereni, jedan veliki i jedan mali, sa veštačkom travom i osvetljenjem, bez dela koji je donirao FSS, stajao negde oko 150-200 hiljada, navodnjavanje terena gde se napravio bunar, kupljena pumpa za vodu, stavljene cevi i prskalice u terenu, da je to negde oko 20 hiljada, plus to renoviranje tribina, sredjivanje svlacionica, travnatog tepiha, izgradnja vip i novinarske lože, klupskih prostorija, asfaltiranje parkinga i unutrasnjih saobracajnica, ugradjivanje grejanja sa kotlarnicama, semafor, teretana, razna molerisanja i farbanja, nova ograda i betonska osnova ispod nje, pa onda taj projekat od 50 hiljada evra za saniranje klizista i ponovnu izgradnju zapadne tribine... nista, videcu da li ce ostati pri obecanju pa da mi kaže nesto približnije, ali ova cifra uopšte nije mala... Nikakva pomoc oko ovoga nije dobijena od Grada ili matične Opštine! Od njih smo dobili samo zid na zapadu, rampu na ulazu u stadion, nove golove, renovirane kucice za prodaju karata... Spartak na primer pominje da je uložio u održavanje 70 hiljada evra...
Takodje, zamerio sam mu sto su stavili tablu Stadion OFK Beograd. Slaže se da je greska!
Toliko za sada... Po meni, nista vise ne trebaju da rade na tribinama, pogotovo ne ovo krpljenje i pokušavanje da se spase ono sto je totalno propalo... Neka nas i zatvore, sramota ogromna!
Opet kažem, ipak se nadam da ce se konačno desiti nešto što je konkretno da se stadion sredi!

http://sacuvajmoomladinskistadion.blogspot.com/

Kome god da je cim da dodje do Omladinskog moze da preuzme dokumentaciju sa naseg bloga - http://sacuvajmoomladinskistadion.blogspot.com/ na ovom linku - https://www.rapidshare.com/files/944587044/peticija_za_stadion_1_.rar

Preuzme se word dokument i odstampaju se listovi za potpisivanje peticije, ako nemate stampac odnesite u neku kopirnicu... Posle mozemo sa svima koji tako sakupe potpise da se nadjemo bilo gde u gradu ako im je daleko stadion, a cak mogu da nam potpise posalju na nasu adresu postom -

za Klub prijatelja OFK Beograda 1994
Mije Kovacevica 10 a
11060 Beograd
Srbija
 
Cuo sam danas super vest, da usli HK Partizan u MOL ligu. jel ima neko nove slike i jos neke vesti iz Tasmajdan Stadion kako ide :)
 
Jedno davno i arena je bila u izgradnji da vidimo kako je to izgledalo sa sve 3d modelom onovremenim malo vremeplova danas

 
Više mi se sviđa današnji krov, ali je zato staro rešenje fasade bolje.
 
Tas
Od septembra prošle godine kada je počelo rušenje, ukonjeni su svi nelegalni objekti, skinuta izolacija s tribina, spušten nivo terena, a iz prostorija izbačeno 12.000 kubika nagomilanog šuta. Betonirana je prva ploča, završeni zanatski radovi, a privodi se kraju i izgradnja vodovodno-kanlizacione mreže.
Krajem godine opet će posle 20 godina, više od 10.000 posetilaca biti ovde na kultnim zabavnim, sportskim i kulturnim manifestacijama. Tašmajdan dobija svoje gledalište i kupalište.
Izvor
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=77941
 
Homer Jay":y3tielqu je napisao(la):
Više mi se sviđa današnji krov, ali je zato staro rešenje fasade bolje.

Изглед не бих да коментаришем али кров који је изведен је промашај пошто није рационално премостити толики распон преднапрегнутим бетоном а то у комбинацији са челичном облогом даје она силна прокишњавања која смо имали.
Ок,Жежељ је поставио рекорд халом 1 БГ сајма али то никада није било практично решење за кровну конструкцију и никада ми неће бити јасно зашто нису ставили класичну челичну конструкцију која је изгледа била у плану.

А мени се више свиђа садашња фасада.Проблем је само у квалитету материјала.
 
Drugaru sa gradjevinskog su rekli da nam celik nije bio bas dostupan za vreme sankcija pa da su zato radili betonom...

Fasada je ocaj zivi, samo jos jedna od "placucih" sivih zgrada beograda...
 
Vrh